Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční,---vajíčka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Gekončík noční,---vajíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 10:45 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Marianna
Jeste bych pockal. Pokud je to tak jak pisete. Nekdy si davaji na cas. V inkubatoru musi byt ale urcita vlhkost. Treba nadobkou s vodou .Jiste se zadari.Dejte vedet jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2017 08:24 Marianna – Líhnutí gekončíků
Dobrý den,
v inkubátoru (zakoupený v zverimexu) mám jíž 78 dní vajíčka gekončíka, jsou zdravá (nejsou zažloutlá, neplesnivějí, nepropadají se, atd). Chovatel i internetová fóra tvrdí, že se gekončík líhne 70 dní (chtěli jsme samičky, nižší teplota - to vím), ale stále se jí nějak nechce ven. Nějaké rady? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:31 elegans1 Re: Karel4
Používám polystyrenovou bednu s topným kabelem.Inkubuju na vlhkém seramisu,případně vermikulitu.Vejce prosvěcuju přímo v inkubačních krabičkách LED baterkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:02 Karel4 Re: elegans1
Díky za rychlou odpověď, ale mám ještě dotaz :) Mohl by jste mi prosím napsat jaký je Váš postup při inkubaci? A ohledně toho prosvícení vejce, jak přesně postupovat aby se vejce nepoškodilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2014 19:36 elegans1 Re: Karel4
Zřejmě nejsou oplozené.Oplozené vejce staré cca týden a více už musí být po prosvícení krásně růžové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 19:33 Karel4 – Inkubace vajec gekončíka nočního
Zdravím, už po několikáté jsem v teráriu v kladišti našel vajíčka. Dal jsem je do vlastnoručně vyrobeného inkubátoru ze starého akvária zaizolovaného polystyrenem na víku mám přidělaný topný kabel 15W, který je napojen na termostat, který je nastavený na stálou teplotu 28,5 °C. Vajíčka jsem pokaždé opatrně vytáhl z kladiště, tak abych je nepřetočil. Dal jsem je do krabičky s navlhčeným vermikulitem a přikryl ji víkem s dírami na vzduch. Vermikulit jsem vlhčil 1x týdně, nikdy jsem nevlhčil přímo vejce a ani vermikulit pod nimi, vždy jenom okolo. V inkubátoru mám i misku s vodou. Vždy mezi prvním a druhým týdnem jsem si všiml že jsou vejce splasklá nejčastěji ze zpod. Pokud někdo víte jakou dělám chybu, tak prosím o radu ;-) Předem moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 19:36 Muž maty [15] - Ještěři
asi tak aby držel tvar tzv.když do něj foukneš aby se nerozletěl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 22:35 Muž krysikmouse [32]
ahojte, jak moc vlhčit vermikulit pod vajíčkama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2014 13:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Arawin
www.gekoncik-nocni.cz/…

Staci chvilku hledat;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 12:59 Arawin – pohlaví
zdravím, můžete mi poradit, jak se rozezná sameček od samičky? Děkuju :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 21:14 Muž maty [15] - Ještěři
no tak vajíčka už včera dostala plíseň a i v inkubátoru (exoterra) se nezpravila no ale torpedo už na ní zase jde chudina :-( tak alespoň bude lepší šance ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:13 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: maty
Možná jsou dehydrovaná (jestli to není moc, mělo by se to ve vlhku srovnat) nebo neoplozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:00 Muž maty [15] - Ještěři
ahoj včera mi jedna gekončice nakladla vajíčka a ty jsou promáčklé co to znamená??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 17:16 Muž Sewer [151] - Ještěři
Je mi jasné, že u zvířat, která lepí vajíčka na sklo, se jejich vajíčka těžko dávají do inkubátoru, ale tady je teď řeč o gekončíkovi nočním. Po letošní zimě (a prvním zimování) se chci pokusit o první odchov gekončíků. Mám skupinu 1,3... měl jsem v plánu inkubátor, ale není-li nutný, budu vajíčka mít pouze takto. Je nějaká teplota, která by už mohla vývoj mláďat ohrozit? V noci můžu mít na jaře v bytě klidně 18°C ... není takový pokles pro vajíčka nebezpečný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:17 elegans1 Re: Sewer
Jasně,že to jde.Mláďata se sice líhnou později,ale jsou silnější.V přírodě taky není v průběhu inkubace teplota konstantní.Nevím jak tobě,ale mě v zimě moc zvířat nesnáší.Ke všemu je dost zvířat,které se v inkubátoru inkubovat nedají,protože třeba lepí vejce na sklo neo jiné materiály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 22:08 Muž Sewer [151] - Ještěři
Odchov Gekončíků na terárku? Teď je sice vedro, ale v zimě, když má člověk v baráku 20°C? Jde to? Máš s tím zkušenosti? Při takhle nízké teplotě...líhnou se všechna vejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:51 elegans1 Re: majka 40
Vejce uložíš do uzavřené krabičky do nějakého vlhkého inkubačního substrátu,třeba perlitu ,vermikulitu,seramisu,atd.Do inkubátoru je dávat nemusíš,vylíhnou se i na terárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 14:33 Muž Sewer [151] - Ještěři
No...dát je do inkubátoru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:01 majka 40 – gekon nocny
Fotka k příspěvku ahoj nasli sme v terarku vajicka potrebovala by som radu co mam snimi urobit ??? Dakujem ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 07:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dox93
Přesně tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 23:00 Muž dox93 [8] - Hadi
jo díky a ve víčku asi dirky co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dox93
Víčko určitě ano ano , jednak zabrání nadměrnému odpařování vody, jednak až se mládě vylíhne - neuteče z krabičky, atd., atd.,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 20:45 Muž dox93 [8] - Hadi
Dobrej měl bych takovej dotaz udělal jsem si suchý inkubátor (klasika akvárko oblepené polistyrénem, horní víko opatřené topným kabelem, vlhkost a teplota v poho)Můj dotaz by směřoval na krabičku s vajíčky jestli musí být opatřená víčkem,nebo ne ? díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 20:25 Muž krysikmouse [32] – vajíčka
Zajímalo by mě, za jak dlouho po přidání samce obvykle čekáte vajíčka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 18:14 Lucie – Vajíčko
Dnes jsem našla u gekončíků nočních. Lezli po něm malí broučci nejspíše mláďata od smýkaného hmyzu kterým jsem je nedávno krmila. tak jsem jej dala do vlhkého lignocelu. Ale tom vajíčko zmeklo toho jsem se lekla a vrátila jsem ho zpět do terária. Z jedné stany je pěkné hladké z druhé hrbolaté až namáčklé.
Nemože se něco stát malému. Je to moje první vajíčko tak si stím moc nevím rady.
Budu ho moci očistit od lignocelu? Zítra ho donesu do tepla. Dnes ještě bude muset zůstat při pokojové teplotě v teráriu.
Předem děkuji moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:07 david – nevim
udelam co rikate snad to bude lepci.....ja jenom doufam ze nema crypto...:-(...ale to by se i prece jinac choval muzu zaslat foto jak vypada...ocasek je 1cm siroky zda se me ze zatim nejak nehubne ...akorat dneska jsem nenasel v terariu trus .....substrat mam pisek jemnej ale dal jsem mu misto toho ubrousky ...slisel jsem ze ho pozira ten pisek a dneska sem na zkousku koupil male cvrcky a porad nic :-(...uhyba jim a boji se jich ...snad bude v poradku v co nejblizsi dobe chystam se mu koupit kamarada/ku....ale jelikoz ma problemy tak to asi nebude vhodne....pripadne vitamini na zlepseni chuti?..a vlhkost by se mela jak pohybovat kolem tech 60?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 22:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Každopádně nechej zvíře v klidu v teráriu, netahej ho na NTB i když se to nezdá, je to pro něj velmi stresující ( a to je v jeho stavu špatné ) a bolestivé, ono neumí mluvit, tak Ti to neřekne, ale je to tak. Je to stejné jako s člověkem po úrazu, komu by se líbilo, kdyby ho někdo tahal po venku se zlomenou rukou a nohou bez sádry,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 22:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Katkasv
Teď je to na předních nožkách krásně vidět, deformace způsobené odvápněním kostí, jen těžko odhadnout či jsou způsobené nedostatkem či předávkováním,.... kloním se k nedostatku. proto se drž rad co jsem napsal a doufej, že přežije. Stavy kdy se zvíře nemůže pohnout či má třes, "bězvědomí" apod. jsou u rachytidy běžné. Pokud je již v pokročilém stadiu, zvířátko nepřežije,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 22:00 Katkasv – Re: Pogona
Fotka k příspěvku Děkuji za radu. S teraristikou nemám žádné zkušenosti, ale toho drobka jsem opravdu litovala.
Vůbec k lezení nepoužívá nohy..plazí se po břiše a pomáhá si hlavou.Nožičky má opravdu hodně chatrné, ale od prvního dne se hodně zlepšila. Snad se to dá alespoň trochu dopořádku, aby mohla normálně chodit. Uvidíme časem. Děkuji moc. Katka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 19:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Katkasv
Dle fotky bych to tipnul na mládě staré okolo 5ti měsíců. Pokud ale bylo utlačované, a nemělo takový přístup k potravě, pak může bát samozřejmě o něco starší. S tím Adéčkem ale OPATRNĚ no, obzvlášť u gekončíků, kteří nemají takovou potřebu těchto vitamínů. Pokud jej budeš podávat denně, pak zvíře předávkuješ a povede to k vyplavoání vápníků a jiných minerálů z jeho kostí a paradoxně mu ublížíš víc, než bude-li mít jeho nedostatek.
Co se týče krmení, tak pokud není zvyklé na přísun potravy, pak začni opatrně 1 -2 cvrčky obalené v nutrimixu denně, po týdnu až dvou to zvyš na 2 – 3 cvčky a po měsíci můžeš podávat 4 – 5 cvrčků denně. Dej mu do terárka i misku s moučnými červy, aby si mohl kdykoli "zobnout", tyto červi "prosol" minerály. Denně alespoň dvakrát pořádně poros terárium. A to Adéčko podávej 1krát za týden, pokud používáš AD3 combinal, pak 0,2ml týdně, jednou za měsíc pak přidej pár kapek do rozprašovače a ros s ním terárium a zvířátko. Takto podávej ADtrojku tak měsíc, poté stačí dávkování 1krát za 14 dní. Tato zvířata jelikož jsou v domovině před den zalezlá v úkrytech a na slunce vylézají zřídka mají metebolismus uzpůsobený na minimální příjem těchto vitamínů, proto to s nimi nijak nepřeháněj. Důležitější je voda a trpělivost. Hodně štěstí a kdyby něco, piš a ptej se. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 17:55 Katkasv – mládě Gekona
Fotka k příspěvku Ahojda. Když už se tady mluví o Gekoních mláďatech, tak mám dotaz. Zabavila jsem jedno mládě, které je naprosto pohublé, slabé a nožičky má celé pokroucené. Nevím, jak je staré. Může mu být klíďo 10 měsíců, ale podle kresby jde o mládě. Mám ho nebo spíše ji druhý den a včera jsem do ní dostala 4 střední cvrčky, pár kapiček vody a ze špejle AD3. Nevím kolik cvrčků a kolikrát denně nebo týdně(?) jí mám dávat. Nechci jí zbytečně nutit, protože není moc velký jedlík. Byla ve větší skupině a silnější ji nenechali najíst...takže je v jídle zdrženlivější. Lovecký instinkt je 0-lový. Povahou je milá mazlivá a ráda se vyhřívá na notebooku, když hraju hry :). Dnes dostala jednoho cvrčka, vodu, Ad3 a olizovala hroznové víno. Budu ráda za jakékoli rady ohledně krmení, vitamínu a rad, jak ulevit a alespoň trošku napravit ty její nožky. S teraristikou moc zkušeností nemám, ale už čtu všeljaké články a knihy. Děkuji Katka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Malé moučné červi ano, ale i cvrčky. Potravu obaluj v minerálech, jinak brzy pojdou. Zejmén mláďata vápník potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 21:07 Hansol
Fotka k příspěvku Ahoj,nerád skáčem do rozbehnutej diskusie ale chcem sa pochváliť vyliahli sa mi po 2 mesiacoch dvaja Gekončíci.Inkuboval som ich pri teplote 28,4°C,takže by to mali byť samičky ale zatial som ich nechcel chytať sú velmi plaché.Majú 4 dni,začínajú žrať ale nemám také malé cvrčky(nemôžem ich u nás nikde zohnať).Môžem ich krmiť aj múčnymi červami?Prosím o nejaké základné rady čoho by som sa mal vyvarovať.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 23:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jkoll
Krmím i lučními kobylkami ( a vším co se na stráni pohne ) a nikdy jsem červený trus nepozoroval,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:24 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
Tákže, mám žltú formu gekončika nočného a samičku, kúpil som ju a je trochu "podviživená" a nemá ešte rok povedal majitel. Doma mi zjedla 12cvrčkov po sebe. Zoznámil som ju s mojími dvoma a samček po nej pokukoval a keď som ich dal do terária spolu, už začal vrtieť chvostom a chcel sa na ňu vrhnuť :-D tak som ho oddelil, teraz mam samičky v jednom terariu a samčeka mimo. Kedy by som ich môhol dať spáriť? Viem že ju musim najskor riadne vykrmiť ale za aku dobu by som môhol? ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 11:15 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
No ja teda neviem. Žial nebolo času ani miesta na oddelenie, dnes mi pride farebna mutacia tak som uplne na nervy. Alebo potom v pondelok skočiť so všetkymi troma k veterinarovi? Porďte mi prosim. a ešte kolko by som ta asi platil?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 00:26 Muž jkoll [0]
MK: ale ti "koníci z louky", to jsou přece druhy sarančat žijící u nás, není ten trus červený opravdu z nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:20 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Martinko Klingačik
S tím rozdělěním dobrý nápad, nicméně, je-li jeden nakažený, má to i ten druhý na 99%.

K těm sourozencům, samozřejmě můžou mít sourozenci "degenerované" potomstvo, ale není to tak časté jako u savců tzn. šance degenerace je zde okolo 15 - 20% což je pro někoho velké riziko, pro někoho malé,...
Spíš jde o to, že když jsou sourozenci od malinka spolu, vím ze zkušeností, že na páření "nemají chuť".

Další stimul, k páření je ( jak tomu říkám pracovně ), "ještěří zimování" tzn. na 1 - 3 týdny uprostřed zimy, nekrmit, zhasnout veškeré vytápění a osvětlení terária a nevyrušovat,...
Ještěrky naberou síly, odpočnou si a po "znovuotevření" terária mají větší chuť se pářit.

Nebo lze gekony na čas oddělit od sebe ( cca 1 měsíc ), vydatně rosit, střídmě krmit - efekt stejný jako u zimování,...

Dej vědět, jak se bude situace vyvíjet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 10:40 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
Ja už som im sarančata asi rok nedal. Im dávam koníky z luky čo nachytam a tie su rôznofarebne,pavúky alebo niekedy keď sa neda tak kúpim cvrčky. Ja teda neviem. Akurat dnes idem oddeliť samčeka od samičky a poriadne ich nakrmim aby som vedel ktoré ma ten trus taký a ak to bude stále červené, tak zajtra idem k tomu veterinárovi a budem čakať to najhoršie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 07:42 Žena Rendy [3] - Hadi – Re: Martinko Klingačik
Někde jsem četla, že trus může být zbarven do červena po sarančatech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:41 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
No pôjdem k tomu veterinarovi a ak nahodou nič nezisti a povie že je v poriadku potom može byť aj pričina že su surodenci? niekde som čital že surodenci keď sa sparia tak môžu mať postihnute deti ale paria sa. a mne vôbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Martinko Klingačik
Stejně pro jistotu veterinář ( k němu s bobkem ve skleničce ) bude dobrá volba
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:14 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
No ja som si neni isty či je to naozaj krv.len ten trus je tak do červena sfarbený a nieje to na každom truse iba na niektorých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 16:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Martinko Klingačik
Pokud má ( jakékoli ) zvíře krev v trusu je potřeba IHNED VYHLEDAT VETERINÁŘE a s sebou vzít v čisté skleničce ( nejlépe od přesnídávky ) i onen "čerstvý" trus - veterinář udělá rozbor ( resp. laboratoř ) a určí následnou léčbu. Může jít o parazita, poruchu trávení, zánět,......
To bude i důvod proč se nemnoží,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:07 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
Mal som tam dosť dlhy čas taky bunker na kladenie no nič z toho nebolo.a to či sa jedna o surodencov tak to neviem. Ak sa jedna o surodencov tak sa vôbec nespária? Nemôže to byť aj tým že samček má ten chvost menši? a ešte mam jeden problem, niektoré výkaly vájú do červena akoby tam bola krv čim to môže byť? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 00:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Martinko Klingačik
A máš kladiště??? Příp, nejedná se o sourozence,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 20:38 Martinko Klingačik – Prosim o pomoc
Dobrý deň
Chovám už 5rokov párik (bolo už od mnohých chovateľov potvrdené že ide o párik) gekončikov nočných. No a môj problem je v tom, že sa ani raz nepárili. ak aj áno, nenašiel som žiadne vajíčka ani nič. Samička ma stále hrubý chvost a samček tenký. Dávam im aj cvrčkov do vitamínov, pravidelne ich čistím, aj teplo majú, celkom velke terárium. ja už neviem v čom je chyba. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 23:21 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Hansol
Myslím, že chyb bylo asi spoustu jen co bych doporučil je inkubační substrát vyměnit. Lignocel není příliš vhodný. Nejlepší je vermikulit. Důležitá je vlhkost infubačního substrátu - v tom se dělá hodně chyb. Já používám vermikulit a jsem 100% spokojen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 21:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Určitě, zkus vychytat páření a pak budeš mít 90% jistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 23:48 Hansol
OK,možno to nabudúce dopadne dobre. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2902x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/214