Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Bazilišek zelený

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Bazilišek zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 19:34 Muž Felix [754] - Ještěři
Někteří chovatelé (hlavně se týká zelených legů, viděl jsem to už ale i u kočinčin a právě Tebou zmíněného baziliška) pro ně vyčleňují jeden kout v místnosti, kde mají UV, zdroj ohřevu a nějaká šplhadla, popř. i bazék, jinak pobíhají volně po místnosti... Většinou to dopadá tak, že je jim časem přizpůsoben celý pokoj, obývák se prostě změní v obrovité terko s gaučem a televizí :-D . Tím samozřejmě vzrostou celoroční náklady na vytápění a jak se to u pralesních druhů řeší s vlhkostí fakt netuším. Na jednu stranu je to pro zvířata super, chovatel to má ale o dost náročnější. Platí to i o pouštění zvířat z terka (a tady bacha - jakmile si na to navyknou, budou to už vyžadovat stále) - i když se v ní nepohybují permanentě, musíš místnost přizpůsobit jednak jejich přirozeným potřebám a navíc i tak, aby se ještěři nemohli o něco poranit, sežrat něco škodlivého, zalézt někam odkud už nedokážou vylézt apod. (a zapomeň na pěkný koberec, ještěr se vytentí kdekoli to na něj zrovna přijde... na parketách nebo linu by mu prozměnu klouzaly pacičky, takže to chce nějaký kompromis). Tím Tě od polovolného chovu nechci v žádném případě odrazovat (konec konců, že sám mám agamy a čukvaly od jara do podzimu taky víceméně navolno tady ví asi každý), jen Tě chci upozornit na určitá úskalí s nimiž se musí dopředu počítat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:54 Muž system [0] - Obojživelníci
větší terko už mít nemůžu protože by se to nevlezlo do toho prostoru co mám a další místa už dostupná nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:38 Muž system [0] - Obojživelníci
tak to je dobrý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:26 Muž connic [2] - Ještěři – Re: system
Jedna znama chovatelka ma baziliska normalne pusteneho v byte. Vetsinou se ji zdrzuje kousek od teraria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:11 Muž system [0] - Obojživelníci
já si sem vědom jeho velikosti a myslíte že kdybych ho měl ochočeného (né jako u psa) tak bych mu mohl dát procházky po bytě? ale spíš si myslím že v jeho rychlosti uteče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:36 Muž Felix [754] - Ještěři
Na nějakou větev kde to nebude moc vidět, se dá jako lokální zdroj ohřevu upevnit topný kabel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
A jinak, OSB nevadí, UVB ano, jako zroj tepla postačí obyč žárovky odpovídajícího výkonu, topný kámen nemusí být, bazilišek se na zemi prakticky vůbec nezdržuje, takže by byl zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:28 Muž Felix [754] - Ještěři
Jestli je to ještě mládě, tak by to na krátkou dobu i šlo, se stavbou něčeho mnohem většího by sis ale musel pospíšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 20:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: system
Projdi si atlas ještěrů, ale baziliška bych do tak malého prostoru nerval :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:26 Muž system [0] - Obojživelníci – Bazilišek zelený
Chtěl bych se zeptat,že budu mít tera 80×50×80 (d š v) pro jednoho baziliška zeleného, já vím že je to hrozně málé ale jeden pán jich má fakt hromadu a prý jen to sice nejmenší co může být ale stačíto pro jednoho. A chci se zeptat na osb desky jestli vadí...
A na teplo a světlo čím bych tera vyhříval(jak třeba u agamy vousaté topným kamenem. a jak u baziliška?). A jaké světlo a může tam být UVA nebo UVB a jestli tyto dvě varianty jsou aj jako zdroj tepla a světla?... a co třeba halogenové nebo bodové. Za info které mi pošlete budu moc vděčný, protože už mám potřebné info o tom ostatním a toto mi schází a už bych pomalu chtěl stavět tera a vše potřebné. předem dík :-)
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 740x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/217-bazilisek-zeleny