Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Laboratorní Myš

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Laboratorní Myš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 14:38 Nessy Re: wewe
Tak prý by byl nejlepší ten Ivomec/Biomectin (prostě něco, kde je účinná látka Ivermectin).
Problém je, že se dává 0,2-0,4 mg na kg. Nejlepší by pro tebe asi bylo koupit si zanedbatelné množství u veterináře, dát to do lékárny, ať ti to přesně naředí a myši to píchnout (podkožní injekci bys mohla zvládnout, nebo jít zpět za veterinářem na inj). A pak opakovat za 14 dní a nejlépe ještě pak jednou po 14 dnech. Prostředí a hračky vydesinfikuj arpalitem nebo biokillem a pak umyj, ať to myš nelíže. Snad ti to takhle pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:56 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Cosmogagy
Jo, ale u advocate není velikost pro štěňata a koťata, u strongholdu jo ;-) Takže bych první zkusila ten. Ale máš pravdu, že je to drahá záležitost, pak už jen jde o to, jak moc wewe na té myšce záleží... Navíc si myslím, že svrab bude u myší/hlodavců častější. On by šel možná i píchnout ivomec, což je menší darda než u strongholdu, ale to už by bylo buď a nebo, protože je to na prasata (myslím) a může to vyvolat reakci i u koček, tak nevím, jak s takovým malým tělíčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:41 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Nessy
Pokud by šlo o demodex, tak známá používá u Staffbullů přípravek Advocate. Stafbullíci na to hodně trpí, a ten Advocate funguje velice dobře (samozřejmě ne když to nějakej jouda začne řešit až je pes napůl "plešatej").

Akorát mám pocit že pipetka stojí přes tři stovky takže se to na malou myšku asi nevyplatí, nehledě na velice obtížné dávkování.
(Btw, Advocate zabírá i na svrab, ale ty to Nessy určitě znáš :-) takže info spíš pro wewe )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: wewe
Záleží, co by to bylo. Nejpravděpodobnější je asi svrab (buď ho mohla mít a teď se přemnožil nebo ze špatné podestýlky). Bohužel ti neřeknu, co na něj u takhle malého stvoření použít. Můžu to zítra probrat v práci, jestli si vzpomenu. Možná opakovaně nepatrnou kapičku strongholdu.
Pak by to mohl být ještě demodex, ale toho se asi nezbavíš, takže budeme raději vsázet na ten svrab.
Jak psal fajfmen - vyměnit substrát, terko/klec a vše uvnitř vydesinfikovat a myšce ten stronghold. Ale opravdu nepatrné množství a opakovat po 14 dnech. Zítra ti to snad ještě potvrdím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:47 wewe Re: fajfmen
A kde by toho parazita mohla chytit?měli sme ji 3 měsíce doma a vypadala že je v pořádku.A co by popřípadě na toho parazita zabralo?Je mi jí líto,nechci ji nechat jenom tak.Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 23:26 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: wewe
Roztoči? Možná alergická svědivá reakce na chemikálie ve zverimexových "navoněných" hoblinách? (a tam je toho strašně moc) Nebo pilinný prach? Těžko říct. Rozhodně myšce vyměň substrát za úplně odlišný, neprašný a pokud možno chemicky neupravený. Výborné jsou granulky z kukuřičných vřeten :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:18 wewe – myš
Chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil.Dcerce jsem koupila myšku,byla v pořádku a asi po 3 měsících si začala kousat záda.Má tam vykousané místa.Nevím co s tím sad nemohli byste mi někdo poradit?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 12:45 Žena Rendy [3] - Hadi
Dobrá tedy, aspoň se učešu, než tam půjdu.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 20:27 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Rendy
Hlavně to nepřežeň smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 17:46 Žena Rendy [3] - Hadi
Tak fajn, začnu je chodit strašit, ať se víc množí smich smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:28 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: dan999
Vida. A to jsem jenom střílel od boku. Jsem skvost :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:09 dan999
Máš pravdu :-D. 8, víc jsem nenapočítal, ani u myší ani u potkanic... Já si myslel že 12..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 20:59 dan999
Osm asi né ;). myslím že více. Večer dám vědět ;). počkat on už večer je :-D. Jdu do myšárny :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 20:53 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: dan999
A víš že já teď z hlavy taky nevím? Snad osm? Jestli se Ti ale nějaká myška mazel rozplácne při drbání na záda, určitě to snadno sčítneš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 20:46 dan999
Tak o holata se u myší starají všechny samice. Víš co je ale probém? Já ani nevím kolik má myš bradavek :-D. Večer to spočítám :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 20:18 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: dan999
"Normálně" znamená obecný průměr. Prvorodička má mladých obvykle méně než matka třetího čtvrtého vrhu, zároveň má ale větší šanci odchovat je všechna. Víc prťat než má bradavek, prostě nedokáže myší (ani žádná jiná) maminka odkojit... ;-)

Přítomnost potkanů je pro myši samozřejmě důvod k obavám. A nejsou padlé na hlavu, toto nebezpečí samozřejmě cítí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 20:01 dan999
Co znamená normálně? Je rozdíl jestli máš v hnízdě okolo 12-ti holat, nebo jen 5-7... Navíc pokud je poptávka větší než tvá produkce je to znát... Ti potkani jsou u myší problém, teda alespon u nás... No nic, dlužím ještě něco málo tem svým příšerkám, mějte se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 19:58 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Rendy
V kumbálech zverimexů, miniZOO i ZOO mají ubykace krmných zvířat pohromadě, potkany hned vedle myší, a množí se jim to normálně ;-)

Občas se ale stává, že se drobná zvířata pro která je lavinovitá reprodukce jediným způsobem jak jako druh na nejnižších příčkách potravního řetězce přežít, pod vlivem určitého stabilního stresoru rozmnožují jak o život, zatímco v klidnějších a pro jejich psychiku vhodnějších podmínkách populačně stagnují - vždy jen "jednou za uherák" mají přesně tolik potomků, aby se populace držela na neměnné úrovni. Snaží se nezlikvidovat si zdroje... Možná se Tvé myšky divoce nemnoží ne proto, že by se neměly dobře, ale právě naopak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 19:42 Žena Rendy [3] - Hadi
Já jim žrádlo dávkuju, takže to neřeším. Spíš mám horší přírustky u myší. Myslela jsem, že stávkují, ale když to tu tak čtu, tak jestli jim ty mastomyšky nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:06 dan999
pak jsme je nechaval ohladu... Nasypal kolik mužou spořádat a at si to sešrotují jak chtějí, ale víc než byl jejich příděl nedostaly... Jinak ted prý v Hulíně nabízejí granule přímo pro mastomyši. Jo, tak mě napadá, já jim dával potom i větve do beden, ale jaký byl výsledek nevím :/. Zkus to ;).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:48 Žena Rendy [3] - Hadi
Tak moje mastomyšky jsou zlaté, ideální domácí mazlíček. Bohužel s tím žrádlem jsou na tom stejně no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 00:21 dan999
Já jsem je měl také pohromadě a žaden problém jsme nepozoroval, jen byly poněkud agresivní a granule mi sešrotovyly na zem :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 00:14 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Rendy
Ty se evolučně ve stejném prostředí nepotkaly (alespoň z hlediska japonské myši). Nemají žádné vazby (např. konkurence nebo predátor/kořist), takže by neměl být problém :-)
Musí se ale počítat i s individualitou jednotlivých zvířátek - před cca dvaceti lety jsem choval potkanici (F2 v přikřížení divokým Ratus norvegicus) jménem Myšilka, který se vlámala do terka obývaného divokou myškou, co jsem náhodou odchytil na praxi v prasečáku (zemědělka) - a okamžitě se s ní ohromně zkámošila! O zhruba rok později myšička umřela sešlostí věkem v potkaním pelíšku... Stejná potkanice ovšem mladému morčátku od kamarádky ihned prokousla vaz, jakmile je uviděla... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 09:23 Žena Rendy [3] - Hadi
A myslíš, že je to tak i v případě myší x mastomyší v jedné místnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:29 dan999
Ahá děkuji, tak takhle to tedy je... Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:49 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: dan999
A tak to jo. Stálá přítomnost potkanů JE pro myši stresor č. 1! Kočka je pro ně jen predátor co loví aby se bezprostředně nasytil, potkaní klan ale rozjede genocidu. Zpravidla úspěšnou do posledního písmenka.
Za konec morových epidemií v Evropě taky nevděčíme ani tak objevu antibiotik, jako spíš jednomu zemětřesení v Rusku 18. stol., po kterém bezprostředně miliony potkanů přeplavaly Volhu, masově se rozšířili napříč Starým kontinentem a kamkoli vlezly, okamžitě zmasakrovaly (a sežraly) populace do té doby dominantních krys (nedobrovolných hostitelů blech /na vodomilné potkany nejdou/ potenciálně nakažených morovou bakterií)...

Kocourovi se mazaná myš vysměje, potkan pro ni ale představuje stělesněnou noční můru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:35 dan999
Je ahá, já jen vycházel z toho že když máme v myšárně myši i potkany zároveň tak myši tolik nerodí :-D. a když je dáme do místnosti vedle tak tam jsou opět plná hnízda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:13 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: dan999
Na stresové faktory si myši zvykají rychle. Na ty naše např. permanentně zírá celá banda kocourů - a ony z nich mají srandu a chodí je záměrně provokovat. Vědí totiž, že se na ně číči nedostanou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:06 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Sony22
Jestli má náhodou v rodokmenu geny japonské myši tanečnice, ani bych se tomu nedivil. U těchle černobílých strakáčků je krom barvy dědičným rysem i vrozená porucha rovnovážného systému, díky čemuž jsou zvířata trvale dezorientovaná a chovají se jako magoři.
Dnes jsou chovy strašlivě promýchané. Zdaleka ne každá černobílá myška musí mít nutně předky v těchle mrzáčcích, zárověň je tam ale nějaká i běžně zbarvená mít může!
Jak napsal dan999 - informuj jak se to vyvíjí. Možná bude myšákovi pomoci, možná ale taky ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 16:35 dan999
Nemáš někde blízko klece nějaký zdroj "stresu", nebo něco takového? Nádor na mozku nebo parazit se mi moc nezdá, neříkám že to není možné, ale spíše to okem nepoznáš :/. Informuj jak se to vyvýjí ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 22:51 Sony22 – dokola běhající myš
Ahoj. Potřebovala bych nutně poradit. Mám pár myší asi dva měsíce a myšák začal zničeho nic běhat po kleci pořád dokola. Vy :-( držel to skoro celý den. Podotýkám, že mám třípatrovou klec s prulízkama a kolotočem. Musím říct, že byl vždy tak nějak nervoznější a umýval se na můj vkus dost často. Na netu jsem našla jen něco málo...o nádoru na mozku, či parazitu. Nic konkrétního. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:28 Katri102 Re: fajfmen
No,Oni vlastně můžou mít Kovový kolotoč ...ale musí ho mít pod dohledem(to zní divně) Kdyby se mu zasekl ocasek mohl by si u pomoct...kdež to kdyby to měl furt v kleci tak by se uběhal a buh ví co byse stalo :-D Z mých zkušeností se myškám na kovovém Nic nestalo..ale vážně by se uběhali i když to vypadá že běhají ostošest...:-D Ale doporučuji Plastový :) Mám oba dva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2012 00:02 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Katri102
Vida. Zrovna se poohlížím po kolotoči pro myšky naší maličké a tohle mě nenapadlo... Bezva info :-)
Trochu mimo soutěž - před pár lety jsem na jednom slovenském stejně zaměřeném webu viděl video se scinkem (!) který v takovém kolečku řádil o sto šest :-D . Vyloženě ho to bavilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:16 Katri102 Re: Petr
Řeknu ti to tak, Mám též myšky a vím a taky sem si našla že právě mají mít kolotoč aby se nějak zabavili..ale nesmi,NESMí to být kovový...Plastový je nejlepší...se jim do kov.zasekne ocásek..:) Já jím kolečko dávám jen někdy...né furt :) aby se neuběhali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 11:49 Muž halaly [25] - Ještěři
Používal jsem navoněné piliny u křečka a u králíka.
Když jsem vyměnil podestýlku, tak piliny krásně voněly po jabkách a pěkně provoněly i celý pokoj. Samozřejmě se časem ztrácela vůně, ale nikdy ne úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 09:44 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já bych ty navoněné piliny klidně vyzkoušel. Kamarádka je používala u potkanů a neměla s nimi jediný problém.
Prodávají je normálně ve zverimexech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 18:26 Žena sarka [6] - Ještěři
Březí jsou 18-23 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 17:27 michaler
jak dlouho sou myši ťehotné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 09:38 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Pogona
Ale jo, to je pravda. Mívali jsme doma bílé, klonované, laboratorní myšky určené pro výzkum a smrděly hrozně i když jim pravidělně vyměňovali podestýlku, nakonec jsme je vystěhovali do garáže. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 08:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já si myslím, že takový ten typický myší pach neeliminije ani taková podestýlka,... prostě myšky zapáchají takovým svým pyžmem, ale je to jen má úvaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 08:17 Žena sarka [6] - Ještěři
Prostě kočkolit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 08:16 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: michaler
Taká kamienková, zverlit napr, alebo dáku tescovú, lidlovú, ono je to teoreticky to isté, ale nekupuj aromatizovanú ( s vôňou ) alebo skús ešte Assan, ale mne assan drží celkovo kratčie ako tie mačacie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 23:32 michaler
a pohl bys me napsat nazev te podestylky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 23:01 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: michaler
Kúp takú podstieľku čo dobre saje pachy, ja som mal pri myši klasicku bentonitovu pre macky a nebolo to az tak citit, a mys to aj tak nikdy nejedla ... Tak skus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 22:32 michaler
nevíte jak neutralizovat pach myší moji rodiče mi je chcou zabavit :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 18:46 dan999
dobře poptám se kde to schovávají:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:59 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: dan999
Možná si nestěžují, ale jestli si všimneš, že frkají, tak to mohou mít z toho :) A radši si opravdu zkontroluj to uskladnění hoblin než si je převezmeš, ten svrab si tam takhle můžeš zanést a i něco horšího, divocí hlodavci jsou rezervoárem spousty parazitů a často opravdu stačí, aby přes ty hobliny přeběhla myš a je to v pytli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 13:23 dan999
uf děkuji za příspevek(nebo spíš i kritiku:-)) v tech T4 mám vždy tak 3-4 potkany podle toho jak to výjde:-) a tech 18cm určitě mají.
k těm hoblinám: jsme se stolařem domluveni že máme hobliny bez laku atd. ale jsou často jen z jehličnanů, příjemně voní a potkani ani myši si na ně nestěžují :-P no někdy to vyfotím a ukážu jak to v garáži máme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 11:38 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: dan999
Tak já zrovna odpůrce plastového programu jsem, už proto že jsem potkanář-malíkář :) Nevidím jediný důvod, proč by zvířata určená jako krmení (ať už pro hady nebo pro lidi) nemohli prožít taky kvalitní život, než budou snědeni :) Na druhou stranu chápu, že laboratorní potkani byli vyšlechtěni právě v T4 bednách a jsou na světe větší zla. Pokud ty T4 nejsou přecpané (max. 5 dospělých potkanů na jednu bednu, 4 jsou optimum) a jsou dostatečně vysoké (alespoň 18 cm, aby potkan mohl panáčkovat), tak to ještě u "hadaře" překousnu :)

Ale ty hobliny od truhláře... teda neznám ho a nevím co přesně od něj bereš, ale v těch hoblinách mohou být různé laky na dřevo, které mohou být jedovaté, navíc to mohou být hobliny z jehličnanů, jeijichž pryskyřice mohou potkany a jiné hlodavce dráždit a mohou na to mít alergii. A pokud mají do dílny nebo do skladu přístup divocí hlodavci, můžou tvoji potkani mít svrab právě z toho, nemluvě o tom, že mohou chytit nějakou mnohem horší chorobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 09:08 dan999
děkuji celkem mi to nahnalo strach:-) potkany mám v bednách T4(teď se ozve mnoho odpurců "plastového programu") v jedné je samec a samice na spáření, březí samice jdou do T3jek tam odchovají mladé a jdou zpátky k samci. Každých 6dní čistím vše: měním podestýlku (hobliny od stolařů) ve všech bednách (i myším) a bedny vymiju vodou se savem, napaječky se vypláchnou a jednou za 3 čištění je i vevnitř vymyju savem a kartáčkem. to je můj chov:-), jestli je něco špatně(hobliny by měli být bezprašné, ale k těm jsem se ještě nedostal:-() tak to tu napište a já to rád změním, prosím nepište že ty bedny jsou malé nebo že to není podobné jejich přirozenému prostředí Děkuji :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 1924x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/237-laboratorni-mys