Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Cyrtodactylus peaguensis

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Cyrtodactylus peaguensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 11:22 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Pogona
Díky díky - no risknu to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 23:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Díky palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 23:08 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Crash
Crashi, jedna zkušenost k literárním údajům, co prý to či ono zvíře nepřežije: Můj čukvala Bublís, kterému by podle všech pouček nemělo vůbec nastartovat trávení při teplotách pod 40 °C, loni vesele planýroval naše salátové záhonky při cca 25 °C poté, co mi zdrhnul na chatě a po dobu dvou týdnů tam vesele zálesačil. "Chytit" se nechal (dobrovolně) až když teplota klesla hluboko pod jeho zimovací hodnoty, tzn. do hodnot údajně až neslučitelných se životem jeho druhu ;-) . A on se celou tu dobu cpal a aktivní byl jak veverka. Teprve když ho to přestalo bavit, prostě napochodoval středem do chajdy průlezem pro kočky a nechal se odvést domů... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Crash
Hmmmmm, v současné době mám v inkubasu cca 40 vajec pogon a 15 vajec macularisů - bez úhony se vesele líhnou, ačkoli 2 zýdny mají teplotu 31 - 35C ( dle digitálního značkového teploměru )-
a takto to mám každý rok, divné,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:48 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Pogona
no jenže člověk nikdy neví... To je jako s vejci ty jsou při vyšší teplotě včoudu a taky jim nidko v přírodě neupravuje podmínky. Všude se uvádí, že teploty nad 30 jsou smrtelné, tak se raději ptám ;) hi hi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Crash
Stačí někdy zapojit,....zdravý rozum,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:43 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Pogona
No nemám s nimi zkušenosti - špatně se shání a když už je získám, tak nic nechci pokazit ;) díky všem za info :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 21:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Teplota nad 30C smtelná? nesmíš taky věřit všemu co se kde dočteš. Vysoké teploty je samozřejmě zabít dokáží ( jakožto naprostou většinu terarijních zvířat ), ale dlouhotrvající a stálé ( tzn. 34C 3 měsíce v kuse ).
Např. v naší MiniZoo je nyní přes den okolo 50C a víc, chameleoni, gekončíci noční, Hroznýši a takřka veškerá fauna by měla být KO, ale není, pže je to "pár" dní, navíc existují noční poklesy, ochlazení ( viz. toto pondělí a úterý ) apod.
V Maroku taky neí celý rok zrovna 25C...

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 20:41 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: l3nka
No a co když bude venku víc jak 30, tak to si nepomůžu ne? Máte to odskoušené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 15:55 Žena l3nka [4] - Hlodavci
otevří více oken a to se provětrá. Vypneš v terárku všechna světla a nenech na ně svítit slunce
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 07:40 dan999
no tak asi umístit tam kde na terko nebude svítit slunko, potom si sežeň termostat který tí pri třeba 28stupních zapne a připojíš ho na větrák který by foukal okolo terka a trošku dovnitř, ale nesmí tam být průvan. Je to složité jo a nebo ty plazy natři opalovacím krémem pořid jim sluneční brýle a není co řešit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:50 Muž Crash [4] - Ještěři
Fotka k příspěvku Jsou nádherný - ale špatně k sehnání - zatím jsem na ně v pořadníku :)))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:49 Muž Crash [4] - Ještěři – Cyrtodactylus peaguensis
Ahoj všem, mám otázku jak vyřešit teplotu v teráriu v létě. Chystám se získat páreček Cyrtodactylus peaguensis u kterých je teplota nad 30°C smrtelná. Jak zajistit teplotu pod 30°C i v léťě když jsou pařáky? Bydlím v bytě a nemohu zajistit chladnější místnost. Topit v zimě není problém, ale chladit?!? Máte s tím zkušenosti? Hoďte mi sem nějaké nápady. Hlavně nápady typu oblož terárko kostkami ledu na to zapoměňte smich potřebuju konstruktivní nápady a typy palec

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 415x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/273-cyrtodactylus-peaguensis