Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Slepý chameleon!!

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Slepý chameleon!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Monika93
Nemáme informace ( chovné podmínky, staří, ideálně fotky chamíka i terárka atd. ) čili nevíme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:09 Monika93 – nemocný chamík
Mám podobný problém,můj chamík má jedno oko zavřené a jako zapadlé a na zádech dole u páteře se mu udělaly dva takové kulovité útvary.Nevíte o co se může jednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 17:39 Žena pája [0] - Ještěři
mě ted chamík začal zavíral jedno očko,ale v terárku má vše ok,všechno denně kontroluju,jsou mu 2 měsíce,vitamíny dostává,uvb má taky. nevím čím o muže být ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 12:45 Muž connic [2] - Ještěři – Re: aLeX
To že má zavřené oči není slepota. Chamík je ve špatné kondici nebo je nemocný. Vyhledej veterináře a zamysli se nad podmínkami v jakých je. Má v terárku UV-B, optimální teplotu, vlhkost? Dáváš mu vápník? Pije? Nastudoval jsi nějaké informace o chovu ještěrů před pořízením chamíka? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 22:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: aLeX
Jaké vitamíny jsi koupil??? Předávkování vit. A může být totiž ještě horší, než jeho nedostatek.
Taky napiš jaký typ UVBéčka používáš,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:03 Muž Crash [4] - Ještěři
Vitamin A
Nedostatek vitamínu A se projevuje bržděním růstu, špatnou funkcí jater, někdy způsobuje potíže při svlékání pokožky a líhnutí vajec. Nedostatek tohoto vitamínu má za následek poruchy zraku, které mohou vést až k trvalé slepotě. Předávkováním můžeme vyvolat zácpu nebo naopak průjem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 11:40 aLeX – Slepý chameleon!!
Dobrý den prosím o radu . Koupil jsem si chameleona v burze v Hradci králové . Máme ho ani né měsíc a před 14 dny začal slepnou furt má zavřený oči a jenom někdy je otevíral.Tak jsme mysleli že mu chybí nějaký vitamín tak jsme mu je koupili a do nich mu namáčíme potravu . Chameleon před 2 dny totálně oslepl nemůže chodit a má furt zavřené oči . nevíte čím by to mohlo být děkuji za odpověď .

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 607x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/275-slepy-chameleon