Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

jak poslat Felzumu na druhý konec republiky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
jak poslat Felzumu na druhý konec republiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 23:30 dan999
já bych ti to dovez, ale nevím odkud kam a navíc mám prázdniny už zabraný:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 12:38 Muž connic [2] - Ještěři – Re: Gabro
Možná kdyby jsi napsal odkud kam, tak by se někdo nabídnul... ČR není zas tak velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 19:58 Muž Felix [754] - Ještěři
Sice budu muset (v rámci osobní zkušenosti na téma Kurýr - viz. jak jsem uprostřed zimy získal samičku čukvaly) s kolegou Pogonou nesouhlasit (tento způsob přepravy má svá pozitiva), na stranu druhou bych ale byl při současných vedrech více nežli opatrný. Např. minulý týden mi ve zverimexové krybičce uhynuly dvě strašilky australské dřív, než jsem je od obchodu donesl domů. Cesta mi přitom zabrala asi osm minut. Takže asi tak... Počkej na nižší teploty, potom by to šlo, při vysokých to ale radši nech plavat ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:35 Žena blackarrow [1] - Ještěři
Tak, tak. A navíc pošta většinou všechno vozí auty a v těch je teď minimálně 50°C. To vím bohužel taky z vlastní zkušenosti, mám tmavé auto bez klimošky. Dodací doba bude tak 3 dny, a to je tak ta nejrychlejší. Takže opravdu radši ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 19:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Gabro
To sice je, ale né celý den v uzavřeném boxu/krabici. V teráriu mají i chladnější místa, vlhčí, mohou si vybrat světlo/stín..... Takže když budou zavřeni v boxu, tak pro ně 30C ideální vůbec není, neb nemají možnost "volby"....
Navíc je přeprava živých zvířat zakázána vyhláškou ministerstva živ. prostředí ( a je to setsakramencky dobře ).
Vyjímku tvoří bezobratlí a holubi, králíci apod. putující na výstavy ( což musí být při podání kurýrem ČD doloženo ).
Za posílání živých tvoŕů v krabičkách poštou či jakkoli jinak by se měli sekat ruce tone

Zkus se někdy zabalit do krabice a poslat na druhý konec republiky,... hmm pošťáci s balíky hází, na autě padá jeden přes druhý, naší slavní poště trvá doručení mnohdy i týden ( dnes podáte - zítra dodáme vůbec neplatí ) a pokud vidí na balíku nálepku "křehké" schválně si do něj ti škodolibější kopnou ( sestřenice pracuje na poště, proto tohle vím )...

Kdo má o zvíře opravdu zájem je schopný si dojet i přes celou republiku osobně - sám to vím z mnoha zkušeností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:43 Muž Gabro [0] - Želvy – Re: l3nka
Ona ta 30° teplota je pro ně celkem ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:18 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Gabro
Já odobně bych to neudělala. Představ si kdyby tebe zabalili do krabice a v těch 30stup. vedrech co teď jsou poslali po celé ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 13:48 Muž Gabro [0] - Želvy – jak poslat Felzumu na druhý konec republiky
ZDravím,

prosím o radu, jak zaslat Felzumu na druhý konec republiky - Kurýrem to jde, ale je to celkem problematické s udáním toho co je v zásilce, a nevím jestli to poštou jde, třeba EMS.

Díky za rady,

Gabro

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 472x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/277-jak-poslat-felzumu-na-druhy-konec-republiky