Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jak vylákat Chamíka z Terka ?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Jak vylákat Chamíka z Terka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 18:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Ta osobní bublina, jakože si zvíře myslí že mu patří celý byt a Tebe tam jenom trpí - tak to je přesně ono :-D. Dokonale nastíněno v půvabné starší knížečce mistra T. Pratchetta "Nefalšovaná kočka" - karikaturní obrázek mouratého kocoura stojícího v kuchyni s packama v bok, naštvaným výrazem a hláškou "TEĎ jsem TADY a TEĎ chci NAŽRAT!" mě fakt dostal - odkud zná, krucinál, sir Terry našeho Tobíska? :-D
No a ještěři mi připadají (nejspíš dík své neporovnatelně menší představivosti, ovšem o to větší umanutosti v základních potřebách když už jednou zjistí že jim to proskočí) ještě umíněnější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 14:44 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo - příručky jsou jedna věc, realita danýho kusu druhá. Třeba zbarvení a jeho změny. Většinou je to o náladě, ale skoro stejně často i o pozadí. Se žrádlem je to taky o náladě - teď mi už pátej den žere jenom zelený a sarančáky ignoruje. Přítulnost je sázka do loterie a dost v tom hraje roli vnější teplota a stav ospalosti chamíka. Občas mi vleze na ruku i při "plným vědomí", ale přitom začne ukrutně drápat a mrskat ocasem jak naštvaná kočka. Na to je nejlepší začít ho intenzivně drbat zvrchu na čumáku - přestane vyvádět, zavře oči a "přicucne" se k ruce. Nějakou dobu je z něj přítulný zviřátko, ale pak se začne přemisťovat dál...
A "osobní bublina"? To si zvíře myslí, že v garsonce bydlí ono a já jsem jen návštěvník a obsluha. Občasné vyvedení z tohodle omylu chamíka celkem slušně rozhořčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 21:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Vida. Tuhle jsem četl pojednání z pera jednoho francouzkého učence (a zároveň nadšence do chovu chamíků) kde docela rozumnou argumentací dokazoval, že jsou tito ještírci vlastně docela komunikativními tvory v jejichž společenstvech zná každý každého - asi jako v jávské džungli (neporovnatelně inteligentnější) rovněž samotářsky se tvářící orangutani - jenom prostě vyžadují každý sám pro sebe výrazně větší "osobní Frojdovskou bublinu" než kontaktní zvířátka typu Pogona vitticeps, Archocentrus nigrofasciatus (ryba!) či Homo sapiens :-D
Stačí se jen pokusit zvířátku porozumět... a když nám to klapne, pak se ani nestíháme divit kolik věcí je úplně jinak než nám naučená "víra" předkládá jako prověřenou "skutečnost". A Tvé zkušenosti (míním ty vypíchnuté) jsou nejspíš něčím takovým ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2014 10:22 Muž Střelec [74] - Ještěři – opačnej problém
Muj chamík s velkou chutí vyráží z terárka ven a problém je dostat ho bezbolestně dovnitř (pro něj bezbolestně). Opatrně mu odpoutat packy od větve či listu na oblíbené kytce a nechat ho chytit prsty, donutit ho, aby vymotal ocas - to všechno vyžaduje dost úsilí a trpělivosti (většinou jde o drbání na těch částech těla, který se mají pohnout). Co ale klesly teploty, je skoro i přítulnej - ochotně se nechá nabrat na ruku, pak se k ní připlácne (většinou břichem, někdy i bokem) a nahřejvá se. Pokud na ruku nalejzá dobrovolně, tak do ní vždycky formálně bouchne 2x-3x čumákem a pak se teprv usadí. Jediný protesty jsem zaznamenal, když jsem ho sundaval před večerkou ze záclony na okně - patrně se mu výhled zdál neodolatelnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2014 00:10 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: laco77
No jo, jenže mezi chamíkem a agamou je asi takový rozdíl jako mezi služebním vlčákem a čičinou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 00:06 Muž laco77 [0]
tu mi neda nespomenut :) moja Agama sa ochocila sama...vzdy ked chce na velku zacne buntosit na sklo aby si snad nezakadila domcek :) a hned ako otvorim masiruje si to za skrinu urobit co treba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 08:49 dan999
však ti moji hadi budou umét skákat:-) a dokonce štěkat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 23:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
"Vycvič" jde všechno,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 18:12 dan999
se máš taky si takhle vycvičím hady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 00:36 Žena nahacek [0] – Re: Felsumis
Fotka k příspěvku Můj Bertíček už bude mít čtyři a od mala jsem ho brala každý den na ruku,tak si zvykl,že když se posadím do křesla k terárku,tak si vyleze na větev na úroveň moji hlavy a čeká.Když se zvednu a otevřu sám jde ke mně a vyleze si na mě. :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 20:50 Muž krysikmouse [32]
me poslední dobou muj gekončík vyhledává me aby mi mohl vylízt na ruku a nebo me očuchat :-) a zajímalo ho to víc jak cvrček co jsem mu tam dával ... no zajímavé až zvláštní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:37 Muž Felix [754] - Ještěři
Ježiš, no jo, deset cm... Nějak se mi to popletlo. V tom případě všechno OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 22:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
10cm v těle jsou ještě "mláďata" - to se """"ochočit"""" dá ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 23:05 Muž Felix [754] - Ještěři
Pořídit mládě, OK, jenže on už má právě větší kousky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 21:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, v podstatě jde o to pořídit si mládě a věnovat se mu od narození, přiměřeně jej "tahat", pustit po bytě, vzít ven aby se vyhřál a on si časem zvykne,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 21:09 Muž Felix [754] - Ještěři
Zkus to přes "osobní". Kolegové connic a Pogona mají s chamíky bohaté zkušenosti, jistě Ti poradí v detailech daleko líp, než já :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 08:30 Felsumis
Ok díky moc. Eště se chci zeptat Samice furt ted leží ukrytá ve větvích na římse. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:24 Muž Felix [754] - Ještěři
Průměrný chamík je introvert a morous, co se nekamarádí s nikým, krom opačného pohlaví vlastního druhu (a to ještě jen po dobu páření). Můžeš ho sice tak trochu "přemluvit" na dobrovolné přelézání, pokud se při styku s ním budeš trpělivě oblékat do "lesích barev" (které mu nevadí a víceméně navozují pocit bezpečí, či alespoň větve, na níž by přelezl automaticky), lákat ho na hmyz a trumfneš ho snad i v nehybném vyčkávání...
Smůla je, že pro ochočení jsou mezi všemi běžně chovanými ještěry právě sympaticky působící chameleoni tou naprosto nejnevhodnější cílovou skupinou. Kdybys měl agamu anebo lega, nejspíš by název vlákna zněl - "Jak ho přemluvit, aby na mě imrvere nelezl a neožižlával mě pokaždé, co otevřu terko" :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 12:26 Felsumis – Jak vylákat Chamíka z Terka ?
čau čau, zdravim všecny předem děkuji za všechny odpovědi. Chtěl bych poradit jak nejlépe vylákat ven chamíka aby mi vlezl sám na ruku. Mám dva chamíky zhruba 10cm v těle. Samičku a Samečka. Jen když se snažím dát ruku k chameleonovi tak syčí... Děkuji za rady =) ahoj ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 815x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/294-jak-vylakat-chamika-z-terka-