Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekončíci-terárium

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
gekončíci-terárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:47 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Zedrik
Jo, já věřím. Ale to by byla sakra drahá opuka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:39 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: sarka
Proč ne?Máme tu moc hezk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:10 Žena sarka [6] - Ještěři
Jsem z Českých Budějovic, do Náchoda se mi fakt nechce. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:44 Muž Zedrik [8] - Ještěři
Zkus to prohlídnout tady,co je u vás nejblíž.http://lokality.geology.cz/d.pl?item=1
Ale u nás je opuky plno.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: sarka
V Náchodě v lomu :-D ( nevím odkud jsi, takže těžko poradit ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 13:42 Žena sarka [6] - Ještěři
Poradíme mi někdo, kde sehnat opuku nebo nějaký podobný placatý kámen do terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 12:07 Muž krysikmouse [32] Re: khopikcopin
Jasně to bude v klídku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 11:01 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – staci to
dobrý den chci se vás zeptat jestli by bylo dobré terárium o velikosti 80cm výška 60cm delka a 40cm šířka pro 3 gekončíky já vím že bi to terárium mnelo být spíše na delku než na výšku ale když bych tam udelal 3D pozadí na kterém by mohli lézt i do výšky tak by to mozná mohlo stacit ne? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 00:11 Žena Helia [0] - Ještěři
No jo. Bohužel mi finanční situace nedovolovala dalšího. I toho prvního jsem musela před měsícem prodat. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 23:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Helia
V takovém teráriu je škoda chovat jednoho, - by se tam cítili skvěle ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 23:21 Žena Helia [0] - Ještěři
Měly jsme terárium pro gekonka nočního o velikostech 50x50x80 (dxhxv) a byl jako v ráji. Tak tedy nevím jak pro více jedinců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
A kde já napsal, žes mi to poradil Ty :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:46 elegans1 Re: Pogona
Kde jsem tuto blbost napsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zedrik
Já právě taky právě neodchovávám 184452 druhů felsum, proto jsem poradil to, co mi bylo porazeno. Jóo kdyby se tazatel ptal na hady, tam se vyznám ;-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Salieri98
Ale teď vážně, je to tak na jednoho, přesně jak napsali ostatní, přidej aspoň 20cm na šířce. ideálně víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:30 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Pogona
Chtěl jsem mu to taky napsat,ale nechtěl jsem se do nikoho navážet,protože jsem ještě nic neodchoval a nejsem genetický inženýr. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Salieri98
Dej jich tam klidně 10 smich , na doporučení jednoho z kolegů bys měl ale použít raději platové boxy 10*10*12cm palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2011 17:23 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Salieri98
Souhlasím pro tři Gekončíky je to žalostně málo.Přidej 20.cm v délce a bude to super.Ale jelikož už terárko máš,tak bohužel nepřidáš,ale do toho co máš bych je nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:40 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Salieri98
To je dost málo. Pro 3 gekončíky by mělo mít terárko rozměr cca 60×40×30 cm (d×h×v).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 15:59 Salieri98 – Moje terárko DOTAZ !
Fotka k příspěvku Chci se vás zeptat jestli se mě vleze 1 samec a 2 samice do terária o rozměrech
35x40x40 stydim rozzureny


Fotka je stará když sem to kupoval není to moc dobře řešené ted uz to je uprvené a je tam více místa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 23:30 Žena Tessee [1]
všem moc děkuji za reakce, vypadá to, že mám konečně všechno potřebné, jen ten vlhký koutek ještě dodělám a zítra si jdu pro dvě holčiny, takže se na ně už moc těším potlesk takže je, hned jak to půjde, cvaknu a hodím sem fotečky ;-) a v ládví vezmu zbytek drobností, na poslední návštěvě to tam bylo super, takže se tam ráda vrátím. Ještě se zeptám dle vašich zkušeností, mám v plánu jako vlhký kout udělat nějaký úkryt v podobě "domečku" kde budou mít naprosté soukromí a ráda bych se zeptala na váš názor, zda-li tam bude lepší vermikulit, rašeliník, nebo jen rašelina, kterou bych vlhčila rozprašovačem, či něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 21:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tessee
Pokud využiješ prostor tzn. použiješ větve, duté cihly, kameny, prolézačky apod. pak je to plně vyhovující pro skupinku 2*1, v párech se maculariusové chovat v pohodě dají, nevím, kde kolega vyčetl, že se to nemá ( nějaké už jsem přeci je odchoval ), moje dcera má párek maculariusů bezproblémově v pokojíku v teráriu 50*30*30. Důležité je, aby spolu byli co možná nejdříve ( ideálně od vylíhnutí ).
Jako podklad určitě písek a někde v teráriu něco vlhkého ( já používám rašeliník, je vlhký, nikoli mokrý,.. ).ˇŽárovku musíš vyzkoušet tak, aby pod ní bylo okolo 35C, každý má terárium na jiném místě ( u okna na slunci/ v tmavé části bytu ), vyrobené z jiných materiálů ( OSB, sklo, dřevo,.. ) a taky jinak situovaný dům ( na sever, jih, u lesa, v údolí, na kopci,.. ) a jinak "teplý" ( u řeky, ve městě, na kopci, v údolí,...) takže wattáž ti po netu poradí jedině Sybila,...u každého je jiná. Já např. ve stejných terárií doma používám v bytě 25W ( je v nich okolo 35C ) a na chodbě mám 75W ( a v teráriích mám sotva 30C ). Jinak pokud jsi z Phy zajeď si do Ládví, tam seženeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 14:18 Kraumic – Re: krysikmouse
petroneus: Pro páreček je to opravdu malý, i pro jedince to je malý. A mimochodem - gekončíci se nemají chovat v párech, min ve skupině 1,2, nejlépe pak 1,3 ;-)

Tessee: Hledej a čti.! Na netu jsou spousty článků o chovu eublepharisů. Jinak aby se neřeklo - de o to kolik jich chceš chovat pokud už máš hotový terárko 60*40*X tak, pokud nechceš rozmnožovat tak tam dej 2-3 samičky nebo 1,2. Na zadní stěnu potom můžeš udělat polystyrenovou stěnu s terasama, gekončíci ji dost využívají a zvětší se tim užitečnej prostor. Jako podestýlku tam dej písek nebo písek smíchanej s rašelinou. Ta 50W žárovka je IMHO moc silná, tou bys je tam mohla upíct. Dal bych tam tam 25W normální žárovku (nebo bodovku, ty drahý teraristický žárovky sou na prd)a topný kámen.

krysikmouse: lignocel :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:51 Muž krysikmouse [32] – Re: Tessee
ahoj . nejlepší, kdyžs e podíváš na prezentace kde žijí gekončíci a uděláš si tak nejak představu . Na to co píšeš ti stačí balení písku ... já používám jemný bílý co koupíš v teraristice. A na část mám danou podestýlku z kokosových vláken .. koupíš to v teraristice namočíš a ono ti nabobtná ... hele ted mi totoálne vypadl název :-) dává se to pod hady :-) No co se týče té žárovky tak je nutné to trochu otestovat aby teploty byly v rozmezí rpo chov . to si zjistíš tady z atlasu kde máš popsanej chov. Hele údržba je celkem minimání ... chodí kadíkovat na jedno místo a bobeček sebereš a je to ok . Dno vymenuju celý asi jednouo za tři mesíce jak kdy .. když ten písek je už jakoby ztvrdlej tak ho vetšinou vymením ... Gekončíci nejdou nároční na chov. Péče se jim dát musí ale rozhodně bych řekl že to je je desetinová péče než o akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:42 Žena Tessee [1] – začátky
Ahojky, chtěla bych se zeptat co je nezbytné pro gekončíky jako vybavení obydlí, jak často a kolik se krmí (jak to máte doma vy) a také jak často se mění podestýlka (vůbec co všechno obsahuje údržba), jaká by byla nejlepší a kolik jí asi budu potřebovat na základnu 60*40. Případně i nějaké cenové relace podestýlky a ostatního.Dále jestli je vyhovující žárovka Sun Glo 50W v květináči (tu už mám) a nakonec jestli by měl někdo nějaký kontakt na případné chovatele v Praze. Moc děkuji za odpovědi a případné další rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 14:22 dan999
nebylo by lepší aby ta výška byla 20?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: petroneus
HLoubka min. 30cm. Tohle je moc malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:24 Muž petroneus [15] - Ještěři – gekončíci-terárium
Dobrý den,myslíte že je možné chovat páreček gekončíků nočních v teráriu o rozměrech:délka 50cm,výška 25 cm,hloubka 20cm ? :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1097x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/311-gekonciciterarium