Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá kaktus

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agama vousatá kaktus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 04:15 Muž Felix [754] - Ještěři
Jo, pod stříškou kvůli staré třešni, která roste kousek vedle. Ta taky té borovici trochu stíní, takže na ní z jedné strany nejsou větve nijak husté. Tím pádem se k obludíkům dostanu docela snadno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:50 dan999
no to máš fajné... takže tam máš žebřík nonstop? a dá se knim vubec dostat, nebo jdeš vždycky domu doškrábaný po obličeji a rukách od borovice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 13:45 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: fajfmen
asi z nej maju dobry vyhlad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:57 Muž Felix [754] - Ještěři
Bez štaflí to nejde, tahle jejich oblíbená větev je skoro čtyři metry vysoko :-D . Zas to má ale výhodu, že kdykoli je pustím běhat po zahradě, najdu je večer spolehlivě tam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:29 Muž Dixon [1] - Ještěři – Re: fajfmen
:-D ako si ich dostal z tade dole? :-) vyzera to dost vysoko,alebo sa mi to zda? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 18:33 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku A tady je ještě jedna fotka, aby bylo naprosto jasné, jak průměrně má být rostlinka (zde borovice :-D ) v pogoním terku veliká ;-) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 18:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Přátelé, abych nebral vítr z plachet chovatelům, kteří i u vousatek chtějí něco zeleného, co ty "vopice pažravé" okamžitě nezničí - jedna taková rostlina by byla... Akorát se (viz. foto) nevejde obvykle do bytu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:36 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: Pogona
Jo jo, to je mi jasné že to tam nepřežije dlouho :-) chtěla jsem akorát vědět jestli se mi z toho neotráví coze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 21:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
U pogon nepřežije nic, resp. přežije od pár dní, max. pár měsíců,...ideální je aloe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 16:49 Žena Verčák [112] - Ještěři
Včera jsem v květinářství viděla nějakou kytku co se mi líbila jmenovalo se to Rhipsalis. Víte někdo jestli to je jedovaté nebo ne a jestli to může být u agam, taky jestli je schopné přežít to v terárku :-) ? díky ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 00:06 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Verčák
Aloe je k pogonám skutečně vynikající rostlina. Vzhledem k jejímu vzrůstu ovšem jen za té okolnosti, že pro dospělou kytku bude terko alespoň dva metry dlouhé, široké a ještě o řádný kus vyšší...
Ony ji ty pogony nezlikvidují prostě jen proto, že je velmi masivně stavěná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 16:22 Žena Verčák [112] - Ještěři – aloe vera
Někde jsem četla že do terárka k agamám můžou přít rostlinky aloe vera. ? je to pravda? :-) (je mi jasné že to okoušou, jenom mě zajímá jestli to pro ně není jedovaté nebo jestli si tím nemůžou ublížit :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 20:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Cokoli s trny vynech, to do terka nepatří. Zvířata v přírodě se sice s trnitými rostlinami běžně setkávají, v uzavřených podmínkách terária je ale riziko poranění výrazně vyšší. Cokoli dalšího zeleného k vousatce přidáš, se zas buď pokusí sežrat, podhrabat, anebo to brzy zdevastuje svým lozením. Není-li Tvé terko opravdu obrovské, nemají u takového tvora živé rostliny nijak dlouhou životnost.
Chceš-li tam mít i přesto něco zeleného, zverimexy běžně nabízejí na dotek měkoučké imitace kaktusů, které od skutečných rostlin na pohled prakticky neodlišíš. Možná, že by tohle mohlo být tím východiskem. Ale pozor! Pokud chceš napodobit původní, přirozený biotop agamy vousaté, nemá tam kaktus co dělat. I když tam dnes hojně rostou třeba opuncie, jde vesměs o rostliny zavlečené, v tomto případě ze Střední Ameriky. Evropská borovice, které se tam taky skvěle daří, je podobným příkladem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 18:24 Muž Honz [0] - Ještěři – Agama vousatá kaktus
Prosím chtěl bych se zeptat když si dám k vousatkám kaktus nebo nějaký sukulent jestli se nepopíchaj nebo si nějak neublíží já se o ně strašně moc bojím :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 841x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/312-agama-vousata-kaktus