Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Přidání gekončíka nočního

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přidání gekončíka nočního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 05:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Přesně tak, díky za doplnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 05:04 Muž Sewer [151] - Ještěři – Glukopur
Fotka k příspěvku ...říkal jsi Tome asi 3 - 5 lžiček na půllitr?
A terárko rosíme ráno a večer :-) (aspoň já to tak dělám...někdy i přes den)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 22:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak ho ros vodou s Glukopurem - ten koupíš v každé lékárně za pár korun a dodáš mu energii a chuť k jídlu/lovu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 17:52 gekonciknocnihl – gek
jako je mi to jasne ale on uz opravdu tak 20 dobrejch dni nejedl nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 15:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekonciknocnihl
Ocásek mu hubne, pže spaluje tuk uložený v něm, je to naprosto normální, přes zimu holt tolik nejedí a tak si ukládají zásoby na horší časy do ocásku a pak je vytráví,.... je to normální - medvěd do jara taky díky zimnímu spánku schodí pěkných pár desítek kilo,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 10:13 gekonciknocnihl – gek
no jako hubne hodne vyrazne ocasek ma jako tkanicku pred tim mel tlusci asi 1 cm :-(umele bylo to psano v knizce a doporucil me to jeden chovatel ..ale jinak je akci prostenormalne lozi a tak :-(..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 07:43 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Pogona
Potvrzuji. Náš Gekončík taky před časem přestal žrát a začal zase až před pár dny. Taky jsem si o něj dělal starosti, ale už zase papká normálně.
Zpočátku si bral cvrčky ode mě z pinzety, ale teď je odmítá...musím mu jich tam pár naházet a on si je nachytá.

Hoď sem fotku terárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekonciknocnihl
CO znamená "dával jsem mu potravu uměle" ne ještěr není had, ten se nerozkrmuje. Navíc v zimním období automaticky začne přijímat o mnoho méně potravy než jindy,.... vydrží i měsíc bez jídla. Kdybych měl po třech týdnech půstu každého ještěra doma utratit, neměl bych žádného,.... no Dej mu do terárka misku s moučnými červi, příp. nasyp pár cvrčků a pokud nějak viditelně a nepřirozeně nehubne, neřeš to. Je to normální,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 15:41 gekonciknocnihl – gekon
prosimvass co mam delat muj gekon nezere 14 dni uz veterinare mam daleko a choval co sem mluvil a gekona ukazoval rikal ze ma crypto ...premysell jsem o utraceni ale ja na to nemam a nechci aby se trapil daval jsem potravuju aji umele ale vyzvracel to :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:20 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekonek
A pokud si prostě jistý nejsi, zajdi k veterináři, po netu Ti nikdo pořádně neporadí,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekonek
Jak jsem psal, pokud nějak výrazně nehubne, alespoň občas žere, pak nepanikař. Hovínko prostě smrdí, to je prostě tak,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:06 gekonek – gekon
takze dneska sem sbiral piscity trus a fakt hodne zapachal ...je to spatne s nim ze?..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:59 gekonek – gekon
prave uvazuju nad tim ze bych ho dal kamosovy a sobe si koupil vcera jsem volal chovatelovy o 2 mladata 2 mesicni pac ti si zvyknou na moji ruku atd...teho co mam je peknej velikej ale ma trictvrte roku a neni zvyklej na ruku ja ho nechci trapit uz je to tyden co neji :-(.....opravdu nevim co delat nechci aby umrel v mym terariu :-( to bych nesnesl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 22:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekonek
Písčitý trus není hrozba, je to způsobeno pozřetím písku ( nebezpečný je trus řídký až vodnatý ),
cvrčkům uhýbají i ti moji, prostě se leknou, když jim ho tam hodíš a ten mizera jim nečekaně ( navíc během dne, když spí ) skočí prímo do obličeje ( to bych se ale lekl taky - kdyby mi o půlnoci někdo hodil na hlavu kus flákoty ), tiky jsou normální a vyskytují se poměrně často u celé řady ještěrů.
Nebezpečné je 8 a více dní bez potravy ( mimo zimování - to vydrží i měsíc ), pokud nepije, řídký trus, výrazné hubnutí a deformace končetin, apatie, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 22:44 gekonek – gekon
dobre uz vam dam pokoj kdyby neco napisu.....VERIM vam a doufa mze bude v poradku urcite mu kamarada koupim ale az pozdeji .....jenom to jeste naposled zhrnu :piscity trus 3 dny po sobe,uhyba cvrckum ,trepou se mu nozicky kdyz chodi ale nijak vyrazne nehubne teplota se drzi na 30 ve dne a vecer je i kolem 20 ...vlhkost 50-60%....takze snad uz bude v pohode vitaminy sem mu nasypal nutrimix...zvlas do misticky at si lizne sem tam :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 22:42 Muž krysikmouse [32] – Re: Pogona
Vidíš já to udelal, jak jsem se bavili o tom že máš nejaké na prodej ... je to v pohodě rvačky žáný . jen převoz jí trochu hodně stresnul takže je hodne lekavá a celkem hodne zalezlá v tesným úkrytu. doufám že to nebude mít nějaké dlouhodobé následky, ale dávám tomu asi týden ... tak snad to pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: krysikmouse
Přesně tak na občasný třes ( přezdívám mu "alzhaimer" ) je poměrně obvyklá a rozšířená u chameleonů, gekončíků, agam,.... pokud není častý a zvíře nějak neobtěžuje ( nespadne kvůli němu z větve apod.,...) pak je to v pohodě, prostě dotane tik.
Kamaráda mu pořiď, ale jen v tom případě, že máš samici, k ní můžeš přidat stejně velkou další samici, pokud by velikostní rozdíly byly velké, rvali by se, stejně jako by samec uhonil samici,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 16:23 Muž krysikmouse [32] – Re: gekonek
ne fakt i pogona si myslí že to je zatím OK ... nech mu čas .. muže mít trochu střes. Přečti si neco o chovu a porovnej jetsli deláš všechno dobře .. neboj on lovit začne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:58 gekonek – gekon
ja vim ze vas mozna obtezuju ale ja porat prichazim na neco noveo....ten gekoncik kdyz chodi tak se tak jak kdyz seka a trepou se mu pri zvednuti nozicky ale pritom normalne splha ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:27 Muž krysikmouse [32] – Re: gekonek
drž se našich rad :-) máš jich tu hodně tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 09:33 gekonek – gekon
jako tohlenc chapu ale uz je to 6 den co neji proste je divnej...myslite ze bych mu mel jit koupit kamarada ?..nejakyho mensiho mlade?....esi by nezacal jist kdyz by videl to mlade jak ji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 07:42 Muž krysikmouse [32] – Re: gekonek
No ono od gekončíka moc neočekávej, že ti bude celý den běhat po terku a dívat na tebe :-) on je to to už z názvu noční tvor :-) a hodně spací tvor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 16:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekonek
Přesně, tak, není důvod k panice ( zatím ), pokud ( i když občas ) žere a má trus v pořádku, nějak výrazně nehubne, pak je vše OK. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:00 gekonek – zimovani
takze s tim zimovanim pokud sem to pochpil nedelat:-)....no jenom doufam ze me tedda zacne jist :-)..porad jenom spi a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 06:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: krysikmouse
Přečti si můj článek o zimování ještěrů, - nezimovat mláďáta, jedince po nemoci či nemocné a staré jedince - v přírodě sice také zimují, to ano, ale z 1000 kusů v těchto rizikových skupinách přežije 1 ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:46 Muž krysikmouse [32] – Re: asd
:-) přihlašuj se pod svým nickem a nedelej z diskuze chat :-) je to pak trochu nepřehledné .. není no nic špatnýho draci občas písek žerou me i hlínu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:06 asd – ds
tak ted sem udela domaci rozbor trusu :-D.....je to proste jenom pisek vadi to nejak??...nikde neni potrava cvrcka nic jenom pisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:02 Y| – Y|
no taky sem si rikal ze bych ho nemusel zimovat :-).....jo a tedkom sem nasel trus je takovej bledej a v jak kdyz blane a sem tam je tam pisek a moc je v poradku zluto bila ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:55 Muž krysikmouse [32] – Re: dsa
Toho bych letos nezimoval je to mládátko ... sice pogona řekne že v přírode zimujou všichni .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:53 dsa – asd
no nejspis to tak udelam a jeste sem se chtel zeptat nemam ho treba uz zaazimovat?...nebo jeste je brzo ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: sd
Gekončík vypadá v pořádku, mě jak jedinci, tak chvoná skupina ńěkdy nejí i týden, může za to počasí, aktuální nálada, roční období apod. Vzhledem k tomu,, že zima se plíží, venku počasí nic moc, věř, že to vycítí a prostě se jen chystá na zimu ( období kdy je nedostatek potravy a je potřeba přežít co nejdéle bez potravy ). Klidně mu do terária pár cvrčků nasyp a až bude chtít. chytne si je, neboj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 20:42 sd – df
tak sem zkousel mu dat cvrcka a nechce ho :-(...takze nevim ale opravdu se me nezda byt nemocnej :-)snad nebude potreba veterinare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:46 Muž krysikmouse [32] – Re: gekon
nech ho v klidu nevyndávej ven a uvidíš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:21 gekon – foto
Fotka k příspěvku snad nevypada nejak nemocne a terarko je okej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:21 gekon – foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 17:20 gokon – foo
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 13:43 Muž krysikmouse [32] – Re: gekon
zkus navečer než zhasneš trochu porosit a za chvíli zkus na pinzetě dát cvrčka ... a když po nem pujde je to dobrý když otočí hlavu nijak ho nenut a zkus to další den. Přihod sem nějaké fotky ... terka a dráčka ... nebo založ prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 13:31 gekon – s
dobre no snad to bude jenom tim pac ja sem fakt z toho uz na mekko....a kdy mu mam dat zrat zhruba po jake dobe?..kdyz mi ted nechce jist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 13:07 Muž krysikmouse [32] – Re: gekon
netahej ho ven z terka nech ho v klidu at se adaptuje .. je třeba ve stresu ... to že ho vyndáváš ven ho moc neuklidní .. odchyt . jiný rpostředí atd ... a uvidíš že se to srovná .. já jsem taky přivez včera samičku a ta je taky streslá ... chvíli to trvá
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 15:20 gekon – pisek
no privez sem ho zhruba pred tydnem no....ukrytu ma plno vlhosk 40%...zbarveni fajn kdyz ho vytahnu ven tak sleduje normalne chodi zkouma....ale proste tak ten 4 den neni no....ze zacatku zral ale ten uz ne ,,,bojim se aby mi neumrel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:47 Muž krysikmouse [32] – Re: david
Jak dloiho nežere ? já myslím že to nic špatnýho není ... ono podmínky v teraristice nebývají moc good já když vidím toho chudínku co je tady už asi pul roku bez ukrytu ... v celkem hrozným terku , ten musí bejt vystresovanej ... POkud uhýbá před cvrčkem z toho bych nedelal drama. To mi delá nekdy taky . a má stavy že klidně týden nežere a pak zase začne ... nekdy trochu žere písek a poté má písčitý trus ... pokud nežere pár dní po přinesení domů nestresoval bych se ztoho tolik chce mu to dát klídek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:22 gekon – pisek
prosimvas pomozte muj gekoncik prestal jist a ma piscity trus ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:08 david – nevim
udelam co rikate snad to bude lepci.....ja jenom doufam ze nema crypto......ale to by se i prece jinac choval muzu zaslat foto jak vypada...ocasek je 1cm siroky zda se me ze zatim nejak nehubne ...akorat dneska jsem nenasel v terariu trus .....substrat mam pisek jemnej ale dal jsem mu misto toho ubrousky ...slisel jsem ze ho pozira ten pisek a dneska sem na zkousku koupil male cvrcky a porad nic ...uhyba jim a boji se jich ...snad bude v poradku v co nejblizsi dobe chystam se mu koupit kamarada/ku....ale jelikoz ma problemy tak to asi nebude vhodne....pripadne vitamini na zlepseni chuti?..a vlhkost by se mela jak pohybovat kolem tech 60? omlouvam se za 2x pripevek vlozil jsem ho na spatne tema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: david
Může to být počasím a nadcházející zimou. Pokud by však nejedl cca 8 dní, navštiv veterináře, každopádně zvyš rošení terária, pokud by byl nemocný, bude mít větší potřebu vody, takže do doby než to vyvrátíš, ros i 5 - 6krát denně. Z misky pít nebude !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 17:48 david – nelibi se mi to
koupil jsem gekoncika nocniho ze zverimexu rikali ze je sstary zhruba trictvrte roku...kdyz jsem ho dal domu do terari kde je teplota ve dne kolem 24-25 a v noci kolem 21-23..byl normalni hned ten den jsem mu dal cvrcka a snedl ho i druhy jenomze pak prestal jist a nevim co s nim je kdyz mu dam cvrcka tak jakoby uhyba a boji se ho to samy s moucnymi cervami trus ma v poradku ...je normalne i akcni kdyz ho vytahnu a tak :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Přesně tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 18:35 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Pogona
A pak si založíš svojí Zoo ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 21:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: gekončík
To jsou ojedinělé příklady, jinak se tu rýsuje slibný začátek a zřejmě budoucí chovatel. Časem z pár terárií bude hodně přes 50 doma, pak začneš schánět prostory na další a další a další,... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 20:19 gekončík
no prát se budou je když budou rozdílně velcí ale měl jsem dvě stejně velké samice a furt se rvali no mos dobře to nedopadlo věř mi mám doma no v komoře velké 5x5x5 m 8 terárek 1 z chameleony 3 z gekončíky 2 z pagekony a 2z ještěrovci no tři hodiny dvakrát deně jim věnuju živim se tim je mi 17 na minulé burze jsem vydělal 14 tisíc
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 15:20 Muž krysikmouse [32] – Re: Pogona
no to bude vtipný :-) při velikosti mýho obrovskýho gekončíka :-) a nehrozej moc velký pranice ?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1871x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/321