Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Dela gekoncik nocni v noci hluk?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Dela gekoncik nocni v noci hluk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 22:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Dobi2374
Základ ovápnění - obyčejná bílá školní křída za korunu v papírnictví (prakticky čistý vápník) našprtaná nožem na prášek do vyšší plastové nádobky. Ze zveráčové krabičky tam pak nasyp krmný hmyz, např. cvrčky. Protřepat, nemýchat :-D . Kdo měl mazací službu u tabule na základce ví, nakolik to svinstvo ulpívá všude i bez zvlhčení ;-)
Mrkneš-li se na mou ještěří prezentaci a otevřeš složku mláďat, uvidíš tam fůru fotek malých agamek požírajících sněhobílé cvrčky vylézající právě z takové jakési plastové "čtvrtinky". A o tom to je. Bez zbytečných výdajů, vlhčení a podobných zbytečností jen oválení v nastrouhané křídě.
O zbytek se postarají konipasi chytaní na libovolné louce v dosahu od jara do podzimu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 10:51 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Dobi2374
Jo - lehce hmyzáka oros a pak obal. Nutrimix je dost hrubej a proto líp drží na vlhkým povrchu. Pokud podáváš vápník ve formě Biominu, pak hmyzáky vlhčit před obalením nemusíš. Biomin je mletý na jemno a drží na nich výrazně lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:46 Dobi2374
Sepiova kost sa rozpuci a podava sa do misky ako uz spominane pripravky Raboran a NutriMix? Inac ten Nutrimix vraj zle drzi na cvrckoch, je to pravda? Ak ano, pomohlo by namocenie cvrcka do vody a jeho nasledne obalenie v NutriMixe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 22:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: simakov7
to je různé, jak jsem psal, každá skupina gekonů, dá přednost něčemu jinému, chce to vyzkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 20:49 simakov7
A je lepší cvrčky obalovat, nebo jim tam šoupnout misku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 18:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: simakov7
Je to pro gekončíky velmi důležitý vápník - tento přípravek se jmenuje Roboran či NutriMix ty jsou asi nejčastěji používané i nejlevnější. Někteří gekončíci jej olizují, jiným je potřeba v nich obalovat krmný hmyz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 18:14 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři
áno lížu ale ja v tom obalujem cvrčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 18:09 simakov7
A to oni ho lížou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:49 Muž Simon ㋡ [3] - JeštěřiRe: simakov7
áno je ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:18 simakov7
Viděla jsem v různých teráriích, že gekončíci mají malou misku a v ní bílý prášek. To je nějaký vitamínový preparát?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 21:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Dcera má v pokojíčku u hlavy terárium s párkem gekončíků, v noci ji vzbudí i když spadne špendlík na zem a gekončíci ne, tzn. hluk nedělají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 20:07 gekončík
Fotka k příspěvku mám ho taky doma a je v pohodě zatím nic nebo žádné zvuky nedělá akorát jen na začátku když je naštvaný syčí ale to asi jen první max týden palec ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:15 Muž Onys [3] - Ještěři – Re: Sinatrax
Vesměs nedělá jen mám polystirenové pozadí a pokud po něm zrovna leze tak to zašustí taky je mám v pokoji a zatim v pohodě :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:23 Muž krysikmouse [32] – Re: Sinatrax
ne nedělá :-) je tichej jako myšička. mě třeba jeden čas škrábal na sklo přední pracičkou :-) jakoby si chtěl otevřít. dělal to vždycky když mi vylez na ruku. tak potom, ale to spíš znělo jako když někde něco kouše myš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:19 Sinatrax – Dela gekoncik nocni v noci hluk?
Dobry den. Chtal bych se zeptat jak je to u gekoncika nocniho a jeho zivotem v noci? Chtel bych mit terarium v mistnosti kde spim a proto me zajima jak moc je tento tvorecek hlucny. Nikde jsem tuto informaci nenasel. Predpokladam ze jako nocni tvor asi bude jako pena jelikoz by ho hned neco sezralo, ale co kdyz ne? Tak tedy prosim o rady vas zkusenych. Dekuji predem
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 924x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/322-dela-gekoncik-nocni-v-noci-hluk