Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pomoc s výběrem terra rostliny

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Pomoc s výběrem terra rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 14:42 Muž Michal [2]
Ahojte chcem sa opýtať či treba rastliny do teraria presadzat do inej zeme a ci jasterom neublizi hnojivo v kvetinacoch dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:54 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
= přesadit do hliněného ;-)
Já to mám u hada na stínítku a drží dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 08:07 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nessy
Zkus na lepení použít Duvilax. Je to disperze jako Herkules, ale hustší a výrazně líp drží. Cenově ve větším množství taky vycházel líp, seženeš ho v Obi, nebo v Baumaxu. Je balenej v kyblíkách různý velikosti, v případě potřeby se dá naředit vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 07:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: VaJzi
Lepidlo na dlaždičky se mi na materiálu z jakého jsou umělohmotné květináče moc neosvědčilo. To Herkules drží na všem ;-) Ale dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 00:55 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Můžeš ho oštěrkovat. Také se dá použít lignocel nebo tebou zmiňovaná rašelina. V každém případě bych ale jako spojovací materiál použil lepidlo na dlaždičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 00:46 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No, když je zvládnu nějak naporcovat, tak jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:39 Žena Nadka [214] Re: Nessy
A ty kousky,co jsi přes to naskládala,by nešly použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Obložit to bambusem mě taky napadlo. Ale u nás mají jen malé průměry hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:19 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Máš možnost sehnat kůru?Nalámat ji a třeba to kombinovat s tou rašelinou.Nebo dá se trochu rozdrtit ten bambus/pokud to jde,nemám s ním zkušenosti/a kousky ten květináč polepit. :-) Ještě jsem se dívala k tobě na prezentaci,co to obložit půlkama bambusu jako máš stěnu,třeba nestejných velikostí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:48 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zamaskování květináče...
Dala jsem si do terka dracenu (tedy v papírku v květináči bylo dracena - mně to připadá spíš jako yucca, ale v kytkách se prd vyznám, tak nevím) a nevím, jak zakrýt květináč. Když ho zarovnám bambusy, vypadá to divně. Obalit ho špějlovým prostíráním taky. Napadlo mě obalit v rašelině (pomocí Herkulesu), ale nevím, jestli většina neopadá. A obalit ho nějakým sisálem mi taky do mého terka nepřijde vhodné. Máte nějaký typ? Fotky jsou u mé prezentace pagekonů. Díky za radu love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 22:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Mohly by. Na chvilku. Než to ta mrňavá potvora celé zapřede natolik, že terko začne vypadat jak vyplněné vatou. K té kytce se přes hustou pavučinu ani nedostaneš abys ji zalila ;-) , o její asymilaci už ani nemluvě. Buďto shnije nebo uschne, v obou případech si v terku rozmnožíš plísně. To už se spíš vyplatí pár pokroucených klacíků, které zvířátko využije pro stavbu svého "hnízda" z pokud možno neplesnivějícího dřeva. Varianta B je právě už jen o ubytování na té obrovité rostlině (s rizikem zašlápnutí, pokud se pavouček něčeho vyleká a začne zdrhat kamsi do bytu...). Slavný cestovatel Alberto Vojtěch Frič v předválečných letech takto choval jakéhosi stromového sklípkana, kterého si dovezl z výprav mezi jihoamerické indiány, přímo ve svém obýváku na nějaké takové rostlině po dlouhá léta a z jeho krmení se následně zejména pro prťata ze sousedství stala ohromná atrakce (pro zajímavost - jedním z oněch prťousků byl např. pozdější uznávaný autor komixů a kreslených vtipů, dodnes nepřekonaný mistr Jiří Winter Neprakta) :)

V devadesátých letech jsem s kytkami u pavouků experimentoval, dnes už bych tam ale nedal jedinou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 06:48 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No a co třeba právě ta Thilandsie nebo Orchidei? Ty se do hlíny nesází, takže by mohli dobře sloužit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: pokora
Podle (nejen) mých zkušeností - libovolný zemní sklípkan všechny rostliny v terku velice záhy podhrabe a zničí, takže je k němu nemá smysl dávat. Stromový sklípkan typu Avicularia nebo Poecilotheria sice kytky cíleně likvidovat nebude, naopak je využije pro své potřeby, jenže to se pohybujeme v intencích vzrostlých monster nebo difnbachií! Už Tě vidím ( X-) ), jak vyrábíš terko 2x2x4 metry (d,š,v) pro obrovskou rostlinu, na které bude finálko bydlet jediný dvaceticentimetrový pavouček přes den zašitý kdesi v úkrytu u zadní stěny... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 10:56 Muž pokora [7] - Hadi – dobrý vtípek
Z trochu jiného soudku, dělám terária pro pavoučky a tak se zároveň pídím i po rostlinkách které by tam mohly prosperovat.
Takže když jsem procházel okolo celkem velkého květinářství řekl jsem si, že času mám dost a vlezl dovnitř. Sám se v květinách nijak moc nevyznám, takže jsem si chytl prodavačku a rámcově popsal podmínky které budou, aby mi doporučila něco nového.
Nakonec jsem si odnesl zajímavě vypadající rostlinku Brambořík......příjdu domů a dočtu se o její choulostivosti. V pondělí se na paní prodavačku půjdu podívat a vás bych tu chtěl případně poprosit o nějaké vhodnější tipy na terarijní rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 22:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
No, a tak to vidíš. To je jak s tou odpovědí na zdravotní problém mladého křečka, co ve finále umřel sešlostí věkem nejmíň rok před zodpovězením dotazu na jakýsi jeho neduh z mládí. To jen tady někdo (tuším já) náhodou vyčenichal a pokusil se zodpovědět postarší dotazy. Ovšem s křížkem po funuse... ;-)

Ta květinářství ale nejsou od věci. Jen bacha na herbycidy, pesticidy a různé další -idy. Mnohým zviřátkům by ta svinstva mohla dost ublížit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 00:42 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Teda jestli musím taky 2,5 roku čekat, než mi někdo odpoví, to se asi raději zkusím poptat v květinářstvích smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: lukys1
A do jak velkého terka by to mělo být? A jak vlhkého? V nicku máš uvedeny želvy (i když bez bližšího určení), z čehož by se dalo vycházet, kdybychom věděli o jaké želvy jde (bude-li to k nim). Jiné rostliny přežijí v terárku hermanky, jiné v terárku scripty. Obě ovšem budeš muset zasadit mimo dosah želviček, jinak je ty potvůrky sežerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 14:58 Žena Nessy [124] - Ještěři – Tillandsie
Ahoj, v terárku mám Tillandsii a bohužel to vyšlo k žárovce, pod kterou je cca 32-33°C - vadí jí to? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:08 Muž petroneus [15] - Ještěři
Fotka k příspěvku DALA BY SE POUŽÍT TILANDSIE
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:19 Muž lukys1 [0] - Želvy – Pomoc s výběrem terra rostliny
Zdravím všechny teraristy zejména ti co mají paludárium či anolisy, chamíky apod. šplhající potvůrky z pralesa :-D Potřebuju poradit nějakou ne moc velkou rostlinku do terárka které nevadí teplo a kvete. Sice mám bromélii jenže ta z důvodu že je blízko u žárovky osychá :( Předem děkuji za tipy

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 903x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/340-pomoc-s-vyberem-terra-rostliny