Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ochočení gekončíka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
ochočení gekončíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 23:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: niky
Protože jak známo "láska prochází žaludkem" a obzvlášť pomenší ještěři jsou v životních potřebách příjemně nekomplikovaní, šel bych na to přes ten žvanec ve spojení s citlivým osobním přibližováním a postupným uvykáním dotykům (pro začátek bude dobré brát si na krmení vždy stejný oděv v barvách které jsou zvířeti příjemné, neměnit účes atp. Když si dejme tomu blond vlasy obarvíš na tmavší zrz anebo si dlouhé necháš sestřihnout, to zvíře vidí okamžitě úplně jiného tvora. Ono vlastně stačí vzít si žluté tričko namísto černé mikiny s kapucí a efekt je stejný - zvířata mají více méně stále stejný vzhled takže jsou navzájem snadno zapamatovatelná, my jej prostým převlečením dokážeme markantně změnit i desetkrát za den - pro ně k nepoznání. Dříve či později ale vychytá detaily a naučí se Tě rozpoznat bez ohledu na to co máš na sobě)... A až Ti časem začne při každém otevření terka lézt na ruku, budeš mít napůl vyhráno a můžeš najet na systém skutečného ochočování - totiž zvířetem vyhledávaný tělesný kontakt s Tebou aniž by očekávalo potravu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 16:16 niky
Ahoj, má někdo zkušenost s ochočením si již 3í ročního gekončíka, který byl 2 roky u jiného majitele?? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 17:32 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
To že milujou drbání pod krkem a na hlavě, můžu jenom potvrdit :-D:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 23:50 Žena Tessee [1] – Re: dan999
hlazení zatim moc neberou, Tessee je lekavější a Linaj mi pak zdrhá...Včera byla Tessee dokonce dost hyperaktivní a párkrát mi vyskočila z ruky, ani jsem netušila, že umí předvést takovej let. Mě ještě potvůrky budou procvičovat reflexy, ale tak zatim na tom nejsem tak špatně, mam je celkem obstojný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 16:45 dan999
je tak je asi jen takovým pohlazením neodbiješ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:50 Žena Tessee [1] – Re: dan999
děkuju :-) včera mi dokonce Linaj zalezla pod triko, hřála se o mě a nakonec mi tam usnula, po 3 hodinách jsem jí musela budit, abych vůbec mohla jít spát :-D ale bylo to rozkošný, jsou to báječný tlamičky love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:48 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tessee
Milujou drbání pod krkem a na hlavě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:40 dan999
gratuluji palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:06 Žena Tessee [1] – Re: Sewer
no tak to nebude problém, minimálně do konce roku jsem pořád doma, takže času mám habaděj, dnešním dnem se obě holky už podruhé proběhly po obýváku a už se ani moc nelekají když je chci pohladit a když nastavím ruku, tak nejdřív párkrát oblíznou a pak si "nastoupí" :-D je to moc paráda pocit když mi capkají po ruce, jsou to báječný zvířátka, jsem za ně moc ráda hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:42 Muž Sewer [151] - Ještěři
Hlavně to chce se jim věnovat tak často, jak jen to jde :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:37 Žena Tessee [1] – Re: Pogona
Jj, ještě to mláďata jsou, je jim tak 4 - 5 měsíců. Na to vyžadování společnosti se moc těším hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 15:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Tessee
Ono taky pokud máš mláďata, tak ta jsou plachá a víc se skrývají, čím budou větší tím vymizí i jejich plachost a budou vyžadovat tvojí společnost. Takže trpělivost a bude dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 11:58 Žena Tessee [1]
áááá, paráda, teď se byla proběhnout i Linaj, tak jsem toho využila a rovnou jí zvážila hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 11:21 Žena Tessee [1] – Re: Sewer
jj, včera už jsem s Tessee měla úspěch, důkladně se po mě prolezla a prošmejdila mi židli, bylo to moc príma, tak to za chvíli jdu zkusit zase zopakovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:47 Muž Sewer [151] - Ještěři
Beru si ho k sobě tak často, jak to jen jde. A to i za cenu toho, že ho třeba musím vytáhnout z úkrytu... Nechávám ho všude možně lézt a když už moc zlobí, vemu si ho zase do ruky. Někdy je naopak v klidu, tak se spolu třeba díváme na film :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:57 Žena Tessee [1] – Re: Pogona
to je moc roztomilý, máš krásný fotečky palec Já se je právě snažim občas pohladit, ale když pomalu přiblížim ruku aby si mě očuchaly (holky), tak se jen odtahujou a celej den spinkaj, tak nevím jak na to, abych měla úspěch :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku a taky takhle :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Jo, je jeden tip. Jak je to možný brát je do ruky, mazlit se nechat je proběhnout, jak jen je to možný a apak Tě budou takhle čekat ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 17:54 Žena Tessee [1] – ochočení gekončíka
Ahoj, ráda bych se zeptala, jakým způsobem a jak probíhalo (probíhá) vaše ochočování gekončíka aby si na vás zvykl a nechal se brát do ruky. Nějaké rady, tipy, fígle? ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 802x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/341-ochoceni-gekoncika