Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Varani ! Pls. o rady

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Varani ! Pls. o rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 10:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
S varanem stepním, bohužel, osobní zkušenost nemám a jsem jen teoretik. Na i-fauně najdeš řadu chovatelů těchto varanů, tak se můžeš obratit přímo na ně.

ifauna.cz/…

Kdyby jsi se rozhodl pro Timoráka, tam rád poradím ;-)
A ještě doplňuji, že k těmto zvířatům je potřeba zvlášť kvalitní UVB záření,
výborným zdrojem jsou např. tyto :

www.zbozi.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pogona
Jen ještě doplním, že je pořízení poměrně velká investice - mláďata se pohybují okolo 5ti tisíc Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Petr Marvan
mailto:pogona@terarka.net - to je můj e-mail, napište na něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:06 Petr Marvan – Re: Pogona
Jo ja videl :) jsem doufal ze mi odepisete prave vi z duvodu ze jsem na vas zde nemohl najit zadny kontakt :) Mel bych strasne moc otazek :) co se tyce chovu spousty jesteru protoze vsechny nazory v literature si protireci (mozna to je dane spatnym prekladem ? :-D )



A chtel bych se zeptat jak VARAN STEPNI snasi vodu ?



A mate i chovnou farmu techto druhu jesteru ? Nebo popripade kontakt na toho spravneho overeneho dodavatele jesteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 17:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Petr Marvan
Varan stepní příp. Varan timosrský oba druhy se dnes dají sehnat. Terárium by pro pár mělo stačit, pokud budou přes léto venku ;-)
Jsou nenároční co se týče chovu, ale musí se jim zajistit správné podmínky ( teplota, UVB, .... ).
Se druhým ze jmenovaných mám osobní zkušenosti a mohu říct, že nejsou ani nijak zvlášť agresivní.
Ostatní informace podá strýček google ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 16:01 Petr Marvan – Varani ! Pls. o rady
Dobry den ahoj !

Chtel bych se zeptat (predevsim chovatelu co maji zkusenosti z vlastniho chovu)

Jaky druh varana by nejvice vyhovaval mim pozadavkum.

Jester by mel byt vsezravec (napr. 80% zivocisne stravy,20% roztlinne stravy apod.)
Mel by mit rad splhani, plavani.
Prostor teraria 120x70x150(d.s.v.)
jestera bych braval casto v lete na zahradu na slunicko do vybudovane voliery 3x3m a v byte by mel moznost behat po velkem prostoru. (jen na noc by se zamykal do teraria)

Docetl jsem se ze ze zacatku by jester mel mit primerene terarium ke sve velikosti z duvodu prehledu o krmeni a dobre adaptaci na chovatele apod... (mam k dispozici terarium 80x40x60)

Rozhoduju se mezi :

VARANAMA nebo TEJU PRUHOVANEM



+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1573x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/351-varani--pls-o-rady