Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

podivná Brachypelma Smithi

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
podivná Brachypelma Smithi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 22:18 Dominik Re: Pavla
Ta moje se svlékla cca 2 měsíce před prázdninami a od té doby žrala jen dvakrát teď jí krmení běhá před obličejem a ona nehne ani brvou přečetl jsem si o tom druhu vše co šlo a jako bych nevěděl nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 22:13 Dominik
Ta moje se svlékla ještě 2 měsíce před prázdninami a od té doby žrala jen dvakrát krmení jí běhá před "obličejem,, a nehne ani brvou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 17:38 Pavla Re: Dominik
Ahoj,máme brachypelmu cca 2 roky.Nyni též přestala žrát a je zalezlá v kokosu a zahrabala si otvor.po týdnů jsem odhrabala,ale nežere.Pred svlekem asi nemá,sledujeme barvu,ale je to divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 14:58 Dominik
Ahoj mám br smithi samičku starou cca 2roky a komplet přestala žrát už to jsou asi 3měsíce a mám o ní docela strach jestli to je jen nechuť nebo něco horšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 12:14 Lucie – Problémových svlek
Dobry den, mam doma starou samici Br. Smithii. Je ji cca 10let a zacala se svlékat. Vsechny svleky do ted probíhály bez problému , kdysi pred lety ji dokonce dorostla nozicka. Nyni se svlékla asi po roce, nebo dvou (byla jsem dost překvapena - myslela jsem ze se uz svlekt nebude). Ale tentokrat si nelehla na záda. Zacala se svlekat ze stoje. Doplnila jsem do terarka vodu a odjela pryc. Vratila sem se po 3 dnech a stale je ve stejne poloze. Ma prasklou hlavohruď a kouká ji kus noveho zadečku. Nohy ale vubec nevytáhla a myslim ze stale žije. Prosim o radu - jde ji jeste pomoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 17:02 Oscar Javůrek – Brachipelma smithi
Dobrý den dnes jsem krmil mou brachipelmu a ona to ulovila přesněji cvrčka a ona hned poté na stejném místě začala kroužit a jezdit zadečkem po zemi a já se docela děsím protože tohle vidím dělat pavouka poprvé nevíš náhodou co by to mohlo znamenat?? Na youtube to nazíval jeden člověk happy dance :-D . A já to do teď neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 14:04 Maharadža Re: Pospa
moje se sice nesvlékala, ale mám stejný problém a to ji mám doma 7 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 14:02 Maharadža – Brachypelma smithi - v úkrytu
Ahoj, mám Brachypelmu smithi 7let - je to samice. Od cca prosince je skoro nonstop zalezlá v domečku a na vstupu si udělala pavučinu. Nevím, čím to může být. Žere normálně, ale vyleze jen na chvíli. Kde může být problém? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 21:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: khopikcopin
Ahoj. Když umístíš terko do klidného koutu, kde pavouk nebude moc rušen (a samozřejmě nemáš sklony k alergickým reakcím), měl by se chov jen jediného zvířete obejít bez jakýchkoli problémů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 15:23 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – pokoj
dobrý den chtel bych se zeptat jestli bych brachypelmu smithi mohl mít v místnosti (samozřejmě že bude v teráriu a ne jen v pokoji☺☻ :-D )
a aniž by byla neak nebezpečná pro mé zdraví např. když by odhodila žhavé chloupky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Rajce63
Osobně chovám zástupce rodů Acanthoscurria, Aphonopelma, Brachypelma, Nhandu a Phormictopus (dříve i Avicularia, Grammostola a Holothele) při běžné pokojové teplotě bez jakéhokoli interního vytápění naprosto bez problémů, a to i včetně občasných odchovů ;-)
S trochou nadsázky lze říct, že mnohé běžně dostupné druhy jsou schopny dobře prospívat snad i v krabici od bot někde ve skříni :-D (což ale nemá být návod pro ignorování doporučených podmínek ;-) ). Fakt ale je, že při pokojovce rostou pomaleji (také ale žijí déle), někdy i dost výrazně - od třetího svleku např. chovám dvě aphonopelmy caniceps, které za poslední čtyři roky (!) vyrostly jen o pouhý centimetr v těle (zatímco zhruba stejně staré B. vagans z mého odchovu ve stejných podmínkách jsou už dávno dospělé) :-)

Tady bych vypíchl i to, že svleky/přírustky se u takto chovaných pavouků (alespoň podle mých zkušeností) soustředí do období mezi květnem - srpnem, zatímco v chladnějších měsících až na vyjímky stagnují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Rajce63
Smithii, N. chromatuse a G.roseu má dcera skoro rok v pokojíčku v "temnějším" koutě při pokojové teplotě ( bez jakéhokoli osvětlení či vytápění ) a vše je bez problémů. Pavouci krásně žerou, svlékají se a vypadají že jsou v poho. Teploty se jim tam pohybují v rozmezí cca 19 - 25C ( když se v pokojíčku větrá, spadne v zimě teplota i k 15C ).
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:01 Rajce63 – teplota?
Zdar, zajímalo by mě, jestli bych mohl chovat tohoto pavouka při pokojové teplotě (cca 21°C a více). Stejně jako u druhů Brachypelma albopilosum, epicureanum a vagans se doporučuje teplota okolo 25°-28°C v závislosti na druhu, jenže na nějaké stránce věnované chovu pavouků jsem četl, že nižší teplota (nad 20°C)nevadí, pavouci prý jen pomaleji rostou...
Díky za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 20:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: khopikcopin
Brachypelmy obecně dělají pavučinek málo (oproti rodům a druhům, co zapředou celou nádrž tak důkladně, že to tam pak vypadá jak od stěny ke stěně a od podlahy ke stropu jednolitý chumáč vaty s něčím tmavším uvnitř - což je ten pavouk), rozhodně si ale jimi pokryjí např. sklo nádrže, to aby se po něm mohly pohybovat bez rizika pádu a následného úrazu ;-)
Na fajnové reprezentativní fotky takhle zabydlené terko sice není, vidět dovnitř ale je a pavouček je spokojený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:03 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – aha
jja aha tak to jo a mohu při nejhoršim vzít do ruky kdybi to s krabičkou nešlo a aniž by mne kousl do prsto ze by si třeba myslel že je to myší holátko ,
jo a ještě bych se chtel zeptat jak často musím vičistit celé terárium jako např vomnenit substrát umejt skrýš a terárko atd ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 15:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Jo tááák, no když čistím terárium opatrně naženu pavouka do plastové krabičky,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 12:49 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – nn
ne takhle jsem to nemyslel ja myslel např když to budu čistit a nebo kdybi tam těch pavučin bylo moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Má dospělá Smithka zas tolik pavučin nedělá, jen tak spíš na substrátu takovou slabou pavučinku.
Co se týče vyndavání, nevidím důvod, proč je vyndavat, pokud se chceš mazlit se zvířetem, pořiď si křečka, pavouci dle mého patří do terária a manipalaci s nimi je nejlepší omezit na minimum,..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:17 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – pavučiny
dobrý den chtel bych se zeptat jestli brachypelma smithi dělá hodně pavučiny nebo jen trochu a jestli ano tak jestli je mohu normálne vyndat aniž bych pavouka naštval nebo něco podobného a on mne za to nekousl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Smooche - Bara
Nedělej s ní vůbec nic. Ale fakt VŮBEC! Ona se Ti totiž bude svlékat a na to potřebuje klid :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:24 Smooche - Bara – Pomoc
koupila sem si Brachypelmu smithi a celí rok a půl byla v pohodě. Najednou se, ale začala divně pohybovat (furt kopala nohama, jako by měco měla na zádech. Chloupky na zadečku nedotčeny) To trvalo asi 14 dnů. Teď leží už 2 dny na zádech a skoro vůbec nereaguje. Jen trochu pohybuje nožkama. Co sní mám dělat a co se sní děje?! Pomožte mi prosím. Děkuji moc
Ps: krmím ji cvrčkama pravidelně každý měsíc a nedávno dostala holátko. Trochu jí vlhčím akvárko a teplota je pokojová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:10 Muž Felix [754] - Ještěři
Nevěš hlavu a ani se nelekej, sklípkani obecně jsou noční skrytě žijící tvorové, takže to normální je. Sám leta chovám např. samičku Brachypelma albopilosum, která by podle všech odborných příruček měla pochodovat terkem i v pravé poledne. Protože to ale asi nikdy nečetla, vyleze tato samice z nory za dne tak asi jenom jednou za půl roku. Na minutku dvě, to když zrovna honí cvrka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 07:48 Muž Pospa [0] - Bezobratlí – podivná Brachypelma Smithi
Téměř rok máme doma Brachypelmu Smithi. Koupili jsme ji ve zverimexu, takže nevím po kolikátém je svleku, ale tělo má velké asi 4cm.
Když jsem na začátku pátral po informacích o těchto pavoucích tak jsem se snad všude dočetl, že Brachypelma Smithi se ráda vyhřívá na sluníčku a nevyhledává příliš úkryty. Proto jsem na strop terária přidělal malou lampičku, která má pavoukovi tento požitek dopřávat a také toho naše Betty, jak jsme sklípkana pojmenovali, až do nedávna využívala. Během léta byla každý den na kořenu a předváděla se nám v plné své kráse. Do nory, kterou si vyhrabala pod kořenem, se utíkala schovat akorát při rosení nebo s uloveným cvrčkem. Jenže od posledního svleku (18.8.2010) ze svého úkrytu prakticky nevylezla. Jen po krmení vynese zbytky k misce a za chvilku je zpátky. Zkusil jsem tedy vyměnit žárovku v lampičce za slbší, která terárium vytopí na teplotu okolo 25 stupňů Celsia a nakonec jsem světlo vypnul úplně, abych nesvítil zbytečně v "prázdném" teráriu. Potom jsem zase zkusil na pár dní rozsvítit, ale bez jakéhokoliv výsledku. Pavouk se před námí stále schovává. :-(
Prosím poraďte nám někdo čím by mohlo být způsobeno takové chování? Nebo je zcela normální, vzhledem k ročnímu období? Kromě toho, že je stále zalezlá, jsme si jiného nezvyklého chování nevšimnuli. Žere taky normálně.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/352-podivna-brachypelma-smithi