Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

leguán zelený

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
leguán zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 21:20 Muž cadaverous [22] Re: Maca
S dotazem o osvětlení terária takového rozměru se určitě obraťte na www.terashop.cz Pán je opravdu odborník co ví co prodává a rád poradí. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 18:46 Maca – osvetlenie terária
Dobrý večer,
ďakujem vám za rady, veľmi mi to pomáha ako začiatočníkovi, teraz mám ale dilemu ohľadom osvetlenia do terária s rozmermi 150x110x220. tých 220 je výška. Výrobcov je strašne veľa, v každom chovprodukte kde som bola mi radili niečo iné, mám v tom zmätky. Môžete mi poradiť ? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 09:25 Muž cadaverous [22] Re: Maca
Když už teda chcete nějak ošetřovat OSB proti vlhku (ikdyž už od výroby jsou naimpregnované a další lakování je dle mne nesmysl, protože lak nikdy není 100% nanesený a voda se za něj vždy dostane a naopak tam zůstane a škodí více. Vzdušná vlhkost neškodí tolik, jako přímo stálá voda na desce, což by bez laku určitě nebyla.), tak bych nanesl tekuté sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 09:08 Popelnice Re: Maca
S lakem Vám neporadím, já u leguána měla desky polepené pískem (přilepeným epoxidovým lepidlem, na povrchu už nijak neošetřeným). Proti vlhkosti to sice bylo dobré, ale bylo to neomyvatelné, a to byl vzhledem k leguánovu prskání soli a vyměšování "kde to na něj zrovna přijde" docela problém. Ale jestli chcete nechat ty stěny bez nerovností a výstupků, doporučila bych polepit je tenkým sklem, to se výborně čistí i skvěle izoluje před vlhkostí. A na první pohled takové sklo přilepené na desku není moc vidět. A v případě potřeby se ty poličky na sklo dají také přilepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 21:57 Maca – Aký lak použiť do terária
Dobrý večer všetkým, chcela by som vás poprosiť o radu, robíme leguánovi nové terárko, a dve steny terárka budú s OSB dosiek, ktoré by sme chceli nalakovať aby dlhšie vydržali vo vlhkom prostredí, potrebujem poradiť s lakom. Odporúčané laky Laksil a Balakryl vraj nie sú až tak dobré a niektorí teraristi odporúčajú lodný lak. Môžem poprosiť o váš názor? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 07:53 Popelnice Re: Maca
Někdo také čistí skla octovou vodou. Ocet pomáhá rozpouštět vodní kámen a soli, takže ať se leguán snaží zaprskat skla sebevíc, nemá šanci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 22:36 Maca Re: Landvir
Ďakujem, pomohlo mi to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 21:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Maca
Ahoj já leštím normálně Clinem všchny terária a bez problémů, asi by neměl být nějakej toxickej nebo jedovatej. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 19:15 Maca Re: Nadka
Ďakujem za rady, všetko som si to popozerala a dosť vecí som zistila nových. Ale ešte mám jeden problém, neviem čím čistiť sklá na teráriu, určite nie prípravkami ako Clin, alebo áno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 21:02 Žena Nadka [214] Re: Maca
Jestli ti to pomůže mrkni na moji prezentaci.Buď ráda,že jí aspoň salát ( asi ho krmili jenom tím ).Věřím až si na sebe zvyknete,že přijde na chuť i jiným rostlinkám.Do salátu mu přidávej i jiné rostliny.Připadá mi,že je velký,jak ta moje potvůrka.Podívej se na prezentaci Chameleon nebo agamy?Leguán.Tam mi i fajfmen v komentáři přiblížil reakce ještěrů.Držím palce.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 19:31 Maca Re: Blaberus
To som zabudla napísať, u veterinára som bola, povedal že je potrebná aklimatizácia cca 2-3 týždne lebo nevieme ako s ním predtým bolo zaobchádzané. Ale podľa predbežnej obhliadky len pohľadom je v dobrom stave. Ale bol strašne vyplašený. Ja sa snažím ho nestresovať, dám mu len do misky čerstvé jedlo, už sa mi dá pohladkať, ale to nepreháňam, vždy pri tom zatvorí oči a otočí hlavičku akoby čakal že čo bude? Alebo si to zle vysvetľujem. No a odporučili mi že keď zatiaľ nemá takú pestrú stravu calcium + D3 od exoterry a taktiež granulky pre leguanov od výrobcu Nutrin, nie je tam nič živočíšne, ale tie mu teraz asi dávať nebudem to by malo byť asi na obdobie keď nebude možnosť takej pestrej stravy. Odkedy ho mám tak som na internete neustále, je tam vea info, ale sú dosť rozličné a chcem ho mať zdravého a nechcem mu hoci aj neúmyselne ublížiť apreto si myslím že vaše názory ľudí ktorí leguánov chováte mi dajú viac ako všetky odborné články. Inak osvetlenie je v poriadku ako má byť, to riešil manžel, teplotu má 30 stupňov a vlhkosť udržujeme na 60, dala som mu vaničku ale podľa toho aký je z nej vedľa tak sa v živote nekúpal, tak ho zatiaľ aspoň rosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 18:55 Blaberus Re: Maca
Tak nějak postupně ... Pokud jej chtěl někdo "vyhodit", asi mu neměl zájem ani zabezpečit správnou péči. Doporučuji nalézt veterináře a domluvit postup, jak vyšetřit trus na parazity - častou příčinu nedostatečného zájmu o potravu a smrti. Pokud nehubne, je dávka přiměřená. Déle sledovat. Věk není asi důležitý a často velikost u plazů mate zejména na jeho historii. Zajistit teplo, vlhkost a správné osvětlení UV B - zrevidovat zdroje UV B, stáří atd. Zatial´.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 18:09 Maca – problém s potravou
Fotka k příspěvku Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Dostala som leguána, vvlastne som ho svojim spôsobom zachránila pred vyhodením. Vraj má 1,5 roka, no neviem. Problém mám v tom že nežerie nič len šalát. Mám záhradu, robím mu jedálniček ako pre gurmána vegetariana a nič, vyženie len šalátové listy, ani púpava ani iné lahôdky mu nič nehovoria. Skúšala som mu dať jeden deň len šalát ten žral ale iba zopár kúskov. Ja totižto vôbec nemám prehľad aké množstvo by mal denne asi zozrať. A ešte viete mi poradiť podľa čoho zistím priblížný vek? Meria celý cca 1 m, ale manipulovať s ním nechcem, lebo ho mám len týždeň a snažím sa ho chudáka nestresovať. Ďakujem za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 08:46 loky Re: Jindra
Ptačí trus a peří by určitě tomu leguánovi příjemný nebylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2016 08:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jindra
Jindro víš jak takový ptáčci vůbec vypadají? Už je několik let chovám společně se zebřičkami, mají své nároky a potřeby, nemůžou být zavřený v teráriu, patří do voliéry a představ si jak uklízíš ptačí trus všude po teráriu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 08:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: cadaverous
Tohle je taky blbost, leguáni asi ptáčky nežerou... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 15:25 Muž cadaverous [22] Re: Jindra
Strčte myš k hadovy. Co se stane? Had sežere myš.
Strčte ptáčka k leguánovy a co se může stát? To samé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 09:44 Jindra Re: Landvir
A proč? (důvod?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 17:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jindra
Ahoj, určitě NEEE! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 16:31 Jindra – Dotaz
Můžu dát k leguánovi chůvičku japonskou (drobný ptáček), když mám velké terárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 16:32 Žena Nadka [214] Re: Katy
Fotka k příspěvku Pokud bys potřebovala veterináře přes leguány,já chodím do Holice k paní doktorce,co dělá s MVDr.Procházkou.Jen,kdybys mě zabila,si nevzpomenu na jméno.Pokud si tam zavoláš,zjistíš,kdy ordinuje.Oni se s panem doktorem střídají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 13:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Katy
Nešly by fotky víc zblízka, takhle mi to přijde jako spálené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 10:54 Katy – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit, zdali někdo nemá zkušenosti s leguánem zeleným. Během týdne se u samice Katy ( 3 roky) objevil nádorek na hlavě.Netuším, zdali je to přenosné na druhé zvíře. Mám párek v jednom terárii.Jsem z Olomouce a nevím, na koho se mám obrátit. Začala špatně přijímát potravu.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 09:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lucia

Wow, to vypadá na nějakou plíseň - fotka není však valné kvality. Potřebovali bychom znát víc podrobností...chovné podmínky a tak. Útvar se zvětšuje a je tu už delší dobu, nebo se objevil tzv. " přes noc " ?
Pokud by se zvětšoval a byla to skutečně plíseň, pomůže Canesten - lidská mast na plísně.
Zatím ale nic nekupuj, zkus nahrát víc fotek a popsat podrobněji ten útvar... ;-)
Žere legouš v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 20:27 Lucia – Choroba
Fotka k příspěvku Prosim poradte mi mojmu legovy sa urobilo nieco na zadocku, medzi nožkami. Čo stym? Ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:59 Karlos – Leguán
Zdravím potřeboval bych poradit mám doma leguána zeleného nechce mi rust je pouze 45cm dlouhý a máme ho přez dva roky aje relativně porád stejný má nebo měl střevní parazity došel sem na veterinu dali mi cosi pro kočky...a ted nevím co stím osraný zadeček už nemá ale nevím nevím prý by se mladým leguanum měl dát do jídla trus starších jedincu ale nevím kde a u koho sehnat prosím o radu děkuji...Dříve sem už leguana měl a žadné problémy sním nebyly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2014 19:16 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: rarach
Ahoj. Popiš chovné podmínky, stravu, teploty a velikost terárka atd. Nejlépe foto. Z této fotky bohužl není nic vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 10:26 rarach – nemocný leguán
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl sem se zeptat můj leguán už asi týden nepřímá potravu a už je apatický
Zkoušel sem do něj dostat potravu ručně ale ani to se nepodařilo může mi prosím někdo poradit
Leguán je cca 6-7 let starý Předem děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:25 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Chtěl jsem reagovat na timyho, místo toho jsem to odklikl na tebe. Do včerejška byl leguán v 180x60x140 a chudák už se tam sotva otočil. Teď má, jak psal Fajfmen 200x120x200. Terárko zmiňované Timym je sotva do roka věku leguána. Hlavně hloubkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 23:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Víťa svému legovi zrovna udělal obrovité terko typu "od podlahy ke stropu a přes třetinu šířky cimry". Mrkni se na jeho prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Pak to na pár ( možná i ) let postačí, jinak pro dospěláka bych klidně ubral pár cm na té výšce, ale určo přidal na šířce a hloubce ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 19:43 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
To je tak do roka... Můj lego má ted v roce 90 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tiny
Dospělému určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 15:21 Tiny – Leguán-terárium
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by stačilo leguánovi terárium o velikosti 90x50x140 (délka x hloubka x výška)? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:53 mikulas
dobry den chtel bych se zeptat asi pred tydnemsi leguan utrhl 10cm ocaskuo kamem zacelilo se to ocas mel dlouhy tak 4ocm ted tak 30cm stari leguana rok a pul.chci zeptat jestlimu to doroste dekuji za odpoved sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:28 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: petroneus
Když to laicky zjednoduším jako přirovnání - ačkoli k ovulaci pohlavně dospělých samiček všech obratlovců přirozeně dochází v pro ně inkriminovaném období pravidelně a tak - jako se menstruující lidské ženě fakt nezačne z ničeho nic kulatět bříško (nejen v tomto směru není náš vlastní druh vyjímkou), tomu podobně se v tělíčku Tvé ještěrky nezačnou mikroskopická vajíčka vyvýjet ve skutečná vejce ;-) .
Tady ale pozor! Kdybys agamu anebo lega byť jedinkrát připustil, dokáže si životaschopné sperma udržet v těle i po několik měsíců k oplození až tří (!) snůšek. Tam by to už bylo třeba sledovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:59 Muž petroneus [15] - Ještěři
Takže tu snůšku nemají všechny samičky coze tak to je super. Na stránkách které jsem četl nebylo napsáno, kolik procent samic má neoplozenou snůšku bylo tam jen napsáno "samice mají jednou do roka neoplozenou snůšku...". Tak to je pro mně úleva :-) v tom případě mohu případnou kastraci téměř vyloučit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:05 Muž Hainý [0] - Ještěři
Díky,snad to bude bez problémů :-P
No,na taková terárka,jsem doma koukal taky,jelikož jsem ve škole na PC,tak sem šoupnu později foto,uplně bombastickýho terárka :-D Avšak to bude nejspíš pro nějakou agamku či pouštní typ ještěrů :-)
Pro Tess dávám do kupy takový žebřížek složený z nařezaných větví,které jsou provrtány a provlečeny provazem,pozdeji také dodám fotku :-) Jinák,také to plánuji pověsit přes celou šířku pokoje a v jednom rohu jí dát UV společně s lampičkou na výhřev,tudíž takovej její koutek,vedoucí z terária přes celý pokoj :-P A jinak,s těmi hovínky tomu člověku nezávidím,ale así bych si an to měl pomalu zvykat.. :-/ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:30 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hainý
Tak budu držet palce ať Ti to s Tess bezva klape.

Ještě perlička na okraj - před lety jsem viděl kdesi na netu prezentaci pašáka, co na terárko pro svého samečka lega, jak rostl, předělal celý svůj obývák :-D
Nekecám - pod stropem měl žebříčkové visuté můstky, prolézačky, haldu velikých rostlin, rozsochatých větví, v jednom koutě UVBčko a výhřevnou lampu... a někde mezi tím vším pohovku, comp a televizi :-D . Ten chlapík tam psal, že to leta bezvadně klape až na jediný zádrhel - občasnou spršku leguáních hovínek na hlavu od stropu, když si zrovna sedne k počítači smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:09 Muž Hainý [0] - Ještěři
Dobrá,tudíž toto pouštím z hlavy a jinak bych každopádně dal na tebe a tu dětskou vaničku ;-) Terárko je zatím také hudba budoucnosti,ale už je to promyšlené co a jak :-) Takže uvidíme jak se to všechno vůbec vyvrbí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hainý
Pokud je to zatím jen hypotetické "co kdyby?" v budoucnu, úplně bych se na to vykašlal. Kdyby se Tess výhledově o vyhledávání kladiště přeci jenom začala pokoušet (jakkoli je to málo pravděpodobné), sežeň si předem např. plastovou vaničku pro miminka ;-) . Tu naplň pískem vhodné vlhkosti a ještěrku na ni pusť. Máš-li obrovské terko kam se snadno na dno vejde, žádný problém. Nemáš-li takové, prostě ji pusť po místnosti a ona si to tam najde...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 22:01 Muž Hainý [0] - Ještěři
Máš pravdu,ono tam nějaké to procento na tu neoplodněnou snůšku bude,avšak to,zda má/naše samička má tendenci právě k těmto neoplodněným snůškám je hudba budoucnosti,tohle je takové předčasné jednání,co a jak v budoucnu dělat,tedy aspoň v mém případě ;-)
Asi by to byl dosti velkej chirurgickej zákrok a když vemu v potaz,na jaké te úrovni vzhledem k operacím savců a naopak plazů,naše veterina je,tak bych asi nepřistoupil na kastraci.
Vybudovat jí kladiště je jedna z možností,avšak to tedy newím,jak to případně vykoumat,jestli-že samice hrabe dosti hluboké nory pro snůšku. :-O ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hainý
No většinou neoplodněná samice vajíčka prostě nevytvoří, takže by ten problém nastat neměl (i když náhoda je blbec a nějaký hormonální výkyv může u některého jedince spustit určité procesy...). Obecně lze ale říct, že víc jak 90% nepářených samic tenhle problém prostě nemá.
Nebylo by takové rozpitvání, jakým kastrace samic je, příliš invazivním zásahem do těla? Tuzemská veterina je sice na špičkové úrovni co se savců týká, léčení jakékoli druhotné infekce plazů po libovolném chirurgickém zásahu ale proti tomu stále hodně zaostává, pro mnohé "studenokrevné" živočichy jsou navíc konvenční léky zaměřené primárně na savce doslova jed!

Pokud má Tvá samička tendenci i k neoplozeným snůškám - co takhle jí jednoduše (a pro ni zcela nenásilně) v inkriminované době prostě zařídit kladiště? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 18:30 Muž Hainý [0] - Ještěři – RE:petroneus
No,to já pravě taky,ale jestliže by to bylo pro dobro mazlíka,tak proč ne,lepší,než aby se trápila se zadrženou snůškou. Já naopak doufám,že to bude právě samice,i přes ten strach skrze vajíčka.. Ale neříkám,že samečka bych nechtěl,ale vzhledem k tomu,že po útoku v období páření člověk končí na šití,tak newím newím.. :-/ Asi by mě nějaká prošitá ruka vadila v budoucnu na praxích a i ve škole,tákže,raději budu doufat v holčinu .. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 18:18 Muž petroneus [15] - Ještěři
Dík :-) Z té operace bych se cítil provinile.Nezbyde mi než doufat, že to bude sameček. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 16:58 Muž Hainý [0] - Ještěři – RE:petroneus
No,to sice ano,ale asi bych dost váhal,zda to svýmu zlatíčku udělat.. :-( Každopádně,známý je veterinář,tak se to pokusím zjistit,kolik to tak může stát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 15:26 Muž petroneus [15] - Ještěři
No já už jsem taky uvažoval o kastraci, přijde mi to lepší, než aby se legouš trápil se zadrženými vajíčky. Mohou se u kastrované samice v průběhu života objevit nějaké potíže? :-O A taky jsem se chtěl ještě zeptat, kolik taková kastrace vlastně stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 03:52 Muž Hainý [0] - Ještěři
Taktéž reakce na minulé příspěvky.
Také jsem řešil problémy s tím,čím ho krmit,ale shodl se na tom nejeden odborník přes chov plazů a musím říct,že ty cvrčky a vůbec moučňáky vynechal. Ale jak říká fajfmen,žádné zvíře není na 100% to a to. Takže bych dal na něj a zkusil to s tím stromkem v létě,až budou příznivé podmínky.
Meddy:zkus sem přihodit nějaké fotky,které by jsi mohla mít někde uložené,ať přípaně vidíme,co leguánkovi bylo či je.
Petroneus:Tyto problémy s vajíčky jsou nevýhodou samice,ale vem také v potaz,že samec v období páření bývá dosti agresivní a to i vůči svému majiteli. A po útoku takového vetšího mazlíka,snadno skončíš se zraněním v nemocnici na šití ;-)
Jinak,ano,samice má jednou do roka neoplodněnou snůšku vajec,kterou je potřeba hlídat,popř. dojít k veterináři a dávat pozor na to,aby tu snůšku samice nezadržela příliž dlouho a poté by to mohlo vést k velkým potížím. Já osobně jsem již přemýšlel v případě že by se z toho mýho prcka vyklubala samice,o kastraci. Aléé,do toho se mi opravdu nechce. Vzhledem k tomu,jak by poté Tess mohla trpět.Ale to je však na uvážení každého z vás.
S tou teplotou,to "funguje" tak akorát u gekončíků,co jsem se kde dočetl a doslechl,ale u leguánů jsem o tom neslyšel.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 21:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sharoni
Reaguji sice na starý příspěvek, ale co už...
100% býložravec není naprosto žádný živočich, stejně jako naprosto žádný živočich není 100% masožravý!
Takový vlk se při ulovení libovolného býložravce vykašle z počátku na maso a jako první zhltne žaludek a střeva i (a hlavně) s jejich obsahem. Kráva, jelen apod. zas denně s travou z pastvy spolyká až kilogram bezobratlých živočiců...

Celý problém krmení zelených legů stojí na nevyvážených poměrech předkládané potravy. Všiml si už např. někdo čistě toho detailu, že v našich končinách není prakticky žádné takovéto stromové zvíře krmeno stromovým listím? A že by např. nebylo od věci vynést v létě ještěra na sluníčko, vysadit jej na jablůňku, kde by si on tam "to své" potom našel snadno sám? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:20 Muž petroneus [15] - Ještěři
Ahoj, uvažuju o koupi mláděte leguána zeleneho. Četl jsem, že samice leguána má každý rok neoplozenou snůšku vajec, a že se vejce často zadrží a vzhledem k tomu, že pohlaví u mláďat nelze určit, dělají mi starosti budoucí problémy se samicí. Co děláte, aby samice vejce nezadržela? Myslíte, že kdybych si vybral mládě ze snůšky, která byla inkubována při větší teplotě než 30°, tak že bylo pravděpodobné, že to bude samec? Díky za odpovědi.


+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1437x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/354-leguan-zeleny