Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Achatina pro prcka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Achatina pro prcka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:42 Muž Nasreddin [1] Re: Glasy & Landvir
Děkuji oběma ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nasreddin
Ahoj, na 95% jsou to Achatina immaculata ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:25 Glasy Re: Nasreddin
Ahoj...nejsem odborník, ale mám dva ty samé a jsou to immcy(nebo si to aspoň myslím X-) ). ale nevím jestli je to i nějaká varianta no čistá immca;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:45 Muž Nasreddin [1]
Fotka k příspěvku A ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:44 Muž Nasreddin [1] – Určení druhu
Fotka k příspěvku Dobrý den.
pomůže mi prosím někdo s určením druhu achatiny?
Mám za to, že by to mohla být achatina immaculata, ale jistý si nejsem.
Za pomoc předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 17:16 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: fila
ale to jo :-) jde o to že před vánocema a narozeninama říká furt že chce zvířátko, ted si na to moc nevzpomene :-D jenom ve zveerimexu :-) to je na našich co mu dovolí a co ne, pro mě zamě já klidně půjdu a všechno koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 15:30 Muž fila [0] – Re: Verčák
myslim, ze mu muzete koupit sneka i jen tak vzdyt stoji asi 20kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:34 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: fila
No zatím jelikož je po vánocích a narozeniny má až v prosinci to vypadá že se bude muset spokojit s bernardýnem na zahradě. I když furt otravuje, a i mamku už šnečci napadli tak asi nebude vyhnutí :-) Ovšem dík za info
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:08 Muž fila [0] – Re: vhisky
podle mých zkušeností nepotřebují světlo ani topítko, stačí jim obyč teplota domu asi 25°C-30°C. já je mám v těchto podmínkách už půl roku zatím si nestěžovali :)
Mrkni se ještě na www.gigaoblovka.estranky.cz/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 18:02 Muž fila [0] – Re: Verčák
Já bych se nebál svěřit mu achatinu stačí jí dám jednou za dva dny papání a já s nimi mám zkušenost mám je už půl roku ;-) kdyžtak se koukni na www.gigaoblovka.estranky.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 17:47 Muž vhisky [0]
ještě mám pár dotazů.. Potřebují achatiny svítit celý den? nebo stačí jen pár hodin (řekněme 5)?
Dále topení: chceme koupit topný kabel 15W (3,5m)na dno 50cm x 25cm, na kolik stupňů terárko vytopí? Máme použít spínací hodiny nebo jen lehce hřeje a udržuje stálou teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:13 Muž vhisky [0]
no bojím se právě toho, že nebude komu darovat.. Jako jednotlivec by trpel/a? V popisu zde je, ze se chova po vice kusech.. Když už si chceme pořizovat zvíře, tak se snažíme vyhovět jeho potřebám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:10 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: vhisky
Prodávat, rozdávat, dále chovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:02 Žena Verčák [112] - Ještěři
ještě mě napadlo, je možné chovat achatinu jako jednotlivce? nebo by moc trpěla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 12:27 Muž vhisky [0]
ahoj, budu si pořizovat dvě malé achatiny do akvária 25x50, což je podle příspěvku dole v pořádku. Docela rychle se prý množí, co s nima pak dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 08:07 dan999
no já bych doporučil burzu, tam je prodávají i za 3kč, ale to už sou ti zoufalí chovatelé, kteří mají kupu mladých a nemužou to prodat... Nevýdoda achatin je ta (teda aspon podle me) že to terárium po nejaké chvíli nevypadá moc pekne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já bych se taky nebál mu svěřit šnečka :-)

Malé terárko je pro ně naopak vhodné. Lidé je chovají v plastových boxech. Říká se, že velká terária pro ně nejsou vhodná, protože v nich pak špatně hledají potravu. Jinak krmení již bylo zmíněno - ovoce, zelenina. Vlhkost musí být dostatečná. Především proto, že narozdíl od našich šneků neprodukují tolik slizu, po kterém by "chodily". Jako podklad je vhodná rašelina. Víc ti prozradí nějaký chovatel, já píšu jen to, co jsem si o nich dříve přečetl :-)
A kdybys nemohla sehnat chovatele, od kterého by jsi je koupila, doporučuju Aukro nebo ifauna.cz
Na aukru je prodávají třeba od 5ti korun za kus ;-)

...nějaký hmyzák by taky nebyl špatný nápad, ale podle mého bude ta Achatina nejvhodnější. Nějaké kudlance či strašilce by při manipulaci mohl snadno ublížit a navíc - šnek ti jen tak neuteče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:04 dan999
no já bych to řešil achatinou, jak píšeš, nebo nějakou strašilkou. Achatiny pokudvím, tak nejsou moc náročné, krmíš je ovocem zeleninou, ale to vetrání se mi moc nelíbí, asi by to ctelo nejak vyřešit, vytažením z terka jí určite neublíží, pokud jí nebude stříhat oči protože se mu nelíbí atd... smich. S achatinami zkušenost nemám, jen čtu, takže...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:05 Žena Verčák [112] - Ještěři – Achatina pro prcka
Ahoj,

mladší brácha (8 let) by moc chtěl nějakého domácího mazlíčka.. obzvlášť potom co jsem si já domů přinesla agamu. Jelikoož je taťka alergický snad na všechno nějaký křeček kterých já jsem mývala asi milion nepřipadá v úvahu. Hada žádnho ještěra a podobné zvířátka mu určitě nesvěřím. A jelikož byl schopný si odchytit jednoho cvrčka co mám pro agamu a dát si ho do krabičky jenom aby tam měl nějaké zvířátko napadlo mě že bych mu na vánoce nadělila nějakého toho šnečka.. achatinu. Nemám s tím žádné zkušenosti tak se ptám zkušených zda je to k tak malému dítěti vhodné. Určitě by ho chtěl občas vytáhnout z terárka... Ublížil by mu tím? Jak velké terárko takový šnek potřebuje? Mám tady staré akvárko 20 x 40... musela bych vyřešit větrání - stačilo by kdyby to mělo větrání pouze z vrchu? Pro jak velké šneky (2) na jak dlouho by to vydrželo? Jaký je nejlépe sehnatelný né moc náročný druh. Jakou musí mít vlchkost a teplotu? Jak tam tu teplotu udržovat? Čím to krmit a jaký podklad to už si zvládnu zjistit popř se zeptám. Zajímá mě hlavně jestli takové zvířátko můžu svěřit osmiletému klukovi. (samozřejmě by mu s tím občas pomohla mamka nebo já)
moc díky ;-) ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 686x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/359-achatina-pro-prcka