Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Založení terária

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Založení terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 01:55 Muž Jery [9] - Hadi
K stavbě terária: Terárium jsem si pořídil skleněné 110x50x60 DxVxH a vyšlo mne asi na 3000 - 3500 kč (nepamatuji si přesně). Už jen přeprava, aby vlastní vahou neprasklo byla docela nepříjemná a pak ještě výroba pozadí a podobně. Kdybych teď sháněl terárium, tak buď juknu na inzerce, protože takový terárka vídám běžně za půlku, či třetinu ceny (případně v extrému za odvoz) a nebo použiju trochu kreativity a jedné z nejnebezpečnějších zbraní této planety (mozku) a seženu si nějakou skříň, co kdo vyhodil, nebo za odvoz daruje, sehnal si níže zmíněná dvě skla (na míru) a lišty na ty skla, obojí u sklenáře, silikon, trochu polystyrenových desek a za chvíli by bylo terárium jak víno. :-) Až se trochu rozhoupu a najdu místo, tak takhle upravím skříň (110x180x60 DxVxH). Oproti skleněnýmu je to lehčí, levnější, lépe se s tím vyřádíš (už jenom osvětlení a kabely nemusíš tahat bůhvíkudy vnitřkem, ale provrtáš si to přímo tam kde potřebuješ) a hlavně to má menší tepelné ztráty, takže nemusíš tam mít hafo žárovek a topných kamenů (zase brát s nadsázkou) a tolik nepropálíš na elektřině:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:33 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: fajfmen
Vidiš, to mě nenapadlo :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 18:29 Kent
čo vieš .. možno to je Mc Gaiverka :-D postava terarko z rohliku a chamika vyklonuje z prisavnika :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 02:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak mě teprv teď napadlo mrknout Elle na profil a vzhledem k jejímu věku to bude chtít šikovného tatínka. Bez ohledu na to, jakou variantu si vybere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:33 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Sewer
zas až tak velkej problém slepit teko neni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:27 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: fajfmen
Když já měl strach z toho lepení :) ...sešroubovat pár desek mi problém nedělá, akvárko jsem si na terárko předělával bez problémů, ale ze skleněných desek slepit terárko bych si netrouf... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 21:55 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Sewer
Super terko palec . Akorát tu nemáme Hornbach, zato sklenářství je hned ve vedlejší ulici, takže mě vždycky jako první napadne automaticky to sklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:45 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Kent
Pro Chamíka uplně v pohodě :-) . Stačili by menší rozměry a orientace terárka na výšku. Sklo bych udělal na panty. Do dřeva se daj krásně přišroubovat a ke sklu přilepit silikonem ano
Vetrání jsem vyřešil tak, že jsem do jedné boční stěny vyvrtal spoustu děr, ale na fotce nejsou vidět, protože jsou u stropu v zadním rohu...

Přijde mi to jednodušší než ze skla. Moje přítelkyně má všechen nábytek v pokoji z bílé dřevotřísky, takže jí to tam bude krásně ladit. Pokud má domě někdo jinou barvu, koupí stejnou břevotřísku a krásně to i pasuje do interiéru. Ale chápu, že někdo je zase zastáncem skla. Mě se však líp pracuje se dřevem...zvláštní - jsem elektrikář slaboproudař :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:43 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: dan999
Bicí jsou mojí přítelkyně, já hraju na elektrickou kytaru ;-) (viz moje profilová fotka :) stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 13:30 Kent
ooo to vyzera luxusne kamo :-D take nieco pre chamika si viem predstavit :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:53 dan999
no páni, ta se bude mít... ale jinak sohlesím se sewerem, ale záleží jestli chceš skleněné, nebo Sewerovo, jo, trošku odběhnu, Sewere, ty máš doma bicí? hmm se máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 09:52 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Musím ti oponovat fajfmene :-P
Potřebuješ pár dřevotřískovejch desek, který ti nařežou na potřebné rozměry v Hornbachu, pak dně skla od hodného pana sklenáře a pak jen trochu šikovnosti, dát to všechno dohromady ;-)
...čili je to na tobě, jak si to zařídíš :-)
Tohle dostane moje přítelkyně od Ježíška. Vnitřní rozměry jsou 100 x 50 x 60 (60 je výška).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 23:25 Muž Felix [754] - Ještěři
Několik skleněných desek o souhrných rozměrech 90x45x45 cm (š-h-v) a lepidlo na akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 22:34 Ella – Založení terária
Co potřebuju k tomu abych zářídila terárium s rozměrama 90 x 45 x 45 cm(š-h-v) pro 2 agamy vousaté?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2560x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/374-Zalozeni-teraria?od=151