Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

B. Albopilosum možné problémy...

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
B. Albopilosum možné problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2012 20:43 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: lukec
Kdyby byli už trochu odrostlí a ona se zrovna svlékala tak možná, malincí se ale spíš pokusí vystěhovat co nevidět z terka skulinami. U větších cvrčků, pokud nějací jsou v terárku když jde pavouk do svleku a nedají se odchytit, stačí do jednoho kouta (pokud možno takového, kam sklípkan prakticky nechodí) průběžně dávat krmení i pro ně. Sytí si někam zalezou a pavouk je nebude zajímat... dokud se on zas nezačne zajímat o ně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 12:15 lukec – sezerou cvrcci brachypelmu?
Zdravim, za 5let se mi stalo poprave, ze mi crvcek v terarku "vrhnul" kopu mladych do lignocelu, ted tam vsude pobihaji a ja se bojim, aby neudelali neco me dospele brachypelme, mam ji na cas prestehovat nebo je muzu nechat pospolu, aby mi ji nesezrali:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2011 21:25 Muž Felix [754] - Ještěři
Tam kde mám 3Dčko jsem vyřízl kůru z více méně plochých plátů odpadlých ze silnějších smrkových nebo borových soušek. Nory jsou z maličkých pařízků kde zůstala jenom kůra zatímco dřevo se rozložilo a substrát je hodně dobře rozložený troud z borových pařezů. A dost to vylepšil i živý rašeliník (jenže to je neskutečný plevel, přirůstá děsivou rychlostí :-D ). Výhoda je, že les mám kousek za barákem a na rašeliniště je to jen hodinka autobusem, takže mi to dost starostí ušetřilo :-)

Jestli nemáš takovouhle možnost, zkus to vytvarovat z polystirenové desky a tu potom opískovat. S trochou šikovnosti to může vypadat i jako přírodní skála :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:42 dan999
asi to dnobudu muset udelat ze sádry... jak to deláš ty, že to máš tak krásné ty terárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:10 Muž Felix [754] - Ještěři
Jo, zemní druhy to dělají běžně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:14 dan999
Dobře děkuji, zítra se stavím pro tu menší objímku, a pak už pujde babok (jak říká sestra :-D ) na svý místo :-D ještě, je normální, že mi překopává terárko? Uplne se mi vykašlal na ten ořech co sem mu tam dal a kope si noru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:31 Muž Felix [754] - Ještěři
Dane, na topný kámen se vykašli, je to předražená věc s nevelkým účinkem. Radši mu/jí tam dej tu žárovičku pro lokální ohřev shora jako od sluníčka a pod ni případně umísti například kousek břidlice, potažmo cokoli co dobře absorbuje a následně dlouho vyzařuje teplo. A část terka ponech ve stínu a "studenou". Pokud si zvíře může průběžně vybírat z většího počtu možností, vybere si obvykle správně a chovateli pak ušetří mraky mraky starostí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:49 dan999
ješte bych se chtel zeptat, ted mám terárko v míste kde je přes den cca. 24-25 a přes noc okolo 18-20 a osvetlení jsem si udelal LED pásek, ale do terka nevidím :( je moc vysoko... a tak ho budu stehovat, mužu dát 5w topný kámen a nad to led pásek? nebo radši 15w žárovku? a potom jestli je normální, že když upravím terárko řtak do druhého dne je uplne "překopané" a pavouk si bydlí jinde než jsem chtel :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:44 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Rozdíl mezi 28 °C ve dne a 17 °C v noci mi připadá až moc, kolísání by mělo být menší. Trochu nižší teplota takhle odolným druhům nedělá obvykle potíže, jenom je zpomalí v růstu (což může být u mláděte trochu nepříjemné, na stranu druhou pak bude žít déle), při vyšší zase rychle vyroste, délka života se ale úměrně tomu zkrátí (místo dvaceti let bude žít samice třeba "jenom" patnáct roků). Optimální je, aby noční pokles nešel pod 20 °C (nebo alespoň ne příliš často) a denní teplota se držela tak okolo 24 °C.
Žárovku tam dej klidně o polovinu slabší, pavouk se tak může buď vyhřívat rovnou pod ní (viz. foto) anebo naopak vyhledat chladný kout, vždy podle své potřeby. V principu je to stejné, jako s vlhkou a suchou částí terka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 10:54 dan999
Dobře, já si jen nebyl jistý... dnes už byl první noc v terárku ale teplota v noci klesla na 17oC muže to tam být každou noc, nebo jej mám někam přemístit? potom mě zlobí žárovka, je tam 25W ale teplota tam je kolem 28oC, je nějaká jiná možnost vytápění? aby to bylo slabší a svítilo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 22:41 Muž Felix [754] - Ještěři
Krm tak, aby měl pavouček prdelku nacucanou jen do o něco většího objemu než hlavohruď. To bude v pořádku, narozdíl od stavu, že by vzhledem začal připomínat klíště :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 19:50 dan999
jéé, děkuji :-) jen se chci zeptat, jestli je špatné krmení odden 3 cvrčky... nejsem si jist...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:57 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Sewer
Mno, v podstatě není moc o čem psát, albopilosky jsou bezproblémoví sklípkani. Krabička mláděti v pohodě stačí, Dan si jen musí dát pozor na případné překrmení pavoučka (zvlášť až trochu odroste) a možné převlhčení substrátu. To, co popisuje jako vyvržení kořisti je ve skutečnosti odložení požíraných cvrčků, aby si uvolnil chelicery a mohl ulovit i toho třetího cvrlika (pavouk má vnější trávení, takže potravu drží celou dobu pod sebou, vysává z ní stravitelné části a nestravitelné pak v podobě malé kuličky vyhodí). Pak se i s ním k původní kořisti vrátil a pokračoval v krmení. A to je asi všechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:28 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: fajfmen
Helé!! My to chcem taky vědět!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:04 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Už jsem Ti to poslal přes osobní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 13:13 dan999 – B. Albopilosum možné problémy...
Ahoj, dnes jsem si přivezl z aqua-tera burzy v Ostravě Albopilosku, je v 6.svleku dnes jse jí dal 3 1/2cm cvrčky, dva spapala, vyvrhla a zase spapala i toho třetího, je to v pořádku? Zatím ji nechám v krabičce, ve které jsem jí koupil, at nemá problémy s lovem... mužou nastat nejaké problémy? at vím čemu se vyvarovat... předem děkuji za každou odpověd

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 597x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/375-B-Albopilosum-mozne-problemy