Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 16:26 ondrej – snášenlivost
Ahoj.
Chci se zeptat jestli se v terariu snese gekončík noční a 2 gekoni rodu Ibytensis.
Dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 16:47 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 22:05 Muž maty [15] - Ještěři
Jasnej samec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 15:18 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Fotka k příspěvku Ahoj mam dotaz samecek ci samicka mel by to but samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 19:51 Muž maty [15] - Ještěři
vypada to na samičku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:05 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Fotka k příspěvku Ahoj prosim o radu je to samicka nebi samecek mela by to bt samicka dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:54 Martina
ahoj chci si koupit gegončíka nočního a chci se zeptat jestli taky potrebuje topny kamen když budu mít normalni svetlo a jeste jaké rostliny by pro něj byly do terarka vhodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 20:24 Tomas
Zdravicko potreboval bych vedet jak velke jsou asi rok stari gekoncici schopni sezrat sarancata a holatka mysi? diky za odpoved potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 17:44 Dobi2374
Takto to bolo v letaku, ale dneska som bola v Hornbachu a vetranie bolo iba zhora :/, ale to by som vyriesila pootvorenimi prednymi dvierkami, na ktorych by bola sietka. V hornbachu je to dost drahe to je pravda, teraz ma byt v KE akvatera, tak sa pojdem pozriet. Este mam jeden obchod, kde maju lepsiu cenu. S tymi kamenmi to nejak vyriesim. Dnes, ked som sla z Hornbachu tak som nasla na zemi kokosovy orech. Bol trochu prasknuty, ale tam urobim otvor. Takze mam o 1 skrys postarane, uz iba zvysne 2. Neviem ci by stacili 3 skryse typu ako je kokosovy orech a zvysok to budu konare a tak.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 12:49 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Dobi2374
Ahoj, předpokládám, že v Hornbachu za něj dost přeplatíš... Asi by byla lepší nějaká Teraburza - alespoň tam dokoupíš i zbylé potřebné vybavení ;-)
Terárium má dobře udělané větrání a rozměry pro jednotlivce, taky super.
Jinak ty kameny (čisté a suché) se dají pospojovat třeba lepidlem na obklady nebo cementem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2014 12:37 Dobi2374
Fotka k příspěvku Tak pravdepodobne kupim toto terarium: www.google.sk/… ma rozmery 60x30x35. Mate s nim niekto skusenosti? Bude kupovane z Hornbachu v KE.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:10 Dobi2374
Dik za odpoved. Nebudem kupovat predrazene ukryty, ktore co som pozerala stoja podobne ako samotny gekoncik, poobzeram sa po niecom aj doma aj vonku a aj v inych obchodoch, je ich tu dost. Z kamenov stavat nechcem, kedze ten prcek (co som citala) ma celkom silu a labilny ukryt z kamenov by sa nanho mohol zosypat. :/ Ale tak nieco sa urcite najde, vytvori. Chcela by som mu tam dat tak 2-3 ukryty. Vyhovovala by mi velkost terarka 50x35x35 alebo podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dobi2374
Cvrčkům můžeš podávat ovoce, zeleninu, máčené piškoty/psí granule, šrot..... v podstatě sežerou vše na co příjdou. Já např. používám nejčastěji listy pampelišky, čínské zelí a okurku.

za úkryt nevyhazuj peníze, buďto nějaký sama vybuduj - procházka v lese, parku u řeky a je hotovo ;-) nebo vydlabej a vysuš půlku toho kokosovýho ořechu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:35 Dobi2374 – Akva
A cim ich krmit? Uhorkou, mukou, struhankou, granulami pre psy (macky)? Po terarkach sa uz rozhliadam, zajtra idem pozriet do Hornbachu. Uz som videla aj plastove boxy na princip terarka (aj s vetranim), ale boli male. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 20:02 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Dobi2374
Věř tomu nebo ne, i cvrček je živý organismus a jako takový musí přijímat energii - rozuměj potravu. ;-)pokud nebudeš cvrčky/sarančata krmit, budou se žrát navzájem, pochcípají a navíc pro gekončíka nebudou mít žádnou výživovou hodnotu.

Ale rozmysli si pořízení zvířátka dobře. Myslím že v různých bazarech by si sehnala i terárko v rozumné ceně a odpovídající velikosti. Chce to jenom hledat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:32 Dobi2374 – akva
Dakujem za odpoved. Akvarium chcem z toho dovodu, ze je lacnejsie a zase peniaze na rozhadzovanie nemam. Akvarium vhodnych rozmerov pre gekoncika nocneho kupim za 10-15€ (do 700kč). Kupim mu nejaku jaskynku alebo som premyslala aj o kokosovom orechu, miska s vodou, cervami a vitaminmi a budem uz len dufat, ze sa mu bude darit. Svietit mu budem tiez. Len mam trochu obavy kvoli cvrckom a sarancatam, u nas v hornbachu ich predavaju po 40-50 ks a to by mu vystacilo na mesiac aj 2 (podla toho, co som zatial citala). Mam obavy ci by cvrcky neskapali. Mam ich krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dobi2374
Dá se chovat i v krabici od bot, vše má ale své pro i proti, a akvárium je v podstatě dobré řešení, zvlášť pokud bude shora otevřené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 12:33 Dobi2374 – akva
Dik. A keby tam bola mriežka na vrchu (aby neutekol) bolo by to dostatocne vetranie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 12:03 Muž maty [15] - Ještěři
na zavírat bys ho musela nejspíš(utekl by)a lepší by bylo buď akva předělat na tera nebo si koupit terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 10:18 Dobi2374 – Akvarium
Ahojte, dalo by sa chovat gekona v akvariu? o prudeni vzduchu som si uz citala. zabezpecilo by prudenie vzduchu otvorene akva? nicim by som ho neprikryvala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 20:04 Reptilio Re: Pogona
Todle tarárium sem ještě nepřidal, zejtra to tam přidám. Toto terárium je teď prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Reptilio
U své prezentace však uvádíš rozměry terária poloviční,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:27 Reptilio Re: Pogona
Starý gekon (ten co útočí) má asi 20 cm a ten nový (napadaný) má kolem 25 cm. Terárium má 3D pozadí umělé květiny, obrácený květináč a ve stěně vytvořené skrýše, velikost je 60x30x35 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Reptilio
Jaký je velikostní rozdíl a jak velké a vybavené terárium?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:13 Reptilio – souboj
Dobrý den, mam broblém gekonama. Dnes sem přidal novou samičku ke své staré samici a dal je do nového terárka. A ta starší mi už několikrát napadla tu novou, tak se chci zeptat jestli to je normální reakce na nově příchozí nebo jestli bych je měl raději oddělit. Budu rád za rychlé odpovědi.
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 23:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: halaly
Osobní zkušenost - narýpej někde pod lesem jílovitý substrát a použij ten. Má sice několik nevýhod typu:
a) narozdíl od pečlivě vypucovaných sterilních podmínek v přírodě (kde se např. naprosto běžně vyskytují pastelově modře zbarvené pravidelné pidikamínky o dokonale stejné zrnitosti) je po vyschnutí prašný
b) protože se nemá tendenci bortit, vybudují si v něm gekončíci nory jaké jim vyhovují a dík tomu z nich přes den zahlédneš nanejvýš ocásek
c) budou jej požírat z důvodu doplnění si minerálních látek úplně zadarmo, zatímco (relativně) drahých min. & vit. přípravků si ani nevšimnou. Přednostně budou honit po terárku čisté cvrky namísto těch obalených ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 14:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Budiž, nicméně v našich podmínkách je klasický říční písek či betoňák naprosto ideální a pro tyhle ještěrky vhodný ;-)
A modrý "pouštní" písek, za nesmyslné prachy, který jsem onehdá viděl na burze je kravina ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 15:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Ok, použiju ten "ostrý", máme toho doma hooooodně.
Tím pečením jsem myslel jako usušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 14:23 elegans1 Re: Pogona
Ty barevné písky s pouštním pískem nic společného nemají.Už cena 100 za 4 kg je úplně mimo.Pravý pouštní písek je něco úplně jiného.
Jinak červený pouštní písek se běžně používá.Je to přírodní písek a pro zvířata třeba z Austrálie je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 14:03 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Všude čtu, jak ty barvené písky (nebo co to je) jsou k ničemu a už jich mělo na svědomí X zvířat

To je naprostý nesmysl...kdysi jsem ho kupoval furt....červený pouštní od exoterry...a nikdy se nic nestalo...a nevěřim ani tomu že by mohl nějaké zdravotní problémy způsobit....každopádně ho musíš vyprat od prachu a je po starostech...vypékat ho nemusíš ale nebudeš ho dávat mokrej do terárka....jinak ti bohatě stačí písek s pískoviště....taky už tam na něj nějakej pátek chodim jinak bych se nedoplatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 13:08 Muž halaly [25] - Ještěři
Dík za odpověď, chápu to. Já jen kdyby se ten ostrý písek nedal koupit, asi bych vzal ten od robimausu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 13:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
A teď k dalším otázkám, použít ho můžeš, já sám jej používám a zrovna dnes jsem dětem z pískoviště dva kbelíky ukradl :-D pže jsem obměňoval písek v teráriích.

Předražené nesmyslné pouštní písky ( navíc v nepochopitelných barvách od zelené, červené až k modré,... ) si klidně nakup, zvířeti to neublíží, nicméně já bych si takovou kravinu v životě nekoupil a raději bych zainvestoval do lepšího vybavení terária, příp. bych pořídil větší atd.,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 13:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
halaly napsal: Samozřejmě bych ho v troubě vypekl.

To fakt není nutný, pokud je někde z betonky, kde se práší, je dobré ho jen někde venku propláchnout od prachu. Jinak je jakákoli další "úprava" zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 09:39 Muž halaly [25] - Ještěři
Měl bych dotaz, jestli můžu dát do pouštního terária tzv. ostrý písek. Je to obyčejný písek (prý se dává i do dětských pískovišť, ale o menší zrnitosti).
Máme toho celou fůru, tak bych ho rád využil. Samozřejmě bych ho v troubě vypekl.
Nebo jsem ještě našel tento písek www.robimaus.cz/…
Všude čtu, jak ty barvené písky (nebo co to je) jsou k ničemu a už jich mělo na svědomí X zvířat. Jenže tenhle je od robimausu. Kupuju tam mletý vápenec a všechno je v pohodě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 19:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: behemot
Gekončíci si prostě "sednout" nemusí, to je stejné u většiny ještěrek, pokud spolu nejsou od malička a máš pouze jednu, ke které přidáš druhou, navíc do nevelkého terária - může být rpoblém na světě.

Samozřejmě pokud máš velké terárium v něm hned celou skupinu, pak to takovéto problémy eliminuje.

Jediná varianta je dát gekončíka pryč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 11:12 behemot Re: Pogona
a co mam ted delat? myslim ze jsou to samicky ale proc jsou tak agresivni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 21:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Behemot
Takhle "velké" gekončíky je nesmysl dávat k sobě. Navíc jakou máš jistotu, že to nejsou samci, příp. párek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:14 Behemot
Ahojte mam takovy vetsi problem...mam samicku 3roky a koupil sem ji kamsku ted muze mit tak 1rok. A ta starsi chvilku dela ze nic a pak po ni hned chnapne a mislim ze kdyz bych je nedtrhl tak ji zabije :(
Mladsi je mensi ale ne o moc, nevim co delat aby se snesli:( schvalne sem koupil velke terko(100x40x40) aby mohli behat a ted ho musim mit rozdelene na pul :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 23:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Kuba
Nic se neděje, nežrat může i měsíc a půl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 23:08 Kuba – Gekončík neche jíst
Dobrý den, mám cca 3/4 ročního gekončíka ted' asi týden nejí. Vůbec se mu nechce (předtím jedl normálně. Slyšel sem že mají běžně takové pauzy. Není pohublý ani nic podobného. Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 14:23 Muž Evil [15] - Ještěři
no ona je naše terezka asi rozený průzkumník protože mi stačilo otevřít trošinku terárko a už byla venku možná přidám fotku jestli si vzpomenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: windy
viz. diskuze níže, je to nórmální, nechej je hrabat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:12 windy
Ahoj,mám momentálně takovej malej problém. Ještěrky mi začínají z nějakýho důvodu hrabat v písku samý díry...odhrnují písek na stranu až dokud se nedostanou na sklo.Chvílema to vypadá, jako by se chtěli prohrabat z toho terárka ven, co s tím? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 00:04 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: Evil
taky mě začali hrabat a dokonce taky v levém rohu.Pogona mě tenkrát řekl že si pouze hrajou.Myslím že to bude ten samí případ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 20:09 Muž Evil [15] - Ještěři
chtěl bych se zeptat moje terezka začala strašně hrabat a to hlavně v levém rohu u dvířek nevím čím to může být, ale začala se někdy dožadovat pozornosti jestli tohle nemůže být to samé :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ještě jsem si taky vzpoměl, že když jsem jednou takhle v zimě pod bundou pašoval asi tři krabičky cvrčků, tak se mi jedna otevřela :-D samozřejmě pod bundou a kolemjdoucí si asi mysleli, že jsem se zbláznil, když jsem se začal na ulici v -5C svlíkat a klepat si oblečení.
Asi po hodině, ze mě skákali i v Hypernově :-D dodnes nevim, kam se mi schovali, že jsem je necejtil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Zapoměl jsi dodat, že pod zimní :-D jinak profoukne a bude zle :-D Já takhle nosil dřív z MiniZoo mláďata taky, šup do litrový plastový krabičky s ubrouskem, ale když se mi asi po třetí stalo to, že když jsem je z pod-bundy vyndal měla zlámané končetiny, tak jsem od tohoto riskantního způsobu přepravy ustoupil. Není nad polystyrenové boxy, prodejci na burzy ani jinak zvířata nepřepravují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:58 elegans1 Re: windy
Žádnou krabici ani nepotřebuješ.Krabičku se zvířetem strč pod bundu a můžeš jet na druhý konec republiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: windy
No, to se stačí rozumně zamyslet. Je-li teplo, musí se zvolit větší transportní krabička, ideálně větraná aby se zvíře nepřehřálo. Naopak v zimě to chce určitě pořídit transportní krabičku odpovídající velikosti a tu dát do polystyrenového boxu. Se zvířetem běžet z prodejny/od chovatele ihned do vytopeného vozu.

Odpovídající krabička je taková, aby nebyla moc velká, když se nahne, aby v ní zvíře nelítalo sem a tam a neporanilo se. Na dno je ideální urousek ( rašlina, hobliny apod. určitě ne - zvíře by zasypali,.... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:21 windy Re: Pogona
Co přesně znamená "dobrém a odpovídajícím transportu"? Povezou se autem v krabičce nejspíš...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1093x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/381