Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

co do terarka 200x70xcokoli (d x h x v)

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
co do terarka 200x70xcokoli (d x h x v)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:09 Žena Vini [34] - Savci
No, to ta moje taky ale zase je pro množení a obchod, když už budu potřebovat větší tera...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:06 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Mamka vždycky říká, že máme zvířat už moc. :-D hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 10:05 Žena Vini [34] - Savci
Njn, výhoda v tom, že mamka se žádných zvířat až na pavouky nebojí a táta vždycky užovku červenou chtěl doma mít, ale když jsem byla malá a chtěla jsem hada tak říkali že je na to moc brzo, že si musím počkat no a když už bude jako dospělá potřebovat velké tera, proč ho neudělat podle skříně velké a rovnou si nepořídit k ní samce aby se to alespoň trochu vyplatilo? Taky jsem si musela počkat ale ty to máš bohužel mnohem horší...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 09:01 Žena katsim [9] - Bezobratlí
To máš dobrý... palec já si můžu pořídit prvního hada či ještěra až budu bydlet od rodičů a to chvíli potrvá.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 10:32 Žena Vini [34] - Savci
Doufám že za ten 1-2 roky dopadne...k patnáctinám, to by se mi líbilo..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2011 18:03 Muž dox93 [8] - Hadi
Tak to držim palce aby sameček dopad palec palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 17:08 Žena Vini [34] - Savci
Tak to jo...:-D já mám jednu samičku a sním o dalším samci....:-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 15:38 Muž dox93 [8] - Hadi
to se nebojim 2 mám a jsou skvělý já chtěl jenom rozšířit výběr :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 19:34 Žena Vini [34] - Savci
To guttátky taky o to se neboj..:-D :-D Ani nevím kolik barevných forem přesně existuje..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2011 18:37 Muž dox93 [8] - Hadi
Nebo bych skusil nějakou korálovku ta by se ti tam taky určitě vlazla a navíc jsou i pěkně barevný. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 23:23 Žena Vini [34] - Savci
Co se týče toho hadíka tak bych možná zvolila Heterodon nasicus nebo Pantherophis guttatus? Heterodoni jsou fakt malí když sou dospělí tak prej by neměli ani dospělí myši protože jim můžou ublížit? :-D ni nebo Eirenis modestus ale ty se blbě sháněj,...hmm já bych asi zvolila toho heterodona...ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:45 dan999
jééé, jak já ty Terárka mám rád, na poradně už bych měl odepřený přístup :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dan999
Náhodou, téma, začínající v bodě A, které se samo vyvíjí a dostane se až do bodu M či dále, je taky dobré :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:24 dan999
no, ale záleží odkud z opavy kam do ovy, ono vlakem je to z vychodu na svinov 27 minut tuším, prblém je dostat se dál ;) já jsem z karviné na hlavním za pul hodkyy, ale do vitek je to za hodku a pul... no, ale mohli by jsme se vrátit z5 k tématu né? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:53 elegans1 Re: Verčák
Já bydlím v Ostravě a v Opavě pracuju a zase takový problém to dojíždění není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 11:22 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: dan999
a to já právě nevím :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 11:10 dan999
z opavy do ovy je to necelá pul hodinka :-D z karviné do ovy a ješte do vitek už je to necelá hodinka a pul xD ale střdní nezabere tolik času jako výška co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 08:42 Žena Verčák [112] - Ještěři
Jo, ještě bych prosila bez té paní ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 08:41 Žena Verčák [112] - Ještěři
upřímně nevím jestli je chci množit.. :-) v září jdu an výšku a nevím jak to budu stíhat. Sice nikam na kolej neodjíždím, ale budu denně dojíždět z Opavy do Ostravy tak se prozatím nechci pouštět do žádných velkých akcí :-) Takže s tím vůbec ale vůbec nespěchám

Vidím to tak, že ještě chviklu vydržím jenom s agamkou a pak uvidím podle času. :-) Osobně mě víc než gekončíci zaujaly ty agamky tympanoněco. O těch si budu muset zjistit něco víc stydim
A co nějaké hádě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 08:19 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: dan999
řekla bych, že terárko 80 x 50 x 50 jen tak do těhle rozměrů nenafouknu :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 23:49 dan999
co takhle krajtu tmavou? moc nevyroste, jenom neco přes 6 metrů, sele na nakrmení přece není problém sehnat každý měsíc, a prostor? videl jsem je v v trárcích 2x0,5x0,5 metrů... a ppořizovací cena se pohybuje okolo 2-3 tisíc ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 23:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
To ano, v něčem mi nezbývá než souhlasit, ale přeci jen jsou vhodnější ( méně náročná, snadno dostupná, poměrně levná,...atd ) zvířata, která se do začátku hodí. Kolik teraristů si jako druhé zvíře pořídí např. Furcifer pardalis, Varanus timorensis, Chlamydosaurus kingii - když tahle zvířata sotva sežene, navíc za nemalý peníz ( + peníz spojený s cestou, aby je sehnal ).
Proto si myslím a stojím si za tím, že prvních pár zvířat by mělo být pro záčátečníka "obyčejných" a sám pak uvidí, zda jej teraristika uchvátí, kolik času a peněz do ní může dále investovat, zjistí i zdánlivé prkotiny ( zda jsem schopný sehnat celoročně cvrčky, mikrocvrčky pro odchovy,... ) a pak až se tímhle vším projde, je dobré rozšířit chov a dát se na "netradiční" chovy a odchovy. Je to stejné, jako bychom mladíka, který čerstvě dostal řidičák, posadily do netradičního auta ( např. s automatickou převodovkou ) a poslali ho někam hoooodně daleko. Taky je přece lepší vyjezdit se po okreskách ve starý 120ce a po pár měsících vyrazit dál,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:58 elegans1 Re: Pogona
Paní chová pogonu a chov tympanocryptisek je hodně podobný.Já moc nemám rád,když se pořád dokola doporučují jen nočníci.Ono je mraky gekonů,krásných a na chov stejně nenáročných.Když bude každý doporučovat guttky nebo nočníky,bude tady pořád kulové.
Když už paní nechce shánět agamky,vejde se jí tam klidně 10 Teratolepis fasciata.Nemusí řešit pohlaví,samci se mezi sebou nenapadají.A vydělá si více,mě snášely každých 10 dnů.Ke všemu jsou to zvířátka,které po vlně nezájmu jsou zase v kurzu,takže mladí se prodají hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Hihi, a právě proto, bych milý kolego doporučil do začátku něco "obyčejného", já vždycky čekám s čím příjdeš, kolikrát jména gekonů slyším prvně. Proto si myslím, doporučit do začátku zvíře o kterém sám píšeš jak špatně se shání, navíc informace o něm nebudou určitě takové jako o maculárovi, není správná volba :-) Nehledě na to, že ti maculáři se opravdu skvěle množí a paní si může vydělat na provoz terárek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:41 elegans1 Re: Pogona
Já bych do takového terárka dal skupinu agamek Tympanocryptis tetraporophora.ˇUžasné a tady v podstatě neznámé a nedoceněné zvířátko.Chov je hodně podobný pogonám.Ovšem je to zvířátko cca 12 cm velké,z toho půlka ocas.Pořád v pohybu,opravdu atraktivní.Mají jedinou chybu,celkem špatně se shánějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Mno, já bych se toho nebál a pořídil si tolik omýlané Gekončíky noční, klidně dej pryč jednu žárovku ( takže ušetříš na energiích ) a pořiď skupinu 1.3 a uvidíš, že není těžké je množit a alespoň si odchovy vyděláš na krmení a provoz pro všechna terária co budeš mít ;-)
Jelikož maculára prodáš vždycky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:25 Muž Jirka [45] - JeštěřiRe: Verčák
No gekončík noční by šel,nikde není dáno,že úkryty musí být nutně v pozadí ;-) Napadlo mě ale,že kdyby jsi neměla zrovna co dělat.. smich tak by jsi mohla udělat nějakou přídavnou část pozadí,myslím třeba nějaký výčnělek skály který by se napojoval třeba na zbytek pozadí v nějakém rohu,ve kterém by mohli být úkryty.Terárko by si využila na maximum a navíc by zase ožilo..:-)
Jinak se dá použít spoustu věcí na skrýše,avšak takhle by mi to příšlo i zajímavější a bylo by tu zase něco trochu nového a ne úplně tradičního ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:09 Žena Verčák [112] - Ještěři
možná to sem úplně tak nepatří ale lepší téma jsem nenašla, a nové zakládat nechci.

Rohodla jsem se, že agamce pořídím nové terárko, a naskytla se otázka, co s tím starým. Vyšlo mě celkem draho (alespoň dráž než jsem původně počítala) a nevím, jestli se mi jej podaří prodat za cenu jakou si představuji :-)

V hlavě se mi zrodil nápad obydlet terko jiným obyvatelem, který by z něj nevyrostl. 3D pozadí je tam napevno, a nevím jak moc vhodné to pro jaké zvíře je. Určitě nic, co potřebuje extrémní vlhkost. Vnější rozměry: 80 x 50 x 50 když odečtu hloupě silnou vrstvu polystyrenu tak 70x45x50 (DxHxV) na dně mám písek, což ale není problém za cokoliv vyměnit. Je tam miniaturní baazének.. při troše úsilí (a risku) by šel zvětšit. Taky je tam jeskynka a odpočívadla možnost dát do květináčů dvě žárovky popřípadě zářivku. Relativně velký větrací prostor dělaný jako druhé dvířka, a posuvné skleněné dvířka.

Pro větší představu mrkněte do mé prezentace terarka.net/terarka/510 bude li potřeba cokoliv objasním, nebo třeba vyfotím

Mě napadl gekončík noční co jsem pochytila mohla by se jich tam vlést skupinka, jenže na ty je tam málo skríší. Co nějaké had? Je takkový profil terárka vhodný pro nějakého? Nebo ještě něco jiného.. jenom prosím, ať to z toho nevyroste.. :-)

Děkuji za jakékoliv reakce potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:17 JPK – Re: Pogona
Ja myslim, ze bazenek nebude takovy problem. tak ja zetim dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: JPK
V podstatě žádný, pokud mu dáš co potřebuje, ale myslím, že skupinka 1.2 až 1.3 agam vodních zas tak náročná není ( potřebují ale bazének ),....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 17:50 JPK – Re: Pogona
mas asi pravdu, tu konstrukci budu samozrejme vystuzovat. nejradeji bych nejakeho jestera. Ty se mi libi vesmes vsichni. jde mi spis o to, zdali bys dkazal poradit, ktery jester neni narocny na chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:03 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: JPK
Cokoliv? Navrhuju čivavu nebo nějaké podobné malé plemeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 22:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ale abych se vrátil ještě k tématu a dokončil myšlenku,
např. ceny zvířátek jaké tam můžeš pořídit jsou od několika korun po několi i desítek tisíc.
To samé platí pak o výbavě a následné péči o ně ( vitamíny, veterinář, krmení, vybavení, zářivky, elektřina, filtry, mlhovače,... )

A když zůstanu např u těch opiček a smaragdáče, pak vybavení terária u těchto zvířat vychází na cca 5000 - 10000 a následné měsíční výdaje co se týče krmení a energií je cca 1000Kč varan, cca 5000 opičky,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2011 22:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: JPK
No, ono začít rovnou takovým rozměrem, není zrovna dobrý nápad. Ale proti gustu,....
Ovšem záleží na mnoha věcech, na síle skla, nevím, nevím, ale řekl bych, že staré okenice budou příliš slabé, tipnul bych je na 0,4mm a tahle síla udrží pohromadě terárium do max. rozměrů cca 120*50*50,.... to je věc první.
Ale pokud se do toho přeci jen pustíš, pak si musíš vyjasnit, jakou máš možnost denně věnovat zvířátku času, máš-li možnost zajistit celoročně rošení, krmení atd.
Potom chceš-li zvíře, které můžeš vzít do ruky, nebo nikoli, a v neposlední řadě investice.

Do tohoto terária by tam šel když začnu od těch levnějších např. leguán zelený ( cca 800 - 1400,- ), skupinka agam vodních ( cca 500 - 1000ks ), ( v případě předělání na paludárium a vytvoření i vodní plochy - to by však sklo muselo mít nejméně 1cm ) i kajman hladkočelý ( krokodýl, cca 3000 - 5000,-), při dobrém odvětrávání kosmani zakrslí ( opičky - cca 10.000 - 20.000Kč ), nebo ti můžu nabídnout dospělého samce Varana smaragdového za nějakých 26.000Kč

Zjevně tedy vidíš, že otázka je položena špatně, musíš sám vědět, co se Ti líbí, nicméně pokud se radíš s ostatními co, pak ze zkušenosti vím, že lepší je nic. Jelikož, kdo se radí o tom jaké zvíře si má domů pořídit to dělá buďto z "machroviny" nebo z "hlupačiny" případně z "hecu".
Přeci MĚ! musí zvířátko zaujmout !

Je to stejné jako jít do autobazaru a říct, jaké auto si mám odvézt, mám velkou vytápěnou garáž,.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:24 JPK – co do terarka 200x70xcokoli (d x h x v)
Budu si vyrabet terako velke velikosti, sklo budu pouzivat ze starych okenic. hloubku chci urcite 70 cm, delku kolem 200 cm a vysku v celku jakou koli.... chtel bych poradit co do takoveho terarka, jsem uplny zacatecnik. dekuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 561x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/391-co-do-terarka-200x70xcokoli-d-x-h-x-v