Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

smutná chamice

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
smutná chamice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:20 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: Pogona
děkuju za povzbuzení! asi to tak bude ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 20:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A chameleon ani žádný jiný plaz by steskem rozhodně nezemřel - nejsou to andulky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Luccymo
K původnímu dotazu asi tolik, chameleoni jsou silně teritoriální a navíc velmi samotářská zvířata. Mimo období páření se spolu de-facto nesetkávají a dělá jim to dobře. naopak znám mnoho případů, kdy ani v poměrně velkém teráriu, nedělalo dobrotu mít spolu třeba jen dvě samice.
Takže se mu na 100% nestýskalo. ;-) Jde spíš o to ( a to znám i u sebe ), že když mám nějaká zvířata v párech a jedno umře, pak mi je smutno z toho, že jsem jednak přišel o zvíře a jednak mi to druhé zůstalo samo,....chudák. Ale spíš jsem to já sám, ´kdo si takhle v hlavě vsugeruje, že zvířeti je smutno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:02 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: Jirka
No to je taky strašný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:51 Muž Jirka [45] - Ještěři
To je mi líto!Sám moc dobře vím jaký to je,mě takhle sežral želvu potkan... :-( Přeju ať se samička z toho šoku co nejdřív vzpamatuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:33 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: jarmila58
To jsem udělala, hned druhý den jsem koupila nového, stejně velkého a úžasně mírného samce, mno ale holka je porát smutná (v terárku je ještě druhá o něco mldší a ta je v pohodě, hned si nováčka zamilovala), není problém že by nežrala nebo tak, prostě je jen taková schlíplá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:23 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Luccymo
Je :-( a ja bych ihned koupila novyho "nahradnika" ;-) Mohlo by se stat ze ten druhy taktez umre..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:16 Žena Luccymo [2] - Ještěři – smutná chamice
Ahoj, mám takovej trošku stupidní dotaz... stalo se mi že sameček chamík umřel ,,násilnou smrtí" (měla jsem je dočasně v síťovém terárku protože jsem dodělávala tero nové a sestra přišla na navštěvu s kočkou která se k nim dostala a samečka ukradla a roztrhala - nic horšího jsem fakt nezažila!!!) a samička zůstala sama. Od té doby je smička smutná a pořát někde zalezlá. Vim že u ptáků když zemře partner tak ten druhý je smutný, ale u plazů jsem o ničem takovém neslyšela. Byli spolu od malička, je možné že se jí stýská?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 262x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/427-smutna-chamice