Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chovani vodni zelvy..

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Chovani vodni zelvy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Jak přinutit želvu žrát rybky bude asi oříšek,.... sám nevím jak bych to dělal.
Tak jí zkus nabídnout třeba zophobáky, vodní šneky, apod. Třeba na něco zabere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:08 Muž Hunter [100] - Želvy
Inak niekto krmi serou a korky mu pekne vyrastu, ja mam doma seru, vytakraft,...a skoro vobec to nepouzivam.ani velke tie suche veci uz nechcu, za par dni sa preorientovali na maso ale ryby im aj tak nechutia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 14:03 Muž Hunter [100] - Želvy
Dobre ako ich mam donutit zrat rybky ? Zive, mrtve, pokrajane oni aj ked su hladne tak to nechcu. Mam dve velke korky ktore vyrastli na racikoch, vmalom akvarku bez uvb, to neznamena ze to je dobre...a nehovoriac o tom ze som akvarista a zabijat rybky mi je luto, beriem tak maximalne mrtve. Ale dlho v akva niesu lebo kazia vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jenže v okolí Mississipi žijí i např. medvědí, jelenovití, či jiní drobní savci ( jezevci, skunkové, lasice,.... ), tu a tam se nějaký určitě utopí, zemře, zraní se, opustí stádo, stane se kořistí jiného predátora ( krokodýla ), takže si myslím, že na mršiny teplokrevných zvířat narážejí často,.....

Navíc jsi to by Ty kdo napsal doslova :

"Tyhle želvy se v přírodě k masu teplokrevných zvířat nedostanou."

k tomu všemu se přeš i o tom, že rybí maso má vysokou výživnou hodnotu, což taky není pravda, je na spodu žebříčku mas vůbec,....

navíc jsem psal, že to hovězí bych dával zezačátku, než se želva rozežere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:38 elegans1 Re: Pogona
Tak mršina automaticky neznamená chcíplou krávu.Mršina je i leklá ryba.Je hodně nepravděpodobné,že uprostřed rybníka chcípne kráva a želvy velikosti pětikačky si z ní budou ukusovat.Já netvrdím,že jednou za čas kousek masa želvě ublíží,ale používat hovězí nebo jinou čistou svalovinu jako základ krmení,je špatně.Že želva do sebe při krmení celými rybkami dostane i kosti,vnitřnosti,atd předejde problémům s rachitis a podobně.Pak není třeba vůbec řešit dodávání syntetických vitamínů.Je to stejný případ jako u hadů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři
K těm mršinám asi toliko,
nepředpokládám, že želvy ( trachemys, graptemys,.... ) žijí v lokalitách pouze samy,.....

Juknul jsem do knížky Želvy od Zycha u rogu graptemys je doslovně toto:
" živí se především vodními plži, hmyzem a mršinami ".

po použití seznamu mi vyplinlu první odkaz o rodu trachemys tento :

www.zelvy.cz/…

Citace z odkazu :
"Živí se především rostlinami, hmyzem, menšími živočichy a občas i mršinami."

Nejsem odborník přes vodní želvy, nicméně mi zdravý rozum ( k němu internet i literatura ) říká, že zákonitě na nějakou mršinu narazit musí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Určitě můžu, dle slov našeho pana třídního učitele a učebnice Potravimy a výživa, má hovězí maso biologicky a nutričně nejhodnotější,......

Oproti tomu rybí, které se mj. dělí na červené i bílé, kdy bílé rybí maso, tvoří z cca 60 - 70% voda se hodí především k dietám, je lehce ztravitelné apod.,......

Stačí použít google a najít si nutriční hodnoty obou mas. Netvrdím, že rybí je špatné, obsahuje taktéž řadu prospěšných látek, vitamínů i minerálů.
Jenže hovězí je oproti němu 100krát výživnější.
Schválně se zkus zeptat lidí z přímořských států na stav jejich chrupu, vlasů, nehtů,......
Vše má totiž své pro a proti, takže ano, tito lidé se dožívají většího věku, nicméně je to stále něco za něco. Většinou mají nedostatek tuků ( a i ty jsou prospěsné ), trpí nedostatkem železa a tím spojenými méně či více vážnýmíí problémy,....

Oproti tomu "našinec" cpoucí se především levnějším a nezdravým tučným vepřovým sice netrpí chudokrevností a vypadáváním zubů, zato má díky těmto masům zvýšený cholesterol, s tím mnohdy spojenou obazitu, vysoký tlak apod.,.....

Jak jsem psal, oboje má bezesporu své pro i proti, nicméně hovězí maso JE
nutričně výživnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 13:05 elegans1 Re: . : Hunter : .
Ty rybičky jim dávej třeba mrtvé.Tyhle želvy jsem kdysi,asi snad jako každý terarista,choval.Byly jen pod obyčejnou žárovkou a krmené byly jen celými rybkami,šneky,žížalami,hmyzem a v dospělosti k tomu i různé zelené.Měl jsem je od maličkých mláďat a vyrostly z nich nádherné velké želvy bez sebemenších deformací.Nepodával jsem ani žádné vitamíny,jen jsem do vody hodil pár skořápek od vajíček.Krmení čistou svalovinou je jen nouzové krmení,základ je to,co jsem ti napsal.Tyhle želvy se v přírodě k masu teplokrevných zvířat nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:51 Muž Hunter [100] - Želvy
No a co jej mam tu rybku vtlacit do ust ? Oni su s rybickami kamarati. Skusim este tie patentky, ale tie im tiez velmi nejdu a ani rybie maso nemaju az tak radi, skor morcacie a hovedzie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:39 elegans1 Re: Pogona
Rybí maso má nulovou výživnou hodnotu?Běž o tom poreferovat třeba Japoncům,nebo přímořským národům,pro které jsou ryby základ jídelníčku a kde se červené maso jí jen výjímečně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:34 elegans1 Re: Pogona
Opravdu obsahuje hovězí více pro želvu důležitých látek než celá rybka včetně šupin ,kostí,vnitřností,obsahu žaludku?To bych se opravdu divil.Je nesmysl krmit želvu pro ni absolutně nepřirozenou potravou,když jí je možné krmit potravou,která je pro ni přirozená.Místo hovězího bych zkusil třeba patentky,moje želvy se po tom chtěly zbláznit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 12:26 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Skušal som to hovedzie ale nechce, snad casom zmudrie, spravil som im harmancekovy kupel tak dufam ze im to pomoze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 11:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Jo, hovězím, jakožto vyučený kuchař můžu říct, že červená masa obsahují dost stavebních látek pro organismus, oproti tomu rybí či kuřecí maso má výživnou hodnotu téměr nulovou....

Pokud želva delší dobu nežrala, potřebuje nejdřív něco nabrat na váze a nastartovat organismus a věř nebo ne, po rybím příp. kuřecím mase nenabere nic,...

Samozřejmě rybky taky, ale určitě bych u déle nežeroucí želvy podal ze začátku něco "výživnějšího". V přírodě si jidtě tu a tam nějaké mršiny taky zobnou.
Navíc pokud o rybky nemá zájem, pak si myslím, že na kus "krví" páchnoucí hověziny by zabrat mohla,....

Jsem v tomhle teoretik, ale určitě bych to takhle udělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 10:51 Muž Hunter [100] - Želvy
A este jedna vec, ked jej dam normalne ku hlavicke jedlo tak to ,zje, a krstna hovorila ze nic nechce, podla mna sa im len s
nou nechcelo piplať, a to maju len korytnačky, ja omnoho viac... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 10:46 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Tak teplota je okolo 27, uvb svietim, a zelene cupuju tie dve moje ( su od tej mini o dost mladsie ) problem je len v tom ze je zvyknuta len na racikov, tie moje zeru hovadzie, kuracie, morcacie, rybie,.. Ale ked im dam normalne rybu tak sa jej ani nedotknu, v akvarku s nimi žiju dve rybky a zabka, nic im nerobia. A toho zelvika mam a struham im tam aj kriedu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 09:29 elegans1 Re: Pogona
Ideálně hovězím?Ty jsi už někde viděl mláďata vodních želv se v přírodě cpát krávou?
pro tyhle želvy je přirozená potrava různé rybky,plži,žížaly,hmyz,atd.Místo hovězího steaku bych v obchodě koupil mražené rybičky,tzv grundle.Pak už až tak nemusíš řešit vápník a podobně,v těch rybkách je všechno,co želva potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 08:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
No určitě šanci má, jen to "zelené" do ní necpi, na to přechazejí až větší mláďata či dokonce dospělí jedinci. Tahle prťátka jsou vyloženě masožravá ;-)
Určitě jich nech v samostatném želvárku, dopřej jí zdroj UVB záření, teplotu vody drž někde mezi 27 - 30C.
Do vody přidej "želvíka" ( minerální blok - kvůli vápníku ) a kapej denně pár kapek AD3ky, např. tady:

Beaphar vitam plazi Turtle Vit želva 20ml

želvu krm předevčím masem ( ideálně hovězím ), to má největší výživovou hodnotu a vysoký obsah stavebních látek.

Držím pěsti ať to přežije, na rachytis to nevypadá, tak věřím, že to půjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 18:39 Žena jarmila58 [11] - HlodavciRe: . : Hunter : .
Zdravim. Mame stejnou zelvicku a meli jsme 2, a taky problemy. Je mozne ale ze ta tvoje je jiz zazimovana a svym zpusobem zere min. Jinak me osobne nezrala ta jedna vubec a tak jsme ji vzali na veterinu, doktorka zjistila ze byla nachlazena.Ale vzhledem k tomu ze byly obe stejne velke jak ta tvoje nebyly mozne jim podavat leky. Tak mi doporucili koupit pro vodni zelvy multivitaminy rozpustne ve vode od firmy Beaphare a samozrejme vice svitit UVB svetlem. Bohuzel jedna zelvicka nam umrela a ta druha nachlazena se z toho dostala. Jo a jeste jedna vec-tak mala zelvicka mi nezrala ani maso jen moucny cerviky na ktery jsme ji teda naucili..A ta velikost zelvy se lisi podle toho jak zere, nekdy vic nekdy min. Je dobre si zelvu treba kazdy mesic merit.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 10:54 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 10:51 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku Zdravím, tak som tu zas, začnem tým že sa ku mne dostala mini T.s.troosti, má cca trištvrte roka ale len 4 cm ( mala by mať 7 min. podľa mňa ) skoro polroka nemala UVB, už dva mesiace poriadne nežerie, leží pri brehu, ale na to všetko normálne pláva ( keď ju dám do vody ) a vyzerá byť v pohode ( ... ), podľa veľkosti by som ju odhadol na pár mesiacov ale tak vidíte. Pred nedávnom si nemenovaný kúpili druhú korku, ktorá bola tak isto veľká ako táto ale o pár týždňov ju prerástla ( už majú aj UVB o ktorom som im hovoril od začiatku, ... ). Teraz niečo o strave, keď kúpili tú troosti tak mala len ráčiky, ja som im tak jemne nanútil nejaké DAJANA granulky, ktoré mali aj vit. D3 ( toto žrala celý život ), teraz sa dostala ku mne a ja ju chcem naučiť na mäso, šalát,... Chcem sa spýtať či má nejakú šancu že sa z toho dostane, inak je vyššia ako širšia. Ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:50 Muž Felix [754] - Ještěři
OK. Takže problém je u starousedlíka... No, pokud se jí to fakt zvětšuje, určitě s ní zajdi k vetovi (samozřejmě takovému, co rozumí plazům)! Na zimování se v takovém případě radši vážně vykašli a nastěhuj ji doma do akvárka s kusem korku nebo polystyrenu jako souší (a výhřevnou lampičkou nad ní). Nemusí to být nic extra, stačí celkem "malé brouzdaliště". Důležitá je ale čistota - nová voda pokud možno každý den, poměrně silná mechanická filtrace (vnitřního filtříku se vůbec neboj, musí být ale malý, aby nepůsobil příliš silný proud), kvalitní výhřev (ve vodě i na suchu - tam ale jen shora!), možnost oschnutí i zdola na plastronu, a při problémech s karapaxem dost pomáhá UVB. A ten Betadine a později jen (místo něho) troška soli, plus hodně pestrá strava se skutečně velkorysými přídavky vápníku - prostě nalámaná školní křída za pár korun, kterou jí tam nahážeš a ona už si ji podle vlastní potřeby a chuti rozpozná a zchřoupe :-)
Projistotu také na nějaký čas taky vysaď příkrm krevetami, ty jsou pro takto oslabené želvy údajně rizikové kvůli možnému přenosu bakterie Beneckia chitinovora, parazitující právě na takovýchto poškozeních krunýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:22 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Nie, t.s.scripta je v poriadku, tú ranku má 16 cm eleganska, SPôSOBILO TO šUCHNUTIE O KAMEň, BOL SOM PRI TOM, JE TO LEN MALá RANKA a už zimuje čiže s kŕmením je problém, inak nikdy na seba neútočili ani keď som pridal novú korku, sú to len samičky, takže tak, no, a neviem čo to má so zákazom elegansiek - majú cca 15 rokov a viac,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Tak jsem juknul na Tvé želví prezentace a typnul bych si, že postižená je ta žlutolící želvuška (T. s. scripta), protože elegansky jsou v unii toho času zakázané, takže je problém pravděpodobnější u nově přidaného zvířátka... a bla bla bla... :-D (ty Tvé elegansky vypadají vymazleně ;-) ). Matlej jí to BETADINEm a láduj ji celými rybičkami, hmyzem, rostlinkami a vápníkem, co se do ní vejde ;-)
V neposlední řadě ber i v potaz to, kde ta želvička CHCE být. Psychická stránka má na uzdravování dost možná největší vliv - např. naše Mája (T. s. s.), svého času na smrt nemocná a silně podvyživená, se rychle začala zotavovat poté, co si "prosadila" své nastěhování k mnohem větší, ovšem mimořádně mírné Jůlince (T. s. e.) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 13:10 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
je to len na tom jednom mieste, rýpla sa o kameň no a najprv to bolo len tak trošku a teraz to tak vybledlo, inak ju čulá ( sice už spí ) mám ju možno tak dva mesiace, keď som ju dostal tak mala dosť zadrbaný pancier od vodného kameňa a tak som jej to dal dole, no a už má len tento problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2011 23:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Je to vodní želvička? Nech ji důkladně oschnout a zkontroluj jí plastron. Pokud se tohle projeví na karapaxu, bývá už bříško dlouho zasaženo (ne vždy se to ale na pohled pozná, dokud želva dokonale neoschne).
Rozhodně si v nejbližší lékarně kup roztok Betadine a tím jí začni postižená místa matlat. Dá se to přidávat i do vody v nádrži (jako plus k tomu fyzickému ošetření) ;-)
Rozhodně se ale vyvaruj všech přípravků s obsahem antibiotik, ta jsou pro želvy (všeobecně) silně toxická!
Určirě ale vyhledej veterináře, existují totiž dva typy nekrózy krunýře, které laicky téměř nelze odlišit, přitom se jeden poměrně snadno léčí (r. Beneckia), zatímco ten druhý bývá nezřídka smrtelný (SCUD - hlavní původce r. Citrobacter). Oba typy si chovatelé samozřejmě rádi pletou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 21:43 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: elegans1
ona sa tam zranila ( šuchla sa dakde o kameň ) je to zodratý kus štítku a trocha sa to odvápňuje no a neviem či sa jej to zahojí samo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:58 elegans1 Re: . : Hunter : .
Mě to teda přijde spíše jako nějaká mykóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:52 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku Zdavím, chcel by som sa spýtať ž čo mám robiť keď sa korke odvápňuje pancier, je to na jednom šťítku a pomaly sa to zhoršuje ... teraz už začínajú zimovať čiže len chcem vedieť či sa z toho dostane sama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:22 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Dikard
No, pokud třeba v písku zůstane něco jílu, může voda v terku brzy vypadat jak břečka a přesto být (mikrobiologicky) čistá. U zasvinění rozmočenými exkrementy už ale rozhodně ne ;-)
Každopádně to Xlienka zodpověděla trefně (i když s tím savem bych byl opatrný), takže je tenhle detail jenom "akademický" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 23:46 Žena Xlienka [5] - Želvy – Re: Dikard
Neříkám že ne, ale pokud už přes týden nežerou tak těch výkalů moc nebude. A z výkalů se netvoří povlak nebo plíseň co tady již níže řešila.
Tým jsem jenom chtěla říct ať zkusí opravdu poctivě měnit část vody jednou až dva krát (v té trche vody spíše dva krát) týdně, místo výměny veškeré vody již s nějakým povlakem třeba jednou za dva týdny a propíráním všeho třeba v savu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:34 Dikard – Re: fajfmen
a nieje to to iste???? ved kal je z exkrementov a tie kusky pokozky korytnacky je len minimum X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:36 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: fajfmen
Spis bych rekla o kal z trusu a taky z potravy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:21 Muž Felix [754] - Ještěři
... To jen jestli jsem Tě prve dobře pochopil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:19 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jarmila58
Ještě mě napadá, jde o kal z písku, nebo bordel z rozpuštěného trusu a nesežrané potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 12:15 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Jo diky za rady.To jsem udelala...Snad se maji lepe.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 22:43 Žena Xlienka [5] - Želvy
Tak to skus alespoň trochu odkalit stačí litr až dva. I když nežerou tak se jim pořád loupe kůže a zbytky pak zůstávají ve vodě a taky vyprodukují i nějaké exkrementy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 21:19 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Aha..tak to netusim, ale ted jsem dyl nez tyden necistila nebot jak pisu skoro nezerou.. tak uvidime co to udela.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 20:40 Žena Xlienka [5] - Želvy
Bioemzym Z taky občas přidávám. A pokud měníš celou vodu tak je potřeba tam dodávat 'přátelské' bakterie. Já jenom či to není právě povlak těchto bakterií. To se právě udělá v průběhu prvních pár dnů a po týdnu až dvou to samovolně zmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:17 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
A do vody jeste pridavam tyto kapky pri kazde vymene vody:
www.akva-exo.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:10 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Foto plisne je snad nemozne. Na fotkach to neni nejak videt. Je na pisku takovy povlak a kdyz to properu tak je pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 11:58 Žena Xlienka [5] - Želvy
Můžeš přidat nějaké foto té "plísně"?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 09:03 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Aha...to jsem taky zkousela jenze v terarku je malo vody takze ten tlak tak clovek nevyvine..Jinak kdyz vidim jak se kamene "obaluji" plisni - nebo co to je - radeji to vydelam a cistim kompletne cele..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:30 Žena Xlienka [5] - Želvy
Já používám obyčejný odkalovací zvon pro akvária. Manipulace je snadná, akorát je potřeba pořádně prohrábnout písek ať se z něj ten odpad vytáhne. Taky je možnost když toho odkalíš víc než jsi chtěl počkáš než opadne kal v kýblu a z vrchu to odliješ zpátky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:12 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Ale jakym zpusobem odkalovat dno nejlepe??Filtr mam vykony ale voda nekoluje v celem terarku skrz velky tok, takze je filtr pootoceny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 01:13 Žena Xlienka [5] - Želvy
Pokud dobře odkaluješ dno a písek tak by se to vůbec nemělo kalit případně jenom minimálně a případný rozvířený kal by měl do pár minut pobrat filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:01 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jarmila58
Kalná voda je fakt průšvih kvůli nemocem. Nasaď kvalitní filtraci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:24 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Jenze kdyz chci vymenit jen cast vody tak to stejne nepomuze, vetsinou je kalna takze ji menim celou. Pokud jde o tu potravu-v knizce radi ze je mozne je krmit i mimo terarko, zkousela jsem to ale kdyz prijdou do jineho prostredi nechteji vubec zrat.spis bych rekla ze maji stres. Jinak dekuji za pochvalu terarka.. S tim nachlazenim se jim pokusim dat lepsi viko na terarko, ted maji zakryto jen z casti. Zitra polozim pres cely vrch plexisko.A snad se budou mit lepe a zacnou jist.Dela mi to starosti.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:12 Žena Xlienka [5] - Želvy
Jsou to hezky drobečci a máš to opravdu hezky. To krmení bych přesunula jednoznačně do vody. Nejde jenom o to aby se krmení nacucalo vodou. Pokud nechceš aby si špinili tu v teráriu, tak jich krm třeba v hlubokém talíři nebo misce s vodou. Ale ať u jídla plavou a musí si to brát z hladiny. Jak pro tebe tak pro ně to bude lepší. A s tím filtrem stačí když budeš odkalovat dno tak 2krát do týdne, ale jenom tak 2litry vody ať se jim tam udrží přátelské bakterie. Neměň celou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:12 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Ve zverimexu kde je meli tak jim krmeni davali na lavovy kamen a tak jsem jim zacla krmeni davat do misky s vodou kde se take rozmoci (je to lepsi nez aby to zanechali neporadek na tom umelem travniku).Stejne si to vsechno stahnou dovody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 11:10 Žena jarmila58 [11] - Hlodavci – Re: Xlienka
Tak jsem pridala fotky. Jo presne granule od Sery pro baby zelvy ty muzou. Jinak v knihach jsem se docetla o tech granulich pro kocky a tak jsem to zkusila a ujedly by se toho, jenze ted nejak nic?? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 1363x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/428-chovani-vodni-zelvy?od=51