Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

březí nebo obézní?

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
březí nebo obézní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
Přesně tak, udělal bych to stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 16:28 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Tak Čendu jsem dal do boxu pro malé gekončíky a v terárku vypnul světlo nechal pouze LEDky teď je tam tak okolo 25°C a vlhkost cca. 50-65% a už můžu jen čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Teď jsem juknul na Tvou prezentaci a pokud se jedná o to terárium 60*45, ve kterém jsou tři gekoni, pak bych samce určitě na pár dní přendal jinam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři
V období kladení to chce samičku nechat v klidu, netahat, nestresovat např. kolemjdoucími domácími zvířaty ( kočky, psi, papoušci,... ), dobré je také trochu snížit teplotu a častější rošení, pokud tohle všechno splníš, nemusíš mít strach až to na ní příjde, vejce naklade ;-)
Já v chovných skupinkách ani toto nehlídám a nijak zvlášť neřeším, prostě buďto vejce jsou, nebo jsou za týden,... :-)
Dobré taky je, pokud se jedná o menší skupinu např. 3.1 , 2.1 a menší terárium dát samce pryč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:18 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Ty jo ale už mi dělá starosti asi deset dnů už nežere, krabičku už párkrát skoro celou vyhrabala ale furt nic nevim jestli to nezadržuje nebo tak něco a navíc kvůli ní nemůžu odjet na prázdniny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
To uděláš moc dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:55 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Tak umístění mám přesně takové a ten písek je hezky kulatý tak ale vyměním ho =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
Krabička je v pořádku, jen ten písek bych vyměnil za čistý lignocel, mě se u gekončíků už léta osvědčuje obyčejný rašeliník. Ten písek bych odstranil proto, že se zbytečně lepí na vajíčka, pokud obsahuje ostré hrubší kousky může dokonce poškodit vejce. Kladiště by mělo být v klidné a hlavně nejchladnější části terária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:28 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Krabička o rozměrech asi š12, v8, h10 docela velká a v ní je hrubší písek s lignocelem v poměru 1:1 a ten udržuji stále vlhký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
Přesně tak. Jen se zeptám, jaké má kladiště?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 11:24 Muž Onys [3] - Ještěři – Nežere a neklade =D
Zdravím, mám taky jeden dotaz, mám březí samičku Gekončíka a už od minulého týdne očekávám každým dnem, po tom co přestala žrát vajíčka a furt nic. Nežere už asi 8-9 dní a přestala hrabat, takže to by mělo znamenat že už, už to bude ?? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 22:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Luccymo
Zajímavá otázka, ono se to ale moc nepozná, zejména tedy ze začátku. Když už jsou vejce v samici větší, pak jsou vidět na jejích bocích, dají se tam i opatrně nahmatat, to moc ale nedoporučuju, samici to může vystresovat tak, že snůšku zadrží a mláďata v ní uhynou, je to ještěří obranný mechanismus. Navíc narozdíl od jiných ještěrů gekočí samice cca týden před snůškou nehrabou, takže je to fakt oříšek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:21 Žena Luccymo [2] - Ještěři – březí nebo obézní?
Ahoj, opět přicházim se stupidnim dotazem smich jak se pozná že je gekončík březí? mám dvě samička a jednoho samce. Ta jedna samička je tak přiměřeně velká a ta druhá (nutno podotknout hodně žravá) je pěkně tlustá. Nejsem si jistá, jestli je březí nebo jen vyžraná smich
Jak se pozná že je gekončík březí???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 357x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/435-brezi-nebo-obezni