Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

březí nebo obézní?

NápovědaFórum » Bezobratlí » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
březí nebo obézní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:41 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Onys
Přesně tak, udělal bych to stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 16:28 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Tak Čendu jsem dal do boxu pro malé gekončíky a v terárku vypnul světlo nechal pouze LEDky teď je tam tak okolo 25°C a vlhkost cca. 50-65% a už můžu jen čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:11 R Muž Pogona [761] - Ještěři
Teď jsem juknul na Tvou prezentaci a pokud se jedná o to terárium 60*45, ve kterém jsou tři gekoni, pak bych samce určitě na pár dní přendal jinam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:10 R Muž Pogona [761] - Ještěři
V období kladení to chce samičku nechat v klidu, netahat, nestresovat např. kolemjdoucími domácími zvířaty ( kočky, psi, papoušci,... ), dobré je také trochu snížit teplotu a častější rošení, pokud tohle všechno splníš, nemusíš mít strach až to na ní příjde, vejce naklade ;-)
Já v chovných skupinkách ani toto nehlídám a nijak zvlášť neřeším, prostě buďto vejce jsou, nebo jsou za týden,... :-)
Dobré taky je, pokud se jedná o menší skupinu např. 3.1 , 2.1 a menší terárium dát samce pryč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:18 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Ty jo ale už mi dělá starosti asi deset dnů už nežere, krabičku už párkrát skoro celou vyhrabala ale furt nic nevim jestli to nezadržuje nebo tak něco a navíc kvůli ní nemůžu odjet na prázdniny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:41 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Onys
To uděláš moc dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:55 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Tak umístění mám přesně takové a ten písek je hezky kulatý tak ale vyměním ho =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:29 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Onys
Krabička je v pořádku, jen ten písek bych vyměnil za čistý lignocel, mě se u gekončíků už léta osvědčuje obyčejný rašeliník. Ten písek bych odstranil proto, že se zbytečně lepí na vajíčka, pokud obsahuje ostré hrubší kousky může dokonce poškodit vejce. Kladiště by mělo být v klidné a hlavně nejchladnější části terária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:28 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Krabička o rozměrech asi š12, v8, h10 docela velká a v ní je hrubší písek s lignocelem v poměru 1:1 a ten udržuji stále vlhký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 12:10 R Muž Pogona [761] - JeštěřiRe: Onys
Přesně tak. Jen se zeptám, jaké má kladiště?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 11:24 Muž Onys [3] - Ještěři – Nežere a neklade =D
Zdravím, mám taky jeden dotaz, mám březí samičku Gekončíka a už od minulého týdne očekávám každým dnem, po tom co přestala žrát vajíčka a furt nic. Nežere už asi 8-9 dní a přestala hrabat, takže to by mělo znamenat že už, už to bude ?? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 22:06 R Muž Pogona [761] - Ještěři – Re: Luccymo
Zajímavá otázka, ono se to ale moc nepozná, zejména tedy ze začátku. Když už jsou vejce v samici větší, pak jsou vidět na jejích bocích, dají se tam i opatrně nahmatat, to moc ale nedoporučuju, samici to může vystresovat tak, že snůšku zadrží a mláďata v ní uhynou, je to ještěří obranný mechanismus. Navíc narozdíl od jiných ještěrů gekočí samice cca týden před snůškou nehrabou, takže je to fakt oříšek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:21 Žena Luccymo [2] - Ještěři – březí nebo obézní?
Ahoj, opět přicházim se stupidnim dotazem smich jak se pozná že je gekončík březí? mám dvě samička a jednoho samce. Ta jedna samička je tak přiměřeně velká a ta druhá (nutno podotknout hodně žravá) je pěkně tlustá. Nejsem si jistá, jestli je březí nebo jen vyžraná smich
Jak se pozná že je gekončík březí???

Zpět na obsah sekce Bezobratlí Přidat příspěvek • Zobrazeno 357x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/435-brezi-nebo-obezni