Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krajta Královská a chov v terárku

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krajta Královská a chov v terárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 22:19 podlolik Re: Sani
Samozřejmě, délku a hloubku můžete měnit (na jednom ubrat a na druhém zase přidat), ale výška je těch 50cm tak akorát, vyšší je zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 17:44 Sani Re: podlolik
Takže nejmenší - 80 délka, 40 hloubka a výška 50? ... Dá se to nějak naposouvat? - 79 délka a 50 hloubka třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:01 podlolik Re: tilšer youtube
Nejmenší rozměry by měly být 80x40x50, ale čím vetší, tím lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 14:10 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: tilšer youtube
Ahoj, když ho pěkně zařídíš, tj.pozadí, odpočívadla apod.tak v pohodě může být... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 11:27 tilšer youtube pro jednu krajtu stačí terárim o rozměrech110x60x50
Kejtý napsal: Zdravím!

K Vánocům jsem dostala mládě krajty královské, tak ji chci v nejbližší době pořídit nové terárium. Zatím je v menším, ale vzhledem k její velikosti v naprosto dostačujícím.
Ale nejsem si jistá, jak velké jí pořídit. Ráda bych jí dopřála trochu více prostoru.
Přemýšlím nad těmito rozměry: 115x40x50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 19:39 Kejtý – Terárko
Zdravím!

K Vánocům jsem dostala mládě krajty královské, tak ji chci v nejbližší době pořídit nové terárium. Zatím je v menším, ale vzhledem k její velikosti v naprosto dostačujícím.
Ale nejsem si jistá, jak velké jí pořídit. Ráda bych jí dopřála trochu více prostoru.
Přemýšlím nad těmito rozměry: 115x40x50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:52 Muž Pasyok [37] Re: Silly
Záleží od veľkosti terária, vetrania, okolitej teploty terária,...Je potrebné sa riadiť podľa vnútornej teploty a vlhkosti v teráriu a silu žiarovky tomu prispôsobiť. Niekde na ideálnu teplotu stačí 60W a v inom terárku 100W. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:24 Silly
Měl bych otázku.Všude jsem hledal ale nikde jsem nenašel kolik watú by měla mít žárovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Samuel
ŽÁROVKA V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍ JET NONSTOP - hada by trvalé teplo zabilo....Přes zimu svítit6-8hodin denně, přes léto 9 - 12hodin denně.
Kolik sežere elektriky je různé, záleží na ceně kWh - přesněji na tarifu dodavatele a na síle žárovky. Pokud tyhle informace nemáš, nedá se odpovědět. Taková jedna žárovka totiž může spotřebovat elektřinu za měsíc od 50Kč do klidně 1000Kč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 20:33 Samuel
Měl bych ještě dotaz.Kolik tak asi bude stát elektřina za terárium (žárovka) za 1 měsíc? A jak by to mělo být měla by žárovka jet nonstop? Děkuji za odpověď
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:43 Muž Pasyok [37] Re: Samuel
Je to veľmi subjektívne, niekto ho zariadi za pár stovák a druhý doň dá aj niekoľko tisíc. Záleží na tom, kto je koľko schopný a ochotný minúť. Niekto mnoho vecí zoženie zadarmo (konár, rastliny,...), iný to všetko zaplatí. A terárko je 140cm dĺžka a 50cm šírka? To je dostatok priestoru aj pre väčšieho hada, ale aj pre krajtu je to vhodné. Je to aktívny had a viac miesta uvíta- len je vhodné umiestniť viac úkrytov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:13 Samuel
Mám dotaz.Na kolik asi vyjde všechno vybavení terária pro krajtu královskou? A nebude pro ní moc velké terarium 140-50?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 20:47 Muž Pasyok [37] Re: steep
Najlepšie na stred, ďalej od vetrania. Teplomer ideálne blízko najteplejšieho miesta terária a ďalší blízko najchladnejšieho miesta. Alebo na miesto, podľa ktorého vieš odhadnúť rozdiel v ostatných častiach terária. A to môžeš premeriavaním teplôt na rôznych miestach. Potom budeš vedieť, že keď ti o x stupňov stúpla/klesla teplota v najteplešej časti tak ti o y stupňov stúpla/klesla v najchladnejšej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 17:31 steep
Tak mne ted napadlo kam mam umistit teplomer a vlhkomer hore ci dole?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 07:07 steep
Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 20:12 Muž Pasyok [37] Re: steep
Ja používam lignocel, nebol s tým zatiaľ žiaden problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 19:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: steep
Ahoj. Já mám u korálovek terarijní rašelinu s klasickým pískem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 19:35 steep
Chem sa este spítať aký substrat odporúčate?
Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 05:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: steep
Muze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 21:38 steep
Dobry den
Chci mít jistotu či může jít krajta kralovska do teraria rozmneru 90.42.60?
Dekuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 21:17 Marta Re: Pogona
Díky,byla jsem z toho zděšená,snad se vylíže :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 21:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marta
To by sice mohl, ale stává se to vzácně. Čili, chápu-li to dobře, z hada trčí tři kosti...
No, s tím se nic dělat nedá. Prostě se musí počkat, zda to had zvládne... Každopádně pokud ano, určitě poté doporučuju menší půst,...tzn. 1 - 2 měsíce nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 18:43 Marta Re: Pogona
Jo,jsou to zřejmě žeberni kosti té myši, slabounke jako rybí, ale opravdu jsou viditelné, že jdou skrz.jsou asi 3 a jdou skrz asi 0,2mm.Had ale nejeví žádné známky neklidu.Chová se jako vždy po přijetí potravy. Je v klidové poloze stočený, pokud ho bereme do rukou,není agresivní a normálně se plazí.Přece by nemohl přijmout potravu,kdyby na něj byla příliš velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 16:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marta
Nějak to nechápu, kost trčí z hada ven - propíchla jej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 15:57 Marta – Z hada trčí kosti
Dobrý den,prosím o radu. Krajta pozřela myš a teď z ní trčí kosti. (Prochazi opravdu skrz ni jakoby zevnitr)Bojím se,že uhyne.Je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2015 08:22 Muž cadaverous [22] Re: Johny
Ono ne nadarmo se rozlišuje akvárium a terárium. Je to prostě něco jiného. A když nenapíšete všechny rozměry, tak se těžko radí.
Teoreticky by to fungovat mohlo, ale musí se splnit základní potřeby hada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:41 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Johny
Parametry klidně jo, podstatné je ale větrání a výhřev ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 15:26 Muž Johny [0] - Hadi
Dobré odpoledne, možná budu mít hloupý doraz, ale stejně bych se rád zeptal.
Mám doma plonkové 112 litrové akvárium, délka 80cm. Může to fungovat jako terarium pro hada? Resp. pro krajtu královskou? samozřejmě než doroste do plné délky...Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 20:11 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: henrich03
Ahoj, vubec nic nevíme o krajtě ani o teráriu, tak těžko radit... já hada sice nemám, ale nechce se třeba svlíkat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 19:53 henrich03
Dobrý den, mám obavy o svou krajtu neustále zalézá do misky z vodou a pod ní. Nevíte co by ji mohlo být sad ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 22:29 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Slintak516
Jéžiš, vždyť to byl fór s tou myší. Jako že to hada potěší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:49 Slintak516 Re: fajfmen
Mám doma krajty a navzájem se v teráriu nesnesou ale pokud je vyndám a mám je v takovém výběhu pohromadě tak jsou v pohodě.Ale do terária bych je s ničím nedával.teda pokud o to nechci přijít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2015 20:59 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: henrich03
Nejvhodnějším spolubydlícím pro kratu královskou je dle jejího vzrůstu na AŽ několik minut myš, potkan, či jiná teplokrevná oběť adekvátních rozměrů ;-) :-D . Další variantou je jiná krajta královská, pokud možno opačného pohlaví, tomu ale musíš nutně přizpůsobit celé terko, hlavně rozměry, a min. zdvojnásobit počet prve zmiňovaných ne právě dobrovolných podnájemníků... a urychleně sflikovat haldu piditerek pro prcky, plus se poohlédnout po spolehlivém dodavateli holat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:18 henrich03
Muže být krajta kralovska s nečim jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2014 15:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Josef
Jak tam bude trochu vlhko plíseň se tu a tam udělá, lepší je "klasivké" větrání ( tedy mřížka podedvířky ), když však budeš včas odstraňovat bobky, svlečky, menší ložiska plísně, a budeš-li pravidelně měnit substrát, půjde to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 15:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Naomi
Taková i když menší krajta, dobře živená, tudíž v dobré kondice, vydrží nežrat půl roku...
Prostě na ní nejspíš vlezla zima ;-) Nebát se, ona zase začne žrát až sama uzná za vhodné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 23:10 Naomi – Krajta nepapá...
Dobrý den,
Mám takový dotaz... Mám dvě krajty královské. Jednoho samce 4 roky starého a má kolem 120 cm a malou rok a půl starou samičku ta má kolem 70cm. Ale obě mi přestali žrát. U toho samce se tomu nedivím on vždycky na zimu přestane přijímat potravu, ale u té malé mám trochu strach. Přijde mi brzy na to aby takhle najednou přestala přijímat potravu. Mám velké terárium kde se jim teplota pohybuje v různých částech od 20 do 40 stupňů. pravidelně rosím. Ani sem je nikam nestěhovala. Možná je to jen můj strach ale byla bych ráda kdyby jste mi někdo poradil... Nejlépe na můj email pajarubi@seznam.cz tady se moc nezdržuji a opravdu mám strach. Děkuji za jakoukoliv radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 17:58 Josef
chci se zeptat mám akvárium přes 2M a nemám tam žádný pruduchy ze strany.. vadí to hodně kdyby šel vzduch pouze z vrchu? aby hadi neměli nějakou plíseň apod... sklo má 1.5cm a řezat ho bude náročný.. díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Aivn
Krajta královská se zřídka kdy dorůstá délky nad 140cm,.... Terárium 120 - 55 - 70cm jak píše tazatel je dobré i pro dvě,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 15:06 Aivn Re: petr68
Tyto rozměry jsou hrozně málo !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 14:11 Aivn – terárko
120x60x60 je luxus pro jednu ! A návíc to má na celý život je zbytečný po roce kupovat větší a vyhazovat další tisíce za terárko když můžu koupit jedno na furt,pro 2 je to celkem málo je to krajta a potřebuje dostatek pohybu takže pro dvě je lepší o něco větší,vždycky by se terárko mělo s dálším hadem zvětšit aspoň o 20% ;-) jako je to robusní hádek třeba terárko 90x50x50 je málo a když už tak jen na pár let časem potřebuje větší ! Nebo jí chcete trápit ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 13:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanhejl
Luxusně i dvěma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 13:10 Muž ivanhejl [3] - Ještěři – zdravim
Chtel jsem se zeptat jestli krajte bude stacit 120x54x70 (dxsxv)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:55 živelka – dotaz
AHOJ MÁM UŽ 7LET KRAJTU KRALOVSKOU...JE TO MAZEL.. ALE PRED 6MESICI JSEM JI PRESTEHOVALA DO NOVEHO BYTU A TEN PRONAJALA NAJEMNIKUM I S NI..PRVNI KRMENI U NICH ZRALA ALE TED UZ PREZ 4 MESICE NEZERE..NIKDY TAK DLOUHOU PAUZU NEMELA.. CO MAM DELAT? JE HAD V PORADKU? :-( :-O DIKY ZA ODPOVED ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepa
Teplota v teráriu, vybavení, jeho velikost, krmení,.....potřebuje víc informací,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 15:34 Pepa – krajta kralovska
prosim o pomoc..poridil sem si krajtu kralovskou..vcera vecer sem ji dal do teraria a od rana lezi na zadech furt odvira hubu,nevim co s tim..terarko mam od predchoziho majitele hada a jako podestylku mam lignocel.. diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 10:33 duško Re: Pogona
dobre dekuju moc :-) lebo nechcu nech mňa také hovádko kusne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: duško
Časem s velkou pravděpodobností navykne na nový domov. Změna prostředí, nový "kamarád", nový "ruch domácnosti" je pro hada obrovský stres, tak se není čemu divit. Prvních pár týdnů s hadem manipuluj jen bude-li to nutné, nech si ho v klidu zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 13:17 duško – Krajta Královská
Zdravím mám samca a samici krajty kolem 4 rokú ted mi známi daroval krajty samici 10-12 rokú je už velká dal sem ji k tym 4 rokčným dvom do terarka terarko mám dost velké celkom v pohode sa znášajú ale tá darovaná krajta je taká lekavá a nelýbi se i chytání na ruky dá se nejak pomaly naučit na ruky ? Dekuju Moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:20 Muž prokopo [8] - Hadi
U krajty je úplně normální že i delší dobu nepřijímá potravu a to otevření tlamy bylo zřejmě jen prosté zívnutí. :-) Rozhodně nedoporučuji násilně krmit, násilné krmení se provádí pouze u mláďat a to jen v krajních případech, aby nedocházelo ke zbytečnému stresu. Pokud si všimneš, že ztrácí hmotnost, teprve pak bych to řešil. Pokud je od chovatele a ne z dovozu, tak o parazity nepůjde. Krajty potřebují suché prostředí a rosit spíše při svlékání a v období dešťů, dle přirozeného výskytu, ale není třeba. 75% vlhkost je na krajtu celkem dost.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 965x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/438-krajta-kralovska-a-chov-v-terarku