Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

prosím pomoc, chameleon

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
prosím pomoc, chameleon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:35 Teddy – POMOC
Dobrý deň prosím pomôžte mi mám chameleona samicku má asi 1rok a je veľmi aktivna a hráva no posledné dva dni stále spí dnes uz aj trocha chodila ale vypila veľa vody a potom jej vyšla z úst taká žltá tekutina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 22:04 Michaela Re: denisa
Fotka k příspěvku Ahoj, to co píšete je v pořádku. Jsou to samotáři. Samička časem až ztmavne do zeleno černé....takto vypadá gravidní samička...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 19:26 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Monika
Nemam az tak skusenosti s chameleonmi ale toto je na 100% vyklop kloaky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 17:45 Monika – Zdravotni problem chameleona
Fotka k příspěvku Dobry den mam chameleona 3-4let stareho a o vikendu se mu obevila na zadecku vetsi boule ktera je zbarvena na konci do cerne barvi nevite prosimvas co to je a co s tim mam delat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Elvinerha
Terárium je malé a samice gravidní není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:27 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Elvinerha
Pokud by byla 70 výška a 60 hloubka/šířka, světla by byla mimo terárium a celkově by se to šikovně udělalo tak potom možná že ano....ale je to asi opravdu minimální velikost pro samce jemeňáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 17:22 Elvinerha – Velikost terária
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli by stačilo samci chameleona terárium o rozměrech 70x60x45. Předem děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cvrcek2510@seznam.cz
Pak se nejspíš nic neděje, gravidní být nemůže - ani falešně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 21:19 cvrcek2510@seznam.cz Re: Pogona
je stará cca 3-4měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: cvrcek2510@seznam.cz
Jak je stará? Fotky,..... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 16:03 cvrcek2510@seznam.cz – Barva samičky chameleona Jemenského....
Zdravím,chtěl jsem se zeptat.Máme doma samičku chameleona Jemenského a občas několikrát jsem ji už viděl že chodí dolů a něco tam rozhrabuje.Neví někdo co to může dělat?Přivezl jsem si ji od chovatele přímo anevím jestli není gravidní,je už více jak 14dní zbarvená pořád stejně,to je světle zelená a vůbec se nezbarvuje.Nevíte co to může znamenat?Měl jsem jí i na ruce a čekal jsem že se zbarvý ze stresu a jen se nafoukla...nic víc!!!Jinak cvrčky vpohodě žere bez problému.Prosím o radu moooc!!!!Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 12:59 denisa
dneska jsem dala samičku s samci a je zají mavé že snůška neproběhla..je to 40 dní asi a hned jak samice uviděla samce nahodila barvy březosti, podle mě se samice nechce jen pářit a proto barvy březosti nahodila...snad to spolu vydrží :)) podám report ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 19:49 denisa Re: Marcelinka
já zašla do zverimexu, tam se s paní domluvila jestli to má její dodavatel, paní mi to objednala ale bohužel mě je to na houby:):( tak možná do budoucnosti nebo na kvítka :) hlavně že je samička v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 19:20 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Marcelinka
ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 19:05 Marcelinka
Já to shanim všude možne už 3 tejdny a i v brne ve zverimexu a v zahradnictví me rekly že nevi co to je tak nwm no asi to obednam co jinnýho mě zbyde nakonec palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 18:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Marcelinka
Co naděláš....je to to nejlepší pro inkubaci vajec a to ti řekne asi každý....když to objednáš zítra (dnes)tak to můžeš mít v po nebo út doma....do ničeho jiného bych neinkuboval a s tou snůškou...to taky nebude tak rychlý jak si myslíš.....a na druhou stranu jsi to měla řešit už dávno a ne na poslední chvíli hledat náhradní řešení.... :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 18:42 Marcelinka
Jo ale než to dojde bude to totiž v nedeli 25 dni co je v gravidnich barvách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 18:27 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Marcelinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 17:57 Marcelinka
Já bych ji tam dala ihned. A mím dotaz co se dá použit místo verrmikulitu nikde ho nemohu sehnat a má samička bude klást behem přištího týdne a už i mín jí. Děkujáííí moc za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:58 denisa
nee podívej se na pogonův příspěvek někde tu je odkaz nebo někdo to sem dával a tam je to všechno suprově popsané, po dlouhé době sem píšu a myslím že samička ani geravidní nebyla ...zatím je to 34 dní(mozná víc) a zatím ani nesnižuje příjem potravy, nehrabe nespouzí a ani zádný náznak..potřebuji poradit od vás, chci ji dát do terária, v případě že by nebyla březí kdy ji můžu přesunout? nynější terárium má 90cm na výšku chtěl bych jí dat do 150cm na výšku..a líp zařízeného , prosím o rady..žárovky a zářivky mám nahoře jak řekl pogona..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:26 Muž Sewer [151] - Ještěři
Podívej se na google.cz, do vyhledávače piš hesla jako "chameleon inkubátor" nebo "inkubace vajec chamelaona".
Takto nalezneš opravdu spousty stránek... Třeba tuhle - sharkcham.webgarden.cz/… (za správnost obsahu neručím :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2011 21:16 Muž Jirka [45] - Ještěři
Stačí prohledat internet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:07 Marcelinka – Chameleon jemenský
Mám dotaz ma samice se zbarvila do březich barev již je tomu 18 dní nevim jak pripravit terárium a zpíš jak udelat inkubátor přesně děkuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 09:57 Marcelinka
Ju vypinam mam časovej pínač nastavenenj od 12 do 7 aby svítil byly tak všichni zvyklí od narození a mám terárium zaroven u stupačky od topení a svítí jim tam sluníčko ale jen dopoledne a co dál dávaš ke krmeni krom cvrčku a stínek a sarančat? Já jim davam i ovoce jako banan jabko hručku nebo ze zeleniny okurku a rajče maji pořád neco stoho v teráriu ale nejaksi sem si všimla že to moc ji ale jen brezi samice a samec dalši dve amičky sem tam, abych neco nezanedbala pač v knize sem vyčetla že maji mit ovoce a nebo zeleninu jen 1x týdně tak nevím no. Dík za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 15:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marcelinka
Ale na noc osvětlení vypínáš, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:04 Marcelinka
Já mam žarovky nahore dole maji tmu a vubec jim to nevadí kdyš je večer tak tam jdou spat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2011 05:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
U chameleona NESMÍ prosvítit žárovka až na dno, jednak ani v tropickém pralese se tam sluníčko nedostane a jednak mi vysvětli jak se terárium takhle rozdělí do tří tepelných zón ( nahoře nejtepleji, ve střední části chladněji a na dně nejchladněji ). To se pak nediv, že nesnáší vejce,.....žárovka uprostřed chameleoního terária jí na náladě a kondici nepřidá,.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 22:01 denisa Re: Pogona
no zářivku mám nahoře a žárovku tak uprostřed jinak by mi neprosvítila terárko až dolů na zem..přez větvičky a kvítečko..samička už konečně asi začíná zmenšovat příjem potravy což je pozitivní:))děkuji vám všem moc.. sewer promin a omlouvám se i vám ale pro mě je to lepší vědět od chovatele, a navíc mám ted tolik starostí že ani nevim kam a co dřív:(proto vám ještě jednou děkuji za vaše rady moc mi to pomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 21:22 Marcelinka
Přesne to myslím :-) ted mam totiž lehce nouzi o cvrčky :-) dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 20:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marcelinka
Pokud myslíš tohle :

www.obrazky.cz/…

pak na pravidelné krmení to dobré není, ale pro zpestření jednou, dvakrát do týdne je taky předhazuju všem ještěrkám doma. Máme je na sklace před domem pod kameny taky :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 20:29 Marcelinka
jen jestly to neni jedovaty to me zajima sou vždycky pod kamenama takový fialoví ploši spiš do modra nikde sem nenašla totiž co vše mužou krom švabu červu a cvrčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marcelinka
1. oddělit, určitě! 2. pokud je strava přiměřená její velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 19:45 Marcelinka
Mam samici oddělit na klazeni nebo ji nechat ješte s dvema samicemi a samcem v teráriu?
a druhá otázka zdaly chameleon muže jíst ploštice nebo nejaký jinný hmyz co se ted vyskytuje již venku dik za odpoved Marcela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 15:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Bodovka ji nemůže vysušit, terárium má mít výšku minimálně 80cm, což tedy předpokládám, že má a žárovky jsou u stropu terária, zem nemůžou vysušit,.....samozřejmě se i tak rašelina denně rosí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 14:52 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: denisa
Ten kýbl bude asi proto, aby měla samice klid (okolní stěny), takže by mě přišlo logické dát do kýble správnou vrstvu vhodného substrátu, umístit jej do terárka a dát to něj větev tak, aby se samice mohla volně a pohodlně pohybpvat mezi kýblem a zbytkem terárka. Ale chovatel chameleonů nejsem a nic o tom nevím... Zkus taky trochu pohledat na googlu, než ti někdo odpoví tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 14:36 denisa
jo ale tam už je to od nakladených vajec, jak dát samici do kýblu a co s kýblem jsem tu nikde nenašla:( tenhle článek už znám nazpaměť abych něco nezanedbala.. :((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 14:13 denisa
spíš bych potřebovala vědět jak ji mám dát do toho kýblu co s ním mám udělat jestli přikrýt nebo otevřený ho nechat..jestli ho muzu aji s ni nechat normalne v pokoji a takove veci kolem budu moc rada za radu a diky moc pogona pak ti snad poslu flasticku jako podekovani.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 11:31 denisa
jenže to je docela problém v teráriu kdybych dal tu kupu hlíny udržet ji stejně vlhkou protože ta bodovka to přece skoro hned vysuší ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2011 05:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Vlhká rašelina musí být prostě vlhká, nevím jak bych to popsal, ani suchá ani mo´krá, prostě vlhká. Něco jako když mi žena řekne : "Podej mi vlhkou houbičku, utřu stůl ". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 22:50 denisa Re: Pogona
prosím prosím jak poznám vlhkou rašelinu? mám v plánu ji dát do kýble,, ale mě se zdá že ředbíháme protože ona ani nesnížila příjem potravy natož aby začala hrabat a snášet..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 21:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Přesně tak, do vermikulitu nesnese nic,.... chce to kopec tak akorát vlhké rašeliny,.... je to i možný důvod proč snůšku zadržela,..... :-( prostě chudák nenašla nic, kam by vejce nakladla,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:59 denisa Re: Pogona
jj má tam vermikulit myslela jsem že když je to dobré k inkubaci vajec že to bude dobré aji pro snůšku:((to je asi špatně že? koukám na internetu že je nejlepší dát tam kýbl s rašelinou,a to dole jak hádáš je bobek:( taky z toho mám strach,,,,najednou se mi hroutí uplne vsechno:(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 16:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ještě se zeptám, Ty máš na dně terária vermikulit ( příjde mi to z ´fotky s tím "asi" vejcem ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 16:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, na té fotce je vajíčko? Nebo je to jen bobek? Pokud je to vejce, pak nechci strašit, ale vypadalo by to na zadrženou snůšku ( spojenou s něčím co jí buďto stresuje pořád v menší míře, nebo se jednou pořádně něčeho lekla ) snůšku mohou zadržet i v případě, že nenajdou pro ně vhodné kladiště ( příliš mokré, suché, slabá vrstva, nevhodný substrát ), v tomto případě může hrozit i úmrtí chameleonice, pokud taková vejce nenaklade.

Pokud je to bobek, pak je průšvih ten krvavý flek, může značit nějakou infekci a to ve spojení s březostí také není dobré.

Každopádně tohle už chce návštěvu veterináře, ten udělá dle uvážení patřičné rozbory krve a jiné testy a určí další postup, to už se po netu radit nedá o jakou infekci se jedná z fotek nikdo nevyčte,....

Jinak Facebook nemám :-D a na ICQ ztrávím 1hodinu týdně,..... opravdu chodím nejvíc sem a někdy ani to nestíhám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 15:01 denisa
Fotka k příspěvku další foto samičky..:( ubec si nevím rady:( myslela jsem že všechno proběhne v pohodě jako u ostatních chovatelů, nebo mám jen přehnaný strach?:((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:59 denisa
Fotka k příspěvku komentář patřil k tomuhle fotu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 14:58 denisa
zdá se mi že samička je ještě hubenější než před 3mi dny..j emožné že je v 29 dni a ještě ani nezačala hrabat? ani příjem potravy se nijak nezmenšuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 12:42 denisa Re: denisa
na té fotce je hovínko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 12:28 denisa Re: Sewer
tak babo raď:(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 12:08 Muž Sewer [151] - Ještěři
denisa napsal: pogona prosím můžeš mi na sebe dát facebook nebo aspoň icq?? potřebovala bych s tebou probrat něco a když to dám sem a než se dozvím odpověď aby nebylo pozdě už:((

Teda já si myslim, že bude i tak lepší to dát sem...

1) Pogona chodí častěji sem, než na ICQ. ;-)
2) Tady ti může poradit více lidí (získáš dřív radu a ještě jich třeba bude víc a ty si pak můžeš vybrat tu, která ti přijde nejlepší).
3) Bude to tu zvěčněné i pro ostatní.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1679x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/456