Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

prosím pomoc, chameleon

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
prosím pomoc, chameleon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:57 denisa
Fotka k příspěvku dneska jsem našla v terárku tohle :( navíc mám strach už je to bezmála 30 dní a ještě ty vajíčka nesnesla:(((((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:40 denisa
pogona prosím můžeš mi na sebe dát facebook nebo aspoň icq?? potřebovala bych s tebou probrat něco a když to dám sem a než se dozvím odpověď aby nebylo pozdě už:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 00:36 denisa
mě jde především o žívot tvorečků, které jsme si vzali nebo aspon já do vlastních rukou,estetický vzhled pokoje mě pak nemůže nijak rozházet.. coze no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 19:24 Marcelinka
Děkují mocc
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marcelinka
klasickou žárovku, určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:49 Marcelinka Re: HammerJoe
Dík mocc za nápad vymyslela sem polystirenovej box a do nej dat vajička a termoregulator a udržovat teplotu pomoci žarovky a spinače na 29°C ale nevim jestly použit Uvb nebo klasiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Marcelinka
Jasně že je ;-) každý si nemůže tahat harampádí tipu staré lednice do bytu,ať už z estetických či prostorových důvodú.... spousta způsobů...jde jen o to ať uděláš nějaký prostor kde se ti bude držet teplo-stálá teplota....malé akvárium....plastový box.....a to obalit polysterenem(ten drží teplotu) a dovnitř nějaký menší box na vajíčka a hotovo ....už jen termotstat a něco co ti tam bude vytvářet teplo (žárovka,kabal,kámen) ..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 17:18 Marcelinka
Vykuchat to není problém a já mam dotaz jak to mam udelat kdyš nemám ledničku je i jinej způsob?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2011 15:35 Muž Syndrom [6] - HadiRe: denisa
aspon ze uz ji mas ne? ;-) vykuchat to nebude problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 21:48 denisa
ve sběrém dvoru mi řekli že už je to státu....je jasné že kdybych byla známá není problém... mám celou tak ji asi budu muset vykuchat jeste:\
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Lednička musí být úplně zbavená veškerých motorků, hadic, osvětlení, drátů,.....
Ve sběrných dvorech je mají již "vykuchané". Musí to být prostě "prázdný skelet" lednice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:57 denisa
ani nevíš jak si mě tímhle uklidnil,dneska sem kvůli tomu skoro nespala:(zachvíli to bude 30 dní vlhkou hromádku vermikulitu má nachystanou pořád tak doufám že nic nezanedbávám, pogona z té ledničky si dotal freon pryč? nebo si ho tam nechal?? děkuji moc!! ahoj hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 05:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Pokud žere, bude to v poho, kdyby byla ve stresu, žrát nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 23:49 denisa Re: Pogona
no psa máme a do pokoje ho moc nepouštím právě tak doufám že se nestane to co jsi popsal:(((to znamena ze by zemrela i s vajicky uvnitr ze:( dneska videla omylem samce a hned nahodila barvy brezosti:((doufam ze neumre:( zatim papá porad 12 cvrcku denne ne-li vic:((
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Pokud jí něco mohlo vystresovat ( kočka, pes, andulka, hlasitá hudba... ) pak zadržuje snůšku a s největší pravděpodobností může uhynout. Pokud nic takového nemáte, pak vyčkej, až to na ní príjde, naklade ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 14:27 denisa
jeste mám jednu takovou prosbu, samička pořád neporodila vajíčka ale je jak autobus..není něco špatne nebo nechybí jí něco když má pořád otevřenou tlamičku jak kdyby někoho zaháněla?:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 18:30 marcela
No mam pokojík celekm malej práveže a terárko o rozmerech 100*70*200cm takže mazec no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 23:48 denisa
taky bydlímv paneláku proč by si nemohla? taky to mám v plánu bohužel jak na ........ nikdo nemá žádnou lednici ani mrazák..tak mi asi nezbyde nic jinyho nez obalit akvarko polystyrenem:(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 22:31 Marcela
Dnes sem je načapala jak samec sexualne obtežoval samičku tak je nejspiš gravidni 100% ted jen premyšlím jak udelat inkubátor pač starou lednici použit nemužu bydlim totiž v panelaku :-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 18:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Marcela
U samic chameleonů je poměrně těžké určit graviditu, natož po internetu. Gravidní samice na noc zesvětlají, to je jev normální, navíc některé trpí na "falešnou graviditu", kdy se zbarvit můžou a nemají v sobě ani vejce, nebo mohou snést vejce ( s gravidním zbarvením ), která jsou neoplozená ( takže může snést vejce i samice, která nikdy nebyla se samcem ). Nejspolehlivější bývá kontrolované páření, tzn. chovat zvířata zvlášť a připustit je na pár minut k sobě a pozorovat po spáření opět oddělit. Takhle na 100% poradit nemůže nikdo,......
Zda ke spáření došlo ( i když jsi jej neviděla ), je také těžké hádat, souvisí to s mnoha faktory,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 17:14 Marcela
Jde videt skrs to jsem to našla tuto diskuzi a pokud ti žere 15 cvrčku tak bych řekla že bude gravidní moje žere pořád poslední dobou dneska sežrala 25 cvrčku a dotoho si da každej den nejaký to ovoce co dam jen tak do terárka a klast než začne muže trvat i 40 dní sem dneska vyčetla takže nevim bohužel jinak bych ti poradila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 16:14 denisa
*řekla..:) bohužel se mi zdá že moje téma není vidět v menu fóra takže se bojím že na naše otázky nikdo neodpoví:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 12:25 denisa Re: Marcela
ahoj škoda že já ti sama poradit nemůžu jsem na tom asi tak stejně jak ty..mám možná gravidní samičku ale když už je to 21 dní tak už si myslim že by měla začít hrabat jamky nebo něco do vlhkého vermikulitu co sem jí dal do rohu. moje samička taky byla zabarvená gravidně jen pár dní a přez den.. ale pogona mi řekl že asi gravidí bude, ale nezdá se mi to protože cvrčků dá denně tak 15 ..:(takže já bych řekl že asi bude gravidní ale tak 55% ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 10:37 Marcela – greavidita samice
Fotka k příspěvku Mám doma samici jemenáka je posledni dobou protivna ale to bývala aji předtím v teráriu je s 6mesičnim samečkem a dalšimi dvoumi samicemi pařit sem je nevidela ale samice se zbarvila do gravidnich barev ale pak zas kdyš spí tak do strašne svetlych tak jsi nejsem jista přikladam fotografie a mockrát dekuji za radu :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 05:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Ono to bude, co člověk to jiná zkušenost. Já mám bezvadné odchovy z krabiček bez dírek, takže doporučuju je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 23:06 denisa
takže ty krabičky mají nebo nemají mít průdušnost??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jirka
Hmmm, já ty "dírky" přelepuji izolepou, nebo ideálně když tam ani nejsou,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:32 Muž Jirka [45] - Ještěři
Nejlepší jsou ty plastové krabičky například od cvrčků,ale dají se sehnat i větší a do nich se udělají dirky do víčka a nebo i do boku nad substrátem k inkubaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:29 denisa
to je super že si dokáží kěkteří lidé poradit,kdyby mi pogona neodepsal myslím že bych tu dodnes byla sama a samička by to měla asi těžky:( ale porad nejak nechapu to s tim vetranim? dam treba vejce napriklad do krabicky od masla ,zavru ji dam do inkubatoru a takhle si jako myslel to větrání? nemuzu totiz nikde najit malou lednicku:( a asi mi nezbyde nic jinyho jak to mít v pokoji v akvárku obaleném polystyrenem:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 22:57 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Pogona
Jojo, tak je to good. Je dobře, když si lidi pomůžou.. Jen to dneska není tak častýám jevem, jako dřív :(. To s tím vínem jsem psal spíš pro lidi, kteří neví, jak to funguje v navazování mezilidských vztahů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Krabička by díry mít neměla a měla by být uzavřená, obzvlášť před líhnutím, jinak mlá´data prolezou a utopí se v akváriu do kterého propadnou. Co se vzduchu týče, tak krabička není hermeticky uzavřená, takže se mláďata neudusí, to strach mít nemusiš ( pokud ovšem místo krabiček nepoužiješ Vacsy system :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 22:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: volph
U nás je to v pohdě, kamarád dělá vedoucího elektra Planeo, a firma ve které pracuju sousedí právě se sběrným dvorem, takže i tam pracují kamarádi, se kterými chodíme na "cigárko". Takže jsem ani nikdy nepřemýšlel, zda mi ledničku dávají "legálně", samozřejmě jsem jim vždy nějakou krabičku cigaret na revanž koupil, to je jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 21:21 denisa
dekuju strasne moc mi to pomohlo,a jeste vec ty krabicky s vejcama mas zavrene vickem a utesnene? nebo tam jsou diry na vetrani? takhle nejak to mam taky v planu ale s tou lednickou bych si mela pospisit asi :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 16:54 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Pogona
Jen dodám, že (nevím jak jinde) třeba v Praze se nesmí jakýkoliv odpad odnášet ze sběrných dvorů - magistrát má obavy, aby se s odpady nekšeftovalo. Jde o lidskost zaměstnanců a vedoucích. Proto je lepší přijít s prosíkem a kávou nebo raději lahví vínka :) a předem se domluvit. Jsem zástupce vedoucího sberné=ho dvora hl. m. Prahy, tak vím, o čem mluvím :). To říkám hlavně proto, že se stane, že k nám vtrhne osoba, která se ani neptá a chce si cokoliv drze vzít. Takže nezapomínejte na vychování, buďte slušní a určitě vám leckdo, alespoň trochu rozumný, vyhoví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ještě dodám, že výhoda ledniček je, že dokonale izolují a tak může být takovýto inkubátor někde na chodbě, půdě atd. Já mám jeden na chodbě, kde se netopí, přes zimu je tu nějakých 13 - 15C, termostat nastavený na 29C a reálná teplota v inkubátoru se pohybuje od 27,5 do 28,5C bez jakýchkoli větších výkyvů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Pro představu, nahraju fotku jednoho ze svých menších inkubátorů - starou ledničku Ti ochotně dají v každém větším elektru, příp ve sběrném dvoře technických služeb ( ušetří kačky za likvidaci ), takže jediný náklad je akvárko a topítko + skleněná deska, která drží u stropu na šroubech a je zkošená, aby Ti voda nekapala do krabiček ;-)

Ledničku je nutné pořádně vydesinfikovat Savem a to pak důkladně opláchnout, včetně mřížek na kterých budou krabičky, jinak hrozí plísně, zápach, atd. Jednou týdně pak pořádně otřu stěny, skleněnou desku a dvířka inkubátoru zevnitř ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 01:50 denisa
ta krabička má být jako zavřená? s těmi vejsi? a jak to potom větrá? já myslela že to udělám v tom akvárku obaleném polystyrenem a větrání píšou v knížce žeprej stačí když se tam budu obden dívat co je an tom pravdy?:(akorát mě to mate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Svlékat se může, co se týče inkubátoru, apk ještě to akvárium musí být obalené polystyrenem za všech stran ( samozřejmostí je vyřešit odvětrávání ). Lepší je sehnat malou starou ledničku, na dno dát ono akvárko s topítkem, nastavit termostat na 29C, na poličku ( která původně sloužila na jídlo ) dát krabičku s vejci a zavřít. ;-)
Teploměr je samozřejmostí, vlhkoměr je zbytečnost, ve vlhkém inkubátoru bude stejně pořád ukazovat 100% smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 15:10 denisa
není něco špatně když se chystá ke svleku? možná proto je tak bledá, nebude jí chybět ještě víc vápníku??:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 13:15 denisa
děkuji moc:) jsi jediný kdo tady snad píše ale i tak dekuju za dobré rady, a nemám se bát toho že bude mít málo vápníku ikdyž jí ho dávám n akaždýho cvrčka a ještě je obaluju prvně ve vodě a pak v mixu roboranu s biominem ??nechci hlavne aby zemřela samička:(nebo se jí něco stalo...hlínu mám tak 5 cm zatím později mám připravenou víc,a do té jsem přidala trochu vermikulitu aby to drzelo vlhkost, ještě k inkubátoru se chci zeptat jestli mi nemůže někdo vysvětlit ten princip? dám do akvárka poličku aby na ni nedosáhla voda kterou do něj naliju,do vody dám topítko s termostatem na 28°C a n poličku umistím misku s vajíčky v mokrém vermikulitu zahrabané do půlky. poté akvárko překlopím skleněnou deskou aby neunikalo teplo a zároveň jej obalím polystyrenem,,,takhle bych to pochopila z toho co jsem se dočetla jestli je to jinak ,budu jen ráda za rady a připomínky,díky pogona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2011 20:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Je to možné a asi to tak bude, v období březosti a i několik měsíců po nakladení vajec se musí samec oddělit, se samicí nemanipulovat, zvýšit rošení a vlhkost v teráriu. Zajistit zvýšený přísun vápníku je nutné a to i po nakladení vajec. Až začne hrabat, musí mít k dispozici vysokou vrstvu vlhké ( nikoli morké ani suché ) rašeliny, vrstva by měla být cca 10 - 15cm po celém teráriu, ona pak zahrabe vejce a udělá obrovskou kupu v jednom z rohů terária.
Také je dobré až začne hrabat, zakrýt terárium příp. přední dvířka ( je-li terárium z OSB ) nějakým prostěradlem, nebo alepoň záclonou a chameleonici co nejméně vyrušovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:43 denisa
a jsou nějaké běžné rady,čeho se vyvarovat při tewhotenství samičky a na co dávat pozor? je možné že má málo vápníku když je tak vybledlá z důvodu že ho dává do těch vajec?prosím pomocc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 19:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jirka
Řekl bych, že je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 17:10 Muž Jirka [45] - Ještěři
S chameleony zkušenost nemám,ale rozhodně ukáže čas :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2011 17:07 denisa
Fotka k příspěvku takže tohle je moje samička déňa myslíte že by mohlo být břetí? myslím že teď by to měl být tak 13tý den od té doby co jsem ji spatřila poprvé zabarvenou do březosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 07:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Jojo, pardalis a calyptrák v jednom teráriu je perfektní volba, pardalis přežije tak 30min., pak můžeš jít pro dalšího a tak pořád dokola.....
Jak psal Jirka, více druhů v jednom teráriu NE, NE a NE tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2011 23:24 Muž Jirka [45] - Ještěři
To si rovnou dovolím odpovědět za Pogonu :-D Více druhová terária NEe! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:08 denisa
díky moc,takže když je zelená jako klasicky.akorát trošku vybledlá tak je v pohodě? a není "těhotná" ? já jen abych věděla jestli je můžu dát zase k sobě sice se nemají někdy v lásce:) ale jinak mi přijdou spokojenej páreček:)asi nemáš zkušenosti s různorodým chovem že? měla jsem takový nápad že bych si k jemenským přidala jednoho nebo dva pardalis,díky za odpověď pogona palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 22:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: denisa
Pak ji nechej oddělenou cca měsíc a uvidíš, zda zčerná do klasických "těhotenských" barev, pokud ne, není napářená a pokud bude žrát, pak bude vše ok ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1679x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/456-prosim-pomoc-chameleon?od=51