Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

České šneci

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
České šneci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 17:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: konemy
Pro inspiraci :

terarka.net/terarka/1802
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 17:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: konemy
Achatiny se dorůstají dle poddruhu od cca 10 do 30ti cm, lépe jich mít víc pohromadě než single. Menší skupinka 2 - 4achytiny by tak měla mít terárium minimálně 60*30*30cm. 10 litrů vystačí pro mladé achatinky na pár týdnů. Mimohodem 10 litrů terárium je malé i pro "českého šneka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 09:28 konemy Re: konemy
Jsem přihlášená TurboZu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 08:48 konemy Re: Pogona
A jak velké má mít ta achatina terárium? Stačí jí 13 l? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2015 17:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: TurboZu
Rada je jednoduchá, české šneky pustit ven, oni vždy dříve či později v teráriu pojdou. Navíc jejich chov je po hygienické stránce téměř nemožný, leda bys denně měnila substrát a vymývala terárium, jinak se ti z jejich výměšků za pár týdnů udělá tolik "breberek" že chudáka šneka sežerou zaživa. Pokud Tě fascinují tato zvířata, popřemýšlej raději např. o chovu Achatin, seženeš je za pár Kaček na každém rohu, v mnoha velikostech a barvách, jsou nenáročné, nenechávají slizové stopy a kálí do mističek s vodou,.... ;-)
Ty české jen zbytečně utrápíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 20:38 TurboZu – Hlem. zahradní na závody zimování ve sklepě
Dobrý den. Mám zahradní šneky v bytě a chtěla bych je zimovat ve sklepě. Jaká teplota musí být v tom sklepě? Kdy je mám přestat rosit a snižovat dávky krmení? V jakém substrátu by měli zimovat? Jsou dva. Kdy se vzbudí? A ještě prosím jak se pozná pohlavně zralý jedinec a jak se starat o vajíčka a mláďata? Děkuji moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2011 19:42 dan999
přesně tak... postup při koupi zvířete:
1/líbí se mi nějaké zvíře (musí být "reálné", těžko si vyberu tygra :-D )
2/zjistím si, jak se jmenuje, nejlíp latinský název (pro hledání informací na cizojazyčných stránkách)
3/přečtu si o tom druhu co nejvíc to jde, články, rady, atd.
4/ co mi není jasné, zeptám se tady
5/ zařídím ubikaci a podmínky vhodné pro chov tohoto druhu
6/ začnu schánět chovance
7/ ubytuji chovance
8/ vybrečím si u rodičů povolení k chovu nového člena rodiny :-D (to je moje třešnička na dortu :-D )
takto si myslím, že by se mělo postupovat, tím nezavrhuji to, jak jsi postupoval ty, jen se mi nelíbí, jak jsi zjištoval informace, když nevíš, jak se jmenuje... jo, 8 bych v případe kohokoli jiného zařadil mezi 4.a5. bod :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2011 18:50 Muž Jirka [45] - Ještěři
Ne!Ovšem když chci chovat nějaké zvíře nastuduju o něm co nejvíc a začnu hned u názvu bez něj bych se daleko nedostal při studování,v jakých žije podmínkách atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 18:36 Alex Re: dan999
Aha tak že diš negdo si nepamatuje nazví šečku tak je špatně co?nebo si mislite že mám šnečky a nevím jak se oně starát čim krmit? mislím že tadi de uplně oněco jineho žejo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 16:54 dan999
nevím, jestli se mi to zdá, ale Alex nejspíš nereaguje na příspěvky o pravopise a že se nám to blbě čte, že občas nevíme, co tím bylo myleno. Píšeš tady, jak je máte radi, to je samozdřejmě krásné, ale teraristika není jen o tom mít zvířátka rád, starat se o ně co nejlépe, ale o nich i něco vědět ;-) a název mi přijde jako to první co bych chtel vedet...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:50 Alex Re: katsim
Pronás mne aděti jsou to šnečci krasní a mame je rádi a děti se rádi oně starají tak co chcete ješte řešit dávame jim zeleninu i ovoce a salát zelí činske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:09 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Jo a ta čeština, když něco napíšeš a ono se ti to samo podtrhne červeně, nejspíš to máš blbě... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 15:07 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Ty tvoji šneci jsou sice jsou plži, ale to je obecná skupina. Říkejme jim tedy hlemýžď zahradní, ale viděla jsem v tvojí prezentaci i páskovku keřovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 14:14 Žena Verčák [112] - Ještěři
já jsem taky jak jsem byla malá zachranovala šnečky ze silnice :-) a kdyby mě strejda nestrhl do příkopy skončila bych pod koly auta i se šnekem...
jestli to byl šnek český nebo africký to netuším ;-) ale s tím pravopisem něco udělej, s tím co blbě smiřuje... mít v každém slově dvě chyby... to snad i cizinec který se učí česky nemá.. rok k nám do třídy chodila brazilka. už po půl roce mluvila a psala česky téměř bez chyby.. tak se alespoň snaž :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 10:06 Alex Re: Pogona
Vím že sejím říka plz a nazef to tak nevím ale co je duležite jak se oně starat a tou češtinou to bit sis nemněl dělat starosti a smiřil se tim že česky neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Položil jsem jednoduchou otázku, zda vůbec víš, jak se Ty Tvé "české šneki" nazývají a zda se pokusíš udělat něco s tím strašlivým pravopisem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:39 Alex Re: Pogona
Tak otomhle nevím nic ale co vím já a moje děti sme několik šnečku zachránilí diš me šli naprochásku našli sme šnečky robitimi uliti i nakřápli a to mistech me je našli de jezdí kola dokonce se unás dobře uzdravilí i se i spářili a mněli i prcky.Muj vstah šnečkum je od dectví a jako ditě sem se mohl oně starat a zustalo to dotet laska a obdiv šnečkum.To že jsou zlí lide a zbirají je a prodaváji na jidlo a jiní je i umislně naně šlapou to mne mrzí mi takovi nejsme mame je jako mazliočky a to tak bude děti a já se oně staráme libisenam a mame je rádi jsou pronás mazličci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Alex napsala: ají ošneky tak nevím oco tadi vam de žebi vstek.
Jinak ano mám velkej žebi vstek, jelikož Ti závidim šneki české. :-D

Né vážně, zkus ze prosím zamyslet nad svým pravopisem a vyjadřováním, některá slovní spojení nedávají ani význam,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Jen pro zajímavost, víš vůbec, jak se tito "české šneki" jmenují. Jméno Český šnek, totiž neexistuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:32 Alex Re: Pogona
Tak to si mislím že každe stvořeni ají zvířátka se chraní sou chraněne ale sou i druhi ktere mužetze mit doma a chovat je.Já mam šneky česke nějakou dobu i na facebook a nigdo mne neřekl že dělam špatně navíc semne lidi vazí zato co dělám a jaky mám vstah zvířátkum a ví že se starám i o zvířátka ají ošneky tak nevím oco tadi vam de žebi vstek.Navíc nejsem jedíní do je má doma a stará se oně a pečuje nebot je má rád jako mazlíčky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2011 07:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Pokud by opravdu byli chránění, pak by jakákoli manipulace s nimi byla trestná ( ovšem nejsou ). A ochránci přírody by byli první, co by trvali na co nejvyšším potrestání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 07:27 Alex Re: dan999
To se pleteš, že bych já měl problemy kvulí tomu že naše šneky chovám doma a mám je jako mazlíčky. Ochránci přirody o tom ví a dokonce jsou rádi, že mám vztah ke zvířátkum, tak jesltli si myslíte, že kvůli tomu mě potrestají, pletete se, my jsme zachranili ze silnic i chodníků některe šnečky co mělí rozbité ulity a mají se u nás fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:56 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jediné co jsem našel, je, že v Německu některé druhy chráněné jsou,.....u nás nic,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:49 dan999
mám pocit, že jsou chráněni už po tom masovém sbírání šneku a prodávání na trzích jako pocoutka v dobách dávno minulých :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Občas chovám naše šneky spolu se Scinky, moc dlouho ale nevydží :-D ( za pět vteřin toto smažu a zaviruju web ) aby mě nezavřeli, pokud jsou opravdu chráněni. O tom totiž nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 20:41 dan999
nic proi, ale mám pocit, že jsou zase, jak většina u nás žijícího tvorstva chráněni... videl bych to na problém, pokud by se to dostalo nejak ven a měla bys je nazbirané za zahrady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 19:42 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Sorry, já šneky nevedu. Mě stačí, že mi to ožírá kytky.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 19:26 Alex – České šneci
Ahojky chováte české šneky? My jo a také zachraňujeme, dokonce se dobře množí, lépe než ty naše Achatiny. :-) ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 404x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/493-ceske-sneci