Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Velikostní rozdíl Agam v jednom terárku

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Velikostní rozdíl Agam v jednom terárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 14:44 Pepa Re: volph
No tady vezsina chovatelu prave pouziva drevena, sklenena jen pro mladata :-) Mozna proto jsou sklenena tak levna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 09:25 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Pepa
Tak to slyším poprvé, že jsou lepší dřevěná tera.. Nějak mezi dřevěným a skleněným rozdíly nedělám, jen je asi lepší dřevo už proto, že skrz něj není vidět a tak se agama nesnaží projít zdí :). Ale co člověk, to názor :). Upřímně - to terárko není moje, ale kamarád nemá účet na aukru, tak to prodává přeze mne. Nezabývám se prodejem terárií a máme k dispozici jen tenhle jeden kus, tak třeba se někomu zalíbí a pořídí si ho palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 07:54 Pepa Re: volph
Ty brdo, tady bych mel za tu cenu nove a nevim jak v cesku, ale tady nedoporucuji pro agamy celo sklenene terarka, pry jsou lepsi drevena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 07:49 Pepa Re: vitas
No ja uvidim jak to dopadne, mozna taky budeme mit dve mladata, pokud se nikdo do te doby neozve, ze by mel zajem, ale asi ten dospelej bude muset jit, no... 2 terarka mi vazne nprojdou, vcera jsem to zkousel ze vsech stan okecat, ale neproslo vubec nic, ani provizorni terarko, pry az budou dospele, dam je dohromady a mansi terarko zaplnim necim jinym, no, asi ma pravdu :-D u tri mesicniho mladete asi nepoznam pohlavi, co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:49 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pepa
Fotka k příspěvku Já jsem je dal do svýho terárka a musel jsem zakrýt sklo, protože větší samec se na ně snažil pořád dobývat. Prckové sice nevypadaj nějak stresovaně a pacičkujou na něj ale radši at jsou v klidu. Jsem taky zvědavej co z nich bude. Naštěstí jsme si jich s tchánem brali pět ve stejné snůšky tak se to bude dát poměnit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: volph
Ale dá,......pokud daruješ smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:04 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Pogona
:) Tak je jasné, že se Ti nedá konkurovat :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2011 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: volph
Hihi, za poloviční cenu slepím nové s novým pozadím a odpočívadly :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 19:23 Muž Jirka [45] - JeštěřiRe: volph
Tak koukám,že u popelnic ještě něco zbylo..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 17:40 Muž volph [9] - Ještěři
Kdybys měl cestu kolem Prahy :)) (třeba na procházce se psem z Anglie do Česka :)) ), tak jedno terko prodávám ( aukro.cz/… )
(99 x 59 x 59 cm) (Š x V x H)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 11:44 Pepa Re: Pogona
Jen jeste k tomu prodeji, tady - v Anglii, kde ziju - jsou mladata daleko drazsi, nez dospeli jedinc, takze budu rad, kdyz za nej dostanu alespon neco malo :-) Ale na druhou stranu, mladata jsme sehnali skoro zadarmo od priteklynez prace, i tak jsem to terarko koupil i s tim sameckem strasne levne, takze pokud bych ho daroval, neprodelam na tom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 11:39 Pepa Re: Pogona
velikost teraria je 122 x 61 x 46 ale asi bude hloupost to pulit tak jako tak :-) to me jen napadlo jako prvni, nezbyva nic jineho, nez ho prodat, mam na to 2 mesice, tak snad se mi to povede, problem je, ze jsme si na nej hodne zvykli, je to mazel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 11:35 Pepa Re: Jirka
to je pravda, ovsem ve 3 mesicich asi tezko poznam, co to bude, ze :-D a uz to mladato mame zplacene, takze rusit by to asi byla hloupost. Kazdopadne druhe terarko neprojde pres tu pani, co tady se mnou bydli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 11:05 Muž Jirka [45] - Ještěři
Já bych buďto samce prodal a nebo si ho nechal a pořídil si k němu samičku,takhle už alespoň člověk ví do čeho jde! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jirka
Přesně, jak píše Jirka, měly by býr rozděleni ve dvou teráriích, je nesmysl "půlit" jedno terárium, navíc pokud na sebe uvidí, opět bylo správně napsáno, samec bude útočit na prcka a ten bude ve stresu, ze kterého může i zemřít,.....
Navíc dospělý samec potřebuje terárium minimálně 80*50*50 a ta druhá mladá bude za pár měsíců potřebovat totéž a já nepředpokládám, že terárium, které chceš "rozpůlit" má rozměry 160*50*50cm, už jen kvůli tomu je to hloupost. Pořiď ruhé terárium cca 60*40*40 a v něm nech agamu dorůst.
Lepší varianta - prodej dospělého samce a za něj pořídíš v pohodě dvě mladé agamy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:55 Pepa Re: Jirka
Jo, takze reseni provizorni terarko, dokud nevyroste... Pokud to bude samec, ja nevim, ale treti agamu uz asi chtit nebudeme, takze pokud by nebyl problem, ze by mezi nima nebyla samice, nechal bych je dohromady. Prinejhorsim bych musel tady toho starsiho prodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:49 Muž Jirka [45] - Ještěři
Toto není úplně nejlepší řešení,jelikož by se opravdu mohlo stát,že by se z malého prcka vyklubal samec a to by potom mohlo mít špatné následky!Samci se mezi sebou dokážou i zabít i když je ale pravda,že jsem jeden čas měl 3 samce pospolu a nic hrozného se nedělo,byly spolu takhle už od mala,ovšem jakmile jsem k nim přidal samice,začali se samci rvát a tak jsem je musel oddělit..
Když vezmu ještě v potaz,že by měli být od sebe odděleni rámem s pletivem,skrz které je vidět,mohl by se snažit samec mládě napadat přes pletivo a sobě tak ublížit a mládě i stresovat.Jinak každá agamka roste jinak rychle,některé mají 40 cm už kolem 7 měsíců a jiné třeba až za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:28 Pepa Re: vitas
No ja ted resim podobny problem, chceme si poridit malou agamu, uz je vylihnuta, ted jen cekame, az ji dostaneme, cca za 2 a pul mesice a protoze jsme chteli trosicku usetrit, poridili jsme si starsi terarium za hodne dobry peniz, problem vsak je, ze v cene byl i dvoulety samecek, takze zatim mame jen tohodle vobludaka, ale jak prijde maly, budu to muset nejak poresit, uvazuju na rozdelenim terarka na dve casti drevenym ramem s pletivem dokud se velikostne nevyrovnaji. UV zarivka je dostatecne velka, skoto pres celo delku terarka a 2 zarovky mam taky natazene, takze to by snad nemusel byt az tak velky problem. Problem ovsem zustava, jestli vubec muzou byt dva samci spolu v jednom terarku, nevime, jestli to bude samec nebo samicka, tak uz to radeji zjistuju dopredu, co by se mohlo stat. Jeste dotaz, za jak dlouho doroste agama do velikosti dospeleho jedince?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 21:22 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Už jsem je provizorně rozdělil, aby ráno nebyla vydatná snídaně :-( a zítra dostanou svoje terárko. Ještě jednou díky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 21:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
neměl by být větší rozdíl než cca 5cm ( do 30cm délky agam i s ocasem ). Pokud mají agamy nad 30cm, může být rozdíl okolo cca 10ti cm ( tzn. může být agama 30cm apolu s 40cm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:50 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Díky, myslel jsem si to. Jaký by ten rozdíl měl být, aby nehrozilo nebezpečí. Snad ty drobečky brzo vykrmim aby mohli být spolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Určitě rozdělit ano jinak dříve či později ( ale spíš dříve ), ta velká vezme ty malé, jako spestření jídelníčku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:13 Muž vitas [27] - Ještěři – Velikostní rozdíl Agam v jednom terárku
Fotka k příspěvku Zdravím všechny

Chováme doma cca. 3 měsíce starou vousatku a chtěl jsem k ní ještě dvě a dnes mi je tchán přivezl. Jsou proti původní o hodně menší. Rozdíl je tak 8-10 cm. Přijala je celkem v pohodě, ale ten velikostní rozdíl mi dělá starosti. Můžu je nechat pohromadě, když velká nebude nějak agresivní nebo raději rozdělit. Rozdíl je vidět na fotce. Děkuji.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 462x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/498-velikostni-rozdil-agam-v-jednom-terarku