Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Achatiny

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Achatiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 23:04 Ria542 – Slimáky - len tak
Chcem sa spýtať len tak nezávezne na tieto zaujímavé tvory. ;-) 1. Aké veľké terárium (alebo niečo podobné) je vhodné pre dajme tomu jedného jedinca cca 16 cm veľkého? 2. Môžu byť chované po jednom (alebo potrebujú nejaké spoločenstvo,...)? 3. Môžu sa medzi sebou krížiť 2 druhy (dajme tomu achatina reticulata a achatina fulica)? 4. Ak mám cca 0,70 cm slimáčika tak ho musím kŕmiť niečím špeiálnym, alebo môže byť ovocie a zelenina ako normálne? (samozrejme aj sépiová kosť) (nie že by som toho slimáčika mala) :-) Ak sa niekomu bude chcieť odpísať tak dopredu ďakujem!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 14:44 Muž D@n!€L [3] - Želvy
Fotka k příspěvku Ahoj :-)
Našel sem cosi v terárku u mých Achatin - myslím, že je to vejce. Našel jsem ale jen jedno, které se válelo nezahrabené... Prohrabal jsem drť a žádné jiné nenašel hmm. V atlase jsem četl, že vejce je dobré dát bokem od dospělých a udržovat u nich pokojovou teplotu. Chtěl bych se ještě zeptat, pokud to vejce bude, jestli má vůbec cenu se ho nějak snažit "zachránit" :-D. A když, tak jak - zahrabat do kokosové drti, udržovt teplotu, ve které moje Achatiny žijou a přimněřeně rosit? Díky za rady ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 21:25 dan999
jo, někde jsem slyšel, že některý druh achatin má léčivý sliz, nevíte co je na tom pravdy a který to je druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 11:42 Muž fila [0] Re: Sewer
děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2011 08:45 Muž Sewer [151] - Ještěři
Stačí otevřít zdejší atlas hmm
První věta u odstavce "rozmnožování" - pohlavně dospívá v 9 měsících... ;-)

terarka.net/bezobratli/atlas/oblovka_sitovana
terarka.net/bezobratli/atlas/oblovka_zrava
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:14 Muž fila [0] – Achatiny
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli někdo neví za jak dlouhou dobu (od narození) se budou šneci množit za odpověď předem dekuju ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 224x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/499-achatiny