Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pakobylka či Strašílka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Pakobylka či Strašílka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 13:49 Muž predator3313 [2] - Především strašilky a zlatohlávci
:) Sice nepředpokládám, že by se tu objevil nějaký odborník na pakobylky, ale nááááhodou někdo nevíte, jak od sebe rozpoznat mladé (tak 5cm velké) nymfy Clonaria conformans a Sceptrophasma hispidulum? Poznám samce Clonaria conformans ale samičky od Sceptrophasma hispidulum ne... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2013 16:42 Žena Romulus [5] - Bezobratlí
Tak tady je to teda fofr :-( přidala sem maliník a ostružiník a je to v pohodě už se moc nepotkávaj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:16 Žena Romulus [5] - Bezobratlí
Zdravím,mám dotaz na někoho kdo má zkušenost s chovem strašilky australské a indické pohromadě.Žijí u mne společně teprve týden a jsou to 4 centimetroví prckové.Je náhoda nebo přirozenost australských strašilek že skoro pokaždé shodí tu indickou nebo každou jakmile se přiblíží?Místa a jídla mají dost zatím. A o jejich chovu jsem se nic zvláštního nedočetla.Jinak jsou moc fajn .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:57 Muž Padom [0] - Ještěři
A jak jinak by jsi to chtěl udělat. Ony mají velikou spotřebu potravy, nedělají nic jiného než žerou a serou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:32 kubajz
Takže jen natrham a dám do vazy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 18:49 Muž Padom [0] - Ještěři
To určitě ony mají rády jak maliník, tak ostružiník či čínskou růži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 21:25 Kubajz
Fakt bych nechtěl, aby mi utíkali ale :-O . A mohl bych je mít třeba i na maliníku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 11:41 Muž Padom [0] - Ještěři
Tak to si přečti můj příspěvek z 16. 7. 2012. O volném chovu na ostružiníku ve váze jsem tam již psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 22:33 kubajz
Děkuju za odpověď. Chtěl bych chovat strašilky a slyšel jsem o chovu volně na květině ve váze. Chtěl bych se o tomto druhu chovu dozvědět víc. Poraďte prosím někdo. Díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2012 23:55 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Kubajz
Preco si ludia.kupuju skrecka, strasilky su zaujimavy hmyz, neziju dlho cize ked omrzia nieje to az taky problem, ja som kupoval uz dospele, nakladli vajicka po case a potom zoslabli a umreli :/ boli krasne, rozmyslam ze si este nejaku kupim. Rozhodnutie je na tebe, je to nenarocne zvieratko.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 23:18 Kubajz
Ahoj. Zajímalo by mě, co je tak zajímavýho na pěstování strašilek/pakobylek. Vůbec to neodsuzuji, ale chtěl bych to taky zkusit a tak se ptám, popř. co koupit. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 18:40 Muž Padom [0] - Ještěři
Jako ublížit si i mohou, záleží z jaké výšky spadnou. Při jednom pádu, byť byly zrovna v teráriu, tak jedna pakobylka přišla o nohu. A když střílí vajíčka tak je to sranda, jak to v teráriu bije do skla. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:32 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Padom
jop, a ešte keď strieľajú vajíčka :-D to bude sranda, mimochodom keď spadne môže si aj ublížiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:54 Muž Padom [0] - Ještěři
Ano určitě je můžeš mít volně v místnosti. Akorát to má jeden problém hodně, ale hodně serou, takže to chce minimálně mít nějaké noviny pod vázou s ostružiníkem. A taky nedávat ho někam vysoko občas se totiž stane, že se pořádně nechytí a spadne. Proto bych ti doporučil mít aspoň takové to síťové terárium. Je to lepší než být překvapený, když spadne z ostružiníku a pak ji náhodou uvidíš jak ti lezou po pokoji na zdi :-D což se mi stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 13:45 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: khopikcopin
ano da sa to, na burze kde som kupoval ja , ich takto mali, ostanu v blizkosti potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 16:43 Muž Sewer [151] - Ještěři
Teda já si myslim, že by to nešlo... Podle mě by hned utekli a navíc by v místnosti neměli stálé klima = průvan apod.

Ale je to jen můj názor, jinak nemám nejmenší tušení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 13:45 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – v místnosti
dobrý den chtel bych se zeptat jestli bych mohl mít volně v místnosti strašilky či pakobylky když by tam byla váza a v ní ostružiník či maliník a na něm by byli strašilky aniž by se rozeběhly po místnosti (vím že je to celkem hloupí dotaz ale někde jsem to už vyděl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 17:02 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři
Ale ten lignocel by nemal vadit. či? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:28 dan999
asi bych dal nějaký písek, at seš schopnéj v pohode najít vajička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 10:35 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři
A čo mám použit ako substrát? Može byt lignocel? tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:44 Muž jammes [12] - JeštěřiRe: simink0
Myslím že u těhle potvůrek není nic takového potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 21:55 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři
A ešte viem že to znie hlúpo ale potrebuje nejaké papiere napr. CITES alebo registraciu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 20:27 Muž jammes [12] - Ještěři
ostružiník a taky břečťan, určitě bude někdo vědět i něco dalšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 20:10 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři – Pakobylka či Strašílka
ahoj Dobrý den chcel by som sa opýtat čím krmit Pakobylku cez zimu? Jedná sa o Pakobylku Austrálsku extatosoma.txt.cz/… Dakjem ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 530x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/501-pakobylka-ci-strasilka