Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

plaz pro začátečníka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
plaz pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Vini napsala: No, vzhledem k tomu že nikde nebyl přístup ven bych řekla že ven nezdrhla,....

Na to moc nespoléhej, hadi jsou mistři úteku těmi nejneuvěřitelnějšími škvírami. Nicméně venku je chladno, takže tam téměř určitě nezamíří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:20 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
No, vzhledem k tomu že nikde nebyl přístup ven bych řekla že ven nezdrhla,...bojler a krb máme ve spodním patře, nahoře je zima a suchý vzduch - jediný možný ohřev je horní koupelna, kde je vytápěná podlaha a větší vlhkost, avšak zašupovací dveře takže nevím jestli by se tam dostala,...ale zas je pravda že nahoře máme přívod horkého vzduchu z krbu a komín takže by se teoreticky mohla vyhřát i o to, kdyby chtěla ale docela o tom pochybuji protože v těchto místech se nemá kam schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 21:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
NEvím jaký máte byt, dům,.... ( zda je někde u řeky, u pole, sušší/vlhký, na kopci v údolí,..... )
Pokud je ale po domě všude okolo 16C pak je někde zalezlá a nehýbe se. Pokud jsou někde teplejší místnosti ( příp. bojler, ústřední topení, komín ) a jiné možnosti lokálního ohřevu, to pak po domě cestuje,..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:40 Žena Vini [34] - Savci
Dobře, díky,..takže si myslíš že je někde schovaná a moc se přesouvat nebude? Jedla před 9-ti dny, myslíš že vyleze až bude mít hlad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2011 18:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
No 16C není na zimování ( tito hadi zimují při teplotách okolo 8 - 12C ). Nicméně při teplotách okolo 16C přestanou být aktivní, to ano, ale nejedná se o opravdové zimování, když ji najdeš, pak ji raději dej do terária ( vypni veškeré zdroje tepla a světla ) a co týden pomalu přidávej na teplotě o cca 2 - 4C až se dostaneš na "normální provoz" ;-)

Druhá varianta by byla ji zazimovat, to ale nedělej, jelikož jí nemáš pod kontrolou, nevíš jak je vyprázdněná, jak dlouho už takhle "odpočívá" apod. Takže by jí takové zimování mohlo zabít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:33 Žena Vini [34] - Savci
Néé jakože mi Nagini zdrhla a je prý možné že se mi někde doma zazimuje - teď tu máme poměrně chladno kolem 16 stupňů..protože ještě netopíme, topíme jen v obýváku ve spodním patře a ona utekla do horního - tím jsem si jistá jinak bych jí potkala na schodech, zas tolik času na únik neměla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Jak zazimovanýho? Jako když najdeš hada v přírodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 15:52 Žena Vini [34] - Savci
Řekne mi někdo co mám dělat když najdu hada zazimovaného? Já abych jí nějak neporušila metabolismus nebo tak něco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:52 Rajce63 – Vitaplastin
zjistil jsem, že u vitaplastinu forte je (jenom) více hořčíku a fosforu,
konkrétně v 1kg:
fosfor 76 g x plastin: fosfor 15 g
hořčík 11 g x ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:15 elegans1 Re: Pogona
Odpovím těžko,protože vitaplastin neznám a nikdy jsem ho nepoužíval.Roboran H a plastin míchám 1:1.Na otázku proč zrovna takto,ti neodpovím.Takto mi to kdysi doporučil jeden chovatel a za celou dobu,kdy to takto používám,jsem neměl žádné problémy se zvířaty.Co tak vím,tak v mém okolí to takto používají všichni gekonáři.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 19:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Hmmmm, ale jak pak udržíš vhodný poměr minerálů a vitamínů i mezi sebou. Např. suchozemské želvy musí mít pro správný metabolismus vápníku poměr vápníku a fosforu 1:0,3, u ostatních ještěrů je také žádoucí dodržet poměry mezi AD3kou, vápníkem, železem,.......
Takový poměr ale díky míchání je těžko odhadnutelný,.......

Já 17let používám NutriMix pro nosnice a jsem víc než spokojený ;-)

( mmch. když už mícháš a reaguješ v diskuzi, bylo by dobré odpovědět na otázku jaká byla položena, a to, v jakém poměru,.... ) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:17 elegans1 Re: Pogona
Já je míchám cca 25 let a jsem s tím více než spokojený.On třeba ten plastin obsahuje jen minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Rajce63
Proč jsi kupoval oba přípravky, .... coze
Bohatě stačí jeden, míchat je spolu je nesmysl. Stačí si jen vybrat mezi přípravky jako
NutriMix, Roboran, Plastin jeden z nich a ten používat, jakékoli "smíchávání" je zbytečné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:43 Rajce63 – felsuma madagaskarská
...ještě bych měl jednu otázku, koupil jsem si přípravky Roboran H a Vitaplastin Forte (složení - nechce se ni to vypisovat, je to tady: www.centrumkrmiv.cz/…/
V jakém poměřu je mám smíchat a podávat, když normal plastin se s roboranem podává 1:1?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 09:43 Žena Vini [34] - Savci
jo a žrala před osmi dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 09:41 Žena Vini [34] - Savci
Fajfmen - jo, to je možné...podívám se po ní ještě. V noci jsem slyšela různé zvuky ale protože bydlím uprostřed chodby tak nevím z které strany to vycházelo protože ta místnost je "zalezlá" a když vylezu tak právě na tu chodbu takže jsem mimo a nevím..:-D Evil - zatím topíme pouze v krbu který je ve spodním patře..:-D ona je pořád ještě takové nemehlo..sice se jí podaří utéct ale pak dělá bordel..:-D jo a co mám dělat když jí najdu už zazimovanou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 07:17 Muž Evil [15] - Ještěři
jestli se u vás topí tak se podívej kolem radiátoru jestli tam není obmotaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 22:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Vini
Prudce poklesla teplota a u podlahy obecně bývá tak trochu průvan... Asi se někde bokem zazimovává. Kdysi jsem v tomto období uprchlého hada našel až na jaře. Nech tomu zvířátku čas. Až ho to v úkrytu přestane bavit, najde se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 20:21 Žena Vini [34] - Savci
Tak, Nagini opět vzala roha a nemůžu jí najít.. :-( Utekla mi včera večer a ačkoliv jsem do pokoje postavila přepravku a do ní přepravku s myškou, neobjevila se.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 11:20 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
tak jj díky moc za rady hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:35 Muž halaly [25] - JeštěřiRe: khopikcopin
Jestli chceš, tak bych ti mohl sehnat ty standingi, jsou nádherní. Jestli máš zájem, tak napiš na ICQ 213-224-393
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2011 20:27 elegans1 Re: khopikcopin
To je samozřejmě nesmysl.Že je zvíře z tropů,neznamená,že v teráriu musí stát voda a vlhkost musí být jako v prádelně.Z běžně chovaných denních druhů máš na výběr třeba Phelsuma grandis,kochi,standingi.Všechno krásné,velké,barevné denní zvířata.Ta poslední mimochodem potřebuje sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:11 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
no jo ale to jsou same plazy z destních pralesu a ja bodu mít terárko z dřevotřísky nebo ze skříne a já se bojim že ta dřevotříska schníje ne bo tak neco :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:43 elegans1 Re: khopikcopin
Tak nekupuj gekončíka,když chceš denní zvíře,ne?Druhů vhodných pro začátečníky jsou mraky,ne jen gekončík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Přesně tak, jsou to individuality a mají své "osobnosti" a aktuální nálady. Takže zatímco jeden gekončík je přes den aktivní, škrábe na sklo a dožaduje se pozornosti, jiný nemusí i několik měsíců přes den vylézt,........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 18:36 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: khopikcopin
To ti nikdo neřekne... Moji gekončíci občas vylézají i ve dne, jindy jsou zase celé dny zalezlí v úkrytech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 18:23 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
a vylezl by přes den alespon na chvíly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2011 15:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Je zbytečné, psát několikrát dokolo ten samý dotaz ( ty duplicitní jsem již smazal ).
Jak již bylo zmíněno, uživatelé jsou v práci, ve škole, apod. Na každý dotaz se tu vždy odpoví,....
K tomu gekončíkovi, ano, většinou jsou aktivní v noci a přes den zalezlí v úkrytech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 12:45 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: khopikcopin
nedělej halo, během 10 minut ti tu nikdo neodpoví :-) lidi jsou ve škole v práci a podobně počkej do večera určitě někdo napíše.... Já bych ti poradila ráda, ale nějak nevím, žádného gekončíka nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 12:28 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
AHOJ mohl by mi nekdo poradit? chtel bych zaci s teraristikou a na začátek bych chtěl gekončíka nočního ale trochu mi dělá starost to slovo noční , opravdu je aktyvní jen v noci? pls piste ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:34 elegans1 Re: halaly
Proč by to nešlo?Malé druhy mají kolem 10-12 cm,kochi něco přes 20.Chovám ještě grandisky,ty jsou v teráriu 45x40x60 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:31 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Aha, já jsem myslel, že to máš kvůli odchovu mláďat apod.
To lze v tak malém prostoru chovat felsumy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:55 elegans1 Re: halaly
V těch větších jsou velké druhy felsum,v menších malé.Felsumy se neoddělují,chovají se celý život v páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:31 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Díky a proč to tak vůbec máš? Kvůli chovu? Zvlášť máš samice a samce a pak je dáš jenom na chvíli dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:29 elegans1 Re: halaly
Přesně to už nevím,ale ty horní asi 33x40x50cm a zbylé 30x40x40 cm.V těch horních jsou Phelsuma kochi,madagascariensis a sundbergi longisulae,ve zbylých Phelsuma nigristriata,hielscheri,guttata,robertmertensi,seippi,pasteuri a klemmeri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:22 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
elegans1 napsal: Nejlepší jsou rostliny,které se dají v případě potřeby prostříhat,asi nejlepší je potos.
Prosím tě, jaké mají jednotlivá terária rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 20:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Amen ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 19:52 elegans1 Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Nejlepší jsou rostliny,které se dají v případě potřeby prostříhat,asi nejlepší je potos.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 19:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Rajce63
Přesně jak píše elegans1. Prostě vybírej mezi pevnými, odolnými a netoxickými druhy (a bez trnů - pro suchá terka), jakých jsou i běžná květinářství plná. Jen si předem zjisti jejich "dospělou" velikost, aby to kapacitu terka nepřerostlo už půl roku po zasazení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 06:44 elegans1 Re: Rajce63
Vhodné jsou všechny,které něco vydrží.Já používám sanseviery,Pothos,Cissus,Peperomie a chlorophytum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:32 Žena Vini [34] - SavciRe: Rajce63
Já bych ti jednu rostlinu doporučila, vyskytuje se na Srí Lance (Cejlon) ale na její jméno si teď bohužel nevzpomínám...:-( Není to niják škodlivé..vypadá to podobně jako jitrocel nízký - resp. je to podobně vysoké avšak vyskytuje se v různých barvách např. tmavě zelené s růžovými okraji...jsou to prostě jen listy a na Cejlonu je tahle rostlina dosti hojná avšak běžně dostupná v zahradnictví nebo v obi..:-) :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 14:09 Rajce63
ještě bych se rád zeptal, jaké rostliny jsou do terárka vhodné, dočetl jsem se jen o broméliích a tchýnině jazyku.
A kolikawatovou obyčejnou žárovku mám zkusit? a snad ještě jak dlouho mám svítit UVB žárovkou, pokud si ji koupím, 12 hodin, jako tou normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 21:14 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Tak ale zase klid s těmi bláboly a necenou komentování..diskuzi máš přece od toho aby každý napsal co si myslí bez ohledu na to, zda-li je to blábol či ne...:-) tone Pogona: no vidíš ale to jen díky mému "blábolu" jinak byste na tom byli furt stejně..:-D A dost by mě teda zajímalo, když říkáte že je to teda nesmysl..jaktože to teda těm felsumám od eleganse vadí když se jim to nedávkuje a těm od Pogony a Onyse je to naopak úplně fuk a ani to nikdy nepodávali??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
No vida, v tomhle se shodneme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2011 07:49 elegans1 Re: Vini
To není teorie,to je absolutní blábol.To ani nemá cenu komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 06:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Je pravda, že se "nespecializuju" jen na felsumy a letos jsem měl jan něco okolo 30ti garndisek a mám i několik vajec v inkubátoru, nicméně AD3ku nepodávám ani chameleonů, agamám, kajmanům, límcovkám,..... prostě žádným mláďatům a fakt jsem problém nikdy neměl ;-)

Ono asi opravdu co chovatel, to vlastní odzkoušené postupy a názor, já jen, že neznám nikoho, kdy by mladé takhle dopoval,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 23:04 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: elegans1
Já to nemyslel špatně jenom jsou prostě dva způsoby jak jim ty vitamíny zajistit a každej má to svoje tak klid a náhodou mi jeden prcek v terárku běhá a koncem měsíce čekám další tři a pak ještě jedno vajíčko na to že mám ty felzumy od května si myslím že to neni špatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 22:44 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Víš, je taky možné to, že Pogona ani Onys nenavykli jejich felsumy na tuhle AD3 a protože jim poskytovali jen UVB, felsumky se staly odolnějšími a přežívaly i bez toho, zatímco organismus těch tvých byl na AD3 zvyklý,..když jsi jim ho potom přestal pravidelně dávat, jejich tělo na to takhle reagovalo kvůli nedostatkům AD3ky, na kterou bylo zvyklé a nemuselo si vytvářet nic navíc,..:-) může to být stejné jako absťák...neříkám že to tak je, je to jen teorie..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 22:36 elegans1 Re: Onys
Jasně,jsou úplně zbytečné.Ještě ,že jsi mi poradil,aspoň vím,že jsem to dosud dělal blbě.Kolik mláďat a kolika druhů felsum jsi letos odchoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 21:24 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Pogona
Tak tak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2234x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/506-plaz-pro-zacatecnika?od=51