Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - "výběh"

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Gekončík noční - "výběh"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2011 19:27 Muž Felix [754] - Ještěři
To ses, myslím, vydala tou nejschůdnější cestou :-)
Možná časem dojde i k tomu (jakmile Tví ještěráci zjistí, že žádný člověk v okolí nešílí a nezačne je divoce nahánět a tím i děsit sotva se někam rozběhnou, natož je odkudsi zuřivě dolovat), že při výběhu pomaličku ztratí i potřebu se ukrývat. Pak se budou nejspíš držet jen na těch místech, odkud mají nejlepší přehled o okolí a na lidi kolem sebe začnou reagovat pouze pozitivně, s tendencí okamžitě se přiblížit (jakože nejspíš neseš krmení), jakmile někdo známý vkročí do místnosti. Sice to mám trochu z jiného ranku daného specificými zvyklostmi toho kterého druhu, např. u mých agam to ale tak funguje už nějaký ten rok na jedničku (u čukval na jedna mínus) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 19:03 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: fajfmen
Denně je nechávám lézt po sobě nebo posteli, kde je mám nejvíc pod kontrolou :-D A jinak je asi budu občas pouštět na chodbu, kde nemají kam zalézt. Tedy kromě jedné komody, ale odtamtud myslím půjdou vyndat snadno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2011 18:59 Muž Felix [754] - Ještěři
Oni by i vylezli (na to spoléhám u našeho čukvaly, když občas zaleze za skříně :-D), problém gekončíků ale je, že vylezou nejspíš jenom v noci...
Výlety mimo chovnou nádrž (narozdíl např. od některých choulostivých pralesních druhů ještěrů naštěstí nemají nároky na nějaké specifické mikroklima, kvůli němuž by museli být drženi jenom v tom terku) by jistě alespoň některým z nich byly příjemné, interiér místnosti tomu ale budeš muset nevyhnutelně přizpůsobit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2011 22:02 Muž Sewer [151] - Ještěři
U mě by se tady hlady nevrátili, protože máme po celym baráku cvrčky :-D . Máma je furt chytá, já občas taky, ale většinou na ně prdim :-D
Dneska ale chytla jen 4... ještě že mám banánový, který (údajně) nezamoří dům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 20:49 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Vím, vím :-D Taky jsme měli nějakou dobu agamu a to bylo něco jiného než ty gekončíci. Agama si chodila po pokoji, ale gekončice nemůžu nechat, aby si dělaly, co chtějí :-D
No, jednoduše když lezou po mě, tak je to v pořádku, (před chvilkou mi třeba jedna zalezla do kapuce :)), ale jen tak po bytě to nepůjde. Mají smůlu holky. Sice by pak vylezly kvůli hladu, jak píšeš, jenže mně jde hlavně o to, že máme psa a nejsem si jistá, co by udělal, kdyby našel jednu z gekončic někde na volno a nikdo by u toho nebyl hmm Budou muset být holky pěkně pod dozorem :-D

A jinak, kdyby holky utekly, tak by možná nějakou dobu o hladu nebyly, protože nějak vidím čím dáll víc cvrčků mimo terko a mimo krabičku :-D Dneska jsem zrovna jednoho chytala ... Ale nepovedlo se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 20:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Hmmm, gekončíky narozdíl od třeba agam je potřeba trochu "hlídat" a úplnou volnost jim nenechat, správně jak píšeš, se totiž po chvíli někam schovají a těžko se pak "dolují" zpět :-D
U nás jim dcera občas zapomene zavřít terárium a tak se občas stane, že den, dva bydlí kdesi v pokojíčku navolno, jakmile ale dostanou hlad, nenápadně se objeví, protože vědí, že budou chyceni, dáni do terária a řádně nakrmeni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 18:45 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Sewer
No právě :) Když je nechávám lézt po sobě, je všechno ok, ale když jsem je zkusila pustit po pokoji, radši jsem si je zase vzala k sobě :-D ... Zato dnešní procházka po posteli se jim líbila a ani moc neutíkali. Spíš si zalezli pod polštář a bylo :-) No nevím, procházky po pokoji asi padnou. Pes mi starosti nedělá, toho vykážu z místnosti a je klid, ale vážně bych nerada, aby mi gekončíci někde uvízli hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.04.2011 18:34 Muž Sewer [151] - Ještěři
Agamáka nechávám po bytě volně běhat i několik hodin, ale gekončíky mám vždycky u sebe ze stejného důvodu. Pustim si třeba film a nechám je po sobě lízt. Nejradši si pak zalezou pod tričko a břejou se o mě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 18:24 Žena Petra123 [18] - Ještěři – Gekončík noční - "výběh"
Dobrý den.

Četla jsem tu všechny možné diskuze a v několika jsem se dočetla, že gekončíci mají rádi, když se občas mohou proběhnout po bytě. Tak bych se chtěla zeptat, co dělat kdyby zaběhli např. pod skříň? Moje gekončíky jsem zatím po pokoji pustila jen jednou a také jen na chvilku. Pořád totiž vyhledávali ty nejmenší skulinky právě třeba pod tou skříní, takže jsem si je raději zase vzala zpět do ruky. A protože jsem si téměř 100% jistá, že by tam vážně zalezli, nemáte někdo nápad jak tomu zamezit? Mě teda napadlo jediné - zabezpečit vše, kam by mohli vlézt tak, aby se tam nedostali. Jinak to asi ani nepůjde nebo ano? :) ... Pochybuji totiž o tom, že by po chvilce zas dobrovolně vylezli ven :-D

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 216x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/512-gekoncik-nocni-vybeh