Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík -kousání

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Gekončík -kousání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2011 18:32 Muž Sewer [151] - Ještěři
Snad jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2011 17:59 Žena Petra123 [18] - Ještěři – Že už by byl klid?
Od včerejšího večera do dnešního rána jsme měli tu samičku - co útočila - oddělenou. Včera i dneska jsme ji dali na postel spolu s novou samičkou a před chvilkou jsme je už obě umístili zpět do terária. Obě dvě holky se prošly po terárku a nacpaly se do jedné škvíry (teď se přidala i ta třetí :)), leží tam s hlavami u sebe a už na sebe neútočí. Budou už tedy všechny v klidu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 15:56 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Dobře. Děkuju moc ;-) ... Tak já budu doufat, že se zklidní a nic vážnějšího se nestane ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 15:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Ocas při nějakém větším a urputném zápasu samozřejmě pustit může, k tomu napadání, pokud napadá ta menší, pak si opravdu jen brání teritorium a až to tu větší naštve, pak ji trochu propleskne smich a ta menší dá pokoj. Na 99% to tak chodí. Jak jsem tedy psal, spíš je sleduj, kdyby se Ti cokoli nezdálo ( souboje byli delší, urputnější, apod. ) pak je budeš muset oddělit. Nic víc se stejně dělat nedá,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 14:34 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Dobře. Je možné, že by se gekončíci mohli navzájem i vážněji pokousat?

Velikostní rozdíl je přibližně 5 cm, víc ne. Nevím, ptala jsem se chovatelky, co mi dneska gekončici prodávala a říkala, že je to samička a že jí je přibližně tak 9 měsíců.

Ona právě ta menší kouše tu větší a ta se nijak nebrání ... Ještě bych se chtěla zeptat (možná to je blbá otázka, ale mně to nejde do hlavy) - proč by samička napadala samečka? ... A ještě jeden dotaz :-D - Je možné, že když původní samička kouše tu novou (snad to teda je samička) do ocasu, je možné, že ho pustí? Ona s ním totiž po kousnutí skoro pořád hrozně třepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 12:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Přesně jak píšeš, brání si svoje území, většinou se to časem srovná, gekončíci jsou skupinov´á zvířata. Pokud by ale útoky přetrvávaly, či byly razantnější, nezbyde Ti, než je rozdělit, jinak ta větší uštve tu menší (mmch. jak velký je velikostní rozdíl?).
Další variantou je, že sis přivezla samečka ;-)
Každopádně bych zatím nepenikařil a spíš je sledoval, většinou se tak do týdne srovnají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 12:05 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Petra123
*oprava -na konci mělo být: ... raději pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 11:32 Žena Petra123 [18] - Ještěři – Gekončík - kousání
Dobrý den. Mám dotaz a potřebovala bych, aby mi někdo odpověděl co nejrychleji to půjde. Dneska jsem si přivezla třetí samičku gekončíka nočního, je asi o měsích starší než ty dvě původní. Jen co jsem ji vpustila do terária, tak druhá na ni začla útočit, menší si jí vůbec nevšímá. Nová samička se vůbec nebrání, a ta původní (co si tedy nejspíše brání teritorium) jí téměř pořád kouše do ocasu a do boku. Prosila bych o radu co mám dělat. Zkusili jsme jim přeházet interiér terárka, ale nepomohlo to. Tak nevím, jestli se to srovná nebo mám dát tu novou raději proč :-( ... Díky za odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 212x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/513-gekoncik-kousani