Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

CITES

 

NápovědaFórum » Želvy » Chov 

+ přidat příspěvek
CITES
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 15:34 Muž alterationx [82] Re: elegans1
No jo, máš pravdu, už som si to zistil, ono to ževraj bolo skôr pri vtákoch, sa označovali krúžkom alebo nejak tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 15:31 elegans1 Re: alterationx
Netuším,jak to máte na Slovensku,ale neumím si představit,jak označit čipem třeba malou Phelsuma klemmeri nebo jak dostat čip do toho cordyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 13:32 Muž alterationx [82] Re: alterationx
Tak ževraj plaz CITES II-B v SK označený nemusí byť. Treba mať doklad o nadobudnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 13:09 Muž alterationx [82]
Ešte som našiel niekde z roku 2013, že každý takýto živočích musí byť nezameniteľne označený krúžkom s číslom alebo mikročipom. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 13:02 Muž alterationx [82] Re: elegans1
To som práve chcel vedieť, že či stačí nejaký papier o predaji alebo niečo ako "kúpna zmluva" a či to má nejakú predpísanú formu. Istota je istota radšej si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 12:41 elegans1 Re: alterationx
V rámci EU nepotřebuješ nic,maximálně si můžeš pro klid duše nechat prodávajícím vystavit nějaký papír o nabytí.Není to nic oficiálního,na netu jsou stovky vzorů.V zahraničí to většina kupujících chce.Týká se to třeba felsum,brachypelem,atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 12:10 Muž alterationx [82]
Ahojte, pokiaľ by som chcel kúpiť Cordylus Tropidosternum (CITES II-B), čo k nemu od chovateľa potrebujem pri predaji? Nejaký doklad o pôvode zvieraťa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:54 Žena allysh [0] - Želvy
Ahoj ne ne, koupila jsem jí v plzeňský zoo, mám k tomu všechny papíry, chtěla jsem jí jít zaregistrovat po vánocích ale četla jsem tu, že se to nemusí, že hermanky byli vyjmuty z registračních povinností, tak jsem tam nešla, a pak sem se tu po půl roce dozvěděla že vyjmuty nebyly, tak jen jeslti to jde ještě takhle dodatečně..tak díky všem za info ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2011 19:39 Testudka Re: allysh
Ahoj,omlouvám se,že píši až nyní,ale nebyl čas.Pokud ta narážka "ODBORNÍK" měla být na mě,tak se tedy omlouvám,odborník nejsem,i když chovám želvy více,než 15 let,ale chtěla jsem jen poradit.Želvičku,pokud máš od listopadu by jsi měla jít registrovat,i když je bez "papírů",zařídí ti na příslušném úřadě alespoň registraci,ale pokud nemáš povolení viz žlutý papír,nemůžeš ji v budoucnu prodat,ani jinak zpeněžit.Jedině darovat.Pokud řádné papíry vlastníš,neměl by být problém.Paní jsou většinou ochotné,protože se přihlásíš sám a oni tak mají přehled o kusech.Opravdu nejsem odborník,ale vím za ta leta,jak to funfzje.Miluji tato zvířata.A pokud by nějaká pokuta byla - což si myslím,že je nesmysl - tak to za to určitě stojí.Kdyby došla kontrola,můžiou ti zvíře i odebrat,jelikož nemáš doklad o koupi.
A Allysh.....tzy jsi koupila želvičku zde na stránkách???? Děkuji za odpověď. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Já mám taky hermanku bez papírů - byl to dárek od přátel,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Klidně mu napiš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:42 Žena allysh [0] - Želvy
psát mu nebudu, je mi trapný, že sem tak blbě tady nalítla, měla jsem si to sama zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Myslím, že to nepůjde, ale jistý si nejsem, zkus se obrátit na ODBORNÍKA tady:

www.euzelva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:18 Muž Sewer [151] - Ještěři
Neřekl bych, že tě budou pokutovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 16:01 Žena allysh [0] - Želvy
hm a je možné tedy registrovat dodatečně??želvu vlastnim od listopadu...tak jeslti se to nějak pokutuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 17:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Testudka
Díky za info, já měl z doslechu ty informace, které jsem psal, jsem rád, žes to uvedla na pravou míru a budeme zase všichni o trochu chytřejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2011 16:10 Testudka – Testudka
Fotka k příspěvku Ahoj.Zrovna jsem se zaregistrovala na stránkách a našla tady tuhle diskuzi a chci vás opravit vážené ádámy :-) T.hermanni ještě pořád a neustále svou povinností registrace + Cites+žlutý papír (vyjímka chovu) spadají pod ohrožená zvířata.Ano máš pravdu,jeden druh od ledna 2010 byl zrušen,ale registrovat se na úřadě je stále povinnost,přinejmenším musíš mít od želvy kupní smlouvu,nebo paragon.Jedná se o T.horsfieldii - stepní-čtyřprstá :-)Zrovna jsem s tím měla minulý týden obíhanice,tak vím,co mluvím - píšu.Jinak příští týden mám zrovinka tento příklad a sepisuji právě nyní smlouvu o výměne a prodeji bez papírů,ale se smlouvou.Je to tak.Každopádně hodně štěstí,máte moc krásná zvířátka.T. potleskPa pa.Pak jak bude čas,dodám svoje obrněnečky hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 15:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Nemusí, bohužel byly z vyjímky vyňaty. Nicméně ji zaregistrovat můžeš, je to lepší, v případě odcizení či prodeje se máš čeho chytit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 11:44 Žena allysh [0] - Želvy – CITES
musejí být testudo hermani registrovány na krajském úřadě??někdo tvrdí že od roku 2010 se to na tento druh již nevztahuje, ale stále se dočítám na netu že se registrovat musí...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 303x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/534-cites