Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Past na cvrčky?

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Past na cvrčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2016 00:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Leni
Kupovaní krmní cvrčci jsou původem z Afriky a každý kdo má jejich chov mi může potvrdit, jak jsou v rámci reprodukce choulostiví na každou triviální změnu podmínek. Oni z terka samozřejmě tu i támhle uniknou a samečci pak někde za nábytkem koncertují po nocích, je to ale jenom krátkodobá záležitost. Dospělec sice otravuje i pár týdnů, mladé ale nevyvede (to by musela být jó výjimečná souhra okolností aby se mimo insektárium vejce zdárně odinkubovala a prťata našla vhodné prostředí).
Mě se jako vynikající repelent léty osvědčily naše dvě čičiny - za teplých nocí je pro ně lov na cvrliky ohromnou zábavou. Já pak jen ráno umlácené hmyzáky sesbírám a nahážu vodním želvám kterým je naprosto fuk že se to nehýbe, takže nepřijde na zmar vůbec nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 21:33 Leni Re: Leni
Kdyz dam agamu na chvilku pryc a vystrikam biolitem?fakt uz nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 21:25 Leni
Dobry den,zdedila jsem agamu,aby ji pan nevyhodil....jsem ale zoufala.cvrcci ktere nesnedla si udelali diru do steny terarka a ted kazdou noc vylejzaj...nemuzu je pochytat,zkousim kypr.prasek,past na lezouci hmyz...uz nevim.museji tam byt ale asi dlouho..agama je nesezere protoze ta spi..bojim se aby se jeste vic nerozmnozili..prosim pomoc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 20:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pokud jich uteče pár, pak u mě zabírá, když dám večer k místu kde cvrlikají plátek jablíčka, zhasnu a čekám. Většinou je do pár minut vůně jablka přiláká, pak už jen stačí mít po ruce plácačku na mouchy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 23:27 Muž Jirka [45] - Ještěři
Nevím já o tom jenom slyšel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 23:16 elegans1 Re: Jirka
Žádný kypřící prášek.Na burze nebo na netu si kup past na lezoucí hmyz.Je to papírová stříška,na dně je návnada a kolem návnady lepidlo.Past složíš,dáš někde ke zdi,do pokoje tak 2 kusy a hotovo.Sám se budeš divit,co nachytáš.Stojí to asi 20 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2011 20:28 Muž Jirka [45] - JeštěřiRe: Petra123
Hlavně nedávat ten kypřící prášek cvrčkům,který by měli jít ještě na skrm ,nebo by se k nim nějak mohli zvířata dostat! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 19:30 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Jirka
To mě nenapadlo, dobrá rada :) ... Já jich mam za pozadím vážně dost hmm Tak už doma vymýšlíme, jak to předěláme, ale prozatím asi zkusím to s tou krabičkou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 19:24 Muž Jirka [45] - Ještěři
Například k topení se prý dá prášek do pečiva a k tomu nějakou mělkou nádobku s vodou.Já jsem je měl dřív zalezlí za pozadím a vnoci vždycjky vylezli,tak sem vzal krabičku,zahrabal do písku a do ní dal salát a rozdrcený granule,a jakmile v ní byli cvrčci,připlížil sem se a zavřel.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 00:01 Muž Sewer [151] - Ještěři – Past na cvrčky?
Máte někdo nějakou radu, jak pochytat cvrčky, co mi běhaj po celym baráku? Nějakou past, nebo ňáký hubení?
Díky za reakce :-)
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 155x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/548-past-na-cvrcky