Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chov mladých ještěrů v prťavých teráriích - jen možné nebo i vhodné?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Chov mladých ještěrů v prťavých teráriích - jen možné nebo i vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 22:01 Muž krysikmouse [32] Re: mihlit
rozhodně to pro ně bude pohodička a budou mít prostor k prozkoumávání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 21:53 mihlit
Díky za odpovědi. Dáme je tedy rovnou do připraveného terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 21:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mihlit
Naprosto souhlasím s kolegou. Když mám doma stovku maculárů, pak je mám rozházené z důvodů místa, krmení, hygieny, osvětlení,..... do "pidi" nádrží.
Když jich máš pár, klidně je dej do terárka, které jsi jim připravil.

Co se týče ubrousků, minulý týden se mi stalo, že se čerstvě vylíhnutý gekončík právě ubrouskem ududsil,.......oni po vylíhnutí pořád vyplazují jazyk a jak ho vyplazoval přichytl se na ubrousek a už ho nedal zpět a tak se udusil,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 20:58 Muž krysikmouse [32] Re: mihlit
Ahoj chovatelé to tak mají že ještěrek je hodně a tak se dávají do plastových krabic a na dno se dávají ubrousky .. význam to má u čerstvě narozených mláďátek , údržba čistota atd .. Ty je klidne už dej toho co jim připravíš nemusíš je dávat do malého a pak do většího ... hlavne jim udelej ukryty a to jim stačí oni si v terku místo najdou ... venku taky nejsou v krabičkách a nebo na prostoru 20x 20 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 20:24 mihlit – Chov mladých ještěrů v prťavých teráriích - jen možné nebo i vhodné?
Ahoj,

chystám se pořizovat gekončíky noční, všechno už je skoro připraveno. Z jedné věci ale nejsem příliš moudrý. Různě jsem četl, že mladé gekončíky je vhodné zprvu chovat v menších prostorech na podestýlce z novin či ubrousků. Jaký je k tomu důvod? Je to nutné nebo něčím vhodnější (pro gekončíky, ne pro údržbu)? Zařizované terárium je 75x45x45 (jako podklad přijde terarijní koberec) je určeno pro 0,3. Bylo by lepší mít z počátku gekončíky (stáří necelé dva měsíce) na nějakém menším prostoru? Pokud ano, tak na jak dlouho?

díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 53x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/556-chov-mladych-jesteru-v-prtavych-terariich-jen-mozne-nebo-i-vhodne