Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ARPALIT NEO

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
ARPALIT NEO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2011 21:14 Žena poklad [8] - Hadi
Máme doma hady přes deset let. Používám teplou vodu a pouze při velkém úklidu trochu sava. Kořen je ošetřen horkou vodou. Žádní neřádi se nevyskytují.
U hlodavců požívám ocet. Velmi dobře čístí kouty od moči. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:09 Žena veya007 [0] - HadiRe: Pogona
stříkat terárko frontline? no ty vole :-O příčí se mi to u psů, natož pak použít nějakou podobnou sra*ku do terárka. jsem teda vyplachovala akvárko po rybách savem, ale jen aby pustily řasy a vodní kámen :-D a pak jsem to vyplachovala jak blbá
když už čistit, tak radši ocet nebo sůl ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 19:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Naprosto souhlasím s kolegou, proč jsi terárko tímhle vymývala ne veterinář, který tohle doporučí jako pravenci by měl jít vrátit diplom. Bohužel, jak jsi správně napsal, asi je to nějaká "móda". Nedávno jsem mluvil s pánem co chová regiusku, vyplašený volal, že moc nechce žrát a špatně se svléká, po chvíli telefonátu z něj vypadlo že dvakrát do měsíce stříká po terárku Front-line,...... Co se týče větví, písku, kamenů, opět naprostý souhlas, osprchovat vlažnou vodou a šup do terka, žádné pečení, žádné vyvařování a kdoví co ještě,..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:28 elegans1 Re: pimpa29
Jo a pokud jsi tam měla roztoče,mám nejlepší zkušenosti s Frontline.Stačí jen namočit párátko s vatou a zvířete se párkrát dotknout.Za pár hodin je klid a zvládly to bez nejmenších problémů i Phelsuma ornata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:26 elegans1 Re: pimpa29
Jaký jsi měla důvod vystříkat terárko?Měla jsi tam nějaké roztoče?Preventivně to stříkat je pitomost.Arpalit má už na svědomí mraky zvířat,dnes ho na plazy snad už nikdo nepoužívá.Proč to všichni tak přeháníte s desinfekcí?Nechápu,co je to dneska za móda.Já když zařizuju nové terárko,tak se zařízením nedělám nic.Jen větve a kameny přejedu kartáčem a opláchnu vodou.Za více než 20 let,co chovám zvířata jsem neměl žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:35 pimpa29
ale píšou tam že je to i na plazi stydim aa že se muže vystříkat i jejich příbytek ano tak teď nevim,co si mám myslet :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 15:33 pimpa29
ale nic se nestane ne? nechala jsem ho 24 hodin vyvětrat... :-P a doporučil mi to to pán co měl zverimex hmm coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 10:05 Muž Sewer [151] - Ještěři
Vždyť to je antiparazitární přípravek pro psy na blechy, klíšťata, vši a jejich vývojová stádia :-D
Jináč nejlepší definfekce na vyčištění terária je horká voda nebo savo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 06:40 pimpa29 – ARPALIT NEO
Prosím o vaše zkušenosti z APRALIT NEO ;-) ??Vystříkala jsem s ním terárko pro agamu,je to správně?a jak často je dobré ho takhle vystříkat?Je to vubec nutné?Neškodí jim to?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 71x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/558-arpalit-neo