Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Určení pohlaví agamy vousaté

 

NápovědaFórum » Ještěři » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Určení pohlaví agamy vousaté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 20:36 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo jo moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 20:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Vůbec za nic se neomlouvej, nemáš totiž proč ;-)
Klidně se dál ptej kdykoli a na cokoli, od toho tu tahle stránky jsou, akorát u vousatek je to s tím pohlavím dost neurčité až do jejich dospělosti... s tím se nenadělá nic.
Navíc toho času chováš jenom jednu agamu, takže Ti její pohlaví může být prozatím fuk. Ono se to za nějakou dobu ukáže samo ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 20:21 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: fajfmen
Fotka k příspěvku Jo to vím já mám tu knížku abeceda teraristy, když jsem na to koukala tak mi to spíš připadá jako samička (zatím). Já sem dám ještě fotku, omlouvám se je nic moc ona je z foťáku ale můj brácha se hrozně klepal takže je trochu rozmázlá. sad Takhle je to asi nejvíce co to šlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:23 Muž Felix [754] - Ještěři
3,5 měsíce, to je ještě pořád batole bez druhotných znaků sexuálního dimorfismu (špatně rozlišitelných i u dospělců tohoto druhu). Samci ale mají kloaku už v mláděcím věku volnější než samice a kloaka Tvé agamky na fotce vypadá docela volná, s minimálním sevřením... Zkus ji ještěrečce prsty (opatrně) roztáhnout. Pokud to bez problémů půjde, je to pravděpodobně kluk, bude-li i přesto sevřená, je to na 70% holka (100% jisto ale budeš mít až v dospělosti... pokud ovšem chováš singl, tak si ani na to nelze vsadit) ;-)
Tenkou bázi ocásku a (ne)rýsující se hemypenisy teď ještě neřeš. To by bylo stejné, jako určovat pohlaví sedmiletých dětí podle rašícího plnovousu :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 18:30 Žena Akeyra [3] - Ještěři – ještě
Fotka k příspěvku A tady je pro jistotu ještě jedna fotka (obě jsou focený před chvílí)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 18:28 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Zase
Fotka k příspěvku Dobrý den, omlouvám se že zase otravuji s určením pohlaví, ale agama už povyrostla (když jsem se ptala naposledy tak měla kolem 2 měsíců). Teď už má tak přes 3,5 měsíce, tak snad to teď půjde. Děkuji předem všem kdo se na to aspoň podívá a ještě víc když na to odpoví. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 21:00 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Děkuji
Pogono moc děkuji jsem chovatel začátečník a k tomu je mi 12. Máma tomu příliš nerozumí a stěžuje si co jí pořád beru foťák :-). Takže dobrá kombinace. ano Já a Akeyra jsme vám moc vděčný. (Akeyra je moje agama) ale myslím si že jste to pochopil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Feraligatr
To se ochlazuje ( podobně jako např. psi, nemají potní žlázy na těle, ale chladí se tak, že vodu odpařují z tlamy resp. jazyka ), každopádně určitě světlo a topení nevypínej.... Ony to dělají hodně často, prostě se jde vyhřát a u toho se ochlazuje ( podobně jako se my jdeme opalovat a vezmeme si kšiltovku na hlavu - tak by se nám taky nelíbilo, kdyby někdo slunce vypnul ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:49 Žena Akeyra [3] - Ještěři – agama
A ještě to nevím proč to dělá, ale k večeru si vyleze na vysoké odpočívadlo a otvírá tlamku a při tom vyplazuje jazyk. Zkusili jsme vypnout světlo které hřeje a stejnak to dělá. Asi jí to baví. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Feraligatr
Jojo, ta "bílá směs" u bobku je úplně normální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:42 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Pogona
Jo velmi děkuji za vaši trpělivost. Zase těch 25 cm nebude za dlouho dneska jsem ji měřila a má 21,5 cm. Já jsem ji měřila ještě před tím ve středu a to měřila 19,5 cm. Jo a můžu se zeptat? Vždy když udělá bobek tak je u něj něco takového bílého jako takový slepený malý kuličky je to v pořádku? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak to Tě zklamu, sebelepší znalec a chovatel to nepozná dřív jak na cca půl roce, resp. od cca 25cm délky i s ocasem. U malých to prostě poznat nejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:28 Žena Akeyra [3] - Ještěři – agama
Fotka k příspěvku A to je asi poslední. Chudinka mě musí mít plné zuby. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:26 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Jo je právě teprve dvouměsíční tak jsem myslela jenom tak na co to zatím vypadá. Také jsem zkusila nafotit to jako dole ZuMi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Feraligatr
V pohodě ;-) proto jsme tady. Nicméně koukám a to vypadá na mládě, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:18 Žena Akeyra [3] - Ještěři – agama
Fotka k příspěvku A tady je ta druhá fotka zespoda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:17 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Děkuju že se mnou máte takovou trpělivost :-) tady je ta hlava, jelikož mi nejdou dát dvě fotky najednou tak tady je zatím první. Je pravda že je celkem malá ano Také nejsem nejlepší fotograf, hrozně se mi klepe ruka. stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Sroluj trochu níže tady v diskuzi, kde ZUMI nahrával taky fotky agamy, ze kterých je to lépe poznat ;-) Jinak tyhle dvě fotky jsou ještě horší než ta první :-D , ale to nic, nevěš hlavu a zkus to znova, nějak to dáme dokupy. Když tak vyfoť i hlavu zhora a ze spoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:24 Žena Akeyra [3] - Ještěři – agama
Fotka k příspěvku Mám doma knížku jmenuje se abeceda teraristy agama vousatá a tam píšou že se to dá poznat podle šířky kloaky, tak jsem ji zkusila roztáhnout a podle knížky to taky vypadalo spíš na samičku. Zkoušela jsem to vyfotit, kvalita je špatná hrozně blbě se to fotilo ale snad něco to napoví a víc už to roztáhnout nešlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:13 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku No já jsem se ptala už i na teraporadně a tam mi zase řekli že to spíš vypadá na holku. Tak jsem chtěla zjistit jestli právě někdo nemá jiný názor. A taky nevím jak ji mám uchopit hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 17:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Mizerná kvalita fotky i úchop. Nicméně se mi trochu zdá, že se tam rýsují hemipenisy,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 15:39 Žena Akeyra [3] - Ještěři – agama
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli už jde poznat pohlaví. Když tak zašlu jiné fotky. Děkuji předem. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 16:33 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: Pogona
Díky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 13:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Na 95% samice, ale jak již bylo zde mnohokrát zmíněno, agamy jsou na 100%ní určení pohlaví dost problematické :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Nafoť i hlavu zvrchu a celkové tělo, i stavba těla a tvar hlavy mnohdy napoví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:54 Muž Jirka [45] - Ještěři
Ano zatím to vypadá na samičku... ;-) Ovšem stále se ještě z ní může vyklubat sameček,někdy nejsou hemipenisy vidět ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 09:51 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Pohlaví
Fotka k příspěvku Už jsem tady jednou posílala fotku naší agamy, abyste určili její pohlaví, ale byla ještě malá. Teď už povyrostla, tak se chci ujistit, zda to pořád vypadá na samičku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 12:18 Žena Akeyra [3] - Ještěři
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 12:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jednak je malá, pohlaví se bude dát určit až tak o polovic povyroste a jednak z takové fotky to nikdo neurčí ani u dospělé ;-) Nicméně zatím je to jedno, stejně musíš počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 09:42 Žena Akeyra [3] - Ještěři – moje agama
Fotka k příspěvku Četla jsem že si tu tykáme, takže..... Ahoj chci se zeptat, jestli byste mi mohli určit pohlaví mé agamy, teda jestli to půjde. Když tak budu moci poslat klidně i jiné fotky zatím mám tuhle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Hihi, tak o tom jsem neslyšel :-D Jen jestli to nebyla vědecká fakulta ekonomů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:23 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Hele, k tomu bych měl i perličku od zelených legů - měl jsem v ruce knížku s pěknými fotografiemi (bohužel si nevzpomenu autora stydim ), kde byl nafocen a popsán případ obrovitého samce s mohutnými laloky, hřebeny a růžky na nose, k němuž vpustili dvě výrazně menší samičky...
Jedna z nich ho záhy "oskákala" a on (vlastně ona) pak snesl fůru vajec! A to se stalo, prosím, na univerzitní půdě pod dohledem fundovaných vědců! :-D
Pokud se lze až tak seknout u velkého lega, myslím, že agamí rod Pogona je jedno velké překvapení už čistě jenom z principu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 05:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Pravdu díš, milý kolego. Kolikrát jsem se seknul i když jsem měl agamu přímo v ruce, jsou to potvory, které mají mnohdy vzezření hermafrodita :-D
Nicméně, kusan z fotky, kdybych jej takhle dostal do ruky, řeknu, že je to samice.
Ono zas na druhou stranu takových "hermafroditických" agam moc není, tipnul bych tak 1,2 ze sta,
u těch ostatních se pohlaví dá určit poměrně na jisto. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:23 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak to Ti řeknu naprosto přesně - máš agamu vousatou.
Až jí budou tak dva tři roky, vpusť ji do skupiny zhruba stejně starých obludek stejného druhu a uvidíš ;-) .
Kofři jako Tom u nich možná pohlaví rozpoznají s docela velkou pravděpodobností, když si je např. podrží v ruce, obecně (pro laiky) má ale tenhle druh asi tolik znaků sexuálního dimorfismu jako užitková forma kapra. Tzn. veškeré žádné... ;-)
Hele, u mých vlastních agam si troufnu 100% určovat že jsou to holky, až když je nachytám při snášení vajec :-D a dokonce ani u Rudolfa nemám, přes veškerou jeho echt samcovitost doopravdy jisto že tím samcem taky je!
Prostě, dokud nemáš prťata z vlastního odchovu v ruce, tak jen střílíš na slepo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:09 Muž Jervis [1] - Ještěři
jestli je tohle samice tak co mam teda já ?? moje vypadá uplně jinak a řekli mi, že je to taky samice :((( dohodím co nejdříve fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 15:44 Muž jkoll [0]
Tak děkuji moc, jdu vymýšlet nové jméno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 15:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jkoll
Na obou fotkách je samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 14:02 Muž jkoll [0]
ještě mám tu fotku zvětšenou v prezentaci terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 13:55 Muž jkoll [0]
Fotka k příspěvku Tak snad už bude tahle fotka lepší. Agama se teď svlékala, tak tam má zbyteček kůže :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 18:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nela
Je to úplně jedno, jen je potřeba počítat s tím, že samci jsou o něco větší, takže potřebují i o pár cm větší terárium. Pokud však třeba časem budeš uvažovat o další agámce ( když se ti zalíbí ), kup raději samičku a k ní časem druhou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 18:00 Nela – Holka nebo kluk?
Dobrý den chci si pořídit Agamu, ale nevím jestli je lepší si koupit samičku nebo samečka. Co si myslíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 14:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jkoll
Fotky špatné jsou, klonil bych se k samici, ale chtělo by to fotky mnohem lepší,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 14:26 Muž jkoll [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, také prosím o pomoc při určení pohlaví. Jen nevím, jestli se vám to podaří z tak špatné fotky, kdyžtak se pokusím udělat lepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2011 23:54 Muž Felix [754] - Ještěři
... Lze říct, že tu zkrátka máme druh plazů s naprosto mizivými znaky sexuálního dimorfismu. V našem regionu dokonce i natolik kovaný a fundovaný terarista, jakým je třeba pan Moravec (na teraburzách už desítky let známý zejména jako renomovaný znalec a chovatel nejrůznějších zlatohlávků a dalšího zajímavého hmyzu), ke kterému jsem do zveráče chodil obdivovat zvířátka a tahat z něho rozumy už tak ve druhé třídě základní školy (je mi 36 let, tak si to každý může spočítat), mi předloni sdělil cosi o tom, že jeho osobní pár mladých "spolehlivě určených" vousatek byl pravým opakem onoho určení (hlava, báze ocasu, chování atp.). 100% samec byla ve finále holka a 100% určená samička... je jasno ;-) . Klika, že se mu od těch chovatelů i tak sešla opačná pohlaví... a naše krásná Alice je toho důsledkem :)
Mj. se zde panu Moravcovi musím omluvit, že jej zde zmiňuji bez jeho vědomí. V nejbližších dnech to napravím a následně (dle výsledku) buď smáznu, nebo naopak téma rozvedu dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 23:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Hmmm, mno, já zatím vidím akorát to, že jde o pěkného prťouse agamy vousaté ;-). Např. L. Klátil ve své příručce "Agama vousatá" (Robimaus, 2008) zmiňuje na str. 31 cituji: "Mláďata nemají žádné viditelné znaky, které by určovaly příslušnost k určitému pohlaví. Ani u středně velkých zvířat není..." Následuje výčet "spolehlivých" znaků tolik frekventovaných na netu, včetně upozornění, že ani stehenní póry u dospělců (!) nejsou vždycky určující. A pokračuje: "... Co nám ale už může pomoci, jsou zduřeniny v oblasti pářicích orgánů samce na bázi spodní strany ocasu. Mírně zřetelné jsou u velikých samců. Ale opět, u mladých zvířat si také nebudeme zcela jistí." ;-)

A tohle je hodně mladé zvíře ;-) . Ty máš sice (nejen) s tímto druhem nezpochybnitelné letité zkušenosti na profesionální úrovni, pokud jsi ale onoho prcka nedržel osobně v ruce a neprohlédl si jej fakt důkladně (to bych neřekl ani písmenko), tak se mi prostě nezdá, že se podle pár foteček trefíš blíž, než při nejlepší vůli 60 : 40 % X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Vini
No, u hadů lze (narozdíl od ještěrů) pohodlně sondovat. Jestli znáš ve svém okolí nějakého zkušeného teraristu haďáka, zanes své zvířátko k němu, ať Ti určí pohlaví. Sama to ale (prozatím) radši nezkoušej, chce to přece jenom jistý gryf :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:44 Žena Vini [34] - Savci
Když už jsme u toho určování..nechtělo se mi zakládat nové téma, přišlomi to zbytečné ale od kolika dní/měsíců lze rozpoznat která užovka červená je samec a která samice? Já vím jen že prý samci mají u kloaky dvě viditelné "kapsičky" tak od kolika je to vidět, jinak ješzě jedna věc,..nevíte někdo jak by ta moje holka mohla bejt stará? Má aktuálně 81,5 cm a podle informací od prodejce byla jako malá velmi dobře krmená skoro až vypasená... :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Můžeme se do sebe pustit :-D ale na tý agamě jasně vidíš, že jde o samičku :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Jupí, konečně se zase můžem hádat hop. Hele Tome, všiml sis taky, kolik měsíců (!) už spolu prakticky ve všem až podezřele souhlasíme? Prima změna. Jdeš do toho? :-D
Čím víc argumentů pro i proti sem nafrkáme, tak tím vlastně líp. Není nad konstruktivní diskusi :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1406x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/565-urceni-pohlavi-agamy-vousate?od=51