Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

můj první had

 

NápovědaFórum » Hadi  

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
můj první had
0   21.07.2011 12:03 Alex – Vite jak dlouho trva přd svlekem?
Mám dotas jak dlouho trvá než se začne svlek až do sveku kuže u mladětě užovky,tim mislím kolik dnu a tidnu já mám Spajka od 15.7.2011 majitel tvrdil že má pře svlakem a furt nic má odrbanou kuží na špice nosu a zakalene oči a pořád nic.Knize sem to hledal podrobně i na iternetu nenašel
2   20.07.2011 12:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Hmmm, omluvám se ale domluvím se anglicky, trochu německy, zhruba vím jak zní francoužština, italština, ruština a jiné jazyky. Ale tohle teda nepřeložím,........ hmm
0   20.07.2011 07:19 Alex Re: Pogona
Jo čauky
0   20.07.2011 07:18 Alex Re: Pogona
Diky za radi i tve přednašky vim di mám Spajka krmit mám to naštene i duležite bilo se poptat chovatele di ho krmil a jesli jí sam coš mne ujistl že Spajk jí sam navic nešimlsem si že je pozdějí aktivní hlidamho diš sem doma pokažde kouknu abich ho nerušil take vim že ho mám nechat klidu nigdo ho neruší ani já ani moje děti to se nesmi abi nebil utočnej máse fan i kliduje poho nerušení jen sem četl že noveho zazemi muže bit vihukani a třeba nebude chit jíst uvidim třeba to sou zbitečne obavi.Majitel tvrdil že semá svlekat a zatim nic má ošoupanou kužíčku u pusini a špatně vidíí tak uvidím.
1   20.07.2011 06:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Většina hadů ( natož mláďat ) je přes den schovaná a aktivní uprostřed noci. Krmí se jednou za 7 - 14 dní a pro kořist si vyleze. Jen co ji sežere opět se uchýlí někam do skrýše a spokojeně tráví. Rozkrmování hadů je určeno pro někoho se zkušenostmi, hadovi můžeš velmi snadno ublížit, navíc mu zbůsobíš stres z jídla a tím pádem nežravost a problém jen prohloubíš. Né každý pak taky dokáže nakrájet myšku na kousky a ty pak podad hadovi....
0   20.07.2011 05:33 Alex – Pořád je zalezli
Mám stoho obavi Spajk je pořád zalezli ani nevileze vubec vnoci možná se zbitečně oněho bojím a dělam si starosti je malí potřebuje odpočivsat jen doufam že vileze aš bude čas krmení codiš ne to potom ho budu muset krmit já do pusini.
0   11.07.2011 06:45 Alex Re: dan999
Aco řikate na užovku červenou četl sem že je vhoda pro začatečniky? nebo co koralovka červená?aco koralovka skvrnitá?Aco Krajta Kralovská?kteriho hada se da sehat snadně i koupit brně kterí znich si vibrat a co Hrožníšek turecký?
0   10.07.2011 23:14 dan999
o duháčích psal článek Pogona, je v sekci hadi, články :)
0   10.07.2011 21:20 elegans1 Re: Alex
Hadi rodu Eryx jsou sice moc pěkní,ale připrav se na to,že je skoro neuvidíš.Jsou totiž skoro pořád zahrabaní.Eryx tataricus se asi budou shánět blbě,nejsnáze se dají sehnat Eryx loveridgei.
0   10.07.2011 20:56 Alex Re: dan999
Já jsem kouk na stranku a kouk i na to jak viroste ale Hrozníšek Turecky semi libi že nebude tak veliky navic nevím jak velky terarium bi ten Hroznicovec duhoví potřeboval terarium velky
Reklama
0   10.07.2011 20:49 dan999
nebo hroznýšovec duhový, je to krásný had, nekomu se nelíbí, ale nechápe tu duhu na světle... jsou nenárožní, téměř bez problémoví, ale jsou celkem velcí... a dají se sehnat velice levně :)
0   10.07.2011 17:57 Alex – Hrozníšek Turecky
Mám zajem o hada druh Hroznišek Turecky take mne zajima jesli se da sehnat koupit Brně?
0   09.07.2011 08:10 Žena Vini [34] - Savci
Mám za to že tam něco takového bylo...ale další burzy jsou až v září takže tam jen tak nepojedu...nicméně ukecám maminku tatínka jestli bychom se tam nejeli podívat až budou ...:-D smich :-D
0   08.07.2011 22:00 Muž Felix [752] - Ještěři
Jo, to bude ono hop . Víceméně natrixka v negativu - světlá s tmavými půlměsíčky :)
0   08.07.2011 21:50 Žena Vini [34] - Savci
Nejsem si jistá ale myslím že Eirenis modestus jsem tam viděla,..jsou takoví malincí a podobní mláďatům Natrixek ne? :-)
0   08.07.2011 21:30 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Vini
Eirenis modestus, Eirenis collaris... Konkrétní druh je (v rámci rodu) celkem fuk :-)
0   08.07.2011 19:51 Žena Vini [34] - Savci
Možná že ano, ale nejsem si jistá, řekneš mi celé latinské nebo české jméno??? :-)
0   08.07.2011 19:49 Žena Vini [34] - Savci
Teď nevím jak přesně vypadají, jsou malí přibližně jako heterodoni? Moment,..když si to nagoogluju tak to hned zjistim a řeknu ti jestli jsem je tam náhodou neviděla... :-D :-) ;-)
1   08.07.2011 19:39 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Vini
Fíha, bezva výběr :-) . Nevšimla sis tam někde náhodou užoveček rodu Eirenis? Jsou to takoví prťaví hmyzožraví hádci z Turecka a okolí. Leta se je marně pokouším sehnat, jenže obrážení burz mě pokaždé vyjde děsně draho :-D (až příliš často tam objevím něco, co najednou nutně potřebuju a stojí mě to třeba půlku platu, takže jsem si výlety tohohle typu projistotu zakázal smich )... tyhle prcky ale pořád ne ;-)
0   08.07.2011 18:04 Žena Vini [34] - Savci
Z hadů tam máš opravdu velký výběr a většina prodavačů (alespoň u mě) byla ochotná mi všechno o péči a chovu moc dobře a důkladně vysvětlit, řeknou ti téměř všechno, protože ho chtějí prodat a tak z nich vytáhneš pozitiva i negativa..:-) ano co se těch hadů týče, tak tam mají bičovky, heterodony, psohlavce, všemožné druhy a barevné varianty krajt, hroznýšů, korálovek i užovek..:) O jedovatých hadech nevím.. ne ale ti se tam moc nevyskytují..skoro vůbec..ale ty ostatní škrtiči, to je fakt něco, opravdu je pro mě i rodiče těžké odolávat takovým pěkným a variačně barevným (hlavně šlechtěným neobvyklým)kouskům... :-D Velmi mě také zaujala např. mláďátka psohlavců - jako maličcí jsou žlutí s červeně nahnědlými tečkami a naopak i červení se žlutými..potom se ztrácejí do zelena a je to fakt luxusní..jsou však dost drazí..tam je měli asi za 4500kč/ks co si tenkrát pamatuju... :-D ;-) :-|
Reklama
0   08.07.2011 17:57 Žena Vini [34] - Savci
Já bych osobně zvolila nebo i doporučila (jak už jsem udělala) nějakou tu užovku nebo korálovku, většího vzrůstu..ve skvělých rozmanitých rozměrech seženeš jakékoliv hady na věrších teraburzách - v Praze, v Ostravě nebo v Brně..nevím jak je na tom třeba Hradec, Liberec nebo Pardubice ale vím, že v těch největších městech jsou docela velké tera burzy... ;-) :-) palec palec
0   08.07.2011 15:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: michaela
U regiusky bych volil spíš ten lignocel, který bych udržoval stále mírně vlhký ( nikoli mokrý - to by napáchalo paseku ). Větve na šplhání a velkou misku s vodou určitě ano ano
0   08.07.2011 10:41 michaela Re: Pogona
A jaké dno terária když chci krajtu královskou lignocel,písek ?chci tam mýt větvičku pro šplhání a misku s vodou aby se do ní vešla celá prí milujou vodu :-)
0   05.07.2011 13:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: michaela
Pokud chováš hada v singlu a navíc se mu věnuješ, pak je to jedno ;-)
0   05.07.2011 13:10 michaela Re: Pogona
no já myslela že samice je agresivnejší...
0   04.07.2011 19:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: michaela
Pohlaví je fuk ;-) rozdíl je jen v tom že u toho či onoho druhu může být samice větší (delší ), než samec u jiného je tomu naopak ;-)
0   04.07.2011 13:51 michaela Re: Sewer
korálovka je taky hezký hadík ;-) ale já by volila trošinku většího nebo alespon stredne velkého hada ..hrozne se mi líbí krajta královská .. a co je lepší sameček nebo samička hada ? :-O
0   03.07.2011 18:20 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já si na svýho Lojzíčka, kterého mám od Pogony (korálovka šedá) nemůžu stěžovat :-) ...nenáročnej hadík, je už dospělý, takže jsem neřešil ono problematické rozkrmování a je absolutně klidnej :-)
0   02.07.2011 21:36 michaela Re: Pogona
tak to místečko by se našlo ;-) jen mi jde o to aby byl muj hadíček klidnej proste takovej mazel :-D
0   02.07.2011 20:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: michaela
V podstatě ano, ale nikdo z takových těch "domácích" chovatelů jej nemá ;-) Takže s tím bych si hlavu nedělal, spíš je potřeba počítat s tím, že časem bude potřebovat opravdu velké terárium a počítat s ním co se týče místa v bytě, financí apod. ;-)
Reklama
0   02.07.2011 19:54 michaela Re: Pogona
právě nad hroznýšem královským jsem uvažovala ;-) prý jsou klidný a pokousání nimi je vzácné a je pravda že na chov treba povolení?
0   02.07.2011 19:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
No právě mláďata korálovek mají problémy s příjmem potravy ( resp. hlodavců ), jelikož jejich přirozenou stravou jsou menší hadi, ještěrky,.... takže mládě rozhodně nedoporučuji.

Užovka červená je dobrá volba, nechal bych si ve zverimexu předvést krmení, příp. bych si našel poblíž chovatele. Pokud by ta ve zverimexu nežrala, může to značit třeba jen pouhý strach, nebo i závažné onemocnění,.... ;-)

Pokud máš možnost pořídit si větší terárium, pak naprosto klidní a bezproblémoví hadi jsou Hroznýši královští, příp. Hroznýšovci duhoví ( těm stačí i terárium 80*40*40cm - pro jednoho )
1   02.07.2011 18:36 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: michaela
A co třeba korálovka sedlatá? Ale nejsem nějaký přeborník přes hady, takže si nejsem jistá, jestli je vhodná pro začátečníka, radši si počkej, až ti poradí ještě někdo zkušenější ;-)
P.S. Lepší než v obchodě by bylo sehnat si hada na burze nebo přímo od nějakého chovatele ;-)
0   02.07.2011 15:21 michaela – můj první had
ahoj mám dotaz chci si pořídit méjo prvního hada no nevím jakého :-O mohli by ste mi proto prosím poradit jaký had jse hodí pro začátečníka..přemýšlela jsem nad užovkou červenou no v obchode mneli jenom hrozne malé mláde a říká se že mládata mají problém s krmením..ješte se mi líbi taky krajta královská nebo hroznýšek královský hmm
Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 689x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/570-muj-prvni-had-?od=51