Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Mravenci

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Mravenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 23:03 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Jiri_99
Ha tak to je už vyprodaný ještě dnes ráno tam ta nabídka byla ale královnu tam mají od lasius niger za 150 a to plexi formikarium není taky moc drahý( teda pro mě).http://www.insectarium.cz/e-shop/formikarium-plexisklo-male%C3%82%C2%A0-p-8.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 22:54 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Nikola90
To je super. Ale za 250,- jsem tam vůbec nic nenašel. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 21:55 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Jiri_99
Tam jsem už se zaregistrovala :) jinak je prodávají tady www.insectarium.cz/… a jsou tam i formikária. Ceny se mi líbí a už mám objednanou královnu s mladými dělnicemi +formikárium plastové.Mají to za 250Kč v nabídce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 19:50 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Jinak co se mravenců týče, tady bude spousta rad.. forum.mravce.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 19:34 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Nikola90
Příhoď odkaz, což?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 23:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Asi před dvěma týdny se tuzemské "černé" potvůrky docela rojily a ještě dnes odpoledne jsem zahlédl jednoho dva "opozdilce" ;-)
Popisuji ovšem jen situaci v karlovarské čtvrti Horní Drahovice na celkem vyhřátém kotáru situovaném k německé hranici (opačná strana téhož kopce je vegetačně nejmíň o týden zpožděná). Ve Tvé lokalitě může být vše posunuto o dny i týdny jinam libovolným směrem, tenhle detail už si fakt musíš vychytat sama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 00:08 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Nadka
no já je u nás právě ještě neviděla :-( Ale našla jsem stránky kde prodávají i na ně ty terária s výběhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:44 Žena Nadka [214] Re: Nikola90
V určitém období,nevím teď přesně kdy,vylétají okřídlení samečci a samičky z mravenišť za účelem páření.Samičky budoucí královny po páření jsou vidět na chodnících.Sletí na zem shodí křídla a hledají příhodné místo na nové mraveniště.Kolikrát je jich plno,kam se člověk podívá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:52 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: fajfmen
už jsem se taky dívala :) Ale je pravda že ta želatina vydrží prý jen 6měsíců a pak je END. To je lepší to formikárium ale kde sehnat tu mravenčí královnu??Asi v nějakém spec.shopu. Tu želatinu nechci pro mravence si myslím, že to stejně není vhodný, co se týká podmínek pro život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:27 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nikola90
Jestli se nepletu, ty želatinové věci jsou jen asijská komerční vymyšlenost na téma zajímavé přívěsky ke klíčům. Pár chudáků brablenců si tam pár dnů (až týdnů) proráží cestičky... a pak zdechnou.
O chovu mravenců sice nevím osobně nic kloudného, jakmile jsem ale právě teď zadal do obrázků GOOGLE heslo "formikárium" (plus pár dalších jeho různojazyčných variací, vesměs vycházejících z latiny: formica = mravenec) - vychrlilo mi to obrovský ranec použitelých odkazů. Zkus to pro začátek tam :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:18 Žena Nikola90 [8] - Hadi – mravenci na pozorování
Ahojda nevíte někdo kde by se daly koupit mravenci na pozorování? Kdysi jsem viděla ploché terárko se spec.nějakou želatinou a oni si tam pěkně dělali cestičky.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 23:29 dan999
na inzeráty je sice speciální kolonka, ale myslím, že zrovna k tomuto tematu se to hodí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 12:31 peter Re: peter
moj email je mailto:kaktus1010@azet.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 12:30 peter – mravce
Ahojte mam na predaj mravce ak by niekto chcel... stačí napísat spravu a možme sa dohodnut... mravce mam v skumavkach...

mam : lasius flavus, myrmica rubra, formica cinerea a camponotus lignipera :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 23:01 dan999
staci na seznamu napsat chov mravencu, je toho celkem dost... od vyroby formikarii, pres odchyt kralovny az k zimovani... taky to mam v planu vyzkouset...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 22:21 Gunguy – Mravenci
Dobrý den, máte tu někdo zkušenosti s chovem a pozorováním mravenců ?
V minulosti jsem se tím zabýval a mravence mám jen na zahradě, chtěl bych se k tomu vrátit. Určtiě nechci něco jako jsou ty komerční nádoby s gelem, nebo něco podobného.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 167x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/577-mravenci