Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaké rozměry jsou pro terarium lepší?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Jaké rozměry jsou pro terarium lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:21 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: HammerJoe
jasně :-) no já ho dole udělat nemůžu vypadával by písek ven, nahoře udělám otvory dohromady metr * 10 cm. Jinak posuvné skla mám vyřešené celkem nedokonale jako že skla dohromady mají 211cm, a terárko má 213.. takže mi tam lítají 2 cm navíc bude ve dvou kolejničkách, které mezi sebou mají taky mezeru, tudíš na nasátí vzduchu by to mohlo stačit (aspoň to tu někde Pogona psal :-) ) plísně by vznikat nemusely jelikož tam nebude vůbec vlhko :-)
Jinak dík za rady, kdybych měla tu možnost určitě to tak udělám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 16:55 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
To větrání jak jsem ti psal je nejlepší možná volba odvětrání....samozřejmě to tak nemusíš dělat.....budeš mít terárium pouštního tipu takže suché....tak tam to nebude vadit,ale myslel jsem to tak že pokud to už budeš předělávat tak je to dobré pořádně odvětrat ať nevznikaj plísně,nepřehřívá se ti ... už kvůli agamě tak kvůli životnosti světel.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 14:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku opravdu by nestačily mezery mezi posuvnými skly, a v horní desce dva otvory 47*10?:-) moc se mi nechce dávat větrací otvory blízko ke dnu ať mi nevyhazuje písek :-)

jinak tady je ta fotka jak to vypadalo původně.. vidíte sklo zasazená napevno, a dole tři dvířka na klíček s větracími otvory neprakticky nízko :-) moje původní vize byla takové že to obrátím a nechám sklo nařezat. A t otak že bych nechala asi 5cm pruh po celé délce který by tam přišel napevno a zbytek b se nařezal tak, a´t z toho jsou otevírací dvířka. :-) nakonec to ale dopadlo uplně jinak :-) to co na fotce vidíte vypadá te´d tak, že přední sklo je nařezané - bude posuvné a obě ty lišty jsou vybité a budou se tam dávat nové :-) --> to jenom protože jste chtěli vidět fotku :-)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:02 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
OK na fotku jsem taky zvědav.....jinak větrání bych udělal určitě ze předu po celé délce 5 cm pásek a na stropě jakbysmet ..... pokud už budeš dávat nové skla tak to nebude problém....ty jsi z opavy mám pocit a zrovna jeden eshop od tama nabízí to co potřebuješ :

Kolejnice :http://www.teraplus.cz/index.php?s=product&id=109

Větrací mřížky(profi) : www.teraplus.cz/…
nebo : www.teraplus.cz/…

Dopředu bych dal 5cm a na vrch klidně 10 cm ať ti to tam pěkně větrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:21 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
vyřešila jsem to jinak, nahradím ty dvě příčky novými, tím pádem může být ta větší dole a ta menší nahoře a skla budou posuvné :-) na tři části dvě kolejnice takže vždycky bude možnost otevřít třetinu terárka :-) jenom, kde nejlíp sehnat kolejnice na sklo?
taky řeším větrání :) bude stačit na nasávání vzduchu mezeery mezi sklama a ve stropě dva obdélníkové otvory cca 47*10 cm? :-) nebo mám dát i někam dolů větrací otvory?:)
teď zrovna nejsem doma, ale až přijedu tak tu nějakou fotku můžu hodit : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 22:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Fotka by nebyla?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 20:21 Žena Verčák [112] - Ještěři
Nechtěla jsem zakládat nové téma tak snad to nebude uplně mimo :-)

Koupila jsem terárum o rozměrech 213 * 60 * 50 je tam sklo které zatím nefunguje jako dvířka.. což já bych chtěla :-) nevím ale, jak to mám v tak velkém teráriu vyřešit. Je tam takový problém, že dolní lišta je vysoká jenom 6cm, což je dost málo, protože tam chci nějakou vrstvu písku :-)
a horní lišta je 17 cm (původně to bylo naopak) naopak to ale nejde, protože konstruktér terária asi nepočítal s pískem a dal cca 3 cm vysoko větrací otvory, a navíc jsou tam celkem mezerky kudy by mohl písek "protékat" pěkně ke mě do pokoje :-) Tudíš mám skleněnou desku o rozměrech 213cm * 37cm ze které bych potřebovala udělat dvířka s tím že potřebuji alespoň pěticentimetrový pás dolů kvůli tomu písku :-) zkuste různé návrhy prosím. mě se nejvíc líbí možnost otevírání na panty.. jenom se bojím toho nepoměru délek stran :-) no snad mě trochu rozumíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 16:13 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já mám v 54 cm x 34 cm x 28 cm taky tři kousky, ale taky sou denně venku a mají spoustu větví, dvě terasy, květináče, kokos, ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Windy18
Lepší je klasika, terárium s předními posuvnými skly a větracími mřížkami v horních rozích. Pokud terárium dobře vybavíš, pak např. já mám v teráriu 50*30*30 tři kousky, je ale fakt, že půl dne tráví mimo terárium pobíhaním po bytě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:30 Windy18
Dobrá, takže když si nechám vyrobit terárko ve tvaru krychle o straně 50 cm, tak tam můžu mít potom i dva gekončíky časem nebo ho potřebuju pro dva větší? Chtěla bych se vyvarovat jeho předělávání a taky jsem se chtěla zeptat, nevím přesně jak by bylo nejvhodnější do něho zakombinovat větrací otvory a jak udělat zavírání...myslela sem, že z vrchu ale nejsem si jistá jestli je to dobrej nápad. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 09:22 Muž Sewer [151] - Ještěři
Minimum pro jednoho gekončíka je 50 x 30 x 30 cm. Kde 50 je délka. Když někde pár cenťáků přidáš, tak jedině dobře. Pak by taky bylo možné mu časem pořídit kamaráda ;-). Důležité je u gekončíků dostatek úkrytů, rádi zalejzají do různých škvír a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 08:54 Windy18
Ahoj, mám dotaz. Chtěla bych si pořídit ještěrku (gekončík noční) a potřebovala bych poradit s rozměrama terária. Na internetu jsem našla že by mohlo vyhovovat zhruba něco jako 40-50cm na délku,50-60cm na výšku a asi 50cm hloubku.Vzhledem k tomu že si ho musím nechat vyrobit, tak jsem se chtěla zeptat, jestli by mi nemohl někdo poradit, jestli jsou to opravdu optimální rozměry. Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2011 20:01 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vyskovak
Něco malého a spíše šplhavého. Co ale konkrétně Bůh suď, nevíme totiž, zda plánuješ terko vlhké, polosuché, suché nebo palu, tropy, subtropy či mírný pás. Je spousta druhů plazů, kterým by sice mohly vyhovovat udávané rozměry, na prostředí jako takové už má ale každý z nich dost odlišné nároky. Zkus kdyžtak nějak specifikovat svou představu o vyzáži terka. Jaká by Ti připadala atraktivní - třeba tak, aby Ti to se zbytkem pokoje pěkně ladilo?
Pak se jistě něčeho vhodného dobereme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 21:34 dan999
Dobře, spletl jsme se a omlouvám se, jestli se má informace zafiksovala nekomu v paměti... já nic takového nechovám, krom hadu nic a co ví si pamatuju odsud z fora xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:25 elegans1 Re: dan999
Ono i pro spoustu gekonů je vhodné terárium orientované na výšku.Třeba Phelsuma,Rhacodactylus,Gekko,Gehyra,Cyrtodactylus,...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 23:05 dan999
většiná terárii je orientovaná na délku... ale záleží, co chceš chovat... strašilkám, chamíkům a spouste dalších na výšku... ale agamám, gekonům, a většině hadům na délku... napiš druh... podle toho se to dá určit :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 22:11 Muž vyskovak [0] - Hadi – Jaké rozměry jsou pro terarium lepší?
Mám prostor pro terarium 60šx40hx50v a nebo pro 40šx50hx?v. Otazník nahrazuje ležatou osmičku, protože ve druhém případě je výška omezena až stropem. Poraďte prosím, jaké rozměry jsou pro chov praktičtější, neboli ve kterém z terarii zmiňovaných rozměrů by bylo možno chovat více druhů živočichů.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 259x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/579-jake-rozmery-jsou-pro-terarium-lepsi-