Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

nějaký ještěr?

 

NápovědaFórum » Hadi  

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
nějaký ještěr?
0   31.07.2011 20:51 Žena Vini [34] - Savci
Omg, tohle už nehodlám dál řešit...ať si to udělá jak chce ale my sme mu doporučili tohle, protože většina z nás ví, že je to lepší a hezčí...;-)
Zare4 -jo, to je ta teraristika...nicméně to jsou jen tera dohady, nic závažného...:-D :-D
0   31.07.2011 20:43 zare4
este sa dohadujete? :-D každopadne dakujem za rady
0   31.07.2011 20:42 elegans1 Re: Vini
Otázka zněla,můžu mít ve strarém akvárku gekončíky?Odpověď :Ano,můžeš,ideálně zvířata které nepotřebují topení a nelezou po skle.Co na tom není jasné?
1   31.07.2011 20:40 elegans1 Re: Sewer
Co bych fotil na boxu,kde je na dně rašelina,3 keramické květináče a miska na vodu.Jak jsem tu psal,v bednách chovám jen gekončíky rodu Coleonyx a po Hammu tam budou Aeluroscalabotes felinus.Všechno ostatní je v klasických terárkách.Jak jsem tu psal,pro mě je plastová bedna praktická pro zemní,noční zvířata,které nepotřebují topení.Pro felsumy to praktické není.
2   31.07.2011 20:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
Proč se s námi o svůj chov nepodělíš fotkama? :-)
Ať vidíme, jak se dá takové terárium vybudovat i v plastovém boxu...
1   31.07.2011 20:34 Žena Vini [34] - Savci
to sice ano ale chápej, když ai někdo chce pořídit pouze tři gekončíky tak je přeci naprosto zvytečné aby je měl v nepředělaném akváriu, když jim může zařídit praktické a hezké tera??? :-) a je pak jasné že majitel vude mít lepší pocit z toho co pro ně udělal a bzde rád že se jim u něj spokojeně žije..teprve až když někdo chce dělat komerční chov tak to udělá tak že si zvířátka opečuje ale jejich bydlení je lacinější...:-)
1   31.07.2011 20:25 elegans1 Re: Vini
Tobě přijdou naprd,mě to přijde praktické.Zvířatům je to jedno,množí se stejně jako ve skleněných,jsou v perfektní kondici.
3   31.07.2011 20:24 elegans1 Re: Sewer
Ještě jednou.Jaký je rozdíl mezi skleněnou a plastovou nebo OSB bednou.Nikdo mi to tady nevysvětlil.Pro zvířata,které nepotřebují topení,jsou zemní a noční,prostě plastová bedna vyhovuje.Stejně jako vyhovuje bedna skleněná,novodurová,lexanová,OSB desková a třeba plechová.
0   31.07.2011 20:21 Žena Vini [34] - Savci
O tom že bys prodával stará, nemocná nebo že bych říkala že nevypadají dobře jsem nenapsala vůbec nic..:-) ano i Pogona má pravdu ale mě tyhle chovy přijdou docela naprd...:-D a o stresu už jsem taky dost dlouho nemluvila takže nevím proč se o tom zmiňovat...:-)
0   31.07.2011 20:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
...ale že se nám to tu zase rozjelo, co? :)
Reklama
0   31.07.2011 20:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
elegans1 napsal: Ale jsou prostědruhy,kterým tohle vyhovuje.
Tak teď si mě namíchnul! :-)
Kterému druhu prosímtě vyhovuje žít v plastu více než ve skle nebo ve dřevě? :-)
0   31.07.2011 20:17 elegans1 Re: Sewer
Já ti každopádně nic nevnucuju,jen reaguju na názory,že zvířata při tomto způsobu chovu trpí.Já mít doma dvě tři terárka,tak si je taky hezky zařídím,tak jak to mám třeba u felsum.Ale jsou prostědruhy,kterým tohle vyhovuje.
0   31.07.2011 20:15 elegans1 Re: Pogona
Přesně tak.Všichni špičkoví chovatelé to tak mají.Podívej se třeba v Hammu na hady Boba Clarka.Zvířata chová v bednách a rozhodně se nemá za co stydět.
0   31.07.2011 20:15 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
Ty máš o odchovu jistě lepší znalosti, než většina z nás tady. Ale nemusíš nám svoje postřehy takhle cpát do hlavy, když mi zkrátka zvířata chováme jinak. Já o svých zvířatech vím je to, co jsem si přečetl a pak to, co jsem vypozoroval. Ale myslím si, že toho, co jsem vypozoroval je opravdu hodně. Dokážu si u nich představit, co si asi tak myslí, jakou mají náladu a podobně. Vidím, že každý z nich má svůj charakter. Jeden je spíše plachý, druhý spíše "vyčůraný" a vynucuje si moji pozornost. A znovu to musím říct - zkrze plastový box bych tohle neviděl.

Ale přece tu nejsme proto, by jsme se hádali, ale aby jsme si vyměňovali své zkušenosti a dělili se o ně s ostatními :-)
...takže já tuhle debatu končím (pokud se mě někdo na něco nezeptá a nebo mě zase nějak hloupě nenamýchne :) ).
1   31.07.2011 20:13 elegans1 Re: Vini
Bláboly o duševnu neberu.Ty jsi někdy moje zvířata viděla?Že tak víš,že trpí.Chovné páry neprodávám,neprodávám dokonce ani přestárlé a do chovu nevhodné zvířata.Vždy je tady nechám dožít.
1   31.07.2011 20:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
V tomhle musím dát kolegovi Elegansovi za pravdu, možná se umisťování do boxů z plastu, dřeva, papíru či jakékoli jiné hmoty zdá "domácím teraristům" divné, ale pokud někdo chová několik set, né-li tisíc kusů zvířat, má na ně speciální odchovnu, pak to jinak nejde. Já rozhodně nejsem tohoto zastánce a možná právě proto chovám jen tolik druhů a v takovém množství, abych je mohl mít v pěkných skleněných teráriích. Nicméně spousta chovatelů to má zařízené přesně, jak píše Elegans. Nejenže je to hygienické ( ono mít doma tři terária se 3Dé pozadím a tohle udržovat je sranda, ale představte si takových terárií 190 ),... ale i praktické a skladné. ;-)
1   31.07.2011 20:11 elegans1 Re: Vini
No a co z toho plyne?Teď jsem zavřel okno,bouchlo to.Za chvíli pojede tramvaj,bude hluk.Každým okamžikem na cokoliv živého působí x podnětů.Kdyby zvířata všechno tak stresovalo,musela bys je mít v místnosti,kde neuslyšíš a neucítíš nic.
0   31.07.2011 20:11 Žena Vini [34] - Savci
Ano jak jsem říkala,..postaráš se i něj, ale duševně ti na něm nezáleží aby to pro tebe nebylo špatné až ho prodáš - ano to je odchov ale když takhle úplně stejně chováš třeba pár který ti slouží k tomu aby se jen množil, necháš si ho a máš jej ve stejných podmínkách jako tvé odchovy, pak se na mne nezlob ale to je fakt ubohé...
0   31.07.2011 20:08 elegans1 Re: Vini
Ty vůbec nevíš,co mluvíš.Jen zvířata v perfektní kondici se množí.Dělat teraristiku pro peníze a v dnešní době?:-)Nenech se vysmát.A i kdybych to dělal pro peníze,tak co?Do práce snad chodíš pro co?Pokud někdo chová zvířata pro peníze a dá jim vše co potřebují,tak s tím nemám problém.Jen si nemysli,že je to jen tak.Mizerné zvířata mají žádné nebo mizerné odchovy.Dneska,kdy je problém prodat cokoliv,tak na nějaké nedochůdčata není nikdo zvědavý.
0   31.07.2011 20:08 Muž Sewer [151] - Ještěři
Vini napsala: Neboj, oni moc dobře vědí že jsi v jejich boxu něco dělal..
S tímhle však musím nadále souhlasit. Zvíře není blbec. Vnímá vibrace, sebemenší pohyb a podobně. A to i když je zalezlé v nějakém květináči. A nesnaž se mi tvrdit že to není pravda a že to víš líp, protože jich máš doma 10x víc, než já!
Reklama
0   31.07.2011 20:07 Žena Vini [34] - Savci
Neboj, oni moc dobře vědí že jsi v jejich boxu něco dělal..možná přesně netuší co, ale jak už jsem psala, oni slyší, možná né úplně dobře, ale rozhodně vnímají když jim tam někdo vleze nebo to dokonce cítí otřesem půdy...:-) když jim postavíš mističku s vodou na dno, určitě si všimnou že se něco děje...X-)
0   31.07.2011 20:06 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
Pak zvíře nechováš ale odchováváš. Je to pro tebe jen položka, která žije spokojený život a po čase ho prodáš. Nevidím na tom nic špatného. Už na začátku jsem řekl, jaký vidím rozdíl mezi chovem a odchovem :-)
...je jasné, že když se někdo zabývá odchovem, tak nemuže mít doma několik terárií, která by ladila lidskému oku. Jen plastové boxy, která zvířeti splní jeho životní potřeby.
0   31.07.2011 20:04 elegans1 Re: Sewer
Já zase říkám chovat zvíře tomu,dát mu co poptřebuje a připravit jim podmínky k množení.Pro mě je cílem odchov,ne aby se mnou gekon čuměl na televizi.
1   31.07.2011 20:03 Žena Vini [34] - Savci
a jak by mohly bejt stejný když ty to asi chováš úplně jinak? Stejně to nechápu, nechápu, jak můžeš zvíře v takovém prostředpi chovat, že ti nevadí že na něj nemůžeš koukat ba že tě to dokonce nudí..já taky koukám na Nagini jak se jentak válí na vyvýšenine, nic moc na tom sice není, ale terarijní zvíře máš přece doma pro to aby si na něj mohl koukat a vnímat jeho krásu ikdyž zrovna odpočívá...nebl jsi jen jeden z těch chovatelů, co jim na jejich zvířatech nezáleží, hlavně aby to nechcíplo, rozmnožilo se to a byly z toho prachy???
0   31.07.2011 20:02 elegans1 Re: Sewer
No vidíš.A ti moji jsou pěkně zalezlí a vylezou až je tma.Vůbec netuší,že jsem jim vyměnil vodu.Kdyby je to tak strašně stresovalo,tak by se nemnožili.
0   31.07.2011 20:02 Muž Sewer [151] - Ještěři
To samé dělá třeba Piko (Agama), když mu otevřu terárium. Vyběhne, pobíhá po pokoji a třeba i po pár hodinách si zaběhne zpátky. A nebo přiběhne ke mě, vyleze si na mě a zůstane u mě zase třeba hodinu.
Tomuhle já říkám "chovat zvíře"...mazlit se s ním a věnovat se mu. A ne mu dát jednou denně čistou vodu, obden nakrmit a jinak víc nelézt do jeho plastového boxu hmm
0   31.07.2011 19:59 Muž Sewer [151] - Ještěři
elegans1 napsal: Mimochodem,když otvíráš skleněné terárko,to stres nezažívají?
Ne, ve chvíli kdy ho otevřu, tak ke mě většinou alespoň jeden z nich přijde a vyleze si ven "na čumendu". Tak si ho vezmu k sobě, třeba si pustím film a on se po mě prochází nebo mi zaleze pod tričko a zahřívá se o mě :-)
0   31.07.2011 19:59 elegans1 Re: Sewer
:-)Já ale nechovám gekončíky noční.Gekoni rodu Coleonyx mají trochu jiný způsob života.Dlouho jsem je měl v klaických teráriích a chovali se stejně.
1   31.07.2011 19:58 elegans1 Re: Vini
Nevím,prosím pouč mě:-)Nic proti,ale tvé a mé zkušenosti s chovem gekonů jsou opravdu někde jinde.
0   31.07.2011 19:58 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
Sorry, ale já své Gekončíky často pozoruji i přes den. Jak se vyhřívají, během krmení nebo když jen tak přelézají po teráriu. Netráví celý den zalezlí v nějakém květináči. Možná že kdyby jsi je nechoval v neprůhledném plastovém boxu, tak tohle vypozoruješ taky ;-)
Reklama
0   31.07.2011 19:56 elegans1 Re: Sewer
Jednou denně jim vyměním vodu a porosím,3 x týdně krmím.Je to stres?Celá tato akce trvá tak 2 minuty.Celou dobu jsou zalezlí v úkrytu.Mimochodem,když otvíráš skleněné terárko,to stres nezažívají?
0   31.07.2011 19:55 Žena Vini [34] - Savci
jo a ještě něco..je tu snad řeč o myších??? Teprve teď jsem zmínila morče o myši tu pokud jsem si všimla dobře, nikdo nemluvil a stejně tak jsem se předtim nezmiňovala jaká zvířata mám namysli, nezmínila jsem se ani o tlm jestli jsou to dom. Mazlíčci nebo zvířata divoká...jo a mimichodem to, že si myslíš že to gekončík nevnímá je chyba...on má totiž kromě očí taky sluch víš??? ;-)
1   31.07.2011 19:55 elegans1 Re: Sewer
To je sice fakt,nicméně já chovám gekony.A v teráriu se u těchto zvířat přes den neděje nic.A ani v noci to tam zrovna nekypí životem.Dívat se do toho terária 15 minut,tak usnu.Já mám rád praktické a přehledné terária.Žádné rostlinky,kromě felsum,žádné serepetičky.Okamžikem ,kdy každý druhý den hledáš vejce a musíš překopat celé terárium,to oceníš.
0   31.07.2011 19:54 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
V přírodě stres jistě zažívají, ale já nemám potřebu jim tento stres předvádět i v teráriu hmm
Ty ano? Když se takhle hloupě ptáš....
1   31.07.2011 19:52 elegans1 Re: Sewer
Jinak co furt máš s tím stresem?Myslíš ,že v přírodě stres nezažívají?Proti přírodě je v terárku klid jako v hrobě,i kdybych ho otvíral 5x denně.
1   31.07.2011 19:51 Muž Sewer [151] - Ještěři
elegans1 napsal: Vysvětli mi proč?Jaký je rozdíl mezi bednou ze skla,OSB desek nebo plastu?Jaký je rozdíl mít zvíře v bedně skleněné nebo plastové?
Vysvětlím...zvíře chovám proto, že ho mám rád a mám k němu vztah, takže mu zařídím hezké terárium, které bude vypadat jako kousek jeho přírody. To se sice v plasstovém boxu dá zařídit taky, ale já to neuvidím a nebudu mít dobrý pocit, protože na zvíře neuvidím. Několikrát denně se u svých miláčků zaseknu a jen tak je pozoruju. To bych v případě, že bych je choval v plastových boxech opravdu nemohl.
0   31.07.2011 19:51 Žena Vini [34] - Savci
Pravda, tohle jsem možná nevěděla ale chybami se přece člověk učí, nebo snad ne? Například u hlodavců a zajícovců je tohle pravý opak. Kdybys zavřel morče do takový bedny, v jaký chováš gekončíky tak by tam natáhlo bačkory...;-)
0   31.07.2011 19:51 elegans1 Re: Sewer
Ne,nevidí.Jako úkryty používám keramické květináče a ty opravdu průhledné nejsou.
0   31.07.2011 19:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
elegans1 napsal: Oni ani neví,že se uvnitř něco děje.

Tuhle větu myslíš vážně? coze Gekon (či jiné zvíře) necití, když otvíráš plastový box? Z úkrytu nevidí, že se shora něco blíží? Vždyť by to mohl být i pták...
1   31.07.2011 19:49 elegans1 Re: Vini
Nicméně diskuse tady se nevede o myších,ale gekonech.Takže nemáš-li zkušenosti s chovem gekonů rodu Coleonyx,další diskuse nemá smysl.
0   31.07.2011 19:47 elegans1 Re: Sewer
Vysvětli mi proč?Jaký je rozdíl mezi bednou ze skla,OSB desek nebo plastu?Jaký je rozdíl mít zvíře v bedně skleněné nebo plastové?
0   31.07.2011 19:47 Žena Vini [34] - Savci
Nemáš právo mě obviňovat z toho, že nevím nic o „zvířatech” protože všechna zvířata na světě nejsou jen plazi víš? To ti asi v tu chvíli trochu nedošlo...možná nejsem vševěd co se týče teraristů ale tohle na mě rozhodně nezkoušej...;-) Teraristika není vše co existuje, je toho mnohem víc...X-)
1   31.07.2011 19:44 Muž Sewer [151] - Ještěři – Plastové boxy
Jsem také názoru, že cokoliv "chovat" v plastových bednách je špatný. Ovšem "odchovávat" ne. Přece když chovám zvíře a mám k němu vztah, tak ho nezavřu do plastový bedýnky. Ale pokud se zabývám odchovem a mám doma větší počet ještěrů, kteří přijdou brzy pryč (k nějakému chovateli do terária) je to podle mě vyhovující laciný způsob odchovu.
0   31.07.2011 19:42 elegans1 Re: Pogona
Gekony nic nestresuje.V době kdy čistím,krmím nebo měním vodu jsou někde zalezlí v úkrytu.Oni ani neví,že se uvnitř něco děje.
0   31.07.2011 19:41 elegans1 Re: Vini
Ty se zvířata se cítí dobře,důkaz toho jsou odchovy.Neprůhledný box je lepší,přes průhledné sklo se zvířata často snaží dostat ven.Jednou denně otevřít box shora zvířatům fakt nevadí.O že nemají přehled o dění okolo?Tady jde vidět,že o těchto zvířatech nevíš nic.Oni se nechtějí čumět okolo,oni chtějí být někde zalezlí,čím těsnější a tmavší úkryt,tím líp.
1   31.07.2011 19:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Já proti plastovým bednám taky nic nemám, hodně mláďat z odchovů v nich mám taky. Na trvalo bych je ale nepoužíval jednak kvůli větrání a jednak přístupu zhora, který většinu ještěrek velmi stresuje. ;-)
0   31.07.2011 19:33 Žena Vini [34] - Savci
a víš jak se v tom ta zvířata musejí cítit divně? Taky bych tě zkusila zavřít do plastovýho neprůhlednýho boxu ( pokud by byl průhledný tak je to jiná..) a jídlo budeš dostávat horem...coze uvidíme jestli se tam pak budeš cejtit divně když nebudeš mít přehled o tom co se děje okolo...:-D
0   31.07.2011 19:19 elegans1 Re: Jirka002
Proč?Já nevidím rozdíl mezi plastovou nebo skleněnou bednou.Pokud tam mají zvířata všechno,co potřebují,nevidím v tom problém.Chovám takto 4 skupiny coleonyxů a všechny se bez problémů množí.Mají tam všechno,jako kdysi měli ve skleněných teráriích.Jen místo průhledného skla,je neprůhledný plast.
3   31.07.2011 18:48 Jirka002 Re: elegans1
nechci tady vyvolavat naky rozepre ale osobne si nemyslim ze je dobry chovat jakykoliv jestery v plastovych bednach
0   31.07.2011 18:34 elegans1 Re: zare4
Do starého akvárka klidně nějaké gekony dej.Gekončíky noční ale ne,spíše druhy,u kterých nemusíš řešit topení a kteří nelezou po skle.Ideální jsou gekončíci Coleonyx elegans nebo mitratus.Já je chovám v plastových bednách z Ikea.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 377x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/586-nejaky-jester