Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

nějaký ještěr?

 

NápovědaFórum » Hadi  

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
nějaký ještěr?
0   31.07.2011 18:32 Muž Jirka [45] - Ještěři
No předělat zas takový problém není :-) Stačí odebrat jednu stěnu,která bude nahoře,tu si nechat nařezat u sklenáže na dva proužky znovu přilepit na bývalé místo s tím rozdílem,že mezi ně příde ještě pletivo = horní větrání...přední stěna se dá buďto také odříznout a místo ní se dolů dají dva proužky skla a mezi ně další kousek pletiva(tak jak je to řešeno u většiny kupovaných terárií,stačí si je někde prohlédnout a okoukat systém jak jsou řešeny)Potom už jenom zbývá nechat si uříznout dvě skla jako dvířka(na pant nebo do drážek)Vyjde to levnějš a využiješ i staré akvárium :-)
3   31.07.2011 18:20 Muž Sewer [151] - Ještěři
A nebo si můžeš z akvárium předělat na terárium. Je s tim sraní a nevypadá to nic moc, ale zmiňované problémy pak nebudou a nestojí to nic, než jen trochu práce a spousta nervů :)
Myslím si, že rozměry jsou pěkné pro 3 gekončíky (samozřejmě s využitím prostoru různýmy skrýšemi, šplhadly, odpočívadly a pod. ;-) )
2   31.07.2011 17:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jirka002
Pod tvrzení kolegy se můžu 100%ně podepsat, do akvárka si kup neonky a pokud chceš gekona, skoč do zverimexu a kup si terárium ;-)
0   31.07.2011 17:25 Jirka002 Re: zare4
V prvni rade si porid terarium a akvarko si nech na rybicky.V akvariu se velice spatne resi system odvetravani a to navic v pripade gekonu kteri maji radi teplejsi klima muze byt problem s prehrivanim a to neni zadna sranda.Spousta lidi ma jestery a hady v akvariu ale ja toho zastance nejsem.
0   31.07.2011 14:37 zare4
prosim vas...mam doma stare akvarko a rozmyslal som ze si don kupim nejakeho jaštera..chcel by som gekoncika nocneho...rozmery dna su 25x70 a vyska je 45.(CM)...kolko gekonov by som tam mohol mat tak,aby mali dost miesta???pls odpovede na e-mail mailto:zare4@azet.sk
0   30.07.2011 15:52 Muž dox93 [8] - Hadi
jj tak to je super díky moc ;-)
1   30.07.2011 15:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dox93
Buď se dají objednat přes internet, takový litr cvrčků Ti pak vydrží pro skupinu do 5ti kusů minimálně na měsíc a půl ( spíš ale tak na 2 - 3 ), použít taky můžeš různé červíky ( malé moučňáky ), nebo octomilky - nelétavé mouchy, ty se dají koupit na netu v násadě, kterou si podle návodu sám vypěstuješ a stojí okolo 50,-.
Navíc lugubrisové mají rádi i přesnídávky ( do těch jim míchej vápník ) či ovoce, takže když zrovna neseženeš, tak v pohodě měsíc dva, vydrží i na tomto ;-)
Prostě možností je spousta ;-)
2   30.07.2011 15:25 Muž dox93 [8] - Hadi
No nejspíš do toho druhu půjdu počítám že je velmi snadno sehnatelný palec a jak jsem tak pátral tak i nenáročný akorát nevim kde bych měl brát ty mikrocvrčky? ve zveráku prodávaj už docela velký se mi zdá.
2   30.07.2011 12:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dox93
Já bych se kolnil k již zmíněnému druhu Lepidodactylus lugubris, těch tam mlžeš mít i 5, navíc se velmi snadno množí, takže si přivyděláš i na krmení, nepotřebují "drahé" UVB žárovky apod. Plně se spokojí s malým topným kamenem, ono by ti terárium beztak i 25W žárovka vytopila na 60C a to by bylo špatně ;-)
0   30.07.2011 12:46 elegans1 Re: dox93
V takovém teráriu můžeš chovat spoustu gekonů.Třeba Teratolepis,Lepidodactylus,Diplodactylus,Bunopus,Sphaerodactylus,Gonatodes,atd.Na felsumy už je to trochu malé,holt pokud výška je jen 30 cm.Jinak je to ale ideální terárium pro zemní gekony.V něčem podobném jsem měl kdysi skupinu 2,4 Teratolepis fasciata.
Reklama
0   30.07.2011 11:10 Muž dox93 [8] - Hadi
jo díky moc za typy taky jsem našel něco o malích felzůmkách tak ještě uvidim. ano
0   30.07.2011 10:58 Muž Jirka [45] - Ještěři
Něco jsem už nastudoval a pozjišťoval o chovu lygodactylusů a klidně by sis mohl pořídit 3 člennou skupinku Lygodactylus Luteopicturatus,pokud dáš do terária nějakou rozvětvenou větev a třeba bromélii...Jenom pozor většinou budeš mít co dělat abys je vůbec našel :-D
0   30.07.2011 10:44 Muž Sewer [151] - Ještěři
Možná Gekon Panenský? Je to prcek, ale jeho nároky na prostor neznám...
0   30.07.2011 10:10 Žena Vini [34] - Savci
nevím, alezkus se podívat zde na stránkách na prezentaci jménem „Pedro a Chulia Sanchezovi” či tak nějak se to píše...chová lygouše (malé gekonky) v nějak velikostně podobném teráriu jako máš ty...jsou ale z importu...nebo můžeš zkusit sklípkana...;-) ale já osobně bych se rozhodla pro ty lygouše ale soudě podle vzhledu terka to nebude lehká práce...;-) :-)
0   30.07.2011 09:58 Muž dox93 [8] - Hadi – nějaký ještěr?
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli bych si do terária o rozměrech 35*30*30 mohl pořídit nějakého ještěra nebo jestli je tento rozměr terárka příliš malí na jakéhokoliv ještěra děkuji za odpověd.
Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 377x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/586-nejaky-jester?od=51