Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zarivka vs. Zarovka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zarivka vs. Zarovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:20 Žena Vini [34] - Savci
Myslíš že když užovce ćervené šoupnu do mističky s vodou gupku že jí sní??? :-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:18 Žena Vini [34] - Savci
Hele a že bych želvičkářům ty rybičky klidně i darovala jak se hrozně množej..:-D :-D to je hrozný tyhle potvory sou hrozný nezmaři dokonce i ve slaný vodě to přežije...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:01 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Vini
Tak nevím, ale divoké gubky údajně prosperují i v brakických vodách a podle některých autorů byli zdraví jedinci náhodně odloveni dokonce i na volném moři přes sto km daleko od delty nejbližšího velkého toku, v němž se běžně vyskytují.
Protože např. za "komančů" byla jim příbuzná "black molly" vlastně nejtypičtější rybou obývající první "mořská" akvária (!), dá se předpokládat, alespoň přibližně, podobná adaptabilita i u tohoto druhu.
Problém s těmi "očky" možná nebyl ani tak v salinitě vody, jako spíš v rozkolísaném poměru dusíkatých látek, na které jsou živorodí halančíci převelice hákliví. Rybky byly do nádrže nejspíš vpuštěny dřív, než se tam stačil vytvořit fungující koloběh látek, ve slaném akvišku mnohonásobně citlivější a zranitelnější, než v obyčejné sladkovodní nádrži... O pozvolném uvykání rybek jinému složení vody ani nemluvě. Ale to už je téma spíš pro rybicky.net , tady na terarkach je debata o nich spíš o potravě želvičkám r. Emys, Trachemys či užovkám r. Natrix atp... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 22:44 Žena Vini [34] - Savci
no to je taky pravda...:-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 05:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Písek, ni větve nevyvařovat, nezapékat, nemáchat v svu, jsou to vyhozené peníze a čas, přesně jak píše kolega Elegans ano ( kdopak asi zvířatům sterilizuje větve v přírodě :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:58 Žena Vini [34] - Savci
Jo v tom máš taky pravdu, my jsme přivezli písek od moře a táta hi nepřevařil ani neproplách, ten písek pak zůstal slanej a když jsme pak šoupli do tera vodu a nechali to nějakou tu chvíli být,...potom jsme tam strčili ryby - paví očka, nezávadné, zdravé a ani stres z přendavání moc neměly, jak se hned octly ve vodě začli si v pohodě prohlížet nové okolí,..pár dnů na to ale začaly z neznámých důvodů umírat a to nějaký čas pokračovalo, pak se to uklidnilo a když tam hodíme nové gupky nebo jiné ryby teď, nic se nestane. Táta akorát zapomněl že je ten písek slaný..:-D :-D aůe co, gupka je strašná plevelice, proto sme je tenkrát přemístili do toho malýho akvárka...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2011 22:00 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Vini
Pravdu máš i nemáš. Když vyvaříš subtrát zhusta osýdlený drobnými organismy, tak je sice jedním vrzem zahubíš, jenže z nich zároveň vytvoříš prvotřídní živnou půdu plísním!
I v akvaristice se mi daleko spíš osvědčilo veškeré v přírodě nasbírané materiály jenom mechanicky očistit a následně před instalací dlouhodobě uskladnit tak, aby se případné breberky mohly v pohodě vystěhovat.
Dlužno i říct, že se některé navíc jak v akvárkách tak i v teriích projevily nadobyčej užitečně ;-)
V akváriu berušky zavlečené s vodním blechami likvidují zbytky krmení zapadané pod kameny (a samy občas slouží jako zpestření jídelníčku rybám), v teráriích pralesních sklípkanů, štírů apod. zas mikromycety, chvostoskoci a všudypřítomné rybenky likvidují zbytky z kořisti, hovnítka i případné zaplísnění... ;-)

Kdybych chtěl fakt "sterilní" materiál, nasbíral bych v nějakém lomu křemičítý písek pokud možno z hloubky, důkladně jej propral... a stejně bych neměl jisto, jestli je to to nejlepší ;-)
Každopádně je ale volovina nabírat substrát z jasně kontaminovaných míst, co smrdí pomalu i na fotce. Tam byste mohli vypékat anebo i jinak čistit do aleluja a nebylo by to platné nic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 21:55 Žena Verčák [112] - Ještěři
já si taky myslím že je to zbytečné. Já teda jeden druh písku/štěrku nazbírala u řeky - s tím jsem nedělala nic, a druhý druh jsem koupila. Ten koupený jsem vypékala ale to jenom proto že byl vlhčený a já ho potřebovala usušit. (taky jsem při tom úspěšně spálila koberec :-D ) Myslím ale, že když někde něco nasbíráš, a nebude to zrovna viditelně občůrané a obpotento od psů nebo tak něco, tak nic nehrozí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 21:25 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Nesouhlasim,...jo možná co se týče teraristiky, tomu tak být může, ale co se týče akvaristiky, tak tomu tak v žádné případě není,..! ;-) Když nevyvaříš písek určený k dekoraci akvária a není koupený nýbrž někde nakopaný, ryby ti pak chytnou nějakej svinčík a min. čtvrtina jich pochcípá. A proplachovat by se měl i písek koupený...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:06 elegans1 Re: pokerovanec
Nic nevyvařuj.Ušetříš si práci a energii.Vyvařovat cokoliv je nesmysl a zbytečnost.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:20 Žena Vini [34] - SavciRe: pokerovanec
Nejlepší řešení..:-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:18 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Sewer
...piesok bude z obchodu a vyvarím ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:17 Žena Vini [34] - SavciRe: Sewer
S tim pískem nevim, my ho vždycky převařili když jsme hopřitáhli třeba od moře a nikdy nám potom nic nesmrdělo..:-D
pokerovanec - tak ale třeba písek z Máchova jezera by mohl být ten pravý pro tvoji agamku, je krásně čistý a skoro bílý,..no jo, ale až na to, že ty bydlíš na Slovensku a to je od Macháče doost daleko..:-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:05 Muž Sewer [151] - Ještěři
S tou strašilkou mi to taky přijde jako nesmysl...ale jak řiká Vini, pokud to nebude nějaká zdravotně závadná, tak je to pro agamu hmyz jako kterýkoliv jiný. Já občas agamu krmím velikými sarančaty a tak jednou za měsíc dávám i myší holátko. Jinak ten písek ... když bude smrdět rybinou a ty ho vyvaříš, tak bude podle mě smrdět uplně stejně a navíc ti bude smrdět i byt :-D ...ale myslim si, že pokud to nebude písek z ňákýho bahnitýho rybníku, tak určitě smrdět nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 16:09 Žena Vini [34] - Savci
Myslim že jo ale není škoda strašilky? Záleží na tom jestli není jedovatá, některé druhy prý totiž vylučují jedovatý sekret...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:29 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Vini
...aj kupovaný do akvária doma prevárame,takže ok,a zožerie Agama strašilku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:03 Žena Vini [34] - Savci – Re: Sewer
Jenom by možná bylo dobré - v akvaristice se to tak dělá, nechat ten písek převařit v horké vodě aby v něm nebyl nějakej bordel nebo ne? :-) myslím ten, kterej by sis nakopal někde sám - a pokud to bude u řeky tak by moch taky pěkně smrdět rybinou, to by pak to převaření bylo lepší..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:15 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Sewer
takže radšej s väčšou zrnitosťou,ok,díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:13 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
...zožerie Agama aj strašilku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:13 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: pokerovanec
Co se týče očí, tak jen bacha na prach. Já jsem písek koupil takový, co se dává dětem do pískoviště, ale když si ho nakopeš někde u řeky (nebo čmajzneš v parku na pískovišti :-) ) je to jedno ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:55 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
:-D :-D :-D a ešte k tomu piesku,tady odporúčajú čo najjemnejší piesok.Nie sú Agamy chúlostivé na oči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:46 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: pokerovanec
Ne, toho se neboj :-) ...hlavně nic, co by mělo trny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 13:26 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
super,díky moc...išlo mi hlavne o to,či to agamy náhodou neokusujú...aby som ju náhodou neotrávil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2011 13:03 Muž Sewer [151] - Ještěři
pokerovanec napsal: ...z akého stromu by som mal použiť konáre? ano
Použij takové, jaké se ti líbí :-) ...stačí vyrazit do lesa nebo k řece určitě toho najdeš plno. Stačí to pak osprchovat a šup s tím do terárka :-). Je dobré ale ze začátku kontrolovat, jestli to někde nechytlo plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 12:50 Žena Vini [34] - SavciRe: pokerovanec
konáre? to myslíš větve nebo kořeny? Mnohdy se používají akvaristické kořeny z eukaliptu, jaké má pokud se nemýlím zrovna tady Sewer s agamkou vyfocené, v pohodě je seženeš v obchodech jako je hornbach nebo na tera burzách - a levněji než ve zverimexu, jinak to je jedno, hlavně aby to hezky vypadalo, takže bys mohl použít třeba nějakou pěkně vrásčitou starou vrbu, nebo kořeny z nějakého keře - ty jsem našla já u nás naházené na hromadě, byla jsem zrovna na obchůzce a nějaké jsem hledala, ty co jsem našla jsou naprosto ideální a dobře vypadají - mrkni na terarka.net/terarka/673 tam mám terko vyfocené když prohledáš určo to najdeš...;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 12:31 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Sewer
...z akého stromu by som mal použiť konáre? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 12:22 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 12:19 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: rep
Tahle UVB žárovka je určitě slabá. Budeš potřebovat silnější. Kup si 26W 10.0 UVB. A na topení použij 60W žárovku. Dobu svícení udělej jako když přes den svítí sluníčko. Já mám automatický spínač (většina chovatelů je používá, nemusíš myslet na to, že máš ráno rozsvítit a večer zhasnout a stojí 100-200 Kč). A svítím od 9 do 21 hodin, ale stačí i 10 hodin. A ještě budeš potřebovat nějaké minerály. Bohatě postačí NutriMix pro drůbež (pre hydinu). Každýho cvrčka nebo jiný hmyz musíš obalit v tomto prášku. Nejjednodušší je to tak, že si do nějaké krabičky dáš trochu NutriMixu, dáš ttam cvrčky a krabičkou trochu zatřepeš. U dospělé agamy stačí podávat NutriMix tak 3x týdně, ale u mláďat je důležitý při každém krmení :-)
Žárovky nedávej doprostřed, ale někam ke straně, aby si agama mohla najít "teplé" i "chladné" místo a dej je až dolů, ona si zaleze přímo pod žárovku a bude se vyhřejvat. Neboj, nespálí se ;-)
terarka.net/nadrz/583/7.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 10:44 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Verčák
ďakujem,radšej sa opýtam sto krát ako by som mal niečo pokaziť ;-) terárko bude aj s 3D pozadím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 10:36 rep – kraby-jak dlouho svitit
Fotka k příspěvku zdravim,mam žarovku REPTI GLO 2.0 UVB 14w,mohu svitit celych 12 hodin?nemohou se spalit? Mam dva kraby cardisoma armatum,žarovka ve vyšce 40 cm,teraium 100-45-60 cm.Diky za odpověd
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2011 08:23 Žena Verčák [112] - Ještěři
Topný kámen nepotřebuješ :-) Obyčejnou žárovku 40- 60 W a uvb světlo nejspíš repti glo 10, 26 W. Na dno písek, pokud nebudeš mít 3D pozadí tak několik větví na lezení a vlastně cokoliv tě napadne po čem bude moct lozit, schovat se do toho atd. :-) koukni do prezentací ostatních a uvidíš co všechno se dá do terárka dát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 23:03 Žena Vini [34] - Savci
Nejhlavnější je, aby to když ti je teprve 8, měl povolené od rodičů, ale předpokládám, že když máš objednané terko, že jste s rodiči domluvení...:-) jediné co ti můžu na agamu říct je, že je to pouštní živočich z Austrálie, takže by měl mít jako dno asi nějaký písek a určitě mu kup topný kámen, více ti poradí teraristi, kteří toto zvířátko mají, já ho nevlastním, tudíž o něm nevím úplně všechno...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:33 Muž pokerovanec [2] - Ještěři – osvetlenie pre agamu
..Dobrý deň,mám 8.rokov a chcem si kúpiť agamu bradatú.Mám objednané terárium 96x44x44.poradíte mi prosím čo všetko budem potrebovať doňho?...myslím kamene...atd...hlavne osvetlenie,ďakujem
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 18:24 Muž krysikmouse [32] Re: vitas
To ano, zářivky všeobecne určený pro zvířata jsou dost předražený , ale je to asi tím že se to dělá v minimálních sériiích ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:35 Muž vitas [27] - Ještěři
To jsem ani neměl v úmyslu. :-) Jen mě to zajímalo. Oni se totiž dají sehnat kolem 50,- Kč za zářivku. Ale pokusy na zvířatech kvůli tomu dělat nebudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:16 Muž krysikmouse [32] Re: vitas
hele tak to nevím :-) ale na zvíř bych to asi nezkoušel aby se nazapeklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 21:13 Muž vitas [27] - Ještěři
Jo, jsou to trubice jak říkáš. Ten gel co se tim zapéká tvrdne na sluníčku skoro stejně rychle jako v tý lampě tak jsem si říkal, že to záření bude možná UVB. Ale fakt těžko říct co tam probíhá za chemickou reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 20:58 Muž krysikmouse [32]
vitas napsal: Když se tu mluví o zářivkách a žárovkách... Dnes jsem pozoroval skoromanželku jak si dělá nehty v UV lampě. Je na tom napsáno "UVtype 3/4x G23 PL9". Jen pro zajímavost, dá se někde zjistit co z tý zářivky vůbec leze? Na zářivce je napsáno jen UVtype.

To G23 je typ patice, PL9 je podoba trubice- jsou to dvě trubičky vedle sebe a na konci spojený že ? no a to 3/4x to ví opravdu jen výrobce :-) Barva světla se udává číselným kódem mívá 3 místa . Ale některý speciálky si značej jak chtěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 15:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Dle mého to ví jen výrobce :-D něco co vypadá "moc vědátorsky a důležitě" totiž napsat musel, jinak by si to nikdko nekoupil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 19:39 Muž vitas [27] - Ještěři
Když se tu mluví o zářivkách a žárovkách... Dnes jsem pozoroval skoromanželku jak si dělá nehty v UV lampě. Je na tom napsáno "UVtype 3/4x G23 PL9". Jen pro zajímavost, dá se někde zjistit co z tý zářivky vůbec leze? Na zářivce je napsáno jen UVtype.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 22:06 Žena Utahraptor [4] - ŽelvyRe: Pogona
Mno... je pravda... že co se týče té knihy Hlodavci, konkrétně zrovna o potkanech, mě to moc neuspokojilo, ale brala jsem to tak, že přecejen vůbec nemá zkušenost se zájmovým chovem, ale s chovem krmným.

Nicméně myslím, že tohle se už fakt od té zářivky/žárovky vzdaluje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 22:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Proti jejich odchovům nic nemám, jde mi ale o kvalitu knížek, která je velmi mizerná,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 22:01 elegans1 Re: elegans1
V Praze množí želvy,které autor stránek považuje za zvířata pro opravdu zkušené.Kdyby ti Velenští byli takoví mimoni,jistě by se jim tato zvířata nemnožila.Už jen to,že do této zoo někdo doporučil k chovu homopusky o něčem svědčí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:57 elegans1 Re: Pogona
Já mám za to,že kousek rajčate jednou za čas žádný problém neudělá.Určitě i v přírodě želva sem tam nějaké spadlé rajče sežere.
Mimochodem,podívej se,komu v závěru článku o pyxiskách děkuje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři
www.euzelva.cz/…

stačí projít bod 3 ( mmch. rajče doporučují v knize také - to ale váže vápník u všeho živého a odvádí ho z těla,.... ). A tohle jsou stránky pána, který nechová 1000 druhů zvířat aby o nich napsal "jakési" knížky, ale pán co se celý život věnuje několika druhům želv a něco o nich ví,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:46 elegans1 Re: Pogona
Já jsem tyhle knížky nečetl,tudíž nevím,jak často tyhle krmení doporučuje.Mám za to,že tím nedoporučuje krmit pořád,spíše jen jednou za uherský rok.Ono ty želvy v přírodě sežerou kde co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Utahraptor
Ale to klidně raď, já to nemyslel zle, jen jsem psal, jak mi to připadá,.... ;-) Nekoušu a taky nejsem neomylný, to nikdo :-) Co se týče potkanů, ty zkouším taky, ale asi na jiné účely než Ty :-( Ale chov se mi daří, sám jsem nečekal, že se takle rychle a v takovém množství množí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:43 Žena Utahraptor [4] - Želvy
Pogona napsal: Ona logicky želva v přírodě najde denně kus tvarohu či jogurtu palec

Třeba sežere slimáčka v salátku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:42 Žena Utahraptor [4] - Želvy
A pokorně slibuju, že se nebudu snažit radit ohledně želv, přecejen je pro mě teraristika "okrajová" záležitost, mám specializaci na hlodavce a to ještě především potkany :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 21:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
OK, ten kdo doporučuje želvám přísun bílkovin a solí, aby je postihla dna, od toho se také budu učit. Třeba mi pogony brzo pojdou,..... Zajímalo by mě, co by si řekli třeba s Kmochem či Junkem, kteří mají trochu jiný názor na tyhle knížky či potravu pro želvy. Ona logicky želva v přírodě najde denně kus tvarohu či jogurtu palec Mě tohle stačí k tomu, abych si udělal závěr,...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 583x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/587?r=83