Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Môj had slintá,poradte pls

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Môj had slintá,poradte pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 16:54 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona/Martin1
Debata o tom jestli kvalitní uvb může zabít hada pokud se před ním nemůže schovat se mi zdá trochu zvláštní......já si totiž myslim že opravdu kvalitní uvb bez možnosti ukrýtu a navíc třeba špatně zvolené vzdálenosti zdroje od substrátu (ještěra) může být smrtelné pro jakékoliv terarijní zvíře..... a samozřejmě bych taky neviděl problém použití uvb u hadů.... repti glo nemá s uvb nic společného :-D


Podívej se tady do prezentací terárií pogon.Nikdo nepoužil jiný zdroj než reptiglo.A přitom zrovna pogony by se kvalitnímu UV rozhodně nebránily.

Však se mu nebrání smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
To nebude, ale možnost tu jistě je. Navíc dotaz zněl, zda k užovce XY pořídit UVB zdroj,.... což není vůbec potřeba ( ...glo je k ničemu a když pořídí raptor, no tak ji právě odrovná ), proto moje odpověď zněla, že určitě nic nepořizovat.
Buďto to budou vyhozené penízky, nebo to hada zmrzačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:13 Muž Jery [9] - Hadi
Tak rozhodně souhlasím, že takovéto debaty jsou velmi plodné. Tedy v případě, že se té debaty účastní někdo, kdo dané věci rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 09:49 elegans1 Re: Pogona
Všechny prezentace jsem samozřejmě neprocházel,vybral jsem si jich namátkou jen pár.
Samozřejmě teoreticky se nějaký takový člověk najít může,nicméně v praxi to moc pravděpodobné nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 09:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Opět to je pořád dokola, ano i natrixka se sluní, ale má možnost úkrytů a k dispozici de-facto půlku republiky.

Jde mi o to, že TEORETICKY si zodpovědný chovatel bude gůglovat pžed pořízením korálovky a narazí na naši diskuzi, kde se dočte, že UVB záření jí neublíží, jelikož to bude opravdu zodpovědný chovatel, pak do UVBéčka zainvestuje, příp. bude chudáka korálovku tahat přes léto na půl dne na slunce ( samozřejmě opět násilím a bez možnosti úkrytú ), no a hadíka odpraví.

A jinak se opět mýlíš, např. já mám zde v prezentaci osvětlení u pogon Ultraviluxku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:22 elegans1 Re: elegans1
Mě by teda zajímalo,kde jste slyšeli,že UV může zabít hady.I naše obyčejná natrixka se běžně vyhřívá na slunku.A i slunce ve střední Evropě má takovou intenzitu,že sebelepší výbojka je jen hračka."
Kde v tom souvětí vidíš nějaký problém?To,co je tam napsané je prostě pravda,o tom se přece nemá smysl hádat.
A tvé přesvědčení,že majitel nějakého běžně chovaného hada dá do terárka opravdu kvalitní zdroj UV,ti snadno vyvrátím.Podívej se tady do prezentací terárií pogon.Nikdo nepoužil jiný zdroj než reptiglo.A přitom zrovna pogony by se kvalitnímu UV rozhodně nebránily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 22:40 elegans1 Re: Pogona
Jo,máš pravdu,hady nechovám.Nicméně si stojím za tím,že majitel guttky za 2 stovky si prostě výbojku za 2000+předřadník za dalších 1000 prostě nekoupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 21:42 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Souhlas, taky mě to inspirovalo při stavbě terária, když budu chtít mít v teráriu 2 žárovky, jak bych je měla umístit a kolik wattů by měly mít v souladu s tím, že tam mám i topný kámen? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2011 21:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Tady jde ale celou dobu o to, že když si někdo vygůgluje diskuzi na téma : Hadi a UVB a dočte se že mu nevadí navíc se dočte toto :

"Mě by teda zajímalo,kde jste slyšeli,že UV může zabít hady.I naše obyčejná natrixka se běžně vyhřívá na slunku.A i slunce ve střední Evropě má takovou intenzitu,že sebelepší výbojka je jen hračka."

pustí chlup a ge gutátě ten Solar raptor pořídí v kombinaci s nevhodně zařízeným teráriem, pak má malér na krku ano

Nevím, zda Tě pořád baví dělat "blbýho" neby zda si na tom vedení opravdu sedíš, nciméně Ti vždy a všude uniká podstata....

A já nic víc, než že noční had by neměl být vystavován intenzivně UVB paprskům nenapsal,.....navíc použiju-li Tvá slova, chovám cca 25 druhů hadů, od 20ti mám pravidelné odchovy, kolik jsi jich odchoval Ty????
Takže přestaň teorizovat, když o tom nic nevíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 21:11 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Spíše jde o to, že je to vlastně zbytečné u hada jak např. užovka červená, UV nepootřebuje a tak kupuješ 10dražší zdroj UVB úplně zbytečně...a k tomu to nen úplně ideální - třeba moje Nagi v teráriu žádný vyrobený úkryt nemá...když chce, zavrtá se do substrátu, vyleze sinna skálu nebo si na substrát nebo kámen jen lehne..:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 20:51 elegans1 Re: Pogona
Já ti nevím,ale tak nějak předpokládám,že člověk,který použije kvalitní zdroj UV,o teraristice něco ví a terárium vybaví vším potřebným.Moc nevěřím,že majitel guttky nebo podobného hada za pár kaček,půjde koupit kvalitní zdroj UV,který cca 10x přesáhne cenu hada.A to úplně opomíjím cenu předřadníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 20:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Přesně tak, pokud umíš číst píšu od začátku o kvalitních zdrojích UVB použitých v teráriích bez možnosti úkrytu,....
Zkus sám sebe na nahé tělo se těto paprskům vystavit,.... na cca 12 hodin denně. Přežiješ-li týden, jsem kabrňák :-D

Jde o to, že v "malém" terárku je to pro !noční" hady nebezpečné, resp. může být nebezpečné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 17:09 Žena Vini [34] - SavciRe: Verčák
Pochopila jsem to podobně...akorát nevím, přírodní UV je samozřejmě silnější jenže had má volný prostor a není ve svitu uzavřen narozdíl od terária - tak to bylo asi původně myšleno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 16:47 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Vini
bacha na to:-) on totiž co já jsem pochopila, Pogona to původně myslel tak, že je to může zabít když nemají možnost úkrytu nebo né?:-) a v přírodě těch možností mají víc než dost né?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 16:37 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Vyřeš si to s Pogonou..;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 15:11 elegans1 Re: Vini
Mě by teda zajímalo,kde jste slyšeli,že UV může zabít hady.I naše obyčejná natrixka se běžně vyhřívá na slunku.A i slunce ve střední Evropě má takovou intenzitu,že sebelepší výbojka je jen hračka.To jako v přírodě hroznýš vyleze jen za absolutní tmy?Tyhle zvířata se přece bežně na slunku vyhřívají.Kdy byl někdy v tropech,tak ví,že slunce tam svítí opravdu dost a nezdálo se mi,že by tam přes den bylo mrtvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 13:40 Žena Vini [34] - SavciRe: ellipsees
Teď se to tu řeší, obecně pro hady jako jsou běžné užovky, korálovky, krajty, hroznýši a jiní bezproblémoví škrtiči platí, že UVB nepotřebují a může je i zabít. Pokud si chceš však pořídit něco "speciálnějšího", jak už zmiňoval elegans např. tu zmiji pouštní, tak jí UVB taky dávat nemusíš ale nebude jí vadit když ho mít bude, naopak užovku červenou to může i zabít...
Ovšem jistěže na zmiji pouštní musíš mít CITES, o tom není pochyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 08:31 Žena ellipsees [0] - Ještěři – uvb
musí mit had uvb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jery
Obyčejná úsporka z Kauflandu za 50Kč má 20krát větší výdej UVB záření, něž RG 2.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:34 Muž Jery [9] - HadiRe: Pogona
No kamarádka měla doma horské sluníčko po babičce. Takový ten bazmek, na bázi výbojky, který umí i topit. Je to ohromně kvalitní zdroj UVC a tak v rámci zdraví a opálení si to pustila na delší dobu. Všechny nekryté části těla jí zrudly jak humr. Prostě inteligentní nápad. Nicméně tou dobou má slečna prodělávala chemoterapie a to sluníčko jsem občas pouštěl v zavřené místnosti právě jako desinfekci. Funguje to opravdu dobře proti všemu živému :-D Ale je pravda, že jsem měl v plánu pořídit reptiglo 2% kuli nepatrnému dodávání UV. Ale díky za info :-)

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:16 elegans1 Re: Pogona
Tak v terárkách začátečníků se třeba běžně nachází užovky rodu Thamnophis.Těm jako denním hadům UV taky vadit nebude.Intenzita slunka někde na Floridě bude nesrovnatelná s intenzitou i té nejlepší výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Pravda, nicméně vycházím z toho, že má doma něco "normálnějšího" rozuměj, častěji se náchazejícího v teráriích začátečníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jery
Kdyby si někdo pustil čisté UVC záření na 10minut na sebe, je po něm :-D
"horská sluníčka" v soláriích jsou trubice obsahující UV a UVB záření.
UVC záření se používá v lékařství např. ke sterilizaci přístrojů, je silně karcinogení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:00 Muž Jery [9] - Hadi
Hodně jsem zapochyboval o propustnosti skla UV. Vzhledem k tomu, že mám rád naměřené údaje, tak jsem hledal nějaké podklady a vskutku, UV normálním sklem prochází jen minimálně. Zde je i zdroj www.euzelva.cz/… Jinak co se týče křemičitých skel například v autě a případně na FV panelech, tak vzhledem k minimu příměsí tato skla propouští cca 70% UV záření. Proto jsem zaváhal u normálního skla. Jinak psal jsem výše a správně Vini podotkla, že mám úžovku tenkoocasou. Mimo jiné hádě v létě bývalo na okně, ale částečně otevřeném a rozhodně tam nebylo drženo násilím a ve chvíli potřeby samo slezlo. Také jsem psal, že rosím a docela dost. A rozhodně jsem si vědom účinků UV záření na organismus a co se děje při jeho přebytku. Stačí se podívat na lidi, co si v rámci "krásy a zdraví" pustí horské sluníčko po babičce. UVC na deset minut a obličej se rozpouští jak kyselinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:36 elegans1 Re: Pogona
Ono spíše jak pro které hady.Je velké množství denních tropických hadů a těm UV problémy působit nebude.Třeba různé pouštní zmije s tím asi problém mít nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Napsal jsem to schválně ( i když mi je jasný, že by pořídil ...glo ),
jen jsem chtěl upozornit na fakt, že UVB paprsky mohou být pro hady smrtelné
tzn. pokud je vystavím dlouhodobě slunci, příp. je nacpu pod kvalitní UVB zdroj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:28 elegans1 Re: Pogona
Kvalitní a silné výbojky většina lidí nepoužívá.Kvalitní a silná není reptiglo.Neznám nikoho,kdy by k hadovi rval třeba solar raptor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Pochybuju o tom, že na parapetu, kam ho násilím nacpal na slunce má chladnější skrýš pro 210cm dlouhého hada,....... takže sice UVB neprojde, ale paprsky už tak žhavé zesílené ještě sklem ho snadno dehydratují - což může souviset se špatnými svleky, navíc pokud nerosí v období svleku,.....

A stále nevíme co má za hada, 210cm má 1000druhů, může to být gonda, angulifer, boa c., flavirufa a milion dalších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:23 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
No právě, proto si myslím že ikdyž se had Jeryho vyhříval vedle skla tak to nevadí ne? Protože UVB tam neprojde ale to mu nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Kvalitní a silná UVB zářivka dokáže při dlouhodobém užívání a nemožnosti úkrytu většinu hadů zabít,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:11 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
No ale bylo mi řečeno že hadi UVB nepotřebují, nebo myslíš že jeho had by mohl mít problémy se svlékáním kvůli UVB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 19:50 elegans1 Re: Jery
UV přes sklo neprojde.Schválně se zkus opálit přes okno.Můžeš tam sedět třeba týden a budeš jak stěna.UV trubice totiž samozřejmě nevyzařuje jen UV záření,ale i jiná spektra světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 19:29 Žena Vini [34] - SavciRe: Jery
No a copak máš za hada? Hádám užovku tenkoocasou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:53 Muž Jery [9] - HadiRe: Vini
Nu tohle mládě má 210cm :-) Ale ať rosím jak rosím, tak má svlek potrhanej. Je pravda, že má na sobě pár jizviček po kousnutí a u té jedné se svlek trhával, ale jinak má roztrháno vše. Asi ještě dotáhnu mezi svátkama více větví a blbostí, aby měl možnost se lépe zachytit a lépe stáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:51 Muž Jery [9] - HadiRe: Pogona
Myšky má ze zverimexů, ale vždy je přinesu domu a tak den je krmím jak směsí pro hlodavce, tak hodně zeleninou. Nu dám na Tvé rady a UVB nebudu zatím řešit. Jinak přes sklo se UV dostává a docela dosti. Přes klasické sklo se jej dostane sice méně, než přes křemičité sklo v autě, ale i tak to je docela darda. Stačí se kouknout přes půlitr na UV zářivku a uvidíš jí v pohodě. Případně UV zkoušečku cenin a uvidíš jen takový polostín. Jakmile ale do půlitru naleješ pivo, tak uvidíš ze zářivky jen černou trubici :-D Jinak mám taeniuru friesei. Spíše aktivuje ve dne ale žije spíše v lesích a podobně, takže UV dostane opravdu jen málo, pokud se přímo nesluní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 19:43 Žena Vini [34] - SavciRe: Jery
Rozhodně bys měl mládě při období svleku rosit. Jednou jsem nebyla doma, táta neporosil a ejhle kůže byla celá potrhaná, roztrhaná. Když má Nagi před svlekem tak rosím každý den většinou navečer, kdy se svléká nejčastěji - když už je v pokoji šero nebo tma...to je pak dobré. Nerosit bych při svleku nemohla protože by pak měla se svlekem potíž a když rosím tak má svleký krásné bez známky potrhání a když rosit nebudeš tak to bude ještě horší než když má problémy a je ve vlhku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 16:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jery
UVB k hadovi nedávej, pokud bude silné, uškodí mu ;-)
Pokud byl za oknem přes léto na slunci, pak UVB záření sklem neprochází,
tak se mu nic nestalo.
Nevím co máš za hada, ale gutky, korálovky, hroznýši jsou většinou aktivní v noci a za šera, čili neptřebují UVB záření a jejich "násilné" slunění či silný zdroj UVB není dobré a může hadovi ublížit ( i ho zabít ).
Pokud má kvalitně krmené myšky, pak žádné vitamíny nepřidávej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 14:17 Muž Jery [9] - Hadi
No rosím ho dosti a jakmile se začne kalit, tak rosim cca každý den třikráte, čtyřikráte odstátou vodou a má ještě asi 40 cm misku neustále plnou vody. Mimo to substrát má v období svleku neustále vlhkej. Přidávám vitamíny, ale je pravda, že mu dokoupím UVB zuřivku. Přes léto byl každou chvíli na slunci na okně, ale teď už by mi přimrznul k oknu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2011 13:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jery napsal: No osobně uvažuji nad tím, zkusit něchat hádě bez rosení v období svleku uplně,



No pokud tohle uděláš, můžeš si být téměř jistý, že svlečky budou horší a horší :-(
Pokud má takové problémy se svlekem, ros ho pořádně i mimo období svleku a když příjde svlek, dej mu do terária krabičku se stále vlhkou rašelinou nebo mechem.
Taky můžeš v období svleku rosit slabým odvarem z heřmánku.
Počítel ale s tím, že pokud svlek dělá problémy již nějakou dobu, nesrovná se to během 1,2 svleků, ale třeba až 7má 8má svlečku bude v pořádku, chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:42 Muž Jery [9] - Hadi
No osobně uvažuji nad tím, zkusit něchat hádě bez rosení v období svleku uplně, pánš už jsem dělal všechno možný i nemožný a pokaždý při svleku se mu potrhá svlečka. Teď stavím větší terárko, tak tam ještě vychytám povrch, abych mohl zkusit různé teplty a vlhkosti, prostě najít to co mu bude vyhovovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:53 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
jjj pokusím se! ;-) Teď má ale před svlekem protože už je zase taková našedivělá tak až zešedně úplně tak jí to tam občas porosím aby se kůže nepotrhala..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Tak rostliny zalévej, jen co je nutné ( a přímo do květináče ) a rošení prostě omez na minimum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:19 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Jojo, já občas totiž trošku cáknu na rostlinky aby mi neuschly, jinak je normálně zalévám přímo do květináčku..:) A Co se týče Nagini tak celé terárko rosím jen v období svleku. Možná že teď už to na ní zase jde, trošku zbledla tak uvidíme..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Tak tak, ono rosit nemusíš takřka vůbec. Stačí miska s vodou a rošení jen v období svleku. ;-)
Pokud je totiž Tvůj hadík na toto tolik "citlivý", tak mu to bude vyhovovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 09:29 Žena Vini [34] - SavciRe: Jery
Jery: nené, už mi to vysvětloval Pogona a prašnost prý způsobuje nadbytečná vlhkost, proto jsem terárium nechala pár dní bez vlhka a rzoprašování a velmi to pomohlo, Nagini už skoro vůbec nekýchá, slyším jí kýchnout už jen opravdu zřídka a dřív to dělala docela často..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 23:56 Muž Jery [9] - HadiRe: Vini
Osobně mi takhle nezvládali piliny potkani. Jakmile se proběhli, tak kýchali. Takže jsem to začal řešit tak, že piliny jsem při aplikaci vzal lehce rozprašovačem s vodou a občas to zopakoval a byl klid. Jinak u rašeliny bych asi stejnětak častěji, třeba i v menších dávkách vlhčil rozprašovačem. Jakmile oschne vrchní vrstva, tak to pak opravdu práši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 22:32 Žena Vini [34] - Savci
ok, dík.,a co se s tím dá dělat? Nepřišlo mi, že by terko bylo něják zaprášené a substrát je na to moc hrubý...co tedy pro ní můžu udělat? Vytřít terárko zevnitř? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 18:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Prašnost,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 15:26 Žena Vini [34] - Savci – hepčík
Když už jsme u toh nastydnutí, co znamená když moje Nagini (kdo viděl prezentaci, ví) pšiká? Je to skoro jako normální kýchnutí, dělá to jen zřídka a žádné další příznaky nemá, teplota se po celý den standartně udržuje na 25-28 stupňů, kámen má výhřevnost až na 38 stupňů...a přes noc se lampa i kámen vypíná, ráno zapínám kámen a dle potřeby světlo...:-) co by to „pšíkání” tedy mohlo znamenat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2011 14:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A dělají se mu bubliny u nosu? Mohlo by to znamenat rýmu, nebo i počínající zápal plic,
každopádně to chce návštěvu veterináře, ten určí s jistototu diagnózu a zahájí odpovídající léčbu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 392x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/615