Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Akva/tera a gekon

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Akva/tera a gekon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 23:47 Fujda Re: Pogona
Já se jenom ptám,samozřejmě kdybych se rozhodl pro žabku koupil bych jí vyhovující terarko tak mě zajímala Nějaká žabka který by to nevadilo když nebude mít velký terarko a bude mít něco menšího a bude nenáročná a v rozměrech bych se přizpůsobil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Hihi, to bylo míněno obrazně. Nicméně naposledy před chvílí, když jsi doporučil Drápatečky do toho "pidi-akvárka" :) Dyť to má 12 litrů, když to naplní po okraj,´.... ta žabka se tam ani neotočí,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:59 elegans1 Re: Pogona
Kde jsem kdy napsal,že jsem kdy měl 10 zvířat v co nejmenším terárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Sice nejsem "žabičkář" nicméně asi pro nejznámější Drápatečku malou se všude doporučuje nádrž. min 40 - 50litrů. Samozřejmě už znám Tvé názory na to jak chovat 10 ještěrek v co možná nejmenší nádrži, ale nacpat 4 - 5 cm velkou do tohoto "pidi" mi už fakt příjde extrémní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:44 elegans1 Re: Fujda
Třeba vodní žabky rodu Hymenochirus.Jsou to malé,čistě vodní žabičky,celkem zajímavé a celkem snadno sehnatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 05:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Fujda
To je strašně malý,..... to je tak na pavouka coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:35 Fujda – Žabička
Ahoj všichni,chtěl bych se zeptat na nákou žabku nenáročnou na prostor tak 25x25x20 která by byla vhodná pro začátečníka a nebyla náročná samozřejmě teplotu jsem schopný obstarat ,ale v případě že by byla den dva bez papání by se nic nestalo,Děkuji za odpovědi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 12:32 ZOO Obchod Voráčková
Lucína napsal: <a href="http://www.krmenipropsy.net/www-webareal-cz-krmenipropsy/eshop/20-1-ZIVA-ZVIRATA/20-2-Jesteri-a-Gekoni/5/10492-Gekon-Modry"s rel="nofollow">http://www.krmenipropsy.net/www-webareal-cz-krmenipropsy/eshop/20-1-ZIVA-ZVIRATA/20-2-Jesteri-a-Gekoni/5/10492-Gekon-Modry

Ok,co tohle?


Dobrý den.
Chtěl jsem upozornit na to,že zvířata která u nás prodáváme nepocházejí z importu,ale od soukomých chovatelů z čech a nebo přímo od nás.Z našeho vlastního chovu.
Týká se to pouze plazů,želv a některých druhů savců.
A není problém,když si někdo u nás něco koupí,mu ukázat náš chov.
S pozdravem
ZOO Obchod Voráčková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 12:24 Lucína – Ráda bych
Ráda bych si pořídila větší akvárko nebo rovnou terárko,ale máme dvě akvárka a tak je chci nějak využít. Zatím bych si pořídila jen jednu a pak k ní přidala další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2011 18:57 Jirka002
Phelsuma pokud mozno dycky v paru!
Ale pokud je chces opravdu mit v akvariu(coz povazuju za velice spatnej napad) tak si stejne budes muset koupit vetsi protoze phelsumam 30cm na vysku rozhodne nestaci ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 08:40 Lucína – Tak jinak
Tak jinak,dám se na Phelsumy (Phelsuma mad. grandis) ;-) Chovat v páru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2011 19:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Po páté :-D na tomhle se neshodneme, já si dám do akvárka Rájovce, a kdo bude chtít ať si tam dá třeba slona smich jen se mě neptejte na názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:50 elegans1 Re: Pogona
Tak po asi čtvrté.terária se vyrábí,protože jsou vhodné pro většinu zvířat.Je ale celkem velká skupina zvířat,pro které jsou vhodné akvária,ukázkový příklad jsou gekoni rodu Coleonyx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Hmmm, ale já položil jednoduchou otázku.
Proč se terária tedy vyrábí,.....

Co se týče chovatelů znám jich spoustu "terarijních" a bez vyjímky používají terária, oproti tomu kluci z např. Madapu ( akvarijní odchovna ), používají akvária, hned zítra jim nabídnu ať si prohází chovné nádrže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:37 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Z kama jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:28 elegans1 Re: Lucína
Ani ne.Stačí sledovat nějaké inzerce,třeba www.ifauna.cz/… si dát inzerát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:26 Lucína – Chov
Vmíchám se.
No,to mě dá asi hodně zabrat,než najdu nějakého chovatele hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:12 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
A četl jsi to, co jsem psal?
Nikdo tady netvrdí, že akvária jsou nejvhodnější. Avšak bych se hádal, kdyby akvária byla méně odvětrávána. Máš to vlastně terárium bez horního dílu.
Proč hodně teraristů chová suchozemské želvy v akváriu?
Lepší přístup, odvětrávání, silnější skla, cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:11 elegans1 Re: Pogona
Akvárko:
odvětrání dokonalé,tudíž plísně a zápach nehrozí
estetika,na to má každý jiný názor
přístup skvělý,teda pokud není hluboké metr
údržba taky v klidu
jak tu dokola píšu,akvárko se nehodí pro všechno.Je ale dost zvířat,pro které to vhodné je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2011 19:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ale vážně , proč se vyrábí terária?

- odvětrávání
- přistup
- údržba
- estetika
- plísně
- zápach


A proč jsou dražší? - technicky náročnější, více spotřebovaného materiálu ( kolejničky, madla, větrací nerez mřížky, silikon,.... ).

Já se jen ptám, proč jsou teda terária vyráběna, když jsou akvária tak skvělá pro teraristiku,...... když jsou akvária stejně vhodná a levnější,.........asi to nechápu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:07 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Pogona si bude mlít pořád to své...
Rozdíl je v tom, že v akváriu mám vodu, v teráriu zeminu.
Takže z akvária co mám teď mám terárium, jelikož je v něm rašelina.
To je ale cípovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:04 elegans1 Re: Pogona
Podívej,mě je úplně jedno,co říká nějaký slovník,nějaké slovíčkaření mě nezajímá.Prostě pro třeba Coleonyx elegans to vhodné je.Vysvětli mi,proč to vhodné není,třeba právě pro ty coleonyxy.V akváriích jsem viděl chovat gekony rodu Nephrurs,Diplodactylus,Chondrodactylu,Lucasium,atd a věř,že se zvířatům dařilo.Možná nečetli definice ze slovníků,ale každý rok měli početné odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Mě se doma válí nevyužitá škodovka, jezdit se mi nechce, takže zajedu na Ruzyni a trochu se v ní prolítnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:02 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Chápu správně, že akvárium se otvírá ze shora a terárium zboku? Jestli ano, tak nechápu, proč jsou terária mnohdy dražší než akvária.
A v čem je problém si za pár šupů udělat kryt na akvárium? Stačí lexanová, laminátová, skleněná deska či plexi sklo a dva panty. hmm Nebo rám se síťkou nebo síťka na suchý zip.
Beru to, že když doma nic nemám a chci si pořídit bydlení pro plaza, tak koupím rovnou už terárium kvůli větší pohodlnosti. Jinak nechápu, proč by se mi doma válelo nevyužité akvárium, když už nechci třeba rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 18:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
A do terárka touhle logikou hejno neonek :-D hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 18:57 elegans1 Re: Pogona
Doporučit to můžu úplně v klidu.Pro mraky zvířata je akvárko vhodné,třeba právě pro Coleonyxy.proč by taky vhodné nemělo být?Větrání skvělé,teplota pokojová,zvířata nelezoucí po skle a žijící jen na zemi.Nevidím žádný důvod,proč v akváriu určité druhy zvířat nešly chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2011 18:56 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Takto hovoří slovník :

akvárium - umělá vodní, obvykle skleněná nádrž k pěstování vodních živočichů a rostlin

terárium - zařízení pro chov plazů a obojživelníků, popř. drobných savců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2011 18:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Kolego, tady se asi opravdu neshodnem, jak můžeš jako chovatel a terarista doporučit akvárko místo terárka,...... Proš se teda terárka vyrábí, když jdou místo nich použít akvária? hmm

JAk jsem psal, stačí použít hlavu a slovník a najít si pojem terárium a aquos- čili akvárium,....
průměrně inteligetní člověk ví, které čemu slouží,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 18:17 elegans1 Re: Lucína
Co tohle?To jsou všechno zvířata z importů.Zvířata se nekupují v eshopu,ale pěkně se pro ně jede přímo k chovateli.tam vidíš,v jakých podmínkách je má,něco ti k tomu řekne,ukáže mláďata,vejce.Nesmíš dát na nějaké kecy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 18:12 Lucína – Odkaz
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 17:16 elegans1 Re: Lucína
Tak na lygodactyly to vhodné není.Jen tak na okraj,až je budeš kupovat,nekupuj ty velké krásně modré.To jsou zvířata z importu a většinou moc dlouho nevydrží.Kup si zvířata z odchovu.Sice se shánějí hůř,zato jsou v dokonalé kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 16:27 Lucína – Modrýho
Jde mi o Gekona Modrého. Nic jiného nechci. no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 16:16 elegans1 Re: Lucína
To akvárko použít v pohodě můžeš.Vyhod ten plastový kryt a máš vyřešené větrání.Kup si tam nějaké zemní gekony,nelezoucí po skle,kteří nepotřebují topení,ideální jsou Coleonyx elegans nebo Coleonyx mitratus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 16:13 Lucína – DOTAZ!!
MÁM JEŠTĚ JEDEN DOTAZ! - Musím (můžu) pak rozprašovačem rozprašovat vodu? Aby byla vlhkost? U nějakého ještěra jsem četla,že pak ty kapky olizují a tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2011 15:31 Lucína – Ještěři
No,ještě teda uvidím. Ale asi bude lépe vypadat terárko,než akvárko se síťkou - myslím vzhledově :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 15:14 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
Fotka k příspěvku Já to tak mám a že bych měl s něčím problém? Zatím ne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 14:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Akvárko jako terárko NIKDY, jak píše Petra123, největší problém je ve vlastně žádném odvětrávání a s tím spojené ( hlavně ve vlhkých typech terárií ) plísně, hniloba a zápach - ty jsou ruku v ruce s nemoceni a různými "breberkami", které budou dělat paseku. Navíc se takto špatně provádí údržba a přístup zhora není taky ideální - zvířata většinou stresuje,.....

( psal jsem to tu již mnohokrát ), ale je to stejné, jako by jsi se zeptala, zda si do tohoto terária :

www.zbozi.cz/…

....můžeš pořídit rybičky :)

Terárium - je pro plazy aj.
Akvárium - je pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 14:44 Muž halaly [25] - Ještěři – Ještěři
To akvárko ti stačí. Sám mám akvárko jako terárko - nijak neupravené, jen na hoře mám přidělanou síťku, která se dá oddělat.
Vybavení - UVB zářivka - např. Repti Glo 5.0 nebo 10.0 a jelikož mají mít tito gekoni cca 30 stupňů tepla, tak 26W + ještě obyč žárovku (15-40W).
Dále pak nějaké žívé rostliny jako např. bromelie, fikus, dracena, vanilka apod.
Myslím si, že by šlo v terárko chovat až 2 páry těchto tvorů. Samozřejmě by sis musela dávat sakra pozor, aby se nepraly mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2011 14:31 Lucína – Díky
Ok,děkuju.
Pořídím si tedy terárko.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2011 14:27 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Lucína
1. Ne, akvárko by nešlo použít jako terárko, už se to tu psalo hodněkrát. Akvárka jsou pro rybičky, terárka jsou pro ještěry! Ledaže bys to akvárko předělala na terárko, aby mělo dvířka zpředu a hlavně větrání!
2. To světlo co tam je stačit nebude.
3. Na to ať ti raději odpoví zkušenější teraristé.
4. Řekla bych že max. jednoho a i tak mi přijde, že je moc nízké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 14:19 Lucína – Akva/tera a gekon
Zdravím. Chci začít chovat ještěry ano - gekony,především gekony modré. Mám akvárium (www.zoohit.cz/…) a tak jsem se chtěla zeptat hmm :
1.jestli by šlo použít to akvárko jako terárko? :-)
2.Ještěrům tam musím dát ještě nějaké světlo nebo stačí to jedno,co tam je?
3.Čím musím terárko vybavit?
4.Kolik můžu dát do terárka těchto malých gekonů?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 294x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/616-akvatera-a-gekon