Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá - brání své terirorium?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agama vousatá - brání své terirorium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Narejka
Jedno z možných SPRÁVNÝCH řešení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:24 Žena Narejka [0] - Hadi
No... tak budu muset vrátit samici :( Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Narejka
Ježišmarjá, jak to mám napsat, to napadání se bude stupňovat, tzn. teď kolem ní "jen" běhá, za měsíc jí už bude kousat do krku. Agam mi prošlo rukama několik tisíc a vždycky to začalo nevinně.
Navíc ta samice je už teď ve stresu z toho jeho pobíhání okolo, jak asi myslíš, že se cítí????
Prostě zvětši terárko a dokup samice, nebo dej samce pryč, jinak ji utýráš ( týraná je už v podstatě teď ), pokud to nemůžeš pochopi, už se na nic neptej a počkej až pojde hmm
Toho samce to prostě NEPŘEJDE a ani nemůže, je to samec,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:10 Žena Narejka [0] - Hadi
Jako se žrádlem problém není třeba, to jí vůbec neotravuje. Spíš když samice vyleze na samce a chce se s nim vyhřívat, tak on prostě uskoči a je nafouklej a pořád kolem ní běhá. Jako uplně sám od sebe ji nenapadá, jen když se přiblíží, ale zas na druhou stranu když se ona vyfřívala a on k ní přišel, tak byl jí nic nedělal. Ale nafouklej a černej je furt.
Myslíte, že je šance, aby se uklidnil???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Narejka
DO pár týdnů samici takhle uštve, to je jisté. Bude ji napadat, útoky budou častější a razantnější, nepustí jí k jídlu, nenechá ji odpočnout, vyhřát se apod. až samice pojde.
Chovat agamy v páru není ( až na vyjímky ) možné, to se ale dočteš takřka všude.
Jediné řešení, dokoupit samice a pořídit větší terárium, nebo dát pryč samce a pořídit druhou samici. Hlavně rychle, jinak vlastní vinou utýráš svou samici a to pro ni bude dlouhá a bolestivá smrt :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:59 Žena Narejka [0] - Hadi
No ale proč to ten blbec dělá? Sice mi před půl rokem umřela samička, ale byl zvyklý na společnost. To je ten půl rok, co byl sám, tak moc? Možná to ani půl roku není, tak 4 měsíce. Ona je taková hodná a on kolem ní furt krouží, celej nafučenej a černej, pitomec. NIKDY jsem ho takto neviděla, vždycky to byl mazel, hodnej... :( Vůbec jsem od něj takovou reakci nečekala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:54 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Narejka
Aby ji neuštval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:19 Žena Narejka [0] - Hadi
Proč ještě jednu, aby si mohl dovolovat na dvě? :-X na to už nemám ale kapacitu terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:09 Muž Sewer [151] - Ještěři
No...nejideálnější by bylo pořídit ještě jednu samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 19:59 Žena Narejka [0] - Hadi
Může jí ten můj samec nějak moc ublížit? Ona je dost hubená (pořád žere od toho co jsem si ji donesla...)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 19:42 Žena Narejka [0] - Hadi
No šak to je můj nasranej samec kterej mi útočí na mou novou samici :( :( :( Co s nima mám dělat????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 18:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Na té fotce je pěkně naštvanej samec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:39 Žena Narejka [0] - Hadi – Agama vousatá - brání své terirorium?
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem si pořídila novou agamu (stav ne uplně ideální, ze zverimexu... oslovila jsem asi 3 chovatele v okolí a nikdo neměl starší agamu, všude jen mláďata, tak proto zverimex). Mrkla jsem na ni ausoudila jsem, že je to samice, jak podle hlavy, tak "spodku" a prodavači mi řekli, že tam kladla vajíčka.
No jenže můj agamák k ní sice čuchl, ale hned se nafoukl celej a zčernala a celá spodní část tlamy. Dřív mi tohle žádná agama neudělala všechny se vždy chovali jako by si nového jedince ani nevšimli nebo nebo jakoby tam patřil odjakživa. Nevíte co to? Je to jen změna na to, že tam byl půl roku sám nebo jsem to prostě blbě odhadla a koupila jsem dalšího samce?? (házím vám fotku, sice nic moc, ale je vidět, že fakt hodně zčernal...)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 109x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/628-agama-vousata-brani-sve-terirorium