Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá - epilepsie

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Agama vousatá - epilepsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Jde fakt jen o to, aby ještěrka nedostávala do těla přemíru nežádoucích dusíkatých látek ze zeminy, co mívají žížaly v trávicím traktu. Na stranu druhou ale mohou např. jílovité půdy obsahovat i dost užitečných minerálií, žoužel z takových bych naopak zkrmil okamžitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:48 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
Aha, tak to jsem v klidu :-) za poslední dva roky to byla asi třetí žížala.. :-) takže bych řekla že to není moc často :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Úplně jednoduše - prostě ji dáš tak na den dva do prázdné vlhké sklenice a počkáš až vytentí tu hlínu, co má v trávicím traktu. A to je celé :-D
Pokud ale nezkrmuješ žoužele moc často, tak si myslím, že je to fuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:12 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
jak se vyprazdnuje žížala? Docela mě děsíš nedávno jsem Čakimu dala docela živou žížalu nejspíš zcela nevyprázdněnou ... :-$
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:09 Muž Felix [754] - Ještěři
S těmi otoky - nemůže to být dna?
Sewer - u žížal je sice určité riziko nákazy některými vnitřními parazity (ale to v podstatě u všeho z přírody ;-) ) a samozřejmě by se měly dokonale vyprázdnit, než poslouží jako potrava. Ta sůl mě ale překvapuje... Nasadils mi brouka do hlavy - prohledám net a dostupnou literaturu, jestli to tam někde zmiňují. Člověk se holt stále učí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:43 Muž Sewer [151] - Ještěři
Žížali mi byli nedoporučený, snad kvůli soli? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 23:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jana
A dáváš jí dost pampeliškových lupen a kvítků, sedmikrásek, jestřábníku, jitrocele, hluchavek, podbělu, vojtěšky atp.?
A hmyzu jako sarančata, cvrčci, švábi a občas nějaký ten moučný červ? A žížaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.06.2012 16:03 Jana
copak bylo agamce poku již víte? moje na to trpí taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 16:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
A já jen ještě doplním, že pokud má na kloubech otoky a boule, pak je to poslední a nevratné stadium a nejlepší způsob, jak ukrátit ještěrovi jistou a velmi bolestnou, krutou smrt, je dát ho do mražáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 07:49 elegans1 Re:
Epilepsie to není,je to jak píše kolega.Dej jí do tlamky kapku Combisolu AD3 a několik kapek Calcium chloratum.To calcium jí dávej každý den,než problém přestane.Samozřejmě by bylo třeba upravit krmnou dávku,něco děláš špatně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 05:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři
O epilepsii u agam jsem ještě neslyšel, ale tyhle křeče, s nimiž jsem se mnohkrát setkal, způsoboval nedostatek AD3ky či vápníku. Příp. se jednalo o DNU, kdy si tělo ještěrky ukládá nadměrné množství solí do kloubů a posléze svalů,......

Jelikož ale neznáme konkrétní chovné podmínky, stav, stáří, pohlaví, věk, ....zvířete, pak se moc radit nedá ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 166x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/651-agama-vousata-epilepsie