Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

scink šestipruhý

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
scink šestipruhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2011 22:07 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak jestli to po pročtení dobře chápu, máme tu dalšího chovatele, co si nejdřív dotáhl domů zvíře (kýmsi jiným vyhozené, pro které byla další alternativou jen smrt) a teď v potu tváře zjišťuje vše potřebné o chovu. Osobně jsem stejným stylem přišel k želvičkám a dodnes s tím dost zápolím. Jestli se v Tobě, člověče, nepletu, pak Ti držím všechny palce a přeji vše nej. O šestipruhých scincích je zde v atlasu pár základních zmínek, tak se na ně mrkni. Snad Ti to pomůže alespoň při dalším googlení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:30 Zdenek – scink
Děkuji za rady,
no v zime bych nedaval jestera ven, myslel jsem v lete a to do moji takove letni klicky co mam pro jestery... ze UVB neprochazi to preci vim a teraristice se venuji 7 let...Se scinkem jsem sice zkusenosti nemel,ale terarko jsem mel pripravene a chovatel mi rekl jak mi vse co mm bohate staci no...Je smutne jak se nekteri chovatele chteji zvirat zbavit za par šlupek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2011 05:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zdenek
"jednou za čas na slunko"? ne to jsem zvědavej, jak bys to dělal třeba přes zimu, UVB neprochází sklem, takže bys dal scinka v zimě na hodinku, dvě na mráz???

Do 35cm vysokého terárka se dá pořídit UVB REPTIGLO 10.0 13W nebo i 26W výška té 13W je něco okolo 10ti cm takže se tam pohodlně i s objímkou vejde,.....
Druhou ještěrku do tohohle pidi, určitě nepořizuj ;-)

A jen tak doplním, tyhle věci jsi měl mít pořešené a připravená dááávno před pořízením ještěrky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 23:22 Zdenek – scink
Dekuji za info a jeste bych se rád optal ohledne toho UVB zareni jak vyresit tento problem...Toto terarko mam vestavene ve skrini a nad nim neni dostatek mista pro konzoli na UVB zarivku a objimky na UVB lampy jsou prilis velike s tou zarovkou...To by se tam horko tezko veslo...Nemel by si pro ne nejaký typ jak tento problem vyresit? Nestacilo by jednou za čas dat scinka na slunko? Nebo jeste jednoho jestera tak mu tam dat uvb lampu treba jen na hodinku jednou za cas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 19:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zdenek
Trárium je na skutečném minimu, ale stačit bude. Určitě ale pokud bys měl časem možnost, pořiď si větší, alespoň o základně 60*40 ( výška není zas tak důležitá ).

Co se týče UVB osvětlení to určitě pořiď a samozřejmě nezapomeň přidávat vápník ;-)
U scinků je jeho použití sice rozporuplné, nicméně mláďata zdroj UVB potřebují určitě
a u dospělých se jím nic nezkazí. Je zde určitě lepší prevence, než se následně divit, že scink onemocní rachytidou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 16:25 Zdenek – scink šestipruhý
Fotka k příspěvku Ahoj..prosím o informace ohledně tohoto scinka, kterého chovám v terariu o rozměrech 45(d) - 30 - 30 tak jestli není malé,ale od chovatele mi bylo řečeno,že pro jednoho to bohate stači...A dále mě zajíma jak je to tedy s UVB zarenim, protože se dočítam, že potrebne je a nekde ,že není. Přikládám foto teraria proto bych byla rad za info k chovu a k pripominkam k terariu...Děkuji palec
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 70x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/653-scink-sestipruhy